GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Jakie radio?

04.05.2010
08:55
smile
[1]

Sebisław [ Medyk ]

Jakie radio?

Może polecicie jakiś radioodbiornik w cenie ok 60 zł, oczywiście może być tańszy, ale chodzi o nowy model - to ma być prezent. Zależy mi na odbiorze dwóch zakresów fal radiowych (FM/AM lub FM/LW), bezawaryjności, w miarę czystym dźwięku (adekwatnie do ceny). Najprawdopodobniej będzie używany w kuchni, ale może to być również jakiś radiobudzik. Z góry dzięki za pomoc.

04.05.2010
13:57
smile
[2]

Sebisław [ Medyk ]

up

04.05.2010
15:49
[3]

Sebisław [ Medyk ]

up

06.05.2010
09:27
smile
[4]

Sebisław [ Medyk ]

może ktoś pomoże? z góry dzięki ;)

06.05.2010
09:35
[5]

devileq does [ Konsul ]

ja pomogę !!!


UP! >.< ...

06.05.2010
09:57
[6]

Woodruff [ Pretorianin ]

Sebisław------> jak chcesz mieć dobry odbiornik z pełnym RDS, selektywny, bez awaryjny to kup np.




Takie bazarowe radio-budziki są nic nie warte, anteny zewnętrznej nie podłączysz, selektywne w ogóle nie są, czasami nawet same siebie zakłócają.

Do tych tunerów polecam Ci antenę zewnętrzną np:



najlepiej w polaryzacji H (więcej stacji odbierzesz)

Do połączenie tunera najlepiej użyj kabla TRISET 113

06.05.2010
10:01
[7]

racel45 [ Generaďż˝ ]

tak, będzie stawiał tuner w kuchni :D przecież pisał, że do 60 zł, zresztą kto w czasach radia internetowego kupuje sprzęt za 200 zł który służy jedynie do tego ?

06.05.2010
10:27
[8]

kjx [ Nelson Tethers ]

Te małe, bazarowe radiobudziki też bym sobie odpuścił. O ile budzi dość skutecznie, to dźwięk jest totalnie do kitu. Szukając na alledrogo ciężko dopaść coś firmowego z jako tako wyglądającym głośnikiem.

Osobiście, w tej cenie to chyba zdecydowałbym się na niemiecką Eltę. Coś w stylu:



Albo takiego cudacznego Mediona:


06.05.2010
12:04
[9]

Woodruff [ Pretorianin ]

racel45---> jest wiele osób którzy słuchają radia (w pracy, w samochodzie, w piwnicy). Są też tacy pasjonaci którzy instalują u siebie po 2 (na H i V) 9elementówki i tunery po 300 z bardzo dobrymi filtrami aby przy tropo albo Es mogli złapać stacje z innych krajów na FM.

kjx----> Eltra robi dużo ciekawych rzeczy, chociaż najlepiej pójść do sklepu i samemu przetestować.. A Medion to taka loteria czasami dadzą elementy bardzo dobre, taki sam sprzęt pod inną marką był by warty o wiele więcej, a czasami lepiej nie mówić

Ja na twoim miejscu jeśli już naprawdę bym musiał coś kupić taniego i typowego do kuchni z funkcją budzika wybrał bym coś znanej firmy np: Sony

06.05.2010
21:48
[10]

Sebisław [ Medyk ]

dzięki, radiobudzik to tylko ewentualność, w sumie bardziej byłem skłonny kupić jakieś klasyczne radio, tylko chciałem jeszcze zasięgnąć Waszej opinii.

08.05.2010
08:38
[11]

Sebisław [ Medyk ]

a co sądzicie o firmie AEG?

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.