GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

O cholera. Elektronika zdrożała.

07.05.2010
21:34
[1]

SilentFisher [ Generaďż˝ ]

O cholera. Elektronika zdrożała.

Witam, jak wszyscy wiemy na giełdach światowych panuje kryzys. Nastawiam się na kupno nowego sprzętu, Kontroluję prawie codziennie jego ceny. Wchodzę dzisiaj na stronę Komputronika i co widzę? Radeon 5870, którego chciałem kupić jest teraz o 300 zł droższy. Tak samo jest z procesorem, ok. 150 zł droższy. I teraz moje pytanie, czy te ceny wrócą do normy do Lipca tego roku? Wiem, że możemy tylko spekulować, ale proszę wypowiedzcie się w tym temacie.

07.05.2010
21:35
[2]

Stalker1 [ wkurzający typ ]

Teraz chyba komunie są, dobrze mówię?

07.05.2010
21:35
[3]

amadi1 [ ElMundo ]

Jest okres komunijny - dziwisz się podwyżkom?

07.05.2010
21:37
[4]

SilentFisher [ Generaďż˝ ]

Faktycznie zapomniałem o tym.

07.05.2010
21:38
smile
[5]

kefirek09 [ Senator ]

no to trzeba wyłączyć komputer :D

07.05.2010
21:38
[6]

_Luke_ [ Death Incarnate ]

Drozeje bo zlotowka leci na pysk. Czy ceny wroca do stanu poprzedniego? Nie wiem, zapytaj wrozki.

07.05.2010
21:40
[7]

D:-->K@jon<--:D [ Żubr z puszczy ]

tak poza tym komputronik nie jest najlepszym odnośnikiem do aktualnych cen danego sprzętu. Powinienes sprawdzić w kilku sklepach, zeby stwierdzić czy rzeczywiscie zdrożały czy to jest jakieś widzimisie sklepu.

PS w kwestii drożenia złotówki to jest zwyczajne złodziejstwo z ich strony i wykorzystywanie sytuacji, przecież złotówka dopiero od kilku dni idzie w dół. Wiadomo, że jak trend zacznie sie odwracać to ceny nie spadną tak szybko.

07.05.2010
21:42
[8]

PitbullHans [ Legend ]

Rzeczywiście poszły w górę (Komputronik).
Dysk 369zł teraz 417 :O
Ram 269zł teraz 299 :O

Zapewne spadnie.

07.05.2010
21:44
smile
[9]

Slasher11 [ Senator ]

<< [2],[3]

Tu masz odpowiedź:

07.05.2010
21:46
[10]

Stalker1 [ wkurzający typ ]

@Slasher11
Rozumiem, że wierzysz w coroczne skoki dolara w czasie komunii i gwiazdki, a paliwa akurat w wakacje?

08.05.2010
12:13
[11]

Salado. [ Generaďż˝ ]

USD 3.2808
EUR 4.1770

przecież to bardzo nisko, o co wam chodzi z tym "złotówka leci na pysk"?

08.05.2010
12:15
[12]

Runnersan [ Generaďż˝ ]

:) było gdzieś 30 groszy niżej z 2 tygodnie temu.

08.05.2010
12:16
[13]

kjx [ Nelson Tethers ]

[11] -> Żartujesz? Tydzień temu dolar był po 2,9, euro 3,9, a funt 4,5.

08.05.2010
12:18
[14]

settoGOne [ settogo ]

Co do tematu: ja kupowałem w apollo... wtedy było tanio, nie wiem jak teraz. Ale polecam sprawdzić.

08.05.2010
12:37
[15]

budziakowski [ Generaďż˝ ]

Komunie nie maja z tym nic wspolnego, to kwestia spadku wartosci zlotowki. Sklepy nie trzymaja duzych zapasow magazynowych, bo nie chca narazac sie na straty, wiec uzupelniaja je na biezaco. A wtedy ceny sa zalezne od kursu walut.

08.05.2010
13:06
[16]

amadi1 [ ElMundo ]

Apollo leci na ryj - zamknęli oddział - największy sklep Komputerowy w Krakowie, kupiłem tam komputer i nagle nie mam gwarancji, bo upadł, w a w Rzeszowie go nie przyjmą - banda krawaciarzy.

08.05.2010
13:07
[17]

kamil_kriss [ fIgHtInG dReAmEr ]

Że jaki kryzys?

08.05.2010
13:21
smile
[18]

MajkelFPS [ Frag Per Second ]

Kry co?

08.05.2010
13:23
smile
[19]

kubomił [ Legend ]

08.05.2010
13:30
[20]

partyzant121 [ Chor��y ]

na wakacjach ceny wrócą do normalności

08.05.2010
14:11
[21]

Backside [ Senator ]

Jasne, karty graficzne drożeją drastycznie z powodu komunii :).

To kwestia wzrostu cen walut, spowodowanego kryzysem w Grecji i udzieleniem jej gigantycznych kredytów. W końcu podzespoły czy produkty do ich produkcji wyrabiane są zagranicą, więc cena polska jest uzależniona od kursu walut, bo za dolary/euro sprowadza się te części.


Ale jest to trochę oszustwo, bo ceny idą w górę dopiero od paru dni, a przecież te duże sklepy mają magazyny, w których leże sprzęt sprowadzany po "starych cenach".

08.05.2010
14:17
[22]

Salado. [ Generaďż˝ ]

[13] - dobra, rzeczywiście jest to dość słaby kurs, pomyliło mi się, gdyż spojrzałem na euro, a lament był ostatnio gdy euro było w granicach 5zł to 4zł wydawało się mało

08.05.2010
14:20
[23]

Romo69 [ nvidiagm ]

Elektronika a najbardziej podzespoły komputerowe zmieniają ceny jak szalone, dziś jest drogo jutro będzie tanio itd a więc do Lipca nie ma co czekać bo już za pół miesiąca może być o wiele taniej :P 3 tygodnie temu kupiłem za 1400 mego 5870 a teraz widzę, że jest za 1700 :P Zresztą komputronik jest dla mnie najdroższym sklepem, proponuję agito lub arest :)

08.05.2010
15:02
smile
[24]

legrooch [ MPO Squad Member ]

Dalej na swoim radku 5870 kupionym w dniu premiery jestem do przodu

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.