wojtul [ Generaďż˝ ]
Opłaca się?
Znalazłem na aukcjach kilka komputerów bardzo tanich. Opłaca sie jakis z nich kupić?
wojtul [ Generaďż˝ ]
UP!
Pirat099 [ Vito Scaletti ]
Oczywiście, że nie. Jak chcesz koniecznie kupić kompletny zestaw to możesz chociażby na esc.pl
btw.
Karta graficzna GeForce 9400GT 1024MB własnej pamięci !! - bardzo wydajna, już żadna gra nie będzie problemem. Nowośc w rodzinie kart graficznych Nvidia, wydajnością przewyższają karty z serii 8600GT.
Jasne.
Sprite [ Centurion ]
Nie.
Nie kupuje się gotowców z marketów/allegro.
Wszystkie są składane według tego samego przepisu- najtańszy procesor, ale koniecznie czterordzeniowy, aby klient myślał że ma do czynienia z demonem prędkości, najtańsza możliwa płyta główna, tandetna karta graficzna kosztujące grosze, posiadająca dużo pamięci (ludzie nie mający pojęcia o sprzędzie właśnie na podstawie pamięci karty graficznej oceniają jej wydajność, więc wskazany 1GB lub więcej), zasilacz no-name, którym bał bym się zasilać sokowirówkę, a to wszystko w jakiejś szpanerskiej obudowie niskiej jakości, w cenie 50% większej niż wartość części.
Jeśli szukasz sprzętu, napisz ile chcesz wydać, co ma wchodzić w skład i jakie będzie zastosowanie komputera to coś Ci polecimy.
Karta graficzna GeForce 9400GT 1024MB własnej pamięci !! - bardzo wydajna, już żadna gra nie będzie problemem. Nowośc w rodzinie kart graficznych Nvidia, wydajnością przewyższają karty z serii 8600GT.
A za to to mozna gościa podać do rzecznika praw konsumenta, bo to zwykłe kłamstwo.

wojtul [ Generaďż˝ ]
To tak mam tera ok 1500 zł i chcę jak najtańszy komputer, żeby nowe gry na nim działały. Ten komputer, który mam teraz ledwie zipie i jak najszybciej chcę kupić nowy.
Myślałem o Core 2 Quad, jakieś min.3 GB RAM i żeby karta graficzna była w miarę :)
Alien.pl [ Generaďż˝ ]
Ja jak bym składał dziś komputer to bym raczej szukał procesorów klasy I3 lub I5, w stare LGA775 już nie bardzo warto inwestować. No i DDR3 na pokładzie.
wojtul [ Generaďż˝ ]
I3 i I5 jeszcze są niestety drogie ;(
Pirat099 [ Vito Scaletti ]
Za 1500zł to imo lepiej wziąć dwa rdzenie, a zaoszczędzoną kasę wydać na mocniejszą grafę. Najlepiej przejdź się do pobliskiepu sklepu komputerowego (tylko nie supermarket) i powiedz, żeby Ci dali możliwie najlepszy zestaw do gier w tej cenie. Niech Ci dadzą na kartce jego konfigurację i podaj ją nam potem tutaj, to Ci powiemy czy warto czy nie. Chyba, że chcesz kupić przez neta, to wtedy esc.pl lub inne podobne sklepy.
wojtul [ Generaďż˝ ]
Procesor: AMD Athlon X2 245
Taktowanie procesora: 2,9 Ghz
Pamięć podręczna procesora: 2x1 MB
Chłodzenie procesora: BOX
Płyta główna: ASRock M3A770DE
Chipset płyty: 770
Rodzaj obsługiwanych pamięci: DDR3
Maksymalna ilość obsługiwanej pamięci: 16GB
Częstotliwość obsługiwanych pamięci: 1600 (OC), 1333, 1066, 800 Mhz
Wbudowana karta sieciowa: 10/100/1000 Mbit/s
Wbudowane karta dźwiękowa: Realtek ALC888
Wbudowana karta graficzna: Brak
Karta graficzna: PowerColor HD4730 PCS 512MB
Ilość slotów PCI: 3
Ilość slotów PCI-Express x16: 2
Ilość slotów PCI-Express x1: 1
Ilość slotów PCI-Express x4: 0
Ilość wejść USB: 10 (4 tył, 6x opcja)
Złącza FireWire: Nie
Złącza ATA: 1 (max 2 urządzenia)
Złącza S-ATA: 4 (max 4 urządzeń)
Zainstalowana pamięć RAM: Goodram 2GB 1600Mhz CL9
Pojemność dysku twardego: Samsung 500GB 16MB F3
Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223C
Zasilacz: Fortron FSP400-60GHN
Obudowa: Tacens Prior
To za 1499 zł z esc.pl . I co, warto?
Sprite [ Centurion ]
Pirat099 --> Po kiego ma iść do sklepu, się pytać? Zaproponują mu okładnie to samo co na tych aukcjach. Przecież to ci sami sprzedawcy... Zawsze chcą sprzedać to co akurat mają na magazynie.
wojtul -->
AMD Athlon II X3 435 - 265zł
AsRock A770DE+ - 210zł
GoodRam 2GB 800MHz CL5 - 150zł
Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 - 179zł
Sapphire Radeon HD4850 512MB DDR3 - 379zł
Samsung SH-S223C SATA - 99zł
Fortron FSP400-60APN 400W - 130zł
Tracer Pluton TRO-764 - 99zł (lub inna tania obudowa)
RAZEM: 1511zł na www.esc.pl
lepsza karta i procesor niż w Twojej porpozycji, kosztem pamięci- DDR2 są tańsze, a nie ustępują szybkością DDR3. DDR3 są za to bardziej przyszłościowe (czytaj, za rok będą tańsze niż DDR2)
Tak, te gry powinny spokojnie śmigać- GTA4 zapewne nie na MAX, ale na medium/high na pewno.
Alien- DDR2 nie podrożeją... tylko DDR3 znacznie potanieją- tak jak to było z DDR1. Dzisiaj wszystkim sie wydaje że podrożały, a w rzeczywistości ich ceny po prostu stanęły w miejscu, kiedy ceny DDR2 poleciały w dół.
wojtul [ Generaďż˝ ]
Up
wojtul [ Generaďż˝ ]
Sprite czy na takim komputerze jaki Ty mi zaproponowałeś będzie śmigać GTA IV lub Dragon's age?????
Alien.pl [ Generaďż˝ ]
O boże wojtul przecież ze starego kompa możesz sobie wziąźć obudowę, DVD i HDD, a jak masz grafikę na PCI-E to na początek włożyć starą i potem zmienić na coś konkretnego. A tak, kupisz stare rozwiązanie na LGA775 i za rok jak intel się z niego wycofa całkiem zostaniesz w przysłowiowej Du.... to samo jak włarzysz DDR2, za chwile znikną albo tak zdrożeją że szok.
Ja np. obudowy kompa nie zmieniam, chyba że już nie ma wyboru. Po co ? żeby jak złodziej wpadnie to się od razu na kompa skusił bo jak łądna obudówka wytapetowana logiem I insajd i NV GF to pewnie i bebeszki dobre. A tak popatrzy. E jakiś stary zwłok z 2000 szkoda sie brudzić. Bo akurat na obudowie wypisany jest model i data.
A jakiego masz starego kompa ? Akurat GTA IV to badziewna gra, a dragon też jakoś nie powala, ale on akurat ma znośne wymagania.

wojtul [ Generaďż˝ ]
może Alien masz rację, ale obudowę mam trochę wgniecioną (troszkę), bo jak mi sie komp resetował to kopałem (lekko), DVD mogę ze starego wziąć i HDD też w zasadzie, ale to już jest tanie, więc chyba nie ma sensu?

smuggler [ Advocatus diaboli ]
alien - "o borze" - buj sie Buga! :D
wojtul "obudowę mam trochę wgniecioną (troszkę), bo jak mi sie komp resetował to kopałem (lekko)" - nie mam slow. ;)
wojtul [ Generaďż˝ ]
No co?! Mam prawo się wkurzać, bo mój obecny komp zawodzi, a jak mi sie zresetuje w nieoczekiwanym momencie, jak np. nie zapisałem wcześniej gry...
Alien.pl [ Generaďż˝ ]
Akurat z cenami pamięci DDR1 vs DDR2 sie z tobą nie zgodzą bo akurat w tym czasie zmieniałem. Ceny sprawdzałem 3-4 miechy wcześniej, żeby odłożyć i co się okazało po tym czasie. Jak wcześniej DDR1 (dokładnie ten sam) 512MB kosztował dajmy na to 150zł to po 3 miechach chcieli za niego już 180zł. I co sie okazało. Dobrze jak kupowałem płytę główną to strzałem w 10 okazało się dołożyć i kupić taką która miała gniazda DDR1 i DDR2. Bo przy wymianie RAMu (początkowo miałem 512MB) za te same pieniądze zamiast 1GB DDR1 400, kupiłem 2 GB DDR2 667. Teraz i tak mam inną płytę bo stara sie zjarała i mam DDR2 i DDR3, wiec jak mi braknie pamięci, to i tak znowu na tym zyskam.
Wojtul => kompa sie czasami też czyści w środku, wtedy i zwiech mniej łapie. a kopania odradzam, bo jak brat sprzedał raz buta kompowi to HDD szlak trafił. A tak na marginesie, daj sobie kompa gdzie indziej to nogami nie będziesz dotykał przycisku RESET. ;-)