Xenrocs [ Pretorianin ]
Glany u metalowca
Chciałbym zadać takie pytanie...
Dlaczego większość ludzi myśli, że tradycyjne obuwie metalowca to glany?Z kąd się one wzięły w tej subkulturze?Przecież to obuwie jest elementem subkultury Punków i Skinów.
Kiedyś w latach 80 nikt z metalowców nie nosił glanów nosiło się białe adidaski z wysokim topem i to właśnie one są tradycyjnym obuwiem metalowca.
Naprawdę dziwie się osobom, które uważają się za "tru" metali i noszą takie glany...
To również tyczy się pozostałych części ubioru.Ludzie postrzegają metalowca jako wiecznie ubranego na czarna z kostką itd. a kiedyś nosiło się dżinsową katanę, ramoneskę i było git.
Nie było żadnych "mrocznych" metalowców i wyzywania od szatanów.Może dlatego, że ubierali się właśnie tak jak opisałem.
Czekam na wasze opinie.
Scortch [ Light ]
myślę, że najwiekszy wpływ mają na tą subkulturę grupy muzyczne (slayer, metalica itp), które charakteryzując się tak, a nie inaczej, wymuszają niejako taki styl. Naśladując taki zespół, ludzie przyjmują ich styl, a że są to zespoły metalowe, pojecia muzyki i ubioru się scalają.
faust7 [ FullMetal Alchemist ]
Czasy się zmieniają...
k42a_ - przez radioaktywne biedronki...
k42a_ [ The Blues ]
Wszystko przez gimnazjalistów...
SutiL [ Generaďż˝ ]
Szczerze ?
wolałem za gówniarza jak byłem mały widzieć na osiedlu łyse głowy, dżinsy, bluzy lonsdale, bądż co bądż dzięki jednemu z nich zainteresowałem się duma narodową, historią, dzisiaj jako dorosłego człowieka mam pogląd patriotyczny.
A takie JP co po nich zostanie ?.... chyba ze się ci gnoje ogarną i zrozumieją ze to tylko marketing mający na działaniu sprzedaz tych bluz, gadżetów itd... ale jak ktos się na to załapał to jego inteligencja jest ponizej idiotyzmu i nie oczekujmy za wiele.
Beetwen Gorgoroth and Ulver [ Konsul ]
Nic nie poradzisz, subkultury po prostu się przenikają- prawdą jest że orginalnymi butami metala były takzwane skejty które teraz noszą murzyńscy raperzy itd, podobnie z kolorowymi sznurówkami itd. Z resztą taki Hardcore Punk czy Grindcore zaliczysz do metalu czy już do punka? no własnie... te gatunki nawzajem przeplatają się w tym jest problem.
Jeszcze jedno; nie podoba mi się ujęcie metali w jednej subkulturze, jak sam widzisz masz fanów Black metalu tradycyjnie ubranych na czarno, a obok fana Hair Metalu który wygląda jakby się z cyrku urwał.
Z resztą skąd powstał punk? Regge oraz Ska połączyło się z Rock'n Rollem. Skąd black metal? z thrash metalu, skąd thrash metal? Speed metal, heavy metal, Hardcore Punk...
Napalm Death to Grindcore czy Death Metal? (oba gatunki nie mają ze sobą bezpośredniego łączenia

Gmp3 [ Chuck ]
To samo w hip-hopie. Kiedyś się nosiło coś takiego:
Teraz to:
[11] Mnie osobiście to denerwuje jak każdy "tró" hiphapowiec chodzi w wieśniackich, brązowych DC lub oczojebnych zielonych najkach z równie świecącymi sznurowadłami. Nikt już nie kojarzy chucków z tą subkulturą.
wolkov [ |Drummer| ]
To zależy. Teraz mianem glanów określa się obuwie 'z blachą' typu Martens i pochodne. W latach 80/90 najmodniejsze, zwłaszcza wśród skinów/punków były glany "rumuny" i niektórzy metale też w nich cisnęli.
Ale białe adidaski rządziły, a zwłaszcza w czasach thrash/wczesny death metal :P
Loczek [ El Loco Boracho ]
Gmp: nie widze różnicy :P
Xenrocs [ Pretorianin ]
Beetwen Gorgoroth and Ulver------>No tu się trochę mylisz gdyż to thrash powstał z blacku. Pierwsza fala Venom, Bathory itd.
Ale wystarczy sobie luknąć na pierwsze zdjęcia kapel black death i tam gdybyś nic nie wiedział o tym zespole tylko patrzył na zdjęcie myslał byś, że thrash a nie np. death.

aterazione [ Senator ]
[7] - Nie rób jaj, taki wstyd w tych "DC"(Czy jakoś tak) Te z linku 1 są fajne mam podobne ;)
W glanach latem można się ugotować. Dzisiaj Alleluja na piłce grałem z metalowcem w długich włosach z bluzką AC/DC bez glanów, miał normalne buty
SzymX_09 [ Mr. Irony ]
Subkultury są dla frajerów. Noś co Ci się podoba.
Beetwen Gorgoroth and Ulver [ Konsul ]
Beetwen Gorgoroth and Ulver------>No tu się trochę mylisz gdyż to thrash powstał z blacku. Pierwsza fala Venom, Bathory itd.
Ale wystarczy sobie luknąć na pierwsze zdjęcia kapel black death i tam gdybyś nic nie wiedział o tym zespole tylko patrzył na zdjęcie myslał byś, że thrash a nie np. death.
Chyba źle zrozumiałeś (albo ja niezrozumiale napisałem) ale weim, pierwszym zespołem grającym Black metal był właśnie Venom z jego płytką "black metal" na którym ukazała się piosenka pod tym samym tytułem
PS: a właśnie słucham "Under the sign of Black Mark" Bathorego, 13 Cradles nadal kopie tyłek!
ed: nie doczytałem, zgadzam się blackwocy też mieli bialutkie butki: może znajdę jedno ze zdjęć darkthrone'a gdzie własnie mamy zaprezentowane takie butki
wolkov [ |Drummer| ]
Xenrocs
No tu się trochę mylisz gdyż to thrash powstał z blacku. Pierwsza fala Venom, Bathory itd.
Tu akurat ty się myslisz chłopie. Nie pisz, że Exodus, Slayer, Metallica, Destruction czy Kreator lub Sodom powstały na fali Venom i Bathory bo to bzdury. Może Venom miał na te zespoły minimalny wpływ (Slayer), ale to wszystko rówieśnicy i zaczynali w tym samym czasie. Natomiast Quorthon z Bathorego miał wtedy może 10-12 lat i jadł kaszkę z mlekiem przed wyjściem do szkoły, więc z Bathorym przesadziłeś ostro. To on od nich się uczył. Thrash powstał na fali Motorhead, Judas Priest, odrobinie Ironów, Dead Kennedys, Exploited, itd, a nie na żadnym kurwa blacku.
Beetwen Gorgoroth and Ulver [ Konsul ]
Widzę że porobił się burel :
Black metal wywodzi się z thrash metalu a jego początkiem była płyta zespołu Venom "Black Metal" w 1982 roku. Tak mnie uczono.
Xenrocs [ Pretorianin ]
wolkov------->Sorry z Bathorym faktycznie przesadziłem ale Venom tak jak pisałem.
Beetwen Gorgoroth and Ulver------->Mnie też uczono że z thrash wywodzi się black ale potem odkryłem Venom i zmieniłem moje poglądy.
Beetwen Gorgoroth and Ulver [ Konsul ]
Kurrde mi własnie na odwrót chodzi.
THRASH- BLACK
COOLek [ Konsul ]
Ja bym uzytkownikowi Beetwen nie wierzyl, bedzie mial 20 punktow z egzaminu gimnazjalnego.
wolkov [ |Drummer| ]
Xenrocs, Between -> idźcie już w kimono chłopaki, dobrze wam zrobi, jutro szkoła itd. A mama i tata oraz młodsza siostra i pies też będą z was dumni gdy wstaniecie jak ludzie, a nie trolle z jaskini.

szarzasty [ Mork ]
przepraszam bardzo ale kto was niby uczył tego wszystkiego? To jakaś szkoła czy prywatny nauczyciel historii metalu?
wolkov [ |Drummer| ]
szarzasty -> daj dzieciom spać, jutro facia będzie ich z majzy pytać, a ty im zawracasz głowę na noc.

faner [ Druid Ewenement ]
Nic nie poradzisz, subkultury po prostu się przenikają- prawdą jest że orginalnymi butami metala były takzwane skejty które teraz noszą murzyńscy raperzy itd, podobnie z kolorowymi sznurówkami itd. Z resztą taki Hardcore Punk czy Grindcore zaliczysz do metalu czy już do punka? no własnie... te gatunki nawzajem przeplatają się w tym jest problem.
Jeszcze jedno; nie podoba mi się ujęcie metali w jednej subkulturze, jak sam widzisz masz fanów Black metalu tradycyjnie ubranych na czarno, a obok fana Hair Metalu który wygląda jakby się z cyrku urwał.
Z resztą skąd powstał punk? Regge oraz Ska połączyło się z Rock'n Rollem. Skąd black metal? z thrash metalu, skąd thrash metal? Speed metal, heavy metal, Hardcore Punk...
Napalm Death to Grindcore czy Death Metal? (oba gatunki nie mają ze sobą bezpośredniego łączenia
Słuchałeś kiedyś prawdziwy punk?
Jeżeli według ciebie zespoły typy Ramones, Sex Pistols czy Cockney Rejects miały chpć trochę ska i reggae, to ja wysiadam.
Dopiero w latach 90 punk szedł w stronę ska, i zaczęły się robić taka komercja jak Leniwiec...
wolkov [ |Drummer| ]
<mama obserwuje fanera, gdy ten powoli zmruża oczy do snu, ale prosi jeszcze o ostatni post na GOLu. Mama zgadza się, choć widać u niej pewne zawahanie>
szarzasty [ Mork ]
szarzasty -> daj dzieciom spać, jutro facia będzie ich z majzy pytać, a ty im zawracasz głowę na noc.
nie będzie. Egzaminy gimnazjale są a więc wolne od szkoły. Jak myślisz dlaczego ciągle siedzą przed ekranem?
Loczek [ El Loco Boracho ]
"Dopiero w latach 90 punk szedł w stronę ska, i zaczęły się robić taka komercja jak Leniwiec... "
Nieprawda.. Praktycznie krótko po początkach muzyki punkowej w Wielkiej Brytanii zaczęła ona się przeplatać z reggae i ska. Muzę taką grały głównie kapele z okolic Birmingham i Coventry. Zaliczyć tu można Madness, The specials, Selectera, Bodysnachers, Bad Manners i kilka jeszcze - czyli późnie lata 70-te, wczesne 80-te.
wolkov [ |Drummer| ]
nie będzie. Egzaminy gimnazjale są a więc wolne od szkoły. Jak myślisz dlaczego ciągle siedzą przed ekranem?
Zaraz, zaraz, to jak to jest z tymi egzaminami gównazjalnymi? moja córka normalnie chodzi do szkoły, jest w drugiej klasie. Miała dzień wolny chyba w zeszłym tygodniu, ale nic poza tym.

szarzasty [ Mork ]
ja pamietam że jak były egzaminy gimnazjalne to miałem wolne. Ale może już coś zapomniałem bo to było jakis czas temu.
absolutnie nic nie sugerując powiem że czasami też mi sie zdarzało lecieć z rodzicami w chuja i wykorzystując takie i podobne okazje robiłem różne dziwne rzeczy.

wolkov [ |Drummer| ]
Ano właśnie, wszystko jasne :). Za moich gimnazjum nie było, ale miałem inne patenty :)
tazik [ Generaďż˝ ]
Przed wszystkim nie glany, a Martensy były/są "elementem subkultur" skinów i punków.
faner [ Druid Ewenement ]
Loczek - No sorry, ale jeżeli według ciebie takie kapelę jak Madness to ska-punk to...
Madness grało czyściutkie SKA! Dopiero potem był to taki lekki rock.
mefsybil [ Legend ]
Nie rozumiem jak można chodzić w czymś tylko po to, by wyglądać jak ludzie sluchający tej samej muzyki czy mają te same poglądy.

Dycu [ zbanowany QQuel ]
wolkov - Musisz poważnie porozmawiać z córką, bo pewnie w wała Cię robi a nie do szkoły chodzi ; ) Pewnie chleje gdzieś! : )
reksio [ Q u e e r ]
mefsybil-> Kwestia młodości, solidarności, pragnienia przynależenia do jakiejś opozycyjnej grupy, aktywizmu itp. Nic złego, wręcz potrzebne. W końcu się wyrasta, zaczyna patrzyć na to z większego dystansu - co nie zmienia faktu, że wówczas całość takiej subkultury się nie odrzuca. Po prostu, słucha się muzyki i spotyka z ludźmi, którzy słuchają podobnej.
Po drugie, to nie jest tak, że taki ktoś chce wyglądać jak grupa. Weź pod uwagę, że to się dzieje zwykle w tym "trudnym wieku", kiedy próbuje się podkreślić swój indywidualizm. Innymi słowy, pozornie wpływ grupy nie odgrywa tu większej roli, najważniejsza jest chęć odróżnienia się od normalsów :)

wolkov [ |Drummer| ]
Dycu -> nie bądź okrutny, daj mi jeszcze parę lat na takie historie, ok? ona ma dopiero 9 lat, a ja właśnie planuję odnowę mięśniową, boksy, więcej ruchu, i co najważniejsze - dużo perkusji i zakup bejzbola. Dres już mam, jak w nim wychodzę to '+3 to all' mam :)
Każdy adorator córki w przdziale 9-12 jest do mojej dyspozycji ;)
Charles Grey [ Centurion ]
szarzasty - Skad pochodzi Twoj avatar?

szarzasty [ Mork ]
z PIEKŁA!!!!!
use google - zespół Down.

mefistofelek [ Konsul ]
Z resztą skąd powstał punk? Regge oraz Ska połączyło się z Rock'n Rollem. Skąd black metal? z thrash metalu, skąd thrash metal? Speed metal, heavy metal, Hardcore Punk...
ahhahahhaahhahahhaahhahahhaahhahahhaahhahahhaahhahahhaahhahahhaahhahahhaahhahahhaahhahahha
najdurniejszy post jaki widzialem na tym forum

stalowe gacie [ Konsul ]
Na początku XX wieku noszący natapirowane włosy i kolorowe wdzianka czarni z południa wymyślili gatunek muzyczny zwany hair metalem. Od niego powstał blues, rnr, i tak dalej, Wasze death super black metale itp