GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Jaką długość ma wasz kabel od klawiatury lub myszy?

04.05.2010
22:39
smile
[1]

raziel88ck [ Legend ]

Jaką długość ma wasz kabel od klawiatury lub myszy?

Piszę, ponieważ zauważyłem, że nowsze rzeczy typu mysz czy klawiatura, a zapewne nie tylko one mają coraz to krótsze kable. Porównując nową klawiaturę ze starą kabel jest krótszy o co najmniej 40 cm. U mojego wujka biurko ma "specjalne" miejsce na obudowę o dziwo po lewej, a nie po prawej stronie, przez co po kupnie nowej myszy (a jest praworęczny) po prawej stronie powodowało, że mysz znajdowała się w okolicach monitora, więc trzeba było się garbić i wręcz sięgać po nią. Jedynym rozwiązaniem było kupienie myszy bezprzewodowej. Dziwi mnie fakt, że twórcy oszczędzają na takich sprawach, przekraczając przy tym zdrowy rozsądek. Jeśli za kilka lat kable będą jeszcze krótsze to korzystanie z przewodowych elementów komputera będzie się mijało z celem. Zapraszam do dyskusji.

Wiadomość została zmieniona przez Moderatora | 2010-05-05 10:09:28

04.05.2010
22:41
[2]

kamyk_samuraj [ Legend ]

wireless

04.05.2010
22:41
smile
[3]

Azerko [ Alone in the wild ]

Tnij, ku*wa, tnij!

04.05.2010
22:41
[4]

gnoll [ Legend ]

Jeżeli chodzi o myszkę, to nie dotyczy, mam jakieś bezprzewodowe g..no z Biedronki, które zamierzam wymienić na jakąś myszkę Xgaming od A4-Tech.

Co do klawy - chyba jeden metr ma kabel. Wystarcza, choć wydaję mi się że na styk.

04.05.2010
22:42
[5]

MANOLITO [ Senator ]

długość się nie liczy tylko......obwód!;)

04.05.2010
22:42
[6]

dodom [ Gregorio ]

Mnie osobiście wydaje się, że przewody powoli odchodzą do lamusa. Oczywiście, zawsze znajdą się jakieś plusy takich rozwiązań, jednak przy dzisiejszym tempie rozwoju technologii stają się już one przeżytkiem. Możliwe, że producenci nie przykładają już zbyt dużej wagi do takich rozwiązań i dlatego pozwalają sobie na takie "cięcia".

04.05.2010
22:45
smile
[7]

jagged_alliahdnbedffds [ Rock'n'Roll ]

<-- [2], mam to samo i muszę przyznać, że sprawdza się świetnie - im mniej kabli tym lepiej!

04.05.2010
22:49
[8]

Khelben [ PointGuard ]

Bluetooth.

04.05.2010
22:58
smile
[9]

nagytow [ Firestarter ]

Wireless.
Sam kabli nie znosze i co sie tylko da uzywam bezprzewodowo. Ale krotkie kable to nie powinien byc dzis problem. Monitory czesto maja porty usb, a nawet jak nie to mozna sobie ladny hub sprawic albo przynajmniej przedluzacz usb.

04.05.2010
23:53
[10]

zapomnialem_stary_login [ Konsul ]

Komputer mam na lewo od biurka i również po lewej stronie klawiatury wychodzi jej kabelek, dlatego starcza bez kłopotu. A myszka ma kabelek chyba z półtora metra, w każdym razie jeszcze mam spory zapas. Natomiast większość myszek z jakimi miałem do czynienia przy cudzych komputerach faktycznie ma krótki kabelek, który u mnie by nie wystarczył.

04.05.2010
23:55
[11]

karolzzr [ Gunner ]

hahaha

spoiler start

śmieszne...
spoiler stop

04.05.2010
23:57
[12]

vlodek2532 [ Senator ]

to niech kupi sobie hub usb i potem hub przypnie przedłużka do szuflady biurka a pod hub podepnie myche i klawe. może tez kupić podkładkę z hubem.

05.05.2010
00:08
[13]

golmann [ Generaďż˝ ]

Ja mam lapka, wiec kabla od klawiatury zwyczajnie nie mam
Natomiast jesli chodzi o myszke to uzywam usb z prawej strony i sie kilkadzesiat cm kabla marnuje

05.05.2010
00:26
smile
[14]

Erazor_XX [ give it to me baby! ]

wireless!

05.05.2010
09:32
[15]

Imak [ Generaďż˝ ]

[9], [12] -> Dlaczego zakładacie, że ma on mysz ze wtyczką USB?

05.05.2010
09:46
[16]

gamikazze [ Centurion ]

Wireless. Kable mnie denerwują, bo są zwykle za krótkie na moje biurko. Jednak i bezprzewodowe klawiatury i myszy mają wady: często (przynajmniej mój zestaw) traci połączenie z adapterem.

05.05.2010
10:33
[17]

nagytow [ Firestarter ]

Imak --> Bo mowi o nowszym sprzecie :P

gamikazze --> To masz jakis nedzny zestaw. Mi sie takie cos nigdy nie zdarzylo. No ale to zalezy czy masz radio, podczerwien czy BT.

05.05.2010
11:21
[18]

Gorillaz 2-D [ Miejsce Na Twoją Reklamę ]

Klawiatura wireless, myszka kablowa bo tamta przerywała czasem. Kabel jest wystarczająco długi :)

05.05.2010
11:23
[19]

pecet007 [ Fallout NV ]

klawiatura laptopowa, mysza bez przewodowa

05.05.2010
11:34
[20]

kakakakaboom! [ Konsul ]

Mam chyba najpopularniejsze peryferia jeśli o to chodzi - UltraX Flat Logitecha i MX518 tej samej firmy. Wszystko PRZEWODOWE. W życiu bym nie wrócił do wirelessa. Chyba, że ktoś lubi zabawę z bateriami, ja nie.

05.05.2010
15:05
[21]

Jedziemy do Gęstochowy [ PAINKILLER ]

Wireless

tylko i wyłącznie, tyle że bateria krótko trzyma bardzo, ale cóż nie jest to myszka najwyższej klasy.(CLARUS).

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.