GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

No i zaczęło się...

30.04.2010
18:29
smile
[1]

Zingus123 [ Antyterrorysta ]

No i zaczęło się...

...Już mi 2 suki do domu wleciały a uchyliłem tylko lekko okno
mają niemalże nieograniczona przestrzeń ale muszą akurat do domu wlecieć

co za stworzenia... a dopiero ciepło się zaczęło robić.


No i zaczęło się... - Zingus123
30.04.2010
18:30
smile
[2]

kubomił [ Legend ]

Co pan zrobisz?

30.04.2010
18:32
[3]

litlat [ (A)//(E) ]

Załóż sobie moskitiere w oknie :]

30.04.2010
18:33
[4]

kefirek09 [ Senator ]

Mnie już nawet zaczęły atakować. Na szczęście, jeśli ukąszą, to szybko zdechną.

30.04.2010
18:36
[5]

Gepard206 [ Final Fantasy 7 ]

Jeszcze ten szkodnik się nie ożywił ... ===>


No i zaczęło się... - Gepard206
30.04.2010
18:37
smile
[6]

Zingus123 [ Antyterrorysta ]

Mnie już nawet zaczęły atakować. Na szczęście, jeśli ukąszą, to szybko zdechną.

kamikaze z nich

30.04.2010
18:40
[7]

ma_ko [ Fanboy Sony ]

A ja mam w calym domu moskitiery ;P

30.04.2010
18:40
smile
[8]

bezlerg66 [ Senator ]

Masz łąkę w domu?

30.04.2010
18:43
smile
[9]

maly_17a [ Generaďż˝ ]

Wolisz -15 i szklankę na drogach?

30.04.2010
18:43
smile
[10]

dekota [ Konsul ]

[5] A u mnie już są muszki, ale za to nie ma os :D

30.04.2010
18:45
[11]

adam11$13 [ In Paradise City ]

Ja często u siebie spotykam mole lecz jest ich coraz mniej.

30.04.2010
18:46
smile
[12]

MajkelFPS [ Frag Per Second ]

Pieprzę pszczoły i osy. W tamtym roku użądlił mnie szerszeń, to myślałem że się zesram z bólu. Dobrze że nie mam uczulenia na jad, w innym przypadku-szpital.

30.04.2010
18:48
[13]

alpha_omega [ Legend ]

kefirek09 --

Coś Ci się miesza. Zdychają po użądleniu pszczoły, a nie osy. Natomiast to właśnie pszczoły są owadami spokojnymi, nie garną się do napojów i jedzenia, żądlą dopiero w ostateczności (np. przyduszone; albo w przypadku zagrożenia ula: wtedy mogą być niebezpieczne). Osy są wyjątkowo agresywne; ani szerszeń, ani pszczoła nie mają np. skłonności do tego, ażeby w momencie ataku chodzić po ubraniu i szukać odsłoniętego ciała w które można wbić żądło, osy przejawiają takie zachowanie.

30.04.2010
18:48
[14]

XineX [ nacosiegupkupatrzysz!? ]

Ciekawe na jakiej wysokości by robale nie wlatywały. Ja mieszkam na 10 piętrze i mi ciągle coś przez okno wlatuje :P.

30.04.2010
18:51
smile
[15]

RaZoR_247 [ Capo Di Tutti Capi ]

:(


No i zaczęło się... - RaZoR_247
30.04.2010
18:51
[16]

Dell` s [ d-_-b ]

A ja jestem uczulony na jad i w zeszłym roku użądliła mnie suka. ;]

30.04.2010
18:52
[17]

XineX [ nacosiegupkupatrzysz!? ]

Dell` s: Psy mają jad? :O

30.04.2010
18:55
smile
[18]

kefirek09 [ Senator ]

- motyl, wyglądający jak osa :0

[13] - może masz rację, ale zawsze byłem pewien, że osy :D

P.S. Szerszeń, to też osa - Osy są wszystkożerne, bywają szkodnikami owoców, atakują również inne owady. Są roznosicielami niektórych chorób zakaźnych. Do przedstawicieli rodzaju Vespula należą m.in. osa pospolita (Vespa vulgaris), osa rudawa (Vespula rufa) i szerszeń (Vespa crabro).

źródło wikipedia

30.04.2010
18:57
[19]

Damian1539 [ Legend ]

Pszczoły, komary i inne robactwo ... pfff ... Ja mam siostrę.

30.04.2010
18:57
[20]

Dell` s [ d-_-b ]

[17] Mi chodziło o osę. ;p Fakt źle napisałem.

30.04.2010
18:58
[21]

Sanchin [ Orchid Samurai ]

Mnie dzisiaj gołąb wpadł do kuchni...

30.04.2010
19:00
[22]

adam11$13 [ In Paradise City ]

[21]Mi się kiedyś roztrzaskał o szybę w moim pokoju...

30.04.2010
19:16
[23]

kasi surf men [ Generaďż˝ ]

pasożyty gówniane po co one komu nikt ich niepotrzeuje tylko krew tracimy przez nie i zero z nich porzydku bo gdy ukąszą to wpierdziel i umierają

30.04.2010
19:18
smile
[24]

dranzer8 [ EXTERMINATE!!! ]

Pretensje składać do Noego! Po cholerę zabierał komary na Arke?

30.04.2010
19:25
smile
[25]

Snopek89 [ lookin' like a milion $ ]

stary, ty sie ciesz ze to tylko osa....
moj sasiad w akademiku zostawil otwarte okno, po czym pod koniec dnia, jak wrocil zastal w pokoju golebia, ktory zasral wszystko i wyzarl mu mlekołaki :D:D:D

30.04.2010
19:33
smile
[26]

Bercik K. [ Konsul ]

No to sezon polowania na wszelkie robactwa uwazam za otwarty. Pewnie jak co roku bede z nimi walczyc, myslac, ze to cos zmieni.

30.04.2010
19:35
smile
[27]

bezlerg66 [ Senator ]

[18] Te motyle wyglądają na groźniejsze od pszczół i os :O

PS.

Ma ktoś może fragment z Monty Pythona jak polowali na owady? :)

30.04.2010
19:37
smile
[28]

Zingus123 [ Antyterrorysta ]

to ciekawe
ta mucha też wygląda jak osa


No i zaczęło się... - Zingus123
30.04.2010
19:44
smile
[29]

bezlerg66 [ Senator ]

[27] nieaktualne. Znalazłem:

:)

30.04.2010
19:44
smile
[30]

Adrianziomal [ Samael ]

A te małe osy? 3 lata temu mnie chyba 1 użądliła i bolało jak cholera :/ (na plaży koło jeziora)

30.04.2010
19:44
smile
[31]

bezlerg66 [ Senator ]

Łups, podwójny post. Przepraszam.

30.04.2010
20:52
[32]

alpha_omega [ Legend ]

kefirek09 --

Na pewno mam rację. Natomiast nie rozmawiamy tutaj o taksonomii, osa to osa, a nie szerszeń - i każdy wie o co chodzi.

kasi surf men --

W ogóle wiesz o czym mówisz?

30.04.2010
22:18
[33]

Herr Pietrus [ Gnusny Leniwiec ]

Mógłbym napisać dokładnie to samo, co autor w pierwszym poście. Do jasnej anielki, mało mają miejsca na zawenatrz? W tym roku na pewno kupie moskitierę na okno - są takie na plastikowe okna, nie wymagajace ajkiegoś wiercenia i wbijania gwożdzi, prawda?

30.04.2010
22:52
[34]

Zingus123 [ Antyterrorysta ]

Moskitierę wkładamy od zewnętrznej strony okna a następnie przekręcamy metalowe zaczepy aby zaczepiły się o profil od wewnętrznej strony.

taki opis znalazłem montażu

tak się widocznie robi mniej więcej

30.04.2010
22:55
[35]

alpha_omega [ Legend ]

Narzekacie. Póki nie dostałem uczulenia (co prawda od ugryzień właśnie, ale z innych sytuacji), spało się niejednokrotnie w pokoju, w którym po oknach chodziło 10 szerszeni. I nikt nie płakał. Bywało, że siadały w nocy na kołdrze, latały po pokoju itp. Nigdy w takiej sytuacji nie zostałem ugryziony; co najwyżej biorąc udział w masowej eksterminacji. Robicie z igły widły i to - poza uczulonymi - z irracjonalnego strachu.

30.04.2010
22:58
[36]

janek09091 [ Generaďż˝ ]

W markecie kup se siatke na okno za 5zł.

Są takie na klej, nie potrzebujesz żadnych zaczepów. Przyklejasz pasek z rzepem na rame okna, naciagasz siatke i łapiesz o rzep.

30.04.2010
23:10
[37]

Zingus123 [ Antyterrorysta ]

jeszcze bym polecił packę elektryczną

porażająco skuteczna :]

30.04.2010
23:15
[38]

Pichtowy [ Senator ]

Każdy komar zabity na wiosne to tysiąc komarów mniej w lecie, więc ruszamy kolekcjonowac fragi, ja dziś trzy strzeliłem.

01.05.2010
00:09
[39]

Stalin_SAN [ Generaďż˝ ]

Pichtowy
No to ja w tym roku mam prowadzenie 2:0 :)

01.05.2010
00:11
[40]

Zingus123 [ Antyterrorysta ]

2 osy, 1 mucha i komar a to dopiero początek...

01.05.2010
00:41
[41]

aterazione [ Senator ]

Kupiłem specjalnie muchołówkę, ale zawiodła mnie przez tydzień nic nie złapała, marnie wygląda, a jak złapałem muszkę to się pfiut zamknąć nie chciał ;/

Pic na wodę fotomontaż

01.05.2010
00:57
[42]

yasiu [ Legend ]

57 szerszeni w jeden wieczór. ja kapciem, teściu łapą a jego brat miotaczem ognia. wszystko na wsi, jedyny dom w promieniu kilometra. warto dodac, ze drewniany :D

01.05.2010
09:32
[43]

alpha_omega [ Legend ]

yasiu --

norma; u mnie i u kumpli na działkach, co roku gdzieś szerszenie (gniazda) w drewnianych domkach na wsi. U mnie wykurzyły mieszkające kiedyś w takie rurze pod dachem (dochodzącej do bokówki) szpaki.

01.05.2010
09:43
[44]

WheZY [ Niepoprawny Romantyk ]

[42] Dobrze że ów "miotacz ognia" nie polecaił zbytnio na dom ;p

Oczewiście latają wredne owady a komary to już wogle...

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.