
Sebisław [ Medyk ]
Jakie radio?
Może polecicie jakiś radioodbiornik w cenie ok 60 zł, oczywiście może być tańszy, ale chodzi o nowy model - to ma być prezent. Zależy mi na odbiorze dwóch zakresów fal radiowych (FM/AM lub FM/LW), bezawaryjności, w miarę czystym dźwięku (adekwatnie do ceny). Najprawdopodobniej będzie używany w kuchni, ale może to być również jakiś radiobudzik. Z góry dzięki za pomoc.

Sebisław [ Medyk ]
up
Sebisław [ Medyk ]
up

Sebisław [ Medyk ]
może ktoś pomoże? z góry dzięki ;)
devileq does [ Konsul ]
ja pomogę !!!
UP! >.< ...
Woodruff [ Pretorianin ]
Sebisław------> jak chcesz mieć dobry odbiornik z pełnym RDS, selektywny, bez awaryjny to kup np.
Takie bazarowe radio-budziki są nic nie warte, anteny zewnętrznej nie podłączysz, selektywne w ogóle nie są, czasami nawet same siebie zakłócają.
Do tych tunerów polecam Ci antenę zewnętrzną np:
najlepiej w polaryzacji H (więcej stacji odbierzesz)
Do połączenie tunera najlepiej użyj kabla TRISET 113
racel45 [ Generaďż˝ ]
tak, będzie stawiał tuner w kuchni :D przecież pisał, że do 60 zł, zresztą kto w czasach radia internetowego kupuje sprzęt za 200 zł który służy jedynie do tego ?
kjx [ Nelson Tethers ]
Te małe, bazarowe radiobudziki też bym sobie odpuścił. O ile budzi dość skutecznie, to dźwięk jest totalnie do kitu. Szukając na alledrogo ciężko dopaść coś firmowego z jako tako wyglądającym głośnikiem.
Osobiście, w tej cenie to chyba zdecydowałbym się na niemiecką Eltę. Coś w stylu:
Albo takiego cudacznego Mediona:
Woodruff [ Pretorianin ]
racel45---> jest wiele osób którzy słuchają radia (w pracy, w samochodzie, w piwnicy). Są też tacy pasjonaci którzy instalują u siebie po 2 (na H i V) 9elementówki i tunery po 300 z bardzo dobrymi filtrami aby przy tropo albo Es mogli złapać stacje z innych krajów na FM.
kjx----> Eltra robi dużo ciekawych rzeczy, chociaż najlepiej pójść do sklepu i samemu przetestować.. A Medion to taka loteria czasami dadzą elementy bardzo dobre, taki sam sprzęt pod inną marką był by warty o wiele więcej, a czasami lepiej nie mówić
Ja na twoim miejscu jeśli już naprawdę bym musiał coś kupić taniego i typowego do kuchni z funkcją budzika wybrał bym coś znanej firmy np: Sony
Sebisław [ Medyk ]
dzięki, radiobudzik to tylko ewentualność, w sumie bardziej byłem skłonny kupić jakieś klasyczne radio, tylko chciałem jeszcze zasięgnąć Waszej opinii.
Sebisław [ Medyk ]
a co sądzicie o firmie AEG?