mac27 [ Centurion ]
Nowa karta graficzna
Mam obecnie karte amd 3870 512mb ram. Do wyboru mam dokupienie drugiej takiej używanej (koszt to jakies 200-250zł) albo kupno nowej (myślałem nad 4770, ok 350zł ale mogłbym sprzedać swoją starą)
Teraz pytania
1) lepiej dwie starsze 3870 czy jedna 4770? Chodzi mi o czystą wydajność w grach
2) czy montaż kart do crossfire jest prosty czy to jakaś wyższa szkoła jazdy? ;]
3)skoro moja płyta główna obsługuje 3870 (także w cf) to 4770 też będzie działała?
pozostałe komponenty: intel dc @2.9, 2gb ram, płyta główna foxconn p35
dziekuję za pomoc

Adrianziomal [ Samael ]
Lepiej już dołóż do HD4850 ;)

SplinterFisher16 [ Generaďż˝ ]
W grach z profilami CrossFire HD3870X2 może być ciut szybszy jednak w większości wypadków HD4770 będzie znacznie szybszy... Bierz HD4770 - nowsza technologia,pobiera mniej prądu ,a za jakiś czas możesz dokupić drugą i wydajność wzrośnie
mac27 [ Centurion ]
no własnie, wydaje mi sie że przynajmniej nie będzie słabsza od 2x 3870 ale za to mniej prądu i nowsza. A do 4850 łatwo ją dokręce mysle ;)
SplinterFisher16 [ Generaďż˝ ]
[2] --> Ale po co ? HD4770 ma wydajność prawie identyczną co HD4850 (może 2% różnicy na niekorzyść HD4770) pobiera ZNACZNIE mniej prądu ,a po podkręceniu karta jest szybsza niż HD4850
Adrianziomal [ Samael ]
Jak się ją podkręci, to będzie równie wydajna co 4870. Ale może masz trochę racji ;)

SplinterFisher16 [ Generaďż˝ ]
chyba równie wydajna co HD4850 ;)