GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Opłacalność karty graficznej

02.04.2010
00:57
smile
[1]

Adrianziomal [ Samael ]

Opłacalność karty graficznej

Mój kolega się zbytnio nie zna na sprzęcie i chce kupić wydajną kartę graficzną do gier za w miarę małe pieniądze (max 500 ale jak da się mniej to lepiej ;). Czy to niezła okazja? -

Za 400zł HD4850 1GB ;) z pasywnym chłodzeniem i wiatraczkiem z dobrymi możliwościami O/C ;]

02.04.2010
01:07
[2]

Manuel_ziom [ Geralt z Rivii ]

z pasywnym chłodzeniem i z dobrymi możliwościami O/C - to się nazywa oksymoron

Napisz najpierw jakie ma pozostałe podzespoły, może nie warto tyle wydawać na samą kartę bo nie będzie wykorzystana a w zamian za to wymienić coś innego...

02.04.2010
01:18
[3]

Browar Drinker [ Szef wszystkich szefow ]

IMHO za dużo jak za używaną 4850. Do 500 zł można już znaleźć GTX260, co będzie chyba najlepszym wyborem, pod warunkiem, że reszta bebechów się nada do niej :P

02.04.2010
01:19
[4]

Adrianziomal [ Samael ]

Ma AMD Athlon II X2 245, 2GB RAM 1600MHz i jakiegoś ASRocka z AM3.

Oksymoron? ;P Chyba żartujesz. Jak ma się dobrze zamontowany wiatraczek to niekiedy jest to rozwiązanie lepsze niż standardowy aktywny zestaw chłodzący. Do tego praktycznie karty nie słychać nawet przy obciążeniu.

02.04.2010
03:42
[5]

Storm [ Hardstyler ]

"Pasywny" oznacza bez wiatraczka dziubek.

02.04.2010
04:36
[6]

Belert [ Legend ]

na pasywny tez mozna zamontowac wiatraczek jak k co.A pozatym ta cisza jest bezzcenna :).Mam taka karte tzn pasywna i jestem bardzo zadowolony.

02.04.2010
09:23
[7]

igor8472 [ Supreme Commander ]

Albo jest pasywna bez wiatraczka a jak ma wiatraczek to tym samym pasywna być przestaje, trzeba rozróżniać pojęcia. Samo pasywne chłodzenie na mocniejszych kartach nie ma sensu, nie zliczę ile mi się kumpel z serwisu Gigashita naopowiadał ile kart przegrzanych naprawiają bo samo pasywne na czymś szybszym niż GF9600 to nieporozumienie i początek kłopotów. Zamiast brać coś z pasywnym (a chyba jedyne dziś dobre pasywne to Accelero) i dokupywać wiatraczek lepiej brać 260GTX z aktywnym, zawsze można niższe obroty wiatraczka ustawić albo wybrać jakiegoś nie referenta.

02.04.2010
10:24
[8]

Manuel_ziom [ Geralt z Rivii ]

człowieku, ta karta normalnie sama z siebie będzie uzyskiwać na pasywnym chłodzeniu ogromne temperatury, więc o OC zapomnij. Po dodaniu wiatraczka stanie się aktywnym chłodzeniem więc nie gadaj głupot.
Pasywne chłodzenie nadaje się do HTPC, gdzie siedzi jakiś 8400 ew 8500...

02.04.2010
10:43
[9]

Gonsiur [ Giga Drill Breaker!! ]

Mialem swego czasu pasywne chlodzenie na 6600 gt i grzalo sie to kosmicznie wrecz. Mysle, ze 4850, ktore sie grzeje jak cholera, nie jest dobrym partnerem dla chlodzenia pasywnego.
Mozna tez zamontowac AC Accelero Twin Turbo jest, i bezglosnie, i chlodno.

02.04.2010
14:32
smile
[10]

Adrianziomal [ Samael ]

Więc się opłaca za 4 stówy HD4850 na 3-letniej gwarancji czy lepiej dołożyć do GTX260? Zależy mu, aby płynnie grać w JC2 na średnich-wysokich detalach w JC2 w 1680x1050.

02.04.2010
14:34
[11]

SplinterFisher16 [ Generaďż˝ ]

Za 500zł kupisz HD4870 który wydajność ma ciut lepszą od GTX'a 260 pobiera mniej prądu i jest tańszy bo GTX'a 260 nie znajdziesz za mniej niż 600zł no chyba ,że zdarzy się cud :P

02.04.2010
14:38
[12]

Gonsiur [ Giga Drill Breaker!! ]

Adrianziomal -->
Najlepszym wyjsciem bedzie 4870, ale to i tak wsio jeszcze zalezy od resztu sprzetu.
Ja na ten przyklad juz na 4850 gram plynnie w wysokich w 1680x1050.

02.04.2010
16:27
smile
[13]

Adrianziomal [ Samael ]

Ok, dzięki za rady. :)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.