Noras1991 [ Wujek Norek ]
Problem z instalacją Windows XP Home
Witam. Kilka lat temu kupiłem oryginalnego Windowsa XP Home Edition x86 (SP2)
Często robiłem formata i często go instalowałem. Zawsze wszystko było ok.
Potem wyszedł Windows 7 i miałem zainstalowane dwa systemy. Najpierw XP
potem Win 7. Przy następnym formacie zainstalowałem tylko Win 7, a jakiś czas
temu chciałem wrócić do XP i doinstalować Win 7, żeby dalej były dwa systemy.
Sformatowałem dwa dyski do gołej jak to się mówi d*** , Instalator XP skopiował
pliki i pojawił się problem przy instalacji. Gdy zaczyna się instalacja (Pozostało 39min)
po kilkunastu sekundach komputer się wyłącza. Mam też kopię XP i z tej płytki również
robi się tak samo... 3 kopia jest przerobiona na Win XP SP3 i instalacja nienadzorowana.
Również komputer się wyłącza lub resetuje...
Dałem sobie spokój z Win XP i zainstalowałem 7 oczywiście bez problemów.
Jeśli ktoś wie w czym jest problem to bardzo proszę o pomoc ;P
PS. Ostatnio na Win7 temperatura procka była dosyć wysoka i zdarzało się, że komp
sie wyłączał.... No ale teraz po formacie nie ma problemu więc chyba to nie ma nic
do instalacji XP...
redan [ Wiking ]
1. resetuje się samoczynnie, czy wywala jakiś komunikat i dopiero potem reset (np. jakiś sygnał bios podczas resetu). jak dobrze zrozumiałem resetuje się po przejściu instalacji w pełny tryb graficzny?
2. spod w7 spróbuj zrobić gruntowne sprawdzenie dysku, może są na nim jakieś błędy, których xp nie umie przejść.
3. wspomniałeś, że masz 2 dyski. spróbuj zainstalować xp na ten drugi. jeśli sytuacja będzie wyglądać podobnie, to spróbuj pożyczyć od kogoś płytkę instalacyjną xp i spróbować zainstalować z innej płytki ze swoim kluczem.
4. możesz także sprawdzić w biosie czy nie masz ustawionej opcji samo wyłączenia kompa po przegrzaniu procka, lub czy ustawione temp. progu nie jest za niska.