
halfmaniac [ Dr. Freeman ]
Grzanie się karty graficznej.
Witam. Mam kartę graficzną GeForce 8800 GTS 320 mb, dotychczas używałem jej na starym monitorku 17' CRT i tak po kilku godzinach grania w jakieś wymagające gry temperatura potrafiła dobić do 78-80 stopni, jednak zaraz po wyłączeniu gry spadała i oscylowała w granicy 60-65 stopni. Jakiś miesiąc temu zmieniłem monitor na 22' panoramę LCD i zaraz po włączeniu, w warunkach biurowych - internet, word, gg itp temperatura dochodzi do 80-85 stopni. Otwarcie pokrywy nic nie daje, tylko kurz osiada i jeszcze bardziej buczy. Da się coś zrobić, żeby tak tra karta się nie grzała i jednocześnie, aby zmniejszyć hałas wiatraczka? Może jakiś dodatkowy wentylator, jeżeli tak to jaki i w jakiej cenie? Może coś w ustawieniach zmienić?
Z góry dzięki za odp ;)
wysiak [ Legend ]
Zmiana monitora nie powinna spowodowac takiego wzrostu temperatury karty w spoczynku, wieksza rozdzielczosc pulpitu to zadne obciazenie dla takiej grafy. Zastanow sie co tam jeszcze sie znia w miedzyczasie stalo.
modrzew [ Admiral Nelson ]
A jakie masz sterowniki? Czy aby nie są to 196.75? - które powodowały przegrzewanie się karty poprzez nieprawidłową prędkość obrotową wentylatora
halfmaniac [ Dr. Freeman ]
Właśnie nic się z nią nie działo. Nie grzebałem nic w obudowie, więc raczej nic nie powinno ulec uszkodzeniu, żadnych sterowników nie instalowałem nowych, w gry żadne też nie gram. Monitor nie ma również full HD więc, nie powinien tak mocno obciążać karty, ale wszystko wskazuje że to jego wina, bo zaczęła się grzać po podłączeniu..
Modrzew --> Moja wersja sterownika: 6.14.11.6218 , a wentylatorek bardzo głośno chodzi, mimo to karta i tak gorąca.
Penetrator [ Generaďż˝ ]
Moja potrafi sie rozgrzać do 90*C jak gram w bardziej wymagajace gry.
Wymień może paste.