mos_def [ Senator ]
Nowy obiektyw do lustrzanki
Myslalem o takim, zwlaszcza ze teraz w dobrej promocyjnej cenie, co sadzicie?

wysiak [ Legend ]
Dla amatorow, lepiej kup to:
Polecam komentarze uzytkownikow:
Ale zdjecie goscia, pstrykajacego ta sigma z reki - bezcenne.
mos_def [ Senator ]
No i niech ktos powie ze fotografia jest dla nerdow ;) łapke trzeba miec ze hej
Mi wystarczy ten jeden komentarz z Amazonu, ktory raczej uderza w sedno:
If you live or have access to high rise apartment this thing will get
all the money shots you can handle.
Much better surfing for nieghbors than the internet for your adult images.
great for private eyes too
Simple as that :D

Irasiad [ Legionista ]
U Chinczykow na stadionie kupie za 100$ ;pp

titanium [ Legend ]
Irasiad --> a i owszem :)
myślenie o takim obiektywie nie jest żadną abstrakcją :) obiektyw o 2x większym przybliżeniu niż ta sigma, takim samym jak owy Canon żaden problem kupić za 300zł (100$). Cała różnica w świetle, taki Canon jest jaśniejszy o 3EV. Czy jednak w czasach stabilizacji i czułości iso rzędu dziesiątek tysięcy a więc dostępnej skali nawet i 12EV, takie 3EV w tą czy w tamtą z punktu widzenia amatora cokolwiek znaczy? I tak kobyłę musiałby mieć na statywie bo w ręce nie udźwignie. Jeszcze jest kwestia AF, ale w czasach LV i przy takich ogniskowych również bez znaczenia.
Tak więc sprzęt w zasięgu dosłownie każdego - tylko kupować i to całkowicie poważnie :)
kali93 [ Isildur ]
mos_def--> Poważnie myślisz o wydaniu tak potężnych pieniędzy na coś takiego?Oo

Jim Raynor [ ciasteck ]

mineral [ Senator ]
To jest moc. Ogniskowa do 500 milimetrów i jasność 2.8.
s1ntex [ Senator ]
Ma ktoś jakieś zajebiste próbki co to potrafi? : )

mos_def [ Senator ]
Mam, akurat dzisiaj bawiłem sie tym sprzetem gdy znajomy z Bydgoszczy poprosił o pare fotek auta, bo wystawia na sprzedaz.
Wszedłem na dach chaty w Łodzi i pstryknałem kilka, to jedno z nich >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Mortan [ ]
Ma ktoś jakieś zajebiste próbki co to potrafi? : )
Zgłos sie do Reutersa, oni jedyni w Polsce chyba mają taki egzempplarz.
smuggler [ Advocatus diaboli ]
To samo co 10x krotszy obiektyw - ale z 10x mniejszej odleglosci. Jesli pokaze ci zdjecie piega na nosie dziewczyny i powiem ze robione z Ksiezyca obiektywem o ogniskowej 100.000 mm - to nie zobaczysz roznicy gdy pokaze ci tego samego piega robionego z 1 metra czyms o ogniskowej 50 mm. No chyba, ze wlasnie Ksiezyc by ktos sfocil...
LordBit [ Konsul ]
A co to jest to co on che kupić??