GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Nowa karta graficzna

02.04.2010
14:25
[1]

mac27 [ Centurion ]

Nowa karta graficzna

Mam obecnie karte amd 3870 512mb ram. Do wyboru mam dokupienie drugiej takiej używanej (koszt to jakies 200-250zł) albo kupno nowej (myślałem nad 4770, ok 350zł ale mogłbym sprzedać swoją starą)

Teraz pytania
1) lepiej dwie starsze 3870 czy jedna 4770? Chodzi mi o czystą wydajność w grach
2) czy montaż kart do crossfire jest prosty czy to jakaś wyższa szkoła jazdy? ;]
3)skoro moja płyta główna obsługuje 3870 (także w cf) to 4770 też będzie działała?

pozostałe komponenty: intel dc @2.9, 2gb ram, płyta główna foxconn p35

dziekuję za pomoc

02.04.2010
14:36
smile
[2]

Adrianziomal [ Samael ]

Lepiej już dołóż do HD4850 ;)

02.04.2010
14:37
smile
[3]

SplinterFisher16 [ Generaďż˝ ]

W grach z profilami CrossFire HD3870X2 może być ciut szybszy jednak w większości wypadków HD4770 będzie znacznie szybszy... Bierz HD4770 - nowsza technologia,pobiera mniej prądu ,a za jakiś czas możesz dokupić drugą i wydajność wzrośnie

02.04.2010
14:40
[4]

mac27 [ Centurion ]

no własnie, wydaje mi sie że przynajmniej nie będzie słabsza od 2x 3870 ale za to mniej prądu i nowsza. A do 4850 łatwo ją dokręce mysle ;)

02.04.2010
14:40
[5]

SplinterFisher16 [ Generaďż˝ ]

[2] --> Ale po co ? HD4770 ma wydajność prawie identyczną co HD4850 (może 2% różnicy na niekorzyść HD4770) pobiera ZNACZNIE mniej prądu ,a po podkręceniu karta jest szybsza niż HD4850

02.04.2010
16:24
[6]

Adrianziomal [ Samael ]

Jak się ją podkręci, to będzie równie wydajna co 4870. Ale może masz trochę racji ;)

02.04.2010
16:30
smile
[7]

SplinterFisher16 [ Generaďż˝ ]

chyba równie wydajna co HD4850 ;)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.