GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

poszukuje studenta budownictwa

31.03.2010
16:29
[1]

ch18 [ ZIP Skład ]

poszukuje studenta budownictwa

Witam jestem w technikum budowlanym i zadano mi zrobić projekt belki ze wględu na ścianie i zginanie.Mam parę pytań dotyczących tego projektu do osób wiedzących o co chodzi

31.03.2010
16:50
smile
[2]

Grzesiek [ www eRepublik com PL ]

Teraz nie bardzo mam czas, ale pisz śmiało o co chodzi.

Odpiszę na pewno :) A jak nie, to pewnie frer też się pojawi :P

31.03.2010
18:33
[3]

ch18 [ ZIP Skład ]

otóż nie wiem jak zwymiarować belkę po wszystkich obliczeniach ln=5m

31.03.2010
22:12
[4]

Grzesiek [ www eRepublik com PL ]

A mógłbyś napisać treść zadania?

Bo przeważnie dobiera się na początku wymiary, a następnie sprawdza warunki. Jeśli OK, to OK, jak nie to zwiększa się odpowiednio.

A - i podstawowe -> belka drewniana, stalowa czy żelbetowa? :)

31.03.2010
22:14
[5]

matmafan [ Alexander Degtyarev ]

A w której klasie jesteście, ja dopiero w pierwszej technikum i już mi się to trochę trudne wydaje ;p;p

31.03.2010
22:31
[6]

nutkaaa [ inz arch Panna B ]

Miałam podobne zadanie na 2 roku architektury, ale akurat konstrukcje były moją słabą stroną więc mimo szczerych chęci nie pomogę ;]

31.03.2010
22:37
[7]

Grzesiek [ www eRepublik com PL ]

Ah, źle przeczytałem.

Masz za zadanie zrobić jakikolwiek projekt belki wolnopodpartej?
Masz jakieś narzucone dane oprócz rozpiętości = 5m?

Do pełni szczęścia potrzebne jest obciążenie.

Na tym chomiku:


Znajdziesz wymiarowanie belki żelbetowej - zginanie oraz ścinanie.

Co prawda belka dwuprzęsłowa, ale z jednoprzęsłową masz jeszcze łatwiej :)

31.03.2010
22:39
[8]

Fett [ Avatar ]

Nutko, Matko Boska, miej nas w swojej opiece jak Ty domy będziesz projektować, albo nie daj panie Boże jakieś centrum handlowe :P

31.03.2010
22:49
[9]

Grzesiek [ www eRepublik com PL ]

@Fett

Don't worry - domena Nutki to kształt, forma i funkcja :P Także Bóg nas uchowa :D

01.04.2010
12:13
[10]

ch18 [ ZIP Skład ]

grzesiek odezwij sie na moje gg to ci wytłumaczę wszystko:10135907

01.04.2010
12:23
[11]

nutkaaa [ inz arch Panna B ]

Fett, tak jak Grzesiek mówi - ja jestem od tego, żeby to ładnie wyglądało :P Ale spoko, mam mieć niby praktyki u mojego wykładowcy z konstrukcji :/ Może się douczę ;p

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.