GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Jaki Router/Modem zamiast Liveboxa?

03.04.2010
10:47
smile
[1]

Mask [ Generaďż˝ ]

Jaki Router/Modem zamiast Liveboxa?

Hejo..

Od jakiegoś miesiąca mam regularne problemy z internetem. Braki synchronizacji, rozłączenia etc.
Korzystam z neostrady TP i o ile czasami jest okej, o tyle zdarzają się irytujące sytuacje gdzie w/w pojawiają się nadzwyczaj często.. Dzwoniłem do nich pytałem co jest grane, próbowali to załatwiać na różne sposoby. 2 razy były zmieniane porty na centrali, kompletnie zmieniana szafka, okablowanie, 3 razy byli już u mnie technicy, 4krotnie wymieniłem już Livebox. I faktycznie linia wygląda na okej bo śmiga wszystko rewelacyjnie niemniej przychodzi taki moment, w którym te rozłączenia są tak upierdliwe że krew człowieka zalewa.

Zdecydowałem się więc spróbować i kupić jakiś porządny sprzęt który być może zapobiegnie temu losowemu gubieniu połączenia. A że nie znam się za bardzo na tego typu sprzętach proszę o pomoc w tym temacie ;)

W domu mam 3 stacjonarne komputery do których chciałbym podłączyć internet. Na razie 2 podłączone są kablem ethernet a 1 bezprzewodowo.

03.04.2010
11:36
[2]

Mask [ Generaďż˝ ]

Rozglądałem się trochę po necie.. Może coś od Linksysa? W większości ludzie chwalą te firmę tylko tyle tam jest tego sprzętu, że niewiem który by najlepiej spełnial swoją rolę.. Chciałbym po prostu, żeby urządzenie było porządnym odpowiednikiem Liveboxa. By działało w usłudze Neostrady i można było pod nie podpiąć 3 komputery w razie czego.

03.04.2010
11:44
[3]

BlackBolt [ Senator ]

Linksys WAG200-EU. Jednak czy wymiana routera w ogóle pomoże?

03.04.2010
11:53
[4]

Giezed [ Konsul ]

a ja mam net z neti i wszystko śmiga, wiec może to wina tp, neostrady i ich liveboxów poprostu ??, a co do sprzetu to dlink jakiś np, ja mam tp - linka td-w890g i tez działa wpożo. (mam 2mb neta)

03.04.2010
11:57
[5]

vlodek2532 [ Senator ]

pomoże
Ja mam taki + 2x

03.04.2010
12:03
[6]

Mask [ Generaďż˝ ]

@BlackBolt

Trudno powiedzieć czy pomoże ale robiłem już tyle kombinacji, że warto spróbować. W chwili obecnej net śmiga i wszystko działa pięknie. Ale przychodzi czasami taki moment w którym połączenie się zrywa i zwyczajnie rozłącza 7-8 razy w ciągu jednej godziny.. Przykładowo w dniu wczorajszym rozłączyło mnie 4 razy - około godziny 14.. Potem od 15 do 21 był spokój i od 21 rozłączyło kolejne 5-6 razy i tak się waliło przez jakieś 2 godziny.. Od godziny 23 do godziny 12 dzisiaj praktycznie ani razu nie rozłączyło. Trudno powiedzieć na dobrą sprawę gdzie jest problem.. Do centrali mam jakieś 1.4km parametry na linii mówią, że są w porządku no i faktycznie widzę, że tak jest bo narzekać nie mam powodów do narzekań jeśli internet działa tak jak teraz. Gorzej gdy zacznie się rozłączać. Chciałbym spróbować jak będzie sytuacja wyglądała na porządnym Routerze bo odnoszę wrażenie że to może być wina Liveboxów ogólnie.. W domu są 3 komputery i czasami naprawdę łącze jest nieźle obciążone.. Być może Livebox ma z tym jakieś problemy, nie wyrabia tempa czy cholera go wie i się zwyczajnie rozłącza..

Linksys WAG200 mówisz.. Miałem o niego spytać właśnie bo sporo opinii na jego temat wyczytałem, część chwaliła, część tam jakieś problemy miała.

Jakieś jeszcze propozycje? ;-)

03.04.2010
12:03
[7]

BlackBolt [ Senator ]

vlodek2532 --> Powodzenia w podłączeniu tego routera do Neostrady, bez dodatkowego modemu po drodze.

03.04.2010
12:05
[8]

pecet007 [ Fallout NV ]

WAG200G tak jak ktoś wyżej już napisał, [6] -- żadnych problemów osobiście nie mam

03.04.2010
12:07
[9]

Azerko [ Alone in the wild ]

ja miałem ten i polecam

03.04.2010
12:07
[10]

Mask [ Generaďż˝ ]

Czy ten WAG200G to to samo co WAG200-EU?

03.04.2010
12:14
[11]

mietek syn mleczarza [ Konsul ]

Od roku posiadam wspomnianego wag200g i nie mam z nim najmniejszych prblemow. Podlaczone do niego sa 3 komputery stacjonarne i TV po kablu oraz laptop i drukarka bezprzewodowo. Takze polecam.

03.04.2010
12:21
[12]

BlackBolt [ Senator ]

[10] --> Mniej więcej. Ja zapomniałem dodać u siebie G. Poprawna nazwa, jaką chciałem podać, to WAG200G-EU.
Wersja EU od normalnej różnic się tym, że EU obsługuje o 3 kanały WiFi więcej. W normalnym użytkowaniu nie zauważysz różnicy.

03.04.2010
12:22
[13]

vlodek2532 [ Senator ]

[7] rzeczywiście sorry

mam ten - to jest to samo tylko z wbudowanym modemem adsl

03.04.2010
12:25
[14]

mietek syn mleczarza [ Konsul ]

Oczywiscie wag200g rowniez posiada modem adsl

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.