GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Dym lagujący gry??

01.05.2010
17:39
[1]

Guardb [ Pretorianin ]

Dym lagujący gry??

Mam taki dziwny problem ze gdy pojawia sie w grze (jakiejkolwiek) dym to gigantycznie spadaja mi fpsy :O Wie ktos moze czym moze byc to spowodowane??
Manufacturer:
System manufacturer

Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E7400 @ 2.80GHz (2 CPUs)

4096MB RAM

Seagate Barracuda 500 GB

NVIDIA GeForce GTX 275

01.05.2010
17:40
[2]

Damian1539 [ Legend ]

Mam ten sam problem ale mam kartę 4850. Tak samo mgła, deszcz itd.

01.05.2010
18:48
[3]

BossManPL [ Generaďż˝ ]

Na pewno w każdej grze? W Crysis np są takie efekty jak Volumetric Clouds. Takie coś bardzo drastycznie wpływa na szybkość animacji. To może być to.

01.05.2010
19:04
[4]

HoMeR [ Man with dragonov ]

ja mam to nawet w csie .... a raczej spełniam wymagania :)

01.05.2010
19:16
[5]

Guardb [ Pretorianin ]

Tzn nie każdy dym tak działa :X Np w company of heroes mam dużo fpsów ale gdy w filmiku przed misją brytyjczyk zapalił papierosa to miałem chyba z 4 fpsy : O To wyglada tak jakby jakis konkretny "typ" dymu tak działał :X Crysis działa idealnie na high

01.05.2010
19:20
[6]

Pawlo94 [ Illusive Man ]

Raczej tak powinno być, że spadną FPSy dym to po prostu dodatkowe efekty do liczenia i dla proca i dla karty, ale jk mocno one spadają. Powinno to być w granicach 5 klatek

edit. to komplikuje sprawę może najnowsze stery+ dx dadzą radę

01.05.2010
19:30
[7]

bezlerg66 [ Senator ]

Sterowniki najnowsze?

01.05.2010
20:16
[8]

Guardb [ Pretorianin ]

Sterownik i directx najnowsze :(
ps: windows xp service pack 3

01.05.2010
23:25
[9]

Guardb [ Pretorianin ]

up

01.05.2010
23:53
smile
[10]

rzaba89nae [ WTF!? ]

Chyba każdy tak ma...

02.05.2010
00:07
[11]

zmudix [ Professor Fate ]

Też to mam, ale myślałem, że to tylko u mnie, bo mam badziewną kartę graficzną (8600GS).

02.05.2010
00:10
[12]

adam11$13 [ In Paradise City ]

Ja mam to samo z GTA

02.05.2010
00:27
[13]

vlodek2532 [ Senator ]

HoMeR jesteś pewny, z e w twoim kalkulatorze nie wyczerpuje się bateryjka?

02.05.2010
10:04
[14]

Rezort [ Naznaczony ]

Też tak mam, też myślałem że to u mnie tylko :P

02.05.2010
10:11
smile
[15]

Ksionim [ Generaďż˝ ]

Najpierw powiedz ile masz fps bez dymu. A potem ile z nim. Ja na takim kompie jak w sygnaturce grałem w Arma 2. Detale minimalnie, 14-16 fps, ale gdy było dużo dymu to mi nie zwalniał.

Grę oczywiście przeszedłem. Tak, to ja jestem prawdziwym hardcorem. Kto inny grał by z 14 fpsami? Dodam, że na uruchomienie skryptu na końcu pewnej misji musiałem czekać 10 minut. W tym czasie wszyscy byli "zamrożeni" tylko ja mogłem biegać :D

02.05.2010
10:34
[16]

Dawid8910 [ Konsul ]

U mnie jest to samo. Gram sobie w np. MW1 lub MW2 i gdy tylko ktoś zapuści dymnego z 50fps robi się 10 ;[

02.05.2010
10:38
[17]

budziakowski [ Generaďż˝ ]

Ale to nie ma prawa az tak zwalniac, owszem pare klatek tak, ale nie powinno byc az takiej roznicy.

02.05.2010
11:01
[18]

raziel88ck [ Legend ]

A ja nie odzuwam roznicy gdy widze dym, nawet w gta 4.

02.05.2010
23:41
[19]

Guardb [ Pretorianin ]

up

02.05.2010
23:43
smile
[20]

Damian1539 [ Legend ]

raziel88ck - Bo tam dymu jest tak mało że nawet nie ma co przycinać.

03.05.2010
00:38
[21]

Dennoss [ Child of the Prophecy ]

Ja w CoD 4 Modern Warfare mam cały czas 40-60 fps a jak wlecę w taką jakby małą chmurę dymu to fps mi spada drastycznie do 2-4 fps. Strasznie mnie to wkurza, bo mnie potem zabijają przez to.

03.05.2010
01:06
[22]

Blackthorn [ Generaďż˝ ]

Moze skonfigurujcie ustawienia karty... Z quality na balanced, zmiencie AF i AA w ustawieniach KARTY GRAFICZNEJ na domyslny, jesli nie pomoze to albo macie jakis syf w systemie(mialem nie raz takie problemy przez zasyfiony windows a nawet gorsze - po jakies 30 minutach gry, gra sie zaczela niemilosiernie ciac, nawet dzwiek a uzycie procka bylo 100%). No i jeszcze podczas grania powylaczajcie zbedne programy - gg, skype, antywirus, neta, torrenty itp itd. Jedynie tak moge wam pomoc...

03.05.2010
02:27
[23]

GrizZzZzLi [ Generaďż˝ ]

Ja również w CS-ie mam takie coś mam ponad 100 klatek a jak wchodzę w dym (Smoke'a) to zwalnia do 30 klatek.
Na każdych sterownikach jest tak samo , testowane na Windows 7 i na Windows
XP SP 1 , SP 2,SP 3.
A wymagania jak na CS 1.6 to mam ze 3 razy lepszy sprzęt niż potrzeba, na każdym sprzęcie prawie tak samo , u kumpla na E6600 i radeonie 3870 tak samo zwalnia.Nawet na świeżo postawionym Windowsie jast to samo.

03.05.2010
03:04
smile
[24]

GrizZzZzLi [ Generaďż˝ ]

Ustawienie w opcjach karty graficznej z jakości na wydajność pomogło.

03.05.2010
03:25
[25]

Filip550 [ Hunt3r ]

Tez tak mam np w bad company 2 mam na maxa 80fpsow srednio jak jest dym to mi spada do 40

w modern warfare 2 spada mi w dymie z 100 na tez na 40

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.