GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Odpowiednia karta graficzna

30.04.2010
21:45
[1]

Dudu4322 [ Legionista ]

Odpowiednia karta graficzna

Witam, po pierwsze chciałbym się przywitać, gdyż będzie to mój pierwszy post na tym forum. Po drugie, chciałbym przeprosić, jeśli wystąpił już podobny wątek, ale takowego nie znalazłem.
Otóż, ostatnio padła mi karta graficzna, GeForce 8800GT, która miała już swoje lata i była po gwarancji, więc zabieram się za zakup nowej i tu przydałaby mi się Wasza pomoc ;]
Karta służyć będzie mi głównie do gier. Dodam Wam najważniejsze komponenty z mojego obecnego sprzętu, co może pomoże w doradzeniu. A więc mam:
Procesor Intel Core 2 Quad Q9400 2,66GHz
4GB ramu
A używam tego na Windows'ie 7 64bit.
Dodam, że na kartę nie chciałbym przeznaczyć więcej niż 700zł. Gdybyście mogli coś doradzić będę wdzięczny.

Pozdrawiam
Dudu

30.04.2010
21:53
[2]

RaZoR_247 [ Capo Di Tutti Capi ]

Moje propozycje:

- GeForce 260 GTX
- Radeon 5770
- Radeon 4890

A jaki masz zasilacz?

30.04.2010
21:58
[3]

Browar Drinker [ Szef wszystkich szefow ]

gtx275 jeśli nie zależy ci na dx11

30.04.2010
21:59
[4]

PrzemoDZ [ kebab w bulce ]

Najwydajniejsza opcja do 700zł to:


Napisz jeszcze tylko jaki masz zasilacz, bo ta karta energooszczędna zbytnio nie jest.

30.04.2010
22:01
[5]

Dudu4322 [ Legionista ]

Dokładnego modelu nie pamiętam, ale wiem, że na pewno pociągnie, gdyż mam zasilacz bodajże 750W lub 700W

30.04.2010
22:41
[6]

PrzemoDZ [ kebab w bulce ]

Moc to nie wszystko ;]

w sumie w zasilaczach, bardziej od mocy liczy sie ich jakość- są firmy które produkują dobre zasilacze, a są takie które produkują tandetę na której bez względu na deklarowaną moc bał bym się postawić komputer.
Bezpieczniej jest zasilać komputer dobrej jakości zasilaczem 400W, niż słabej firmy 900W.

Nie kojarzę zasilaczy no-name'owych firm o takich mocach ale dla pewności ściągnij bok obudowy i odczytaj markę.

Tutaj masz listę dobrych i złych zasilaczy:

30.04.2010
22:54
[7]

Dudu4322 [ Legionista ]

Aż zmusiłeś mnie do otwarcia obudowy : P
Więc mam Chieftec model CFT-650-14CS czyli co do napięcia się pomyliłem, nie jest to ani 700W, ani 750W, tylko 650W. Na forum, do którego link mi podałeś, ta firma jest pod "Dobre zasilacze", więc nie jest źle ;]

30.04.2010
23:03
[8]

PrzemoDZ [ kebab w bulce ]

No to bez obaw możesz tam włożyć takiego, czy też innego potworka :)

30.04.2010
23:41
[9]

Victor Sopot [ Generaďż˝ ]

Jak zależy ci na dx11 to dołóż 80zł do tego:


01.05.2010
10:27
[10]

KuboL|Bambol [ Requiescat in pace ]

Ja bym jednak proponował GTX'a 275

01.05.2010
11:00
[11]

Lukas172_Nomad_ [ Still Alive ]

[10] -> Problem w tym ,że GTX'a 275 będzie trudno znaleźć po za tym Radeon HD4890 na najnowszych sterach jest ciut wydajniejszy ;)

01.05.2010
11:13
[12]

Thrall Uther [ Rdzenny POZnaniak ]

Dudu4322==> Bierz śmiało HD 4890, Przemo jak zwykle doradził najlepszą opcję. Nie słuchaj ludzi, którzy proponują GTX 275, bo jest on nieopłacalny cenowo względem HD 4980. Wydajnościowo są zbliżone (w zależności od gry, rozdzielczości i ustawień graficznych), ale oprócz lepszej ceny, na korzyść HD 4890 przemawia bardzo dobra podatność na oc. Co do tego HD 5830 za 780 złotych wydaje się być opłacalny, bo nawet po lekkim oc ma niższe tempy i pobiera mniej prąd od 4890, wydajnościowo też bardzo podobnie, ale to twój wybór ;)

01.05.2010
11:25
[13]

Dudu4322 [ Legionista ]

Ok, dziękuje za wasze rady, ale jeszcze się waham pomiędzy HD 4890, a HD 5770 bo i o tej karcie słyszałem dobre opinie, a wielkiej różnicy w cenie nie ma, w tym przypadku co lepiej wybrać?

01.05.2010
14:47
[14]

PrzemoDZ [ kebab w bulce ]

HD5770 to owszem, dobra karta, ale w niższym segmencie cenowym- HD4890 to klasa wyżej.

Za HD5770 przemawia niższa cena, DX11, niższe temperatury i cichsze chłodzenie, ale pod względem wydajności znacznie temu drugiemu ustępuje.

Jeśli chcesz cieszyć się wymienionymi zaletami serii HD5xxx, a przy tym mieć wydajność na poziomie HD4890, to rozwiązaniem jest zaproponowany w [9] HD5830- wydajność niemal identyczna jak HD4890 i GTX275, ale karta jest znacznie chłodniejsza, cichsza, mniej prądożerna, i nowsza technologicznie.

edit:
HD5830 również można podkręcić ;> A więcej SPu i TMU robi swoje. Przy cenie ok 770zł nie jest źle z opłacalnością, tym bardziej że od momentu premiery wyszło kilka znaczących poprawek do sterów. Jeśli komuś zależy na tym co oferuje seria HD5xxx, a szuka czegoś wydajniejszego od HD5770 to i tak innego wyjścia nie ma.
Niemniej jednak- zgadzam się że HD4890 będzie lepszą opcją i właśnie dlatego właśnie jego najpierw poleciłem.
\/

01.05.2010
14:55
[15]

Lukas172_Nomad_ [ Still Alive ]

HD5830- wydajność niemal identyczna jak HD4890 i GTX275, ale karta jest znacznie chłodniejsza, cichsza, mniej prądożerna, i nowsza technologicznie.



HD5830 to karta nie opłacalna na tle HD5770 ;) tego drugiego można podkręcić i będzie miał taką samą wydajność (przy niższej cenie !) podsumowując karta ni w dupę ni w oko polecić jej raczej nie można :)

01.05.2010
15:28
[16]

Dudu4322 [ Legionista ]

Dziękuję za wszystkie wasze rady, chociaż HD4890 ogólnie lepiej mi podchodzi, to jednak chyba kupie HD5770 bo różnice w cenie widać, a w wydajności, nie aż tak bardzo. To znaczy nie chodzi mi o to, że jej nie ma, ale jest mniejsza niż w kosztach xd Korzystając jeszcze z rankingu dostępnego na stronie chip.pl bardzo dobrze ona wypada na tle wydajność do ceny. Znalazłem wersję Sapphire Vapor-X za 630zł i myślę, że będzie ona idealna, jedyne co mnie troszkę powstrzymuje to jest to, że wykorzystuje ona szynę pamięci 128 bit'ową. Tu padnie chyba już ostatnie moje pytanie, czy widać, aż tak bardzo tą różnicę w porównaniu z innymi kartami?

01.05.2010
17:27
[17]

szymoner [ Chor��y ]

Ja proponuję Ci

- HD 5830 cicha ,bardzo wydajna,posiada najnowsze rozwiązania techniczne (DX11,eyefiniti)
a dotego rozsądna cena . Jeżeli dopłata ok. 200zł jest możliwa to lepszym rozwiązaniem będzie
HD5850,który jest jeszcze szybszy.

02.05.2010
11:33
[18]

Thrall Uther [ Rdzenny POZnaniak ]

HD5830 to karta nie opłacalna na tle HD5770 ;) tego drugiego można podkręcić i będzie miał taką samą wydajność (przy niższej cenie !) podsumowując karta ni w dupę ni w oko polecić jej raczej nie można :)

Nie no załamujesz mnie... myślisz, że HD 5830 się nie kręci?
Za tą cenę z posta [9] jest opłacalna, a ty jak zawsze wypisujesz głupoty :]

Co jednak nie zmienia faktu, że najwydajniejsza z tych 3 kart jest HD 4890, bo ma ogromne możliwości oc, no ale kosztem wyższych temp i większego poboru prądu, oraz braku wsparcia dla dx11.

02.05.2010
14:37
smile
[19]

Adrianziomal [ Samael ]



Prowadzi 275GTX ;P
Ale ceny się trochę zmieniły, więc...

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.