GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

grypa żołądkowa

05.05.2010
20:58
[1]

reginka [ Pretorianin ]

grypa żołądkowa

Mam takie małe pytanie. Jeśli koleżanka ma grypę żołądkową i jeśli zaraziłabym się (oby jednak nie) a jak wiadomo grypa może się "ujawnić" nawet po ~48h, to czy jak wypije ćwiartkę czystej to czy daje mi to większą szanse, że u mnie się ona nie rozwinie?

05.05.2010
21:00
[2]

mirencjum [ operator kursora ]

Grypy może unikniesz, ale wpadniesz w nałóg!

05.05.2010
21:01
smile
[3]

Rod [ Niereformowalny Sceptyk ]

Szykuj się na nadejście Pana Pawia. :)

05.05.2010
21:02
[4]

reginka [ Pretorianin ]

mirencjum -> nałóg od ćwiartki raz na jakiś czas? Przecież to do celów zdrowotnych. Ale tak poważnie pomoże to czy nie?

05.05.2010
21:06
[5]

Max_101 [ Mów mi Max ]

Wódka (w szczególności z pieprzem) jeszcze bardziej podrażnia żołądek co w efekcie może nawet doprowadzić do choroby wrzodowej.

05.05.2010
21:10
[6]

kong123 [ Legend ]

U mnie jak jeden typek raz to złapał to po 2 dniach w co drugim domu ktoś był chory - w tym ja. Piłem wtedy dużo Coli (takiej dobrej jakości jak Coca Cola czy Pepsi) oraz słone paluszki - mi tam po jakimś czasie pomogło. Raz to mnie nawet w sylwestra dopadło...

05.05.2010
21:10
smile
[7]

zoloman [ Legend ]

Wódka (w szczególności z pieprzem) jeszcze bardziej podrażnia żołądek co w efekcie może nawet doprowadzić do choroby wrzodowej.

Nie słuchaj go. Wódka jest dobra na wszystko, nie ważne czy to przeziębienie, grypa żołądkowa, aids czy rak mózgu.

05.05.2010
21:15
smile
[8]

SzymX_09 [ Mr. Irony ]

Przeczytalem 'gorzka żołądkowa'...

05.05.2010
21:15
smile
[9]

kubomił [ Legend ]

[8] ja też.

05.05.2010
21:19
[10]

Minas Morgul [ Adenosine triphosphate ]

Chwila, pomyślmy :)
Teoretycznie rotavirusy (bo to one odpowiadają za grypę żołądkową, która z grypą nic wspólnego nie ma), są wrażliwsze po potraktowaniu alkoholem, ale tu bardziej chodzi o odkażenie powierzchni, na której przebywają, a nie o wypicie ćwiartki.
Właściwie to lekarstwa nie ma, trzeba spożywać dużo płynów, czasami trochę pomagają jogurty. Jest to choroba 'do przeczekania'.

05.05.2010
21:21
[11]

el.kocyk [ Senator ]

napilbym sie zoladkowki...kurde reginka jak mozesz, to sie napij, pomoze, nie pomoze, na pewno nie zaszkodzi, a cwiartka to tak naprawde jest na smaka...

05.05.2010
21:32
[12]

reginka [ Pretorianin ]

flaszka kupiona, otwarta i nalana więc Panie i Panowie nasze zdrowie :D


grypa żołądkowa - reginka
05.05.2010
21:35
smile
[13]

mirencjum [ operator kursora ]

flaszka kupiona, otwarta i nalana więc Panie i Panowie nasze zdrowie :D

5 maj 2010 r. godz. 21.32 reginka wpadła w nałóg.

05.05.2010
21:37
[14]

Max_101 [ Mów mi Max ]

Na coś trzeba umrzeć ...

05.05.2010
21:40
[15]

reginka [ Pretorianin ]

mirencjum -> nałóg? To dla celów zdrowotnych. Poza tym prędzej bym wpadła w nałóg alkoholowy pijąc z dziadkiem:P a tak poważnie raczej mi to nie grozi:)

05.05.2010
21:41
smile
[16]

Wyrodnik [ Chor��y ]

Luksusowa na Oxfordzie :)

05.05.2010
22:06
smile
[17]

Rellik [ Kuciland ]

Ale czemu cieeeeeepła?


grypa żołądkowa - Rellik
05.05.2010
22:12
smile
[18]

Stalin_SAN [ Generaďż˝ ]

A taki dobry człowiek był z tej reginki


grypa żołądkowa - Stalin_SAN
05.05.2010
22:15
smile
[19]

Connor_ [ Are you still there? ]

Po czystej? Ja po czystej ostatnio na 18stce to raczej miałem silne objawy grypy żołądkowej...takie pawie malownicze szły że masakra a więc raczej czystej ci na tego typu rzeczy nie polecam...

edit. No i ja nie piłem sam do monitora...

05.05.2010
22:20
[20]

reginka [ Pretorianin ]

Rellik nie narzekaj przecież poszłam w ten deszcz do sklepu po wódkę więc powinieneś się cieszyć razem ze mną:P
Stalin_SAN-> tyle wódki nie jest w stanie mnie złamać :P
Connor_ -> też nie pije sama, mam narzekającego towarzysza :P

05.05.2010
22:22
[21]

Lilus [ Redberry Belle ]

Każdy powód do picia jest dobry, na zdrowie :)

Właściwie to lekarstwa nie ma, trzeba spożywać dużo płynów, czasami trochę pomagają jogurty. Jest to choroba 'do przeczekania'.
Przy grypie żołądkowej nie powinno się spożywać nabiału. A cola (zalecz truciznę trucizną?) i paluszki faktycznie pomagają.

05.05.2010
22:24
[22]

reginka [ Pretorianin ]

cola jest na przepitkę więc wszystko jest tak jak powinno :D
to nie jest wymówka, jak już kilka razy wspominałam to dla celów zdrowotnych

05.05.2010
22:26
smile
[23]

Connor_ [ Are you still there? ]

Słaba zawodniczka z ciebie że na ćwiartkę przepitkę potrzebujesz.

05.05.2010
22:28
[24]

reginka [ Pretorianin ]

Connor_ -> skoro tak uważasz...

05.05.2010
22:33
smile
[25]

Asmodeusz [ Legend ]

Jesli chcesz cos pic podczas grypy zoladkowej to najlepiej cos co smakuje tak samo w obie strony :D

05.05.2010
22:45
[26]

Rellik [ Kuciland ]

[21] Lilus
sól z paluszków po prostu pomaga zatrzymać wodę w organizmie

[23] Connor_
ależ to jest pospolita połówka, nie ćwiartka! I nie zaczepiaj textami w stylu "slaba" bo zaraz zacznie wszem i wobec udowadniac ze tak nie jest, a tego nie chcemy :P
A z cola to wedlug mnei taki urban legend. Ludzie nakrecaja sie na forach zeby podawc "odgazowana i podgrzana" i najlepiej w duzych ilosciach... Co w naturalny sposob zapobiega odwodnieniu, ale nic poza tym :P ten sam efekt był by pijąc napar z miety :P Chociaz zastanawiam sie czy cukier zawarty w coli nie powoduje jeszcze jakiegos dodatkowego efektu

05.05.2010
23:12
[27]

promyczek303 [ sunshine ]

Max --> Kieliszek wódki z pieprzem wyleczył mnie z najgorszej grypy żołądkowej jaką w życiu miałam. Nie powtarzałam nigdy tej kuracji, ale pomogło cholernie.

06.05.2010
02:11
[28]

Adrianziomal [ Samael ]

Polecam wypić trochę oleju (nie silnikowego ;P). Na początek 1 łyżka, jeśli nie pomaga, można 2-3.

06.05.2010
11:13
smile
[29]

aterazione [ Senator ]

Wszystko tylko nie grypa żołądkowa nie chcesz na Kornflejksach przez tydzień żyć

06.05.2010
11:19
[30]

I'm so Lucky [ Konsul ]

Na żołądkową grypę radzę colę z wodą (chodzi zeby nie była gazowana) pić.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.