GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Ostatni krok przy kompie

04.04.2010
21:08
[1]

śmigli [ Generaďż˝ ]

Ostatni krok przy kompie

Elo elo. Mam już ustalony cały config mojego przyszłego kompa, ale pozostaje mi jeszcze sprawa napędu.
Czy ten napęd (LG GH22NS50) jest dobry?
I orientujecie się może, ile taki kosztuje?

04.04.2010
21:10
[2]

mirencjum [ operator kursora ]

Jaki weźmiesz to będzie dobry.

04.04.2010
21:36
smile
[3]

Sprite [ Centurion ]

Po cholerę zakładasz oddzielny wątek dla każdej części?!
Nie mozna założyć jednego i tam zadać wszystkie pytania?

Poza tym: już w jednym wątku wypowiedziałem się na temat tej konfiguracji-
https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=10162838&N=1

04.04.2010
21:44
[4]

śmigli [ Generaďż˝ ]

Z doświadczenie i opinii wiem, że zazwyczaj, jak założy się jeden wątek i już się rozwinie to mniej ludzi na niego wchodzą, bo myślą, patrząc na liczbę postów, że problem został już rozwiązany.
A co do Twoich pytań w tamtym temacie:

Do czego ma być głównie przeznaczony ten komputer?
Do grania, ale nie mówię tu np. o Metro 2033, ale w Just Cause 2 lub Assassin's Creed 2 bym pograł. Nie jestem typem gracza, który wymaga 40-60 klatek w grze, wystarcza mi 20-25. Gram i będę grał na rozdzielczości 1680x1050.
Jaki masz budżet na cały sprzęt?
Co do budżetu to się na razie nie martwię, załóżmy, że cena nie gra znacząco roli. Chcę złożyć kompa za ok. 2500-2800 zł.
Jakie masz głośniki/słuchawki?
Co do głośników to mam Logitech X-230, a słychawki to Sennheiser HD 418.

04.04.2010
22:01
[5]

śmigli [ Generaďż˝ ]

upik

04.04.2010
22:25
[6]

Sprite [ Centurion ]

Hmm... no to polecił bym coś takiego:

AMD Phenom II X4 945 - 515zł
DFI LanParty Blood Iron /AMD785G - 239zł
GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 - 370zł
Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 - 179zł
Asus Radeon HD5850 1024MB DDR5 - 1059zł
OCZ ModXStream Pro 500W - 239zł
Samsung SH-S223C - 99zł

RAZEM: równe 2700zł + jakaś obudowa do tego.
Ceny z esc.
Do tych głośników i słuchawek nie potrzeba jakiejś super wypasionej dźwiękówki, a na pewno nie takiej za 500zł. Spokojnie wystarczy i tak bardzo dobry Xonar DS (ok 160zł) lub nawet Creative audigy (ok 100zł).

04.04.2010
22:30
[7]

śmigli [ Generaďż˝ ]

OK, dzięki.

04.04.2010
22:42
[8]

śmigli [ Generaďż˝ ]

Ale w sumie między Phenomem 955 a 945 jest tylko ok. 25 zł. różnicy, więc nie wiem czy się opłaca brać 945. Tego HD5850 może bym wziął. Ale czy Sapphire HD5850 nie jest lepsza?
Dłużej się zastanawiając to z karty dźwiękowej mógłbym zrezygnować. Dodatkowy wydatek, a nie słucham na jakimś sprzęcie z górnej półki.

04.04.2010
22:55
[9]

śmigli [ Generaďż˝ ]

A nie byłby dobry taki config, jak podawałem w tamtym poście, tylko z Sapphire HD5850 1GB 256 PCI-E GDDR5?
Tamte części też polecili mi inni userzy oraz znajomi, a te co Ty podałeś to różnią się cenowo tylko o parę złotych. Jedynie byłbym skłonny zrezygnować z tamtej karty dźwiękowej i kupić, wymienioną wyżej w tym poście, kartę graficzną.

04.04.2010
23:26
[10]

Sprite [ Centurion ]

HD5850, czy to od Asusa, czy od Sapphire to jedno i to samo. Karty różnią się tylko nalepką na chłodzeniu, ale z tego co wiem, asus dodaje do niej jeszcze program udostępniający bardziej zaawansowane opcje OC (ustawienia napięć, itp.)

Pamięci z mojego zestawu są szybsze a tylko 10zł droższe- w sumie i tak różnicy w prędkości nie zauważysz, ale wyższe standardowe taktowanie, zapewnia większe możliwości manipulacji fsb i dzielnika przy kręceniu.

Dysk zostaje taki sam (ten sam jest w obu zestawach).

Procek- 25zł to rzeczywiście bardzo nie dużo, ale i te procki różnią się minimalnie- po OC nie różnią się niczym. Zrób więc jak uważasz.

Płyta- jeśli możesz dołożyć do tego Gigabyte, to czemu nie. Jest lepiej wyposażony od DFI i ogólnie to popularniejsza i sprawdzona płyta. DFI za to jak to z tradycji tej świetnej firmy wynika, będzie zapewniać rewelacyjne OC.

Zasilacz- BeQuiet Pure Power 530W to bardzo dobry zasilacz w dobrej cenie. Jednak wśród zasilaczy 500-550W w tym segmencie cenowym, to OCZ jest częściej polecany. Jest też więcej testów z jego udziałem- kawał solidnej zasiłki.

Dźwiękówkę rzeczywiście możesz odpuścić półki co.
A HD5850 w porównaniu do HD5770 to kosmos. Różnica jest naprawdę warta dołożenia pieniędzy.

05.04.2010
08:16
[11]

śmigli [ Generaďż˝ ]

OK, dzięki wielkie. I dodam jeszcze, że nie zamierzam niczego podkręcać.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.