GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Wymiana RAMu w Laptopie HP

05.04.2010
11:26
smile
[1]

AyenoKanno [ SomeoneElse ]

Wymiana RAMu w Laptopie HP

Witam.
Mam Laptopa HP Pavilion dv6500.Według EVERESTA są w nim 2 kości HYNIXA po 512MB(DDR2 667MHz) w slocie pierwszym i trzecim.
Chciałbym dokupić kość 1GB (Kingston lub GoodRam).Czy jeżeli dołączę tą kość to wszystko będzie ok?(Według producenta mogę mieć max 2GB RAMu).Oczywiście wiem że muszę mieć kość o takich samych parametrach jak te zainstalowane w lapku :)

EDIT:
Log z EVERESTA:

Pamięć fizyczna 1024 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)

DIMM1: Hynix HYMP564S64CP6-Y5 512 MB DDR2-667 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)

DIMM3: Hynix HYMP564S64CP6-Y5 512 MB DDR2-667 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)

Na tej podstawie wnioskuję,że są trzy ale mogę się mylić oczywiście :)

05.04.2010
11:29
[2]

Didier z Rivii [ life 4 sound ]

albo coś źle odczytałeś, albo taka dziwna numeracja slotów jest, bo w tym laptopie z tego co się orientuje (i wlasnie sprawdziłem w internecie) są dwa sloty pamięci a nie trzy.

05.04.2010
11:31
[3]

BlackBolt [ Senator ]

Sprawdź najpierw, czy masz w ogóle miejsce na włożenie dodatkowej pamięci. Everest też mi pokazuje, że mam pamięci włożone do DIMM1 i DIMM3, więc teoretycznie powinno być jeszcze gdzieś tam DIMM2, lub nawet DIMM4, ale są tylko te dwa zajęte przez pamięć sloty.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.