GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Oldschoolowe cRPG'i.

05.04.2010
00:57
[1]

Devilyn [ Storm Detonation ]

Oldschoolowe cRPG'i.

Witam!

Właśnie gram w Ultime IX (btw, może ktoś wie jak rozwiązać problem braku filmikow na Viscie?), i dostałem wielkiej ochoty na wlasnie bardziej staroszkolne cRPG'i. Zaniedługo zabieram się za Might & Magic VII. Wiadomo że sa o wiele starsze gry, ale chcialbym żebyscie mi pomogli znaleść te z najlepszym klimatem (dużo z nich kojaze ale w latach 90 to ja dzieciak jeszcze bylem wiec raczej malo gralem w takie gry chodz wlanie Ultima IX byla jedna z pierwszych). Słyszałem o Lands of Lore, Betrayal at Krondor itp. Za tytuł, jakiś opis i zachete bede bardzo wdzięczny :D.

05.04.2010
01:00
[2]

prick [ Gundam Meister ]

Polecam zapytać się tutaj: https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=10076586&N=1

05.04.2010
01:05
[3]

rdzawy [ Pretorianin ]

Wizardry 8 - i wszystko jasne. Jest to wspaniały rpg z klasyczną drużyną, tabunami wrogów, wspaniałymi zagadkami i mnóstwem przedmiotów i questów. Bardzo klimatyczna i wspaniała gra. Teraz już się takich nie robi.

05.04.2010
02:13
[4]

kjx [ Nelson Tethers ]

Właśnie zagłębiam się w Stonekeep'a zakupionego na GoG. Nie jest źle, ale niestety czas masakrycznie odcisnął swoje piętno na tej grze. A w kolejce czeka Wizardry 7...

PS. Kupię kilka ton czasu. Albo ze trzy pełne urlopy.

05.04.2010
11:54
[5]

_Luke_ [ Death Incarnate ]

Akurat Ultima 9 nie jest najlepszym przykladem staroszkolnego cRPG, w sumie mozna uznac ja za protoplaste serii Gothic.

Coz moge polecic:

- Lands of Lore (wylacznie czesc pierwsza)
- Stonekeep, wcale nie uwazam, zeby ta gra sie jakos brzydko zestarzala a wrecz przeciwnie
- Anvil of Dawn, bezposredni konkurent gry powyzej, wyszla praktycznie w tym samym czasie i ma z nia wiele wspolnych cech
- Might & Magic 3-5
- Ishar 1-3
- Betrayal at Krondor
- Wizardry 7-8
- Ultima 7-8
- Eye of the Beholder 1-2 (3 nie)

05.04.2010
13:43
[6]

faner [ Druid Ewenement ]

ultima 1, to jest dopiero gra!

05.04.2010
14:02
[7]

Asmodeusz [ Legend ]

Do tego co wymienil _Luke_:

- Aethera Chronicles
- Avernum // Exile (cala seria - nie jest to typowy oldskul ale IMO niedlugo moze tam wyladowac)
- Betrayal in Antara (mozecie mnie cmoknac, wolalem Antare bardziej niz Krondora ;p)
- Burntime (chociaz tu proponowalbym znalesc manuala)
- Avatar... err znaczy sie Albion - to musisz IMO zagrac koniecznie. Jeden z najlepszych cRPGow tamtych czasow :)
- Dark Sun 1/2 - hmmm klimat lekko traci falloutem ale jest to swiat magii i miecza (chyba DND albo ADND)
- Darklands - w tego nie gralem (albo bardzo malo) ale z tego co sie orientuje jest dosyc dobry. RPG osadzony w sredniowiecznych Niemczech
- Yendorian Tales - moze byc ciezko znalesc ale jest to typowy druzynowyc cRPG (podobny do Might and Magic 3-5).

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.