GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Jaki telewizor wybrać - 32-37"?

06.05.2010
21:55
[1]

stefan99 [ Generaďż˝ ]

Jaki telewizor wybrać - 32-37"?

Witam,

Poszukuję telewizora LCD do dość małego pokoju - ok. 2,5 x 3,5 metra. Liczę na Waszą pomoc, ponieważ kompletnie się na tym nie znam i nie wiem na co patrzeć (poza rozdziałką i calami).
Jaka przekątna będzie optymalna do tego pokoju? Odległość od telewizora w czasie oglądania będzie wynosiła 2-2,5 metra.
Co do parametrów, to lepiej brać HD Ready czy Full HD? Wolałbym TV przyszłościowy, więc mogę trochę dopłacić za lepszą technologię, jeśli warto za nią płacić.
Wiem, że powinien mieć też odbiór telewizji cyfrowej, czyli DVB-T, tak?
Przeznaczenie: telewizja satelitarna z Cyfry+, czasem podłącze DVD/laptopa.

Cena: 1200-1500 zł. Wiadomo, chodzi o jak najlepszy stosunek cena/jakość.

Lepiej kupować w Internecie czy jednak w tradycyjnej sieci sprzedaży? Jeśli w sieci, to jakie sklepy polecacie? Co jeżeli TV się zepsuje? Odsyłam producentowi na własny koszt?

Dzięki z góry za rady i propozycje konkretnych modeli.
Pozdrawiam

06.05.2010
22:12
[2]

Barteek88 [ Centurion ]

Jesli chcesz tani, dobry tv to polecam LG.

Sam posiadam 2 telewizory tej firmy i bardzo polecam (nie zraz sie tandetna obudowa)

Oczywiscie przez internet kupisz taniej. Polecam sklep AGITO.PL

np:

06.05.2010
22:13
[3]

stefan99 [ Generaďż˝ ]

Nie wiem, co myśleć o LG. Teraz właśnie mam model tej firmy, co prawda jeszcze z budą, ale płaski i siadł włącznik.

Dzięki za propozycję sklepu, czekam na odpowiedzi na pozostałe pytania.

06.05.2010
23:07
[4]

stefan99 [ Generaďż˝ ]

Co myślicie o modelu LG 32LH5000?

Linki: /

06.05.2010
23:33
[5]

redan [ Wiking ]

do takiego pokoju nie ma co szaleć z przekątną. w zupełności wystarczy 32". szukaj tv z tunerem DVB-T ale mpeg4 (niektórzy wciskają z mpeg2, ale ten nie będzie działał). co do rozdzielczości matrycy to zależy od Ciebie. do oglądania tv z kablówki/jakiegoś dekodera to hdready starczy. ale jeśli oglądasz filmy i programy w fullhd (wybrane kanały tv cyfrowej, filmy z np. odtwarzacza blu-ray) to lepiej poszukać czegoś fullhd. przeskalowywanie programów z fullhd na hdready i odwrotnie wychodzi różnie, w zależności od firmy. najlepiej przejść się do jakiegoś dużego sklepu rtv, typu mediamartk, saturn, euro i zobaczyć jak konkretny model spisuje się w rzeczywistości ("pobawić" się ustawieniami kolorów, jasności itp. porównać z innymi modelami). gdy jakiś model się spodoba, poszukać go w necie i porównać ceny ze sklepowymi. zakup w necie może się okazać tylko pozornie korzystniejszy (sprawy gwarancji i zwrotów). zakup w necie daje tę przewagę, że sprzęt możemy odesłać do sklepu w ciągu 10 dni bez podania przyczyny i dostać zwrot pieniędzy (niestety pokrywamy koszty kuriera).

[e] co do tego lg, to na "papierze" wydaje się być bardzo atrakcyjny, ale jak napisałem wyżej. najlepiej przejść się do sklepu i samemu sprawdzić jak to wygląda w rzeczywistości. wiąść np. pendrive z jakimiś obrazkami, filmem hd czy muzyką i pogadać ze "sprzedawcą" czy można potestować przed zakupem.

07.05.2010
10:23
[6]

stefan99 [ Generaďż˝ ]

A jaka jest różnica w częstotliwości odświeżania 100Hz a 50Hz? Warto dopłacać do tej setki?

Czekam na opinie o już wymienionych modelach.

07.05.2010
13:05
[7]

stefan99 [ Generaďż˝ ]

A może jakiś Samsung?

07.05.2010
13:26
smile
[8]

Ashaard [ enjoy the silence ]

Specjalistą nie jestem, ale mam Sharpa LC32D654E i sobie chwalę. Obraz jest świetny.

07.05.2010
20:52
[9]

stefan99 [ Generaďż˝ ]

A co powiecie o Samsungu LE32B650? Przeglądając różne serwisy i pytając w sklepie, chyba na ten model się zdecyduję.

08.05.2010
09:22
[10]

stefan99 [ Generaďż˝ ]

up

08.05.2010
11:49
[11]

stefan99 [ Generaďż˝ ]

Ostatecznie wybór rozstrzygnie się pomiędzy Samsungiem LE32B650 a C650. Który jest lepszy? C to wyższa seria niż B, więc brać C?

08.05.2010
12:39
[12]

budziakowski [ Generaďż˝ ]

32" bedzie za maly, lepiej brac cos wiekszego. Wierz mi poczatkowo bedzie sie wydawal wielki, ale szybko zaczniesz myslec, ze lepiej bylo kupic cos wiekszego, zwlaszcza ze bedziesz ogladal go z 2.5m.

08.05.2010
12:58
[13]

stefan99 [ Generaďż˝ ]

To naprawdę mały pokój i uwierz mi, że jestem pewien, że 37" będzie za duża. Poza tym, czasami będę go oglądał z 1-1.5m.

Czekam na opinie o tych Samsungach.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.