GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Honda Accord V - opinie? Sugestie?

19.04.2010
12:59
[1]

not-so-easy [ Senator ]

Honda Accord V - opinie? Sugestie?

Czy jest ktoś na forum, kto użytkował/użytkuje taką Hondziawkę? Opcja 2.0 w benzynie mnie najbardziej interesuje, ale wszelkie zdania na podstawie własnego doświadczenia ogólnie z Accordami mile widziane :)

Jak z awaryjnością? Zasłyszałem, że często padają w nich jakieś tuleje, które trzeba sprowadzać oryginalne, bo dorabiane po prostu nie istnieją i trochę to kosztuje, prawda to?

Bogom kierownicy w NFS-ach dziękuję z góry, oszczędźcie czasu i sobie, i mnie...

19.04.2010
13:03
[2]

wysiak [ Legend ]

Mialem taka przez pare lat, auto generalnie pancerne, i swietnie jezdzace, bylem bardzo zadowolony - generalnie cala 'japonska' czesc auta byla bezbledna, swietnie wykonana, i kompletnie bezawaryjna. Jedyne (niezbyt wielkie) klopoty zdarzaly sie z okolicami silnika, bo mialem wersje 2.0TDI z turbodieslem od Rovera.

19.04.2010
13:12
[3]

jasonxxx [ Szeryf ]

Odpowiedź Hondy na legendarną już Carinę z tamtych lat - solidna, japońska produkcja. Oczywiście obecnie wszystkie egzemplarze mają już swoje lata, wiec nie należy się spodziewać bezusterkowości i pewnie niełatwo będzie znaleźć zadbany egzemplarz.

O szczegóły typu te tuleje zapytaj tu:

19.04.2010
13:17
[4]

not-so-easy [ Senator ]

Dzięki panowie...

Aktualizacja jeszcze taka o dodatkowe pytanie - jaka alternatywa? Powiedzmy, że okolica 8000zł wchodzi w grę, nic małego, dużo jeżdżę po mieście, ale po prostu nie lubię małych samochodów (co nie oznacza, że musi być strasznie wielki ;)), poza tym na pewno będzie musiał radzić sobie z dłuższymi trasami... Benzyna, dobra dostępność części, silnik nie większy niż 2.0...

19.04.2010
13:19
[5]

jasonxxx [ Szeryf ]

Może Carina lub Corolla?

06.06.2010
15:12
smile
[6]

not-so-easy [ Senator ]

Pogrzebałem trochę w temacie i teraz mieć tylko nadzieję, że biznes wypali i za kilka miesięcy można się oglądać za konkretnym egzemplarzem (w 1.8 albo 2.0)... A padnie na Carinę, dzięki Stanson, bo tak naprawdę nigdy nie zwracałem uwagi na te auto...

02.07.2010
11:35
smile
[7]

not-so-easy [ Senator ]

Z dedykacją stansonowi, który zasiał ziarenko "Carina" w mojej głowie :)


Honda Accord V - opinie? Sugestie? - not-so-easy
02.07.2010
13:47
smile
[8]

Sizalus [ Senator ]

Brzydal ale auto solidne :) Z jakim motorem wziąłeś?

02.07.2010
23:50
smile
[9]

not-so-easy [ Senator ]

Brzydal? :) Imo jedne z najładniej wyglądających aut, spośród tych, które mają już swoje latka... Poza tym nie o wygląd idzie... Motor - szukałem 2.0, względnie 1.8, skończyło się na... 1.6 116KM ;) Ale daje radę, ciągnie bardzo przyjemnie budę...

02.07.2010
23:54
smile
[10]

wysia [ Senator ]

Panie daj pan spokoj, w porownaniu do Accorda, od ktorego zaczynales watek, to Carina ma dokladnie wielkie 0 wygladu i charakteru.. Typowy kanapowoz.


"Accord jest bardzo nisko zawieszony, co na naszych dziurach nie jest zbytnia zaleta."
Bullcrap. Accord nie jest wcale nisko zawieszony (chyba ze jest jakos domorosle ospojlerowany - w standardzi nic takiego nie wystepuje), a zawieszenie ma pancerne, spokojnie znoszace polskie dziury.

"Bagazniki oba maja pojemne."
Moze i pojemne, ale w Accordzie jest strasznie malo ustawny, chocby przez wlazace do wnetrza wielkie zawiasy:) Tu Carina wygrywa.

02.07.2010
23:58
smile
[11]

raziel88ck [ Legend ]

Accord jak i Carina to solidne japonskie auta. Z tym, ze Honda aspiruje do mlodzikow, a Carina do "tatuskow". Tak to ujme. Accord jest bardzo nisko zawieszony, co na naszych dziurach nie jest zbytnia zaleta. Prowadzi sie bardziej sportowo od Cariny, ale oferuje sporo miejsca we wnetrzu. Bagazniki oba maja pojemne. Roznica jest w charakterach aut. Co do silnika 2.0 - moim zdaniem trzeba mocno wykrecic silnik aby poczuc, ze posiada te koniki, ale tak juz maja japonce. Na nizszych obrotach dla mnie sa mulami. Przynajmniej ten Accord w 2.0.

03.07.2010
00:04
[12]

N3 [ negroz ]

pomyłka

03.07.2010
00:25
[13]

Shoggoth [ Stairway to Heaven ]

Samochody dzielą się na: dobre, bardzo dobre i japońskie. Samochody japońskie dzielą sie na dobre bardzo dobre i hondy. Hondy dzielą się na dobre bardzo dobre i civic :]

Weź accorda auto z charakterem a nie taka kupa na kółkach jak Toyota.

03.07.2010
00:34
smile
[14]

not-so-easy [ Senator ]

taka kupa na kółkach jak Toyota

Łomatko, aż normalnie nie wiem co powiedzieć :D

03.07.2010
10:40
[15]

raziel88ck [ Legend ]

wysia - standardowo jest nizej zawieszony niz Carina i np. na dziurach poza asfaltem mozna zahaczyc tlumikiem o podloze

Kolejna kwestia jest to, ze sporo wlascicieli starych Accordow katuje te auta (mam na mysli szpanerow, ktorych stac na to rewelacyjne lecz bardzo tanie autko). Cariny szpaner nie kupi, predzej dziadek, wiec dzieki temu mozna latwiej trafic na egzemplarz w dobrym stanie.

W Carinie rowniez z tego co sie orientuje sa zawiasy wnikajace do bagaznika, co innego w liftbacku, ktorego accord w tej generacji nie oferowal.

03.07.2010
10:59
[16]

wysiu [ ]

Skoro tak twierdzisz. Posiadalem takiego accorda chyba cos kolo 2 lata, jakos nie byl nisko zawieszony - na pewno wyzej, niz inne posiadane przeze mnie auta, na pewno wyzej niz na przyklad maja Golfy i Passaty - i nie musialem jakos specjalnie uwazac by nie 'zahaczyc tlumikiem o podloze poza asfaltem'. No ale na pewno wiesz lepiej, zreszta nie chce mi sie szukac danych technicznych.

03.07.2010
11:09
smile
[17]

davis [ ]

Mieliśmy w firmie Accorda i jak dla mnie samochód rewelacja. Poza typowymi przeglądami właściwie nie była zaprowadzana do mechanika, a jeśli już to na jakieś naprawy blacharskie bo trochę była obijana (jak to samochód służbowy).

Polecam jak najbardziej.

03.07.2010
11:13
smile
[18]

Regis [ ]

Gdyby nie pojemność silnika (głowy nie dam, ale poniżej 1.8 Accordów chyba nie ma, zwykle trafiałem na 2.0), to bym bardzo poważnie rozważał ten model. Stanęło jednak na Civicu i jestem mega zadowolony, więc i Ty z Accorda na pewno będziesz. Honda FTW! (Mazda i Toyota też ;) ).

03.07.2010
13:16
[19]

raziel88ck [ Legend ]

wysiu - zalezy, ktorej generacji miales accorda, bo jak tej, ktorej poszukuje autor watku to na pewno nie byl to samochod wyzej zawieszony niz golf czy passat. Nawet jadac czuc, ze odleglosc pomiedzy podloga auta, a asfaltem jest mniejsza niz w w innych pojazdach, chociazby w vectrze.

Stansonowska Honda Accord rowniez jest wysoko zawieszona.

03.07.2010
13:24
[20]

wysiak [ Legend ]



Dokladnie takiego - piata generacja, model europejski. I nic takiego nie czuc - czuc duzy rozstaw osi i ogolna dlugosc i szerokosc auta, polaczona z nieduza wysokoscia, a wrazenie jest potegowane przez nisko umieszczone siedzenia (siedzi sie bardziej w 'poziomie', niz w wiekszosci innych aut, nie jak na krzesle). I to tyle, z przeswitem pod autem nie ma to zwiazku.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.