GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Ctr+alt+del nie działa. Pasek zadań nie działa.

31.03.2010
21:11
smile
[1]

Tom Azzi [ Legionista ]

Ctr+alt+del nie działa. Pasek zadań nie działa.

Najwyraźniej złapałem jakiegoś wirusa (nie wchodźcie na stronę Avansu) i nie działa mi pasek zadań. Widać, ale już z niego korzystać nie można, otwierane foldery i programy także na nim się nie pojawiają. Dodatkowo nie działa mi kombinacja klawiszy ctr+alt+del. Avasta uruchomić jakoś nie mogę, w trybie awaryjnym skanować nie chce. Spyware Doctor i Ad-aware nic nie znalazły.
System XP, sp3.
Panowie, co robić? :(
Formatu nie chcę robić bo mam tu za dużo danych i zainstalowanych ważnych programów.

31.03.2010
21:17
[2]

AIDIDPl [ PC-towiec ]

Widocznie wirus...przeinstaluj system...

31.03.2010
21:19
[3]

mac2000 [ Konsul ]

Wklej to do notatnika i zapisz jako np. xxx.reg. Uruchom go. alt ctrl del powinien działać

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]
"DisableTaskMgr"=dword:00000000

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Group Policy Objects\LocalUser\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]
"DisableTaskMgr"=dword:00000000
"**del.DisableTaskMgr"=" "

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\system\]
"DisableTaskMgr"=dword:00000000

31.03.2010
21:19
[4]

Dennoss [ Child of the Prophecy ]

Ściągnij program z tej strony:



Uruchom i wybierz opcję"scan and save". Zapisze się log, który wklej w okienko na tej stronie:



i naciśnij analiza. Wartości które będą miały X, zaznacz w tym programiku który Ci wygenerował ten log i naciśnij Fix.

31.03.2010
21:20
[5]

mirencjum [ operator kursora ]

Przywracanie systemu do momentu gdy było dobrze.

31.03.2010
23:10
[6]

tomazzi [ Flash YD ]

[2] Wyjdź
[3] Zaraz przetestuję
[4] Hijackthis znalazł syspck32. Przy pomocy Fix i programy OTL chyba udało mi się tego pozbyć ale dalej te same problemy są. Obecnie logi czyste są.
[5] Działanie to wywali ewentualnego wirusa?

01.04.2010
00:44
[7]

tomazzi [ Flash YD ]

Ogólnie rzecz biorąc to nic nie pomaga :/
Zauważyłem że jak sobie odczekam 10-15 minut to wszystko wraca do normy. Czy jest taka możliwość że Avast coś spieprzył?

01.04.2010
11:47
[8]

tomazzi [ Flash YD ]

Avast niczego nie spieprzył jednak. Usunąłem go i dalej ten sam kłopot.
Przed chwilą czekałem 8 minut żeby móc normalnie korzystać z kompa. Ma ktoś pomysł na to co się dzieje?

01.04.2010
11:57
[9]

AIDIDPl [ PC-towiec ]

Pisałem żeby przeinstalować system, jedyna opcja jeśli komputer jest zawirusowany...

A Avast to strasznie gówniany antywirus, nie wiem dlaczego większość sądzi że jest dobry, najlepszy antywirus to mks online, bazę na serwerze więc nie jest możliwe żeby wirus go zablokował, a w przypadku innych wgrywanych na dysk, wirus pierwsze co robi to blokuje antywirusa żeby ten go widział... skaner online, ściąga bazę, skanujesz dyski, wszystko cacy...Tylko trzeba tam wejść przez Internet Explorer...

01.04.2010
11:58
[10]

_D_R_A_G_O_N_ [ Legend ]

To na pewno żart Prima aprillisowy... Poczekaj do jutra.

01.04.2010
12:07
[11]

QrKo_ [ ]

Sciagnij i odpal ComboFixa, w wiekszosci wypadkow z ktorymi sie spotkalem dawal rade. Oczywiscie on do usuniecia szkod, wirusa musisz znalezc i wywalic na wlasna reke.

01.04.2010
12:08
[12]

tomazzi [ Flash YD ]

AIDIPL - Hijackthis nic, OTL nic, Avast nic, SpywareDoctor nic, Ad-aware nic, Malwarebytes' Anti-Malware nic. Dopuszczam do siebie opcję że to już nie wirus. Może wirus (którego już chyba nie ma) coś poprzestawiał a ja nie wiem co.
QrKo - zaraz ściągnę i sprawdzę.

01.04.2010
12:41
[13]

tomazzi [ Flash YD ]

ComboFix coś znalazł, usunął, ale najwyraźniej nie to jest powodem problemów :/ Dalej to samo...

01.04.2010
15:43
[14]

tomazzi [ Flash YD ]

UP

01.04.2010
16:02
[15]

AIDIDPl [ PC-towiec ]

Nie chcesz mieć problemu? To weź w końcu przeinstaluj system...

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.