
xion [ Żołądkowa Gorzka ]
Komputer podczas gry wyłącza się.
Witam.
Mam mały problem z komputerem, a konkretnie wyłącza się podczas gry, nie zawsze choć dość często przy niektórych grach.
Problem pojawił się przy m.in. Assasins Creed z kolei dzisiaj przy Settlers 7. Nie jestem zapalonym graczem, gram tylko w wybrane tytuły więc nie wiem jak to będzie przy innych grach, ale przy GTA IV, Resident Evil 5, Need For Speed Shift, było ok. Stało się to irytujące gdyż wydając prawie 100 zł na settlersów chciałem pograć a nie oglądać jak jak komp się wyłącza ;p
Sprzęt : Intel Core 2 Duo E8400 2x 3,0 GHz. / 4Gb Ram / Płyta : P5Q pro / Radeon 4870 [najnowsze stery]
System : Windows 7 Ultimate 64x
Komputer po prostu wyłączy się bez żadnych ostrzeżeń itp itd. Na czym może polegać problem?
Azerko [ Alone in the wild ]
podaj jaki masz zasilacz
fajny Książę [ Capo ]
Napisz jaki masz zasilacz. Byc moze to on odpowiada za samoczynne wylaczanie sie komputera.
xion [ Żołądkowa Gorzka ]
Corsair TX650 650W
kjx > wydaje mi się, że to nie od temp, ale kto wie. Komputer po prostu się wyłącza jak bym mu z kabla dał.
kjx [ Nelson Tethers ]
Może się zwyczajnie przegrzewa? W sterownikach, na przykład karty graficznej, będzie ustawiona temperatura maksymalna, po osiągnięciu której, komputer robi "shutdown". Pytanie: wyłącza się w taki sposób jakbyś wyrwał wtyczkę od zasilacza czy Windows się po prostu zamyka?
Na początek można zrobić prostą rzecz: odkręć boczne obudowy i pograj chwilkę.
fajny Książę [ Capo ]
Zasilacz bardzo dobry. Moglbys podac temperatury podzespolow komputera?
Na pewno nie zaszkodziloby gruntowne wyczyszczenie komputera z syfow.
xion [ Żołądkowa Gorzka ]
fajny Książę > Nie monitorowałem temp. podzespołów. Jaki program polecasz, zrobię test i podam szczegółowe dane. A co do syfu, to też masz rację ;p
kjx [ Nelson Tethers ]
Everest - mierzy wszystko.
GPU-Z - temperatura karty graficznej.
xion [ Żołądkowa Gorzka ]
temp karty graf
a z everesta wykrylo tylko temp dysku, ktora wynosila 38'C
kjx [ Nelson Tethers ]
Sporo. Może zwiększenie prędkości wiatraczka coś pomoże: