GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Czy tylko ja mam wrażenie, że nowe horrory nie straszą?

03.04.2010
19:46
[1]

raziel88ck [ Legend ]

Czy tylko ja mam wrażenie, że nowe horrory nie straszą?

Czy tylko ja mam wrażenie, że nowe horrory nie straszą? Może jakieś straszne pominąłem, dlatego liczę na to, że ktoś poda prawdziwy nowy horror.

03.04.2010
19:47
[2]

boskijaro [ Nowoczesny Dekadent ]

Mnie generalnie horrory nie straszą, ale jak ostatnio zobaczyłem The Shutter w nocy to serce mi podeszło parę razy do gardła. Jeżeli nie widziałeś to polecam, na prawdę mocna rzecz.

03.04.2010
19:50
[3]

tomazzi [ Flash YD ]

To nie jest tak że nowe horrory są mniej straszne. Po prostu Ty jest starszy i klaun z szatańskim uśmiechem Cię już nie przestraszy.

03.04.2010
20:16
[4]

Hitori_Battousai [ Centurion ]

Ale jesteś zajebisty.

03.04.2010
20:18
[5]

djforever. [ Konsul ]

Tak. Tylko ty.

03.04.2010
20:26
[6]

Leon86 [ PREDATOR ]

Jak napisał tomazzi, teraz jesteś starszy już i wiesz na czym to wszystko polega. Ja kiedyś miałem pełne porty po obejrzeniu filmów ... żywych trupów, the thig, czy wspomnianego Klauna ( przyznaje się, że do dziś nienawidzę tych małych lalkowatych sku****li, bo gdy je widzę to mam ciary na plecach ) Teraz w moim podeszłym wieku, jedynie tylko Paranormal Activity sprawiło, że trochę się bałem

03.04.2010
20:27
[7]

Montera [ Michael Jackson zyje ]

Teraz horrory są do bani. Jedyne dobre to Shutter (tajlandzki) oraz obie części Zejścia.

03.04.2010
20:36
smile
[8]

Herr Pietrus [ Gnusny Leniwiec ]

Czy tylko ja mam wrażenie, zę horrory to idiotyczne filmy które nigdy nie straszyły?

03.04.2010
20:48
smile
[9]

raziel88ck [ Legend ]

Hitori_Battousai - dziękuję

Dziwnym trafem stare filmy, ze slabszymi efektami specjalnymi strasza bardziej.

03.04.2010
20:48
[10]

Minas Morgul [ Adenosine triphosphate ]

raziel88ck -> a mógłbyś podać jakieś przykłady starszych filmów, które Cię przestraszyły?
Każdy horror jest inny i trudno dyskutować ogólnie o gatunku bez jakiegoś tła :)

03.04.2010
21:57
[11]

tomazzi [ Flash YD ]

Leon - nie wiem czy o tym samym filmie myślimy :) Mi chodziło o To .

03.04.2010
21:57
[12]

K4B4N0s [ Filthy One ]

Bo horror nie ma polegać na efektach specjalnych i latającym mięsie, tylko na klimacie/napięciu... Jest to ciężkie do osiągnięcia przez co teraz jest to niszą, a szkoda.

03.04.2010
22:07
[13]

Leon86 [ PREDATOR ]

tomazzi

Tak, chodziło mi też o film "TO". Po tym filmie bałem się klaunów a najbardziej tych zabawkowych, bo parę horrorów z nim też obejrzałem ;-P jak np tu , albo takie coś , masakra :-P

03.04.2010
22:08
[14]

Pik [ No Bass No Fun ]

Polecam nowy film The Fourth Kind - to nie jest horror tylko thriller, ale ogladajac w nocy przy zgaszonym swietle trzymie w napieciu.

03.04.2010
22:11
smile
[15]

ReMo18 [ Be Quiet And Drive ]

Straszą, straszą i to jak !

Dam Wam dowód, że w Polsce też można kręcić horrory:

spoiler start
Najlepsze klasyki to "ZUS", "Koszmar z ulicy Urzędów", "Poczta Polska"...

Brytole albo amerykańcy chcieli nakręcić film o przerażających losach PKP ( film "Nocny pociąg z mięsem" ), ale jak zwykle spartalczyli sprawę.

Ostatnio furorę robi "PZPN"... Wyszła nawet część druga tego filmu: "PZPN 2: Euro nadchodzi"...
spoiler stop

03.04.2010
22:14
[16]

battle man [ Crystal Skull ]

jak ktoś ma silne nerwy ( np: ja ) to mu się nie wydają straszne

03.04.2010
22:25
[17]

raziel88ck [ Legend ]

Minas Morgul - powiedzmy, ze Omen :)

03.04.2010
22:54
[18]

ppaatt1 [ Trekker ]

To zależy od różnych czynników. Pierwsze, wiek i doświadczenie, pierwsze horrory w młodym wieku straszą jak cholera. Im więcej ogląda się filmów z tego gatunku, tolerancja rośnie.

Następnie to będzie popularyzacja kinematografii, filmów itd. Kiedyś człowiek chodził raz na miesiąc do wypożyczali i wyszukiwał jakieś pokręcone rzeczy. Wszystko owiane tajemnicą, nie znasz opisu innego niż z okładki, opinii innych nie poznasz, bo internetu nie masz. Do tego często gorsza jakość (pierniczyć HD i 3D). A ja się jeszcze miało jakieś RIPy od kolegi, który ma internet to już w ogóle kosmos. Znasz tylko nazwę filmu :P

Kolejna rzecz, bazowanie na starych ogranych motywach. Często pewne elementy się powtarzają.

Więcej uwagi poświecą się efektom, aktorstwie i akcji, niż klimacie, budowaniu napięcia (!), tajemniczości.

I tyle. Ja tam lubię stare, często wręcz kiczowate, ale cholernie klimatyczne horrory. Jest tego wiele. Meph potwierdzi :)


Ja osobiście prawdziwie się bałem (pomijając dziecięcy okres) przy grze Silent hill. W filmach to się rozkoszuję klimatem, ale mimo wszystko nie poodskakuje, ani nie myślę kolejne 24h o tym co widziałem. Horrory to dla mnie przede wszystkim mroczny klimat, a nie czysty strach.

03.04.2010
22:56
[19]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

"Meph potwierdzi :)"

Jawohl!

03.04.2010
23:18
[20]

Dark Templar [ Konsul ]

Mnie z wiekiem coraz bardziej denerwuje "nierealność" i co za tym idzie liniowość horrorów (wiem, że głupio to brzmi). Każdy stary facet jest podejrzany, oddział żołnierzy zawsze dzieli się 100 małych grupek, a kolejność uśmiercania bohaterów mogę wymienić już na starcie ;] Jeśli chodzi o filmy z zombie, to nieźle ukazywał te motywy Zombieland.

Poza tym jak to ktoś napisał - liczy się klimat. Ja do dzisiaj czuję ciarki podczas I Aktu w Diablo II głównie dzięki idealnie wpasowanej muzyce.

03.04.2010
23:41
[21]

Gakos [ Legionista ]

horrory nie straszyły

04.04.2010
00:03
[22]

HUtH [ pr0crastinator ]

Horror powinien przygwoździć mnie do fotela, a nie powodować wyskakiwanie z niego, bo coś walnie czy wyskoczy.
Wątek przypomniał mi, że muszę wreszcie obejrzeć Sierociniec, ponoć je to dobre.

04.04.2010
00:41
[23]

Dessloch [ Legend ]

przeciez the thing to komedia:)

04.04.2010
00:49
[24]

Ogame_fan [ TOOOOOFFF ]

Z ostatnich horrorów to tylko The Collector mnie trzymał w napięciu i się trochę (6/10) bałem . A tak to jak chcę obejrzeć dobry horror to odpalam Któregoś Omena , Halloween albo Piątek 13 :)

Freddy mnie jakoś nie potrafił wystraszyć ;)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.