GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Jaki zasilacz?

05.04.2010
13:25
[1]

SilentFisher [ Generaďż˝ ]

Jaki zasilacz?

Witam, nie znam się na zasilaczach do komputerów. Chciałbym się spytać jaka moc markowego zasilacza wystarczy do:

-Intel i7 860
- 2x HIS Radeon 5870
-6GB DDR3 1600 CL7
-Nagrywarka Blue-ray
-Dysk 1TB
-Katody
-Czytnik kart
- 3 wiatraków w obudowie podświetlanych 120mm
-Noctua nh-u12p SE2

05.04.2010
13:33
[2]

Penetrator [ Generaďż˝ ]

500W spokojnie wystarczy.

05.04.2010
13:35
[3]

rog1234 [ Gold Cobra ]

500W spokojnie wystarczy.

Gó*no prawda.

Mam 550 Modecoma (NIE Feela, bodajże Carbon czy coś takiego), i przy Core2Duo (do tego raczej cienkim), 4 GB RAM i Radeonie 4890 komp potrafi się zresetować przy wybuchach itd. Sugeruję kupić coś mocniejszego, bo będzie potrzebne jak jasna cholera. Nie wiem ile tu będzie potrzebne, ale broń boże 500W.

05.04.2010
13:35
[4]

Sprite [ Centurion ]

Wrzucił bym jakąś 600-setkę.

Jedno pytanie- 6GB RAM? pewnie jeszcze 3x2GB?
Podstawka s1156 nie obsługuje pamięci trzykanałowo.
Będzie to działało wolniej niż 2x2GB


rog- Carbon to też shit.

Penetrator --> nie wypowiadaj się bez wiedzy, ok?
Tam jest 2x HD5870

05.04.2010
13:37
[5]

Penetrator [ Generaďż˝ ]

Oryginalne 500W z ponad 80% sprawnosci.

05.04.2010
13:38
[6]

Penetrator [ Generaďż˝ ]

Soki ale nie zobaczyłem że 2x5870.

05.04.2010
14:00
[7]

SilentFisher [ Generaďż˝ ]

Sprite--> tak będzie 3x2. To nie dobrze? Dlaczego? Lepiej 4x2?

05.04.2010
14:13
[8]

wysiak [ Legend ]

rog --> Nie ma mozliwosci, zeby 600W (minus sprawnosc, czyli pewnie okolo 500W rzeczywistej mozliwosci w prawdziwym markowym zasilaczu) nie wystarczylo do kompa z pojedyncza grafika.

2xHD5870 jest za to dosc wymagajace, tutaj juz trzeba cos mocniejszego..

05.04.2010
14:18
[9]

Sprite [ Centurion ]

Tak, lepiej nawet 2x2GB (chyba że zastosowania bardziej profesjonalne gdzie więcej ramu sie przyda), ponieważ kontroler Tri-chanel posiadają tylko płyty na s1366.
I7 860 jest prockiem na s1156, a chipsety P/H55, lub H57, posiadają kontrolery dual-chanel.
Oznacza to że przy trzech kościach, pamięci nie tylko nie będą działały w tri-chanel (bo to uniemożliwia płyta), ale i w dual chanel (bo będzie ich nieparzysta ilość). Stąd konfiguracja 2x2GB będzie szybsza, bo będzie działać w dualu.

Wysiak -> warto jednak zauważyć że w tym teście, jako platforma testowa służył sprzęt z i7-975 i to podkręconym do 4GHz, który jest znacznie bardziej prądożerny od i7 8xx

05.04.2010
14:42
[10]

SilentFisher [ Generaďż˝ ]

To jaki w końcu ten zasilacz?

05.04.2010
14:53
[11]

Herr Pietrus [ Gnusny Leniwiec ]

Stać cię na i7 i dwa nowe Radeony, to nie rżnij głupa, kup najmocniejszego Anteca Signature i po problemie.
A jak nie, to jakis Corsair modularny 800W też chyba istnieje...

05.04.2010
14:58
[12]

Sprite [ Centurion ]

Już taniutki OCZ ModXStream Pro 600W powinien spokojnie styknąć.

05.04.2010
16:31
[13]

Herr Pietrus [ Gnusny Leniwiec ]

na dwa Radeony? Oj, nie ryzykowałbym, zwłaszcza OCZ. Jazda na krawędzi...
No i po co człowiekowi z mercem polecać akumulator do Fiata 500 :-)

05.04.2010
16:44
[14]

Sprite [ Centurion ]

Zwłaszcza OCZ? Przecież ModXStream to bardzo solidny zasilacz, co potwierdza wiele testów.


Test na i7 920, czyli nadal bardziej prądożernym procku- 460W w stresie. Dlaczego 600W miało by być mało?

Wiesz, to że kogoś stać na taki sprzęt, nie zawsze znaczy że wydanie 500zł więcej jest mu obojętne, bo właśnie tyle wynosi różnica w cenie między tym OCZ, a (przyznaję, rewelacyjnym) Antec'iem Signature 850W.

A skoro ten OCZ spokojnie wystarczy, to po co wydawać więcej?


SilentFisher --> Masz już jedną kartę i dokupujesz drugą, czy składasz sprzęt od podstaw?
Jeśli to drugie, to rozważył bym na Twoim miejscu kupno radzie HD5970- wyjdzie taniej niż 2xHD5870, mniej prądożernie i podejrzewam że ciszej. Owszem, witrak w HD5970 rozkręca się mocniej, alw w crossfire będziesz miał już dwa wiatraki. Wydajność będzie bardzo podobna.

05.04.2010
19:20
[15]

Herr Pietrus [ Gnusny Leniwiec ]

Mnie tam znawca na jednym forum uświadomił, ze OCZ do prawie każdego modelu poza jakims 500W wpycha chińskie, tanie kondensatory no-name. Ja bym sie bał niespodzianki po latach.

A testy - fakt, pobór nie taki straszny. Moze i w istocie 600W wystarcza - nie ma co popadać w watomanię ;-)

05.04.2010
19:34
[16]

Kane [ bladesinger ]

najlepsze zasilacze jakie sa to Seasonic, oczywiscie sa drogie :) potem OCZ, Antec i pare innych w rzadku stoi i sie klania :) co do mocy to chyba minimum 1kW bedzie najlepszym wyborem. ze sprawnoscia 75-80% zostanie 750-800W czyli akurat na ten zestawik (550 na grafike, 100 na proca, 50+ na napedy, plyte glowna, bajery)


© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.