GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Zasilacz starczy?

04.05.2010
18:39
[1]

KuboL|Bambol [ Requiescat in pace ]

Zasilacz starczy?

Witam. Pytam w kumpla imieniu. Posiada on sprzęt :
Dual Core e5200
2gb ram
Zasilacz Feel III. 350W
I czy ten zasilacz da rade powiedzmy takiemu GeForce 9800gt , 9600gt?
Kumpel posiada radka x600 wiec chciałby zmienić karte. A jesli zasilacz nie podoła tym kartą to jaką maxymalnie (najlepszą) można włożyc? :)
Z góry dziękuje.

04.05.2010
19:19
[2]

afen [ Konsul ]

no sam nie wiem...hmmm wątpię :(

04.05.2010
19:21
[3]

DEXiu [ Senator ]

Z Feelami nigdy nic nie wiadomo (ogólnie mają opinię kompobójców :) ), dlatego nie licz na to, że ktoś doradzi "jaką najmocniejszą grafę można włożyć". Ja bym Ci nie dał nawet gwarancji, że przy obecnej konfiguracji ten zestaw dożyje jutra.

04.05.2010
19:25
[4]

redan [ Wiking ]

raczej za słaby. z tego co się orientuje to te karty wymagają zasilacza minimum 400W. tak więc najlepiej kupić jakiś "markowy" model o mocy rzeczywistej ~430/450W, np. OCZ, BeQuiet PurePower, Chieftec czy Corsair.

04.05.2010
19:27
[5]

zoloman [ Legend ]

Biadolenie z tymi zasilaczami. Od zawsze jadę na jakichś no-name'ach i nigdy nie miałem problemu. <odpukuje> ;p

04.05.2010
19:34
[6]

Browar Drinker [ Szef wszystkich szefow ]

teoretycznie z takim 9600GT powinno chodzić stabilnie, pod warunkiem, że nie będzie nic podkręcane, ale tego proca z kolei aż żal nie docisnąć do 3,2-3,4 GHz, więc i zasiłka powinna być mocniejsza. A co do Feel III to o dziwo całkiem solidne zasilacze (nie najlepszą opinię odziedziczyły po poprzednikach - Feel II), swego czasu wersje 350 i 400W były dostępne w ofercie zenfistu a tam byle jaki zasilacz nie ma wstępu ;).

04.05.2010
21:08
[7]

Sharky [ Renegat ]

KuboL|Bambol --> moze byc malo i zbyt niepewnie - do niedawna mialem podobny zestaw ([email protected], 9600GT, 4GB RAM) z Taganem 380W i troche nie wyrabial (przy srednim obciazeniu 11,40V na linii 12V a przy poprzedniej slabszej konfiguracji bylo 11,90V).

zoloman --> to sie ciesz, kilku moich znajomych mialo przygody z takimi "markowymi" zasilaczami - jednemu wraz z zasilaczem poszla plyta i grafika.

05.05.2010
11:12
[8]

Black Thomi [ Pretorianin ]

Zasilacz to rzecz w kompie na której się nie oszczędza! lepiej wydać jakieś 200zł na OCZ czy Corsarza niż później stracić nerwy i jeszcze więcej gotówki .

zoloman--> zapewne kompa/kompy miałeś kupowane jako zestawy komputerowe które nie były jakieś "overpower" i których ani nie podkręcałeś ani nie zmieniałeś i dlatego ten twój "noname" cię nigdy nie zawiódł :)

gdzieś tutaj ktoś pokazywał zdjęcie bebechów no name zasilacza i jakiegoś markowego i nie było trzeba się znać aby zobaczyć różnice

05.05.2010
11:34
smile
[9]

Penetrator [ Generaďż˝ ]

GeForce 9600gt nie jest prądożerny wiec twój zasilacz go pociagnie ale 9800gt to nie wiem.
Kumpel ma na Feelu Zotaca 9600gt tylko nie wiem na jakim feelu 1,2 czy 3 i wszystko mu działa , ale
zastanów sie nad kupnem nowego zasilacza.

05.05.2010
11:41
[10]

fajny Książę [ Capo ]

Ten zasilacz nie wystarczy, bowiem ma bardzo slaba linie 12V, z ktorej to w gownej mierze korzystaja nowe konfiguracje. Sama moc jest tez zawyzona. Do takiego komputera balbym sie wlozyc nawet Feel'a 500W. Predzej zdecydowalbym sie zamontowac poczciwego Modecom MC-350.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.