GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Netbook - taki będzie wystarczający?

07.05.2010
14:48
[1]

ksips [ Legend ]

Netbook - taki będzie wystarczający?

- Matryca: Anti-glare 10.1" WSVGA (1024 x 600)
- Procesor Intel ATOM N270 (1,6 GHz)
- System operacyjny Windows 7 Starter Edition
- Pamięć operacyjna: 1 GB DDR2

Ma służyć do obsługi Word'a czy Google Chrome ;) Procesor jak rozumiem jest 'jednordzeniowy'? Jest w stanie zapewnić komfort obsługi porównywalny z dwurdzeniówką? Czy zadyszka systemu może się okazać częstym utrapieniem?

07.05.2010
15:28
[2]

ksips [ Legend ]

up

07.05.2010
15:44
[3]

matik109 [ SpongeBob Kanciastoporty ]

Myślę, że wystarczający. Najwyżej kup 2 GB pamięci RAM i włóż je zamiast tej 1 GB.

07.05.2010
15:46
smile
[4]

Valem [ Makaron Shakaron ]

Najwyżej kup 2 GB pamięci RAM i włóż je zamiast tej 1 GB.

Do netbooka?

07.05.2010
16:59
[5]

matik109 [ SpongeBob Kanciastoporty ]

Do mojego Samsunga N150 można było.

07.05.2010
17:03
smile
[6]

Regis [ ]

Jeśli w grę wchodzi tylko netbook, to wystarczy. Ale obserwuję ostatnio gwałtowny odwrót od netbooków - większość moich znajomych pozbywa się ich, albo wymienia na (nawet uzywane) 13" laptopy. Komfort pracy na netbooku jest mizerny i na dłuższą metę jest to dość męczące urządzenie.

07.05.2010
17:56
[7]

dark5tu5 [ Pretorianin ]

Netbook to tylko jako 2 komputer.... używany na wjazdach, uczelni... no ogólnie po za domem... do korzystania w domu lepiej spraw sobie coś większego (laptopa), albo pc. Miałem okazję używać przez miesiąc netbooka (nie mając do dyspozycji innego komputera) i praca na nim to po prostu masakra... za mała klawiatura... trochę za wolny i ogólnie jakiś taki nie w moim guście ;p

07.05.2010
18:01
[8]

.Albatros [ Horned Reaper ]

Valem --> A co w tym dziwnego? Większość netbooków obsługuje 2GB.

07.05.2010
18:12
[9]

kjx [ Nelson Tethers ]

Osobiście netbooka bym nie kupił. Chyba, że 5 dni w tygodniu byłbym w rozjazdach i używał go tylko i wyłącznie w podróży. Za 100-200 więcej PeeLeNów można już kupić całkiem przyzwoitego laptopa z:
- lepszym systemem (Win 7 Starter to totalne nieporozumienie),
- z większą matrycą,
- z lepszym procesorem,
- z większym dyskiem,
- i chyba najważniejsze: z napędem DVD.

No, ale co kto lubi.

07.05.2010
18:18
[10]

sebu9 [ O_o ]

"Procesor jak rozumiem jest 'jednordzeniowy'? Jest w stanie zapewnić komfort obsługi porównywalny z dwurdzeniówką? Czy zadyszka systemu może się okazać częstym utrapieniem?"

Procesor jest jednordzeniowy. Co do komfortu zbliżonego do dwurdzeniówki to możesz o tym zapomnieć. Ten procesor jest cienki jak dupa komara. Nie sugeruj się nawet jego częstotliwością - Atomy dostają zadyszki nawet przy otwarciu kilku zakładek przeglądarki. Jeśli jesteś cierpliwy i nie potrzebujesz otwierać 20 programów jednocześnie to netbookowa wydajność nie doprowadzi cię do zawału serca tudzież apopleksji.

Jeśli zależy Ci na używaniu go do multimediów itp. to możesz zainteresować się netbookami z procesorem n 330 i ION'em. Mają znacznie lepszą wydajność i dają większe możliwości ale niestety kosztują całkiem sporo (jak na, z definicji taniego, netbooka )

07.05.2010
23:39
smile
[11]

Valem [ Makaron Shakaron ]

Myslalem ze przy laptopach i netbookach nie mozna nic samemu wymieniac i dokladac

07.05.2010
23:49
[12]

kjx [ Nelson Tethers ]

A dlaczego niby nie? Sam w swoich dwóch wymieniłem pamięci, a u znajomego dysk twardy.

Przy odrobinie wprawy można spokojnie wymienić jeszcze kartę sieciową (o ile nie jest zintegrowana z płytą; zdarzają się takie) czy napęd.
Dodatkowo, ale to już wyższa szkoła jazdy, można się pokusić o zmianę karty graficznej (o ile jest na slocie MXM). Ale to już naprawdę trudna rzecz.

08.05.2010
03:43
smile
[13]

Adrianziomal [ Samael ]

I procka jeszcze można wymienić ;)

08.05.2010
08:42
[14]

budziakowski [ Generaďż˝ ]

Netbooki sa z definicji to malo wymagajacych zadan, choc da sie na nich tez grac, np. w WoWa, lub CoD 4 :)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.