Devilyn [ Storm Detonation ]
Oldschoolowe cRPG'i.
Witam!
Właśnie gram w Ultime IX (btw, może ktoś wie jak rozwiązać problem braku filmikow na Viscie?), i dostałem wielkiej ochoty na wlasnie bardziej staroszkolne cRPG'i. Zaniedługo zabieram się za Might & Magic VII. Wiadomo że sa o wiele starsze gry, ale chcialbym żebyscie mi pomogli znaleść te z najlepszym klimatem (dużo z nich kojaze ale w latach 90 to ja dzieciak jeszcze bylem wiec raczej malo gralem w takie gry chodz wlanie Ultima IX byla jedna z pierwszych). Słyszałem o Lands of Lore, Betrayal at Krondor itp. Za tytuł, jakiś opis i zachete bede bardzo wdzięczny :D.
prick [ Gundam Meister ]
Polecam zapytać się tutaj: https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=10076586&N=1
rdzawy [ Pretorianin ]
Wizardry 8 - i wszystko jasne. Jest to wspaniały rpg z klasyczną drużyną, tabunami wrogów, wspaniałymi zagadkami i mnóstwem przedmiotów i questów. Bardzo klimatyczna i wspaniała gra. Teraz już się takich nie robi.
kjx [ Nelson Tethers ]
Właśnie zagłębiam się w Stonekeep'a zakupionego na GoG. Nie jest źle, ale niestety czas masakrycznie odcisnął swoje piętno na tej grze. A w kolejce czeka Wizardry 7...
PS. Kupię kilka ton czasu. Albo ze trzy pełne urlopy.
_Luke_ [ Death Incarnate ]
Akurat Ultima 9 nie jest najlepszym przykladem staroszkolnego cRPG, w sumie mozna uznac ja za protoplaste serii Gothic.
Coz moge polecic:
- Lands of Lore (wylacznie czesc pierwsza)
- Stonekeep, wcale nie uwazam, zeby ta gra sie jakos brzydko zestarzala a wrecz przeciwnie
- Anvil of Dawn, bezposredni konkurent gry powyzej, wyszla praktycznie w tym samym czasie i ma z nia wiele wspolnych cech
- Might & Magic 3-5
- Ishar 1-3
- Betrayal at Krondor
- Wizardry 7-8
- Ultima 7-8
- Eye of the Beholder 1-2 (3 nie)
faner [ Druid Ewenement ]
ultima 1, to jest dopiero gra!
Asmodeusz [ Legend ]
Do tego co wymienil _Luke_:
- Aethera Chronicles
- Avernum // Exile (cala seria - nie jest to typowy oldskul ale IMO niedlugo moze tam wyladowac)
- Betrayal in Antara (mozecie mnie cmoknac, wolalem Antare bardziej niz Krondora ;p)
- Burntime (chociaz tu proponowalbym znalesc manuala)
- Avatar... err znaczy sie Albion - to musisz IMO zagrac koniecznie. Jeden z najlepszych cRPGow tamtych czasow :)
- Dark Sun 1/2 - hmmm klimat lekko traci falloutem ale jest to swiat magii i miecza (chyba DND albo ADND)
- Darklands - w tego nie gralem (albo bardzo malo) ale z tego co sie orientuje jest dosyc dobry. RPG osadzony w sredniowiecznych Niemczech
- Yendorian Tales - moze byc ciezko znalesc ale jest to typowy druzynowyc cRPG (podobny do Might and Magic 3-5).