GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Czy procesor da radę?

03.05.2010
10:01
[1]

śmigli [ Generaďż˝ ]

Czy procesor da radę?

Witam. Myślę nad złożeniem kompa, ale nie jakiegoś drogiego. Skłaniam się ku takiemu, jak GOL stosuje przy testach wydajności, mianowicie:
procesor Intel Pentium Dual Core E5300, płyta główna Gigabyte P43-ES3G.
I tu moje pytanie, czy ów procesor (bez podkręcania!!!) da radę w nowych grach? Chodzi mi to u rozdzielczość 1680x1050, full detale, bez ani-aliasingu. Chciałbym osiągnąć chociaż 20-25 klatek.
Z góry dzięki.

A zapomniałem, jeśli chodzi o kartę graficzną to Gigabyte HD5770 1GB 128 PCI-E GDDR5

03.05.2010
10:04
[2]

Alien.pl [ Generaďż˝ ]

E.. wątpię, jak już to E7300 albo E8300, a płyty głównej sobie poszukaj takiej która ma sloty DDR2 i DDR3 na RAMY, przynajmniej nie będziesz miał problemu co włożyć.

03.05.2010
10:09
[3]

BlackBolt [ Senator ]

Procesor przecież nie obrabia grafiki. On się przydaje przy AI, fizyce itp. Przetwarzanie grafiki to zadanie wyłącznie karty graficznej.

03.05.2010
10:11
[4]

śmigli [ Generaďż˝ ]

A do tej płyty głównej co wymieniłem, jakie RAM DDR2 byście proponowali? Chodzi mi o dwie kostki po 2GB.

03.05.2010
10:14
[5]

Alien.pl [ Generaďż˝ ]

No nie do końca tak jest, procesor też robi pewne rzeczy przy grafice, inaczej nikt by nie kupował szybszych procy, bo po co jak grafa by wszystko zrobiła.
Al nie wymaga jakiejś oszałamiającej mocy, fizyką akurat obecnie zajmują sie tez karty graficzne, bo prościej.

03.05.2010
10:37
[6]

redan [ Wiking ]

jak już coś w tym przedziale cenowym na temat procka to zamiast e5300 kupiłbym e6500, ma szybsze fsb i częstotliwość 2.93 zamiast 2.6, a reszta parametrów taka sama. różnica w cenie rzędu 40 zł. co do płyty to rozważ modele: Gigabyte GA-EP43-UD3L IP43 lub Gigabyte GA-EP43T-UD3L IP43. ta ostatnia obsługuje ddr3, a różnica ceny pamięci między ddr2, a ddr2 nie jest też specjalnie duża.

03.05.2010
11:41
[7]

śmigli [ Generaďż˝ ]

Dobra, dzięki.

08.05.2010
08:48
[8]

śmigli [ Generaďż˝ ]

A jak się sprawuje Core i3? Z góry dzięki.

08.05.2010
10:25
[9]

redan [ Wiking ]

dość dobrze, ale zakup platformy pod i3 jest droższy nić pod 775. pod i3 musisz kupić pamięci ddr3 (są trochę droższe od ddr2) no i wybór płyt jest mniejszy. reszta raczej bez zmian. procesory i3 mają zintegrowaną grafikę, jakieś gma (podobno nawet wydajne), nie mają funkcji turbo (przyspieszanie rdzeni, kosztem zwolnienia innych, od i5+), mają 2 rdzenie i obsługują 4 wątki (jeśli program działa wielowątkowo to wtedy działa jak na procesorze 4 rdzeniowym). jeśli zależy Ci na zintegrowanej z i3 grafice, poszukaj płyty z chipsetem h55/h57. jeśli zintegrowana grafika jest zbędna to mogą być zwykłe płyty z chipsetem serii p55 pod 1156 (może okazać się konieczny update biosu). najtańszą wersją procesorów rodziny i3/i5 jest pentium G6950. też 2 rdzeniowy ale od i3 różni się tym, że obsługuje tylko 2 wątki. no i ma trochę mniej cache l3 oraz brak Hyper Threading'u

08.05.2010
10:56
[10]

Thrall Uther [ Rdzenny POZnaniak ]

najtańszą wersją procesorów rodziny i3/i5 jest pentium G6950. też 2 rdzeniowy ale od i3 różni się tym, że obsługuje tylko 2 wątki. no i ma trochę mniej cache l3 oraz brak Hyper Threading'u

Po co piszesz 2 razy to samo? Przecież HT to właśnie podwojenie ilości wątków!

i3 mają zintegrowaną grafikę, jakieś gma


Nie gma, tylko intel hd graphics i do gier jest stanowczo za słabe (chyba, że do jakiś starszych tytułów)

mają 2 rdzenie i obsługują 4 wątki (jeśli program działa wielowątkowo to wtedy działa jak na procesorze 4 rdzeniowym).

Bzdura, w takim przypadku rzeczywiście działa lepiej niż na 2-rdzeniówce bez ht, ale gorzej niż na czterowątkowym quadzie

08.05.2010
13:37
[11]

Black Thomi [ Pretorianin ]

Dla porównania:

E5200 - 3.8 ghz
Asus Commando
OCZ 2gb
8800gts
1400x900 na full to jedynie GTA IV sprawiało problemy i nie odpalałem Metra
komp średniej klasy ale pozwala pograć we wszystko i to z nie najgorszą grafiką tylko ten gts ma problemy przy wysokim AA

za cały zestaw 1300zł
zamiast tego E5200 kup E6600
i zamiast gtsa radeona 4850 lub 4890 i masz dobry sprzęcik który kupisz za ok 2k

08.05.2010
14:17
[12]

PrzemoDZ [ kebab w bulce ]

Black Thomi -->
zamiast tego E5200 kup E6600

No litości... po co ma brać słabszego (TAK!) procka?

śmigli --> Napisz ile masz kasy i czego dokładnie potrzebujesz, to wybierzemy najlepszą opcję.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.