GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Czekanie na zwrot z podatku...

07.05.2010
14:12
smile
[1]

Bukol88 [ _-LORD VADER-_ ]

Czekanie na zwrot z podatku...

Witam

Mam do was pytanie, ile czeka się czasu na zwrot z podatku?
Oddałem rozliczenie podatkowe 8 marca i do teraz dosłownie "echo"
Jeśli to pomoże to urząd skarbowy Chorzów. Dostał już ktoś zwrot?
Z czystej ciekawości pytam, bo jak urząd chce od "nas" jakieś pieniądze
to w ciągu tygodnia np. trzeba im zapłacić, a jak oni mają dać jakieś
pieniądze to już na to mają czas. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?



qLa---> no nie nowość, ale denerwuje mnie takie coś...

07.05.2010
14:15
[2]

qLa [ MPO Medic ]

To jest dla Ciebie nowosc, ze ty masz 3 dni czasu, a oni kilka miesiecy? Toz to Polska panie. Tez czekam :)

07.05.2010
14:20
[3]

Pan P. [ 022 ]

Zdaje się, że mają na to do trzech miesięcy od złożenia zeznania. Ja swoje oddałem dwa dni przed terminem, więc też sobie poczekam. :-)

07.05.2010
14:20
smile
[4]

sapri [ ]

PITa wysłałem przez internet 9.03 pieniądze na koncie 19.04 :)

US Łódź-Widzew

07.05.2010
14:22
[5]

Windows XP 16 [ Senator ]

Do 3 miesięcy. Zazwyczaj wysyłają w ostatnim możliwym terminie.

07.05.2010
14:23
smile
[6]

żbike [ Generaďż˝ ]

US ma 3 miesiące na zwrot podatku ja już czekam 2 miesiące i doczekać się nie mogę.

07.05.2010
16:12
[7]

mirencjum [ operator kursora ]

Dwa tygodnie czekałem, ale wcześnie złożyłem.

07.05.2010
16:25
[8]

demon92 [ Konsul ]

Obywatel ma czas do ostatniego kwietnia bodajże czy marca, a oni mają 3 miesiące od daty złożenia przez obywatela.
Czyli do 8 czerwca musisz czekać, jak nie przyjdzie wtedy możesz sie upominać.

07.05.2010
16:41
[9]

yo dawg [ 1979 ]

W kwietniu otrzymałem. Zeznanie złożone w marcu.

07.05.2010
16:48
[10]

Irracjonalny Amisz [ Generaďż˝ ]

Ja juz nawet nie pamietam kiedy zlozylem :P Hajsu mam wiec nawet nie czekam na te prawie 400 zl

07.05.2010
16:50
[11]

EnX [ White Dragon ]

5 marca pit złożony, i do tej pory nic nie przyszło. Cóż skarbówce się nie śpieszy, trzeba cierpliwie czekać.

07.05.2010
17:04
[12]

Bukol88 [ _-LORD VADER-_ ]

Irracjonalny Amisz ---> nawet jeśli masz kasę to nie zaszkodzi mieć dodatkowe
prawie 400zł chyba każdy się ze mną zgodzi, a Ci co nie mają nic to wtedy
w pewnym sensie jest wybawieniem te prawie 400zł

07.05.2010
17:05
[13]

Irracjonalny Amisz [ Generaďż˝ ]

wiadomo , na oc autka pojdzie :) ale ja sie juz przyzywczailem, ze od nich szybko kasy sie nie dostanie :P

07.05.2010
17:08
[14]

Bukol88 [ _-LORD VADER-_ ]

Irracjonalny Amisz ---> no dokładnie, takim to się nie śpieszy, a jak oni
chcą jakieś pieniądze to... o fuck... w momencie masz się wstawić w
urzędzie zapłacić np. jakiś stary mandat czy coś w tym stylu.
Jak ja tego nienawidzę, że szok :/ ahh co zrobić śmiać się czy płakać.

07.05.2010
18:00
[15]

Irracjonalny Amisz [ Generaďż˝ ]

taa, a jak nie zaplacisz w terminie to ci jeszcze odesetki dowala ...

07.05.2010
18:06
smile
[16]

.Albatros [ Horned Reaper ]

Tak gadacie, że urzędom się nie spieszy, ale prawda taka, że ludziom też sie nie spieszy ze złożeniem pitu. 4 miesiące czasu, a większość i tak ładuje się wręcz na ostatnią chwilę.

07.05.2010
18:18
[17]

klimson_ [ Ace of Spades ]

ja też jeszcze nie dostałem, zeznanie złożone około 20 marca

08.05.2010
11:26
smile
[18]

Bukol88 [ _-LORD VADER-_ ]

Słyszałem gdzieś w radiu, że US mają 3 miesiące czasu na zwrot podatku, ale nie trzy
miesiące od daty złożenia przez podatnika zeznania podatkowego, tylko trzy miesiące
od daty zakończenia składania wszystkich zeznań podatkowych. Czyli np. jak ja
złożyłem PIT 8 marca to nie dostanę zwrotu 8 czerwca tylko 8 sierpnia :/.
W końcu jak to z tym jest, bo się pogubiłem?

08.05.2010
11:57
[19]

Yo5H [ ziefff ]

duzo zalezy od tego, gdzie mieszkacie, jak ten urzad funkcjonuje i innych wypadkowych. rok temu dostalem zwrot juz 30 marca, w tym roku jeszcze nie dostalem, a urzad ten sam i w tym samym dniu skladalem rok temu i teraz:)

08.05.2010
12:31
[20]

Runnersan [ Generaďż˝ ]

Ja dostałem po 18 dniach.

08.05.2010
12:38
[21]

Kłosiu [ Legend ]

Bukol88 --> naprawde tak ciezko poszukac w necie? 3 miesiace od zlozenia deklaracji. Chyba ze zrobiles jakis blad, wtedy w ciagu tych trzech miesiecy moga cie wezwac do zlozenia korekty, a potem liczyc czas od daty zlozenia. Tak zreszta US czasem robi, gdy zdarzy im sie zapomniec o zwrocie, zeby nie placic odsetek. Bo jesli ci nie zwroca po trzech miesiacach to zaczynaja sie liczyc karne odsetki.
Generalnie jesli zwrot jest duzy i zalezy nam na nim, mozna go czesto przyspieszyc udajac sie do US i po prostu grzecznie pytajac, co sie dzieje z rozliczeniem, bo chcielibysmy wiedziec czy wszystko jest w porzadku a bardzo nam zalezy na kasie itp itd :). Grzecznoscia w US generalnie mozna osiagnac sporo, na pewno wiecej niz postawa roszczeniowa czy pyskowka :).

08.05.2010
13:06
[22]

graf_0 [ Nożownik ]

Muszę powiedzieć że działają szybko.
Złożyłem 14.04 zeznanie przez net, a 28.04 przyszedł wniosek o uzupełnienie dokumentacji.
Trzebaby było tradycyjnie złożyć, może by im się nie chciało :D

08.05.2010
13:59
smile
[23]

Bukol88 [ _-LORD VADER-_ ]

Aha czyli dobrze wnioskując jeśli wszystko OK jest w US to dostane kasę najpóźniej
8 czerwca ;) wiesz tu nie chodzi ogólnie o kasę, ale też o zasady. Dzięki wielkie
wszystkim, którzy pozbawili mnie złudzeń ;)

08.05.2010
14:05
[24]

wolkov [ |Drummer| ]

U mnie zawsze wysyłają na ostatnią chwilę, tj. równe 3 miesiące od czasu złożenia przeze mnie PITa. Czasem mam wrażenie, że robią to celowo. :P

08.05.2010
15:29
[25]

Enc0re [ FaK jU KarTofLu ]

ja dostałem swoj zwort 2 dni temu przelewem na konto, a pity zlozylem gdzies na poczatku
marca. nie ma co zyc w niepewnosci, ja do nich poprostu zadzwonilem i mi
powiedzieli z jakiego okresu zaczynaja wyplacac takze cierpliwie czekalem dalej.
jak ktos powiedzial wczesniej ich szybkosc zalezy od urzedu w ktorym sie rozliczales.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.