DscMati [ Konsul ]
Problem z grafiką.
Witam.
Ostatnio postanowiłem "wrócić do przeszłości" i pograć w stare gry.Większość z nich ma ok. 10 lat i pojawia się pewien problem z grafiką.Nie chodzi mi tutaj o realistyczną grafikę bo przecież 10 lat temu nawet takiej nie było.Problem tkwi głównie w rozdzielczości i krawędziach.
Gry te były głównie tworzone na Windy 98 czy nawet 95 ,a ja w tym momencie mam XP i działają one tylko po zainstalowaniu patchy,jednak jak wcześniej wspomniałem opcje graficzne są słaby(rozdzielczość 800x600 max) lub ich w ogóle niema.
Tutaj pojawia się moje pytanie: Czy istnieje jakiś programik,który mógłby poprawić opcje graficzne w tych grach?? Chodzi o "podkręcanie" z poziomu windy...
Z góry dzięki.
redan [ Wiking ]
można poszukać wśród plików gry jakiś plik konfiguracyjny z opcjami i spróbować ręcznie edytować wpisy zmieniając tym samym ustawienia gry. ale na jakiś program raczej nie ma szans. ewentualnie można poszukać jakiś fanowskich modów do gry podnoszących jakość grafiki. ale to w przypadku jakiś głośnych / popularnych tytułów.