reginka [ Pretorianin ]
grypa żołądkowa
Mam takie małe pytanie. Jeśli koleżanka ma grypę żołądkową i jeśli zaraziłabym się (oby jednak nie) a jak wiadomo grypa może się "ujawnić" nawet po ~48h, to czy jak wypije ćwiartkę czystej to czy daje mi to większą szanse, że u mnie się ona nie rozwinie?
mirencjum [ operator kursora ]
Grypy może unikniesz, ale wpadniesz w nałóg!

Rod [ Niereformowalny Sceptyk ]
Szykuj się na nadejście Pana Pawia. :)
reginka [ Pretorianin ]
mirencjum -> nałóg od ćwiartki raz na jakiś czas? Przecież to do celów zdrowotnych. Ale tak poważnie pomoże to czy nie?
Max_101 [ Mów mi Max ]
Wódka (w szczególności z pieprzem) jeszcze bardziej podrażnia żołądek co w efekcie może nawet doprowadzić do choroby wrzodowej.
kong123 [ Legend ]
U mnie jak jeden typek raz to złapał to po 2 dniach w co drugim domu ktoś był chory - w tym ja. Piłem wtedy dużo Coli (takiej dobrej jakości jak Coca Cola czy Pepsi) oraz słone paluszki - mi tam po jakimś czasie pomogło. Raz to mnie nawet w sylwestra dopadło...

zoloman [ Legend ]
Wódka (w szczególności z pieprzem) jeszcze bardziej podrażnia żołądek co w efekcie może nawet doprowadzić do choroby wrzodowej.
Nie słuchaj go. Wódka jest dobra na wszystko, nie ważne czy to przeziębienie, grypa żołądkowa, aids czy rak mózgu.

SzymX_09 [ Mr. Irony ]
Przeczytalem 'gorzka żołądkowa'...

kubomił [ Legend ]
[8] ja też.
Minas Morgul [ Adenosine triphosphate ]
Chwila, pomyślmy :)
Teoretycznie rotavirusy (bo to one odpowiadają za grypę żołądkową, która z grypą nic wspólnego nie ma), są wrażliwsze po potraktowaniu alkoholem, ale tu bardziej chodzi o odkażenie powierzchni, na której przebywają, a nie o wypicie ćwiartki.
Właściwie to lekarstwa nie ma, trzeba spożywać dużo płynów, czasami trochę pomagają jogurty. Jest to choroba 'do przeczekania'.
el.kocyk [ Senator ]
napilbym sie zoladkowki...kurde reginka jak mozesz, to sie napij, pomoze, nie pomoze, na pewno nie zaszkodzi, a cwiartka to tak naprawde jest na smaka...
reginka [ Pretorianin ]
flaszka kupiona, otwarta i nalana więc Panie i Panowie nasze zdrowie :D

mirencjum [ operator kursora ]
flaszka kupiona, otwarta i nalana więc Panie i Panowie nasze zdrowie :D
5 maj 2010 r. godz. 21.32 reginka wpadła w nałóg.
Max_101 [ Mów mi Max ]
Na coś trzeba umrzeć ...
reginka [ Pretorianin ]
mirencjum -> nałóg? To dla celów zdrowotnych. Poza tym prędzej bym wpadła w nałóg alkoholowy pijąc z dziadkiem:P a tak poważnie raczej mi to nie grozi:)

Wyrodnik [ Chor��y ]
Luksusowa na Oxfordzie :)

Connor_ [ Are you still there? ]
Po czystej? Ja po czystej ostatnio na 18stce to raczej miałem silne objawy grypy żołądkowej...takie pawie malownicze szły że masakra a więc raczej czystej ci na tego typu rzeczy nie polecam...
edit. No i ja nie piłem sam do monitora...
reginka [ Pretorianin ]
Rellik nie narzekaj przecież poszłam w ten deszcz do sklepu po wódkę więc powinieneś się cieszyć razem ze mną:P
Stalin_SAN-> tyle wódki nie jest w stanie mnie złamać :P
Connor_ -> też nie pije sama, mam narzekającego towarzysza :P
Lilus [ Redberry Belle ]
Każdy powód do picia jest dobry, na zdrowie :)
Właściwie to lekarstwa nie ma, trzeba spożywać dużo płynów, czasami trochę pomagają jogurty. Jest to choroba 'do przeczekania'.
Przy grypie żołądkowej nie powinno się spożywać nabiału. A cola (zalecz truciznę trucizną?) i paluszki faktycznie pomagają.
reginka [ Pretorianin ]
cola jest na przepitkę więc wszystko jest tak jak powinno :D
to nie jest wymówka, jak już kilka razy wspominałam to dla celów zdrowotnych

Connor_ [ Are you still there? ]
Słaba zawodniczka z ciebie że na ćwiartkę przepitkę potrzebujesz.
reginka [ Pretorianin ]
Connor_ -> skoro tak uważasz...

Asmodeusz [ Legend ]
Jesli chcesz cos pic podczas grypy zoladkowej to najlepiej cos co smakuje tak samo w obie strony :D
Rellik [ Kuciland ]
[21] Lilus
sól z paluszków po prostu pomaga zatrzymać wodę w organizmie
[23] Connor_
ależ to jest pospolita połówka, nie ćwiartka! I nie zaczepiaj textami w stylu "slaba" bo zaraz zacznie wszem i wobec udowadniac ze tak nie jest, a tego nie chcemy :P
A z cola to wedlug mnei taki urban legend. Ludzie nakrecaja sie na forach zeby podawc "odgazowana i podgrzana" i najlepiej w duzych ilosciach... Co w naturalny sposob zapobiega odwodnieniu, ale nic poza tym :P ten sam efekt był by pijąc napar z miety :P Chociaz zastanawiam sie czy cukier zawarty w coli nie powoduje jeszcze jakiegos dodatkowego efektu
promyczek303 [ sunshine ]
Max --> Kieliszek wódki z pieprzem wyleczył mnie z najgorszej grypy żołądkowej jaką w życiu miałam. Nie powtarzałam nigdy tej kuracji, ale pomogło cholernie.
Adrianziomal [ Samael ]
Polecam wypić trochę oleju (nie silnikowego ;P). Na początek 1 łyżka, jeśli nie pomaga, można 2-3.

aterazione [ Senator ]
Wszystko tylko nie grypa żołądkowa nie chcesz na Kornflejksach przez tydzień żyć
I'm so Lucky [ Konsul ]
Na żołądkową grypę radzę colę z wodą (chodzi zeby nie była gazowana) pić.