SilentFisher [ Generaďż˝ ]
O cholera. Elektronika zdrożała.
Witam, jak wszyscy wiemy na giełdach światowych panuje kryzys. Nastawiam się na kupno nowego sprzętu, Kontroluję prawie codziennie jego ceny. Wchodzę dzisiaj na stronę Komputronika i co widzę? Radeon 5870, którego chciałem kupić jest teraz o 300 zł droższy. Tak samo jest z procesorem, ok. 150 zł droższy. I teraz moje pytanie, czy te ceny wrócą do normy do Lipca tego roku? Wiem, że możemy tylko spekulować, ale proszę wypowiedzcie się w tym temacie.
Stalker1 [ wkurzający typ ]
Teraz chyba komunie są, dobrze mówię?
amadi1 [ ElMundo ]
Jest okres komunijny - dziwisz się podwyżkom?
SilentFisher [ Generaďż˝ ]
Faktycznie zapomniałem o tym.

kefirek09 [ Senator ]
no to trzeba wyłączyć komputer :D
_Luke_ [ Death Incarnate ]
Drozeje bo zlotowka leci na pysk. Czy ceny wroca do stanu poprzedniego? Nie wiem, zapytaj wrozki.
D:-->K@jon<--:D [ Żubr z puszczy ]
tak poza tym komputronik nie jest najlepszym odnośnikiem do aktualnych cen danego sprzętu. Powinienes sprawdzić w kilku sklepach, zeby stwierdzić czy rzeczywiscie zdrożały czy to jest jakieś widzimisie sklepu.
PS w kwestii drożenia złotówki to jest zwyczajne złodziejstwo z ich strony i wykorzystywanie sytuacji, przecież złotówka dopiero od kilku dni idzie w dół. Wiadomo, że jak trend zacznie sie odwracać to ceny nie spadną tak szybko.
PitbullHans [ Legend ]
Rzeczywiście poszły w górę (Komputronik).
Dysk 369zł teraz 417 :O
Ram 269zł teraz 299 :O
Zapewne spadnie.

Slasher11 [ Senator ]
<< [2],[3]
Tu masz odpowiedź:
Stalker1 [ wkurzający typ ]
@Slasher11
Rozumiem, że wierzysz w coroczne skoki dolara w czasie komunii i gwiazdki, a paliwa akurat w wakacje?
Salado. [ Generaďż˝ ]
USD 3.2808
EUR 4.1770
przecież to bardzo nisko, o co wam chodzi z tym "złotówka leci na pysk"?
Runnersan [ Generaďż˝ ]
:) było gdzieś 30 groszy niżej z 2 tygodnie temu.
kjx [ Nelson Tethers ]
[11] -> Żartujesz? Tydzień temu dolar był po 2,9, euro 3,9, a funt 4,5.
settoGOne [ settogo ]
Co do tematu: ja kupowałem w apollo... wtedy było tanio, nie wiem jak teraz. Ale polecam sprawdzić.
budziakowski [ Generaďż˝ ]
Komunie nie maja z tym nic wspolnego, to kwestia spadku wartosci zlotowki. Sklepy nie trzymaja duzych zapasow magazynowych, bo nie chca narazac sie na straty, wiec uzupelniaja je na biezaco. A wtedy ceny sa zalezne od kursu walut.
amadi1 [ ElMundo ]
Apollo leci na ryj - zamknęli oddział - największy sklep Komputerowy w Krakowie, kupiłem tam komputer i nagle nie mam gwarancji, bo upadł, w a w Rzeszowie go nie przyjmą - banda krawaciarzy.
kamil_kriss [ fIgHtInG dReAmEr ]
Że jaki kryzys?

MajkelFPS [ Frag Per Second ]
Kry co?

kubomił [ Legend ]
partyzant121 [ Chor��y ]
na wakacjach ceny wrócą do normalności
Backside [ Senator ]
Jasne, karty graficzne drożeją drastycznie z powodu komunii :).
To kwestia wzrostu cen walut, spowodowanego kryzysem w Grecji i udzieleniem jej gigantycznych kredytów. W końcu podzespoły czy produkty do ich produkcji wyrabiane są zagranicą, więc cena polska jest uzależniona od kursu walut, bo za dolary/euro sprowadza się te części.
Ale jest to trochę oszustwo, bo ceny idą w górę dopiero od paru dni, a przecież te duże sklepy mają magazyny, w których leże sprzęt sprowadzany po "starych cenach".
Salado. [ Generaďż˝ ]
[13] - dobra, rzeczywiście jest to dość słaby kurs, pomyliło mi się, gdyż spojrzałem na euro, a lament był ostatnio gdy euro było w granicach 5zł to 4zł wydawało się mało
Romo69 [ nvidiagm ]
Elektronika a najbardziej podzespoły komputerowe zmieniają ceny jak szalone, dziś jest drogo jutro będzie tanio itd a więc do Lipca nie ma co czekać bo już za pół miesiąca może być o wiele taniej :P 3 tygodnie temu kupiłem za 1400 mego 5870 a teraz widzę, że jest za 1700 :P Zresztą komputronik jest dla mnie najdroższym sklepem, proponuję agito lub arest :)

legrooch [ MPO Squad Member ]
Dalej na swoim radku 5870 kupionym w dniu premiery jestem do przodu