GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Internet z Netii albo inny

02.04.2010
22:22
[1]

Indoctrine [ Her Miserable Servant ]

Internet z Netii albo inny

Ponieważ mój ISP wpienił mnie dziś maksymalnie (po powrocie z pracy okazało się, że praktycznie nic poza wolnym przeglądaniem www nie da się zrobić, zrywa co chwilę połączenia, gubi pakiety), tak myślę czy go nie zmienić :/ Jestem niemal pewien, że z powodu Świąt, naprawią dopiero we wtorek (a miałem w Niedzielę i Poniedziałek sobie pograć online...). To też mnie wkurza, że serwis działa 8-16 pon-pt... Potem można słać smsy, ale jaka tego skuteczność, nie wiem.

Płacę obecnie 50 złotych za 2/4 Mb (2 gwarantowane, 4 maksymalne), synchroniczny.
Kiedy działa jest pięknie... No ale nie zawsze działa :/

A więc zacząłem się zastanawiać, jak wygląda sprawa z alternatywami dla tego netu.
Odpadają wszelkie kablówki, ani Aster ani UPC u mnie nie podłącza netu.
Zostają więc wszystkie klony Neostrady na kablu telefonicznym (telefon stacjonarny mam).

Widziałem ostatnio ofertę Netii 8Mb za 59 zeta miesięcznie (nie piszą netto czy brutto).
Czy ktoś to może zamawiał? Nie mogę znaleźć na ich stronie detali, typu jaki jest upload, czy 256 Kb czy może chociaż 512...
Do tego interesuje mnie, jak Netia sprawdza się w p2p (to akurat mało) oraz serwisach plikowych jak rapidshare czy megaupload (niektórzy providerzy dyskretnie blokują).
No i najważniejsze, ile realnie z tych 8Mb zostaje. Wiem, że na całe 8 nie ma co liczyć, ale czy jest chociaż połowa w godzinach szczytu? Jak z pingami?
I ostatnie, jak rozumiem, infrastruktura TPSA jest kluczowa dla jakości działania tej sieci, jak mogę się dowiedzieć jak to u mnie realnie wygląda?

02.04.2010
22:28
[2]

janek09091 [ Generaďż˝ ]

Netia 4 i 8 mbit działa po LLU, więc centrala tpsa musi być uwolniona, netia bierze od tepsy tylko kabelek miedziany.

Aby sprawdzić czy jesteś w zasięgu llu: https://netiaonline.pl/skantarek/standard/checkForm.do
wpisz adres i sprawdź, wyskoczy llu możesz mieć 8mbit.

Parametry linii sprawdzisz tutaj:
po = wpisz swój nr. telefonu z kierunkowym (bez zera)

Netia w llu korzysta z radsl czyli dynamicznej synchronizacji, jeżeli masz dobrą linie to i nawet 20mbit możesz pocisnąć.


Poza netią, dobrą ofertę ma:


oraz


02.04.2010
22:37
[3]

Indoctrine [ Her Miserable Servant ]

Wyniki pierwszego skanu:

Telefon i internet w pakiecie : LLU(i)+LLU(t): Usługa dostępna - LLU2 (numer routingowy C2699) Maksymalna prędkość ściągania (Mbit/s): brak informacji
Tylko telefon : WLR: Usługa dostępna wyłącznie na linii TP
Tylko internet : LLU: Usługa dostępna - LLU1 Maksymalna prędkość ściągania (Mbit/s): brak informacji
OneOffice : BSA(i)+WLR(t): Usługa dostępna. Numer routingowy C2245
Usługi mobilne : Netia Mobile: Usługa dostępna
IPTV : IPTV: Usługa niedostępna
Internet over Ethernet: IoE: Usługa niedostępna

Drugie skanowanie:

Długość łącza [km]: 0.623
Zainstalowane karty: ADSL2+ Dostępność portów: TAK Rodzaj DSLAM: IP / ATM

Wynik prekwalifikacji dla usług o stałej przepływności wygenerowany 02-04-2010, 22:30
Usługa (Przepływność) [kb/s] ADSL Tłumienność rzeczywista/graniczna [dB] ADSL_2+ Tłumienność rzeczywista/graniczna [dB]
(128 / 64) ( + ) 10.1022 / 60.4 ( + ) 10.1022 / 79.8
(256 / 128) ( + ) 10.1022 / 59.3 ( + ) 10.1022 / 74.1
(512 / 128) ( + ) 10.1022 / 55.9 ( + ) 10.1022 / 68.4
(1024 / 256) ( + ) 10.1022 / 51.3 ( + ) 10.1022 / 60.4

Wynik prekwalifikacji dla usług o zmiennej przepływności wygenerowany 02-04-2010, 22:30
Usługa (Przepływność) [kb/s] ADSL Tłumienność rzeczywista/graniczna [dB] ADSL_2+ Tłumienność rzeczywista/graniczna [dB]
Neostrada do 2M ( + ) 10.1022 / 45.6 ( + ) 10.1022 / 45.6
Neostrada do 6M ( + ) 10.1022 / 38.8 ( + ) 10.1022 / 38.8
Neostrada do 10M ( - ) 10.1022 / 0 ( + ) 10.1022 / 25.1
Neostrada do 20M ( - ) 10.1022 / 0 ( + ) 10.1022 / 19.4

Wyniki chyba nie za bardzo, prawda? :/

02.04.2010
22:40
[4]

janek09091 [ Generaďż˝ ]

Jest jak najbardziej OK.

Masz llu, możesz brać 8mbit. Modem spokojnie złapie ci 2x więcej i tyle będzie śmigać. Netia nie narzuca na llu 8mbit stałej prędkości, otwarte łącze, złapiesz stabilne 16 to będzie 16 śmigać :D

Ja w centrum Wrocka na llu doczekać się nie mogę, chociaż moja linia jest podobna do twojej, zarówno pod względem odległości (0,490) jak i jakości (8.586).

03.04.2010
10:27
[5]

Indoctrine [ Her Miserable Servant ]

Dzięki za informacje, na 80% się zdecyduję zatem.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.