GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

na prośbę danewcieło zakładam wątek o marynarce wojennej i lotnictwie

31.03.2010
15:45
[1]

Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]

na prośbę danewcieło zakładam wątek o marynarce wojennej i lotnictwie

To nie mój pomysł ale skoro chce tego jeden z innych osób na forum zakładam ten wątek

31.03.2010
15:54
[2]

Danewcieło [ Starszy Orzechowy ]

Eee...zabrało mi głos.Ja tylko proponowałem.No ale...
Żeby spamu nie było-Japończycy mieli Yamato,w starciu np. z pancernikiem USA ten drugi by źle skończył.Ale wojna idzie do przodu i samoloty zrobiły swoje.Lotniskowce mają bardzo dużą przewagę nad pancernikami chociażby dlatego że ich myśliwce/bombowce zdążą wystartować zanim okręt wroga dojdzie do celu.Mogłeś trochę bardziej uściślić temat ale ok.
EDIT:taaak ale mogłeś jakoś zacząć dyskusje,ja tylko podałem pomysł.

31.03.2010
15:56
[3]

Reavek [ life coach ]

Bardzo fajnie że jako młody człowiek interesujesz się takimi rzeczami, ale to nie jest forum o II WŚ, oczywiście można pisać na każdy temat, ale postaraj się zakładać* bardziej ogólne wątki, prawie nikt w takich szczegółowych się nie będzie wypowiadał.

*Oby już nie dziś...

31.03.2010
15:58
[4]

Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]

marynarka i lotnictwo to nie jest szczegółowy temat.szczegółowy temat to samoloty p - 51 albo bismarck

31.03.2010
16:05
[5]

Danewcieło [ Starszy Orzechowy ]

No to może pociągnij wątek albo go usuń?

31.03.2010
16:17
[6]

preDratronIX [ Generau ]

Weź wkońcu morde zamknij. Nie wiesz co to wątek? To wypierd... stąd proszę cie

31.03.2010
16:30
[7]

Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]

a więc czy uważacie że bismarck miał szanse ujść cało pogoń .osobiście uważam że nie a wy

31.03.2010
16:32
[8]

Danewcieło [ Starszy Orzechowy ]

Nie.Zależy kiedy.gdyby wycofał się z Prinz Eugenem to byłaby jakaś szansa.Ale po bombardowaniu okręt płynął wprost na flotę Brytyjską więc już nie miał szans.

31.03.2010
16:36
[9]

Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]

danewcieło i inni może chcecie quiz o marynarce zrobić kto odpowie ten zadaje pytanie oki ?

31.03.2010
16:39
[10]

Danewcieło [ Starszy Orzechowy ]

Dobra,zaczynaj.]
Jeśli ktoś jest zły/wkurzony tym tematem,no cóż,zobaczcie tematy typu "kiedy straciliście dziewictwo" albo "wolni farmerzy".

31.03.2010
19:13
[11]

Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]

danewcieło ty zaczynaj

31.03.2010
19:20
smile
[12]

Ksionim [ Generaďż˝ ]

Bardzo fajnie że jako młody człowiek interesujesz się takimi rzeczami, ale to nie jest forum o II WŚ
Skoro to nie jest forum o IIWŚ, tylko jak twierdzą niektórzy o grach, to wytłumacz mi obecność kategorii "Polityka i Religia". To forum jest nie tylko o grach. Jest ono o wszystkim. Skoro tak długo tu jesteś powinieneś o tym wiedzieć.

Dajcie jakiś temat do dyskusji, bo bardzo interesuje się II Wojną. Szczególnie walkami o Okinawe i pancernikiem Yamato. Swego czasu to był jeden z najpotężniejszych pancerników świata. Amerykańskie konstrukcje nie miały z nim szans. Ale cóż poradzić. On sam nie mógł stawić czoła całej amerykańskiej marynarce, a szczególnie lotnictwu. Właściwie Yamato był tylko resztką dawnej potęgi Japonii. Cóż, szkoda. Uważam Japończyków za najodważniejszych żołnierzy walczących w latack 39-45. Dorównywali nawet polakom ;).

Polecam świetny film "Yamato".

31.03.2010
19:34
[13]

Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]

ksionim mnie broni haha dzięki : ) ja tyle książek o 2 wojny światowej mam że hoho.ksio0nim ma racje to forum o wszystkim a nie tylko o grach jeżeli komuś nie pasuje to papa

31.03.2010
20:23
[14]

gro_oby [ Senator ]

ksionim ja uważam żę amerykańskie panceniki klasy Iowa miałyby z nim szanse:) miały porównywalne uzbrojenie, chociaż ciut mniejsze działa bo tylko 406mm ale za to z podobną przebijalnościa, natomiast już pancerniki klasy montana (które wkońcu nie wprowadzono do służby) które były planowane, ze swoją ilościa 12 działa 16.1cala zrobiłyby z niego sieczka:) Zwłaszcza że systemy celownicze i cała kontrolna ognia była nieporównywalnie lepsza niż ich japońskich odpowiednik

31.03.2010
20:28
[15]

faner [ Druid Ewenement ]

Ja zaczynam. Jak nazywał się pancernik który zaatakował Westter Platte?

31.03.2010
20:54
[16]

Danewcieło [ Starszy Orzechowy ]

Schlezwig-Holstein
Teraz ja,Polski 4 miejscowy bombowiec,dwusilnikowy?
Może quiz też z lotnictwa?

31.03.2010
21:02
[17]

Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]

ok na razie nie wiem co to jest może podpowiedż

31.03.2010
21:03
[18]

Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]

może łoś

31.03.2010
21:03
[19]

Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]

albo karaś

31.03.2010
21:04
[20]

Danewcieło [ Starszy Orzechowy ]

Łoś,dobrze-zadawaj

31.03.2010
21:11
[21]

Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]

pytanie może łatwe może trudne . A więc jaki japoński samolot (bombowiec nurkujący)amerykanie nazywali ,,Val" wie ktoś może

31.03.2010
21:13
[22]

Danewcieło [ Starszy Orzechowy ]

D3A,dobrze?

31.03.2010
21:16
[23]

Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]

dokładnie to aichi d3a1 ale zadajesz teraz ty

31.03.2010
21:17
[24]

ppaatt1 [ Trekker ]

Cóż, szkoda. Uważam Japończyków za najodważniejszych żołnierzy walczących w latack 39-45. Dorównywali nawet polakom ;).
Odważni może i byli... Problem w tym, że dorównywali (albo nawet przebijali) Niemcom i Ruskim jeśli chodzi o zbrodnie wojenne.

Danewcieło, Sgt.Konrad 12 pl --> Koledzy, fajnie ze się interesujecie historią. Tylko dlaczego spamujecie i zakładacie takie wątki? Mój dawny watek o WWII dawno upadł, Kantyna oficerska dalej się trzyma. Jest gdzie prowadzić dyskusję. A co widzę tutaj to gnój i bagno. To nie chat, to forum.

31.03.2010
21:19
[25]

Danewcieło [ Starszy Orzechowy ]

Może jeszcze z jednostek lądowych?Ciekawiej będzie.
Słynna "zapalniczka" aliantów to?
EDIT:papatt1 faktycznie masz racje,jakoś się tak...rozpisałem.
Więc konrad masz jakiś komunikator?
Chodziło o Shermana M4A1 ale Krokodyl też może być.

31.03.2010
21:20
[26]

Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]

łatwe sherman

31.03.2010
21:21
[27]

Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]

teraz ja

31.03.2010
21:24
[28]

preDratronIX [ Generau ]

chyba m4a1 Sherman Crocodile

31.03.2010
21:25
[29]

Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]

dobra preDratronIX zadaje

31.03.2010
21:26
[30]

preDratronIX [ Generau ]

Nie no spokojnie, ty zadawaj. Pokasz co jeszcze wiesz nt. 2 WS :D

P.S Przepraszam. Mój błąd chodziło o M4 Firefly ze względu na silnik benzynowy (nie o Crocodile lol). Tak więc Konrad 12 niech zadaje pytanie.

31.03.2010
21:30
[31]

Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]

dobra ja się rozgrzewam i łatwe pytania zadaje (nawet bardzo łatwe) jaki okręt uderzył we wrota doku dla statku normandie w saint nazaire.

31.03.2010
21:31
[32]

Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]

łatwizna to jest

31.03.2010
21:32
smile
[33]

AyenoKanno [ SomeoneElse ]

Ciekawe czy ktoś wie jak się nazywały samobieżne miny przeciwpancerne używane przez Niemców :>

31.03.2010
21:33
[34]

Danewcieło [ Starszy Orzechowy ]

Konrad-HMS Campbeltown
AyenoKanno-nie wiem :P
No to moja kolej-Ferdynanty,słonie(nazwy) co to za pojazd?

31.03.2010
21:37
[35]

Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]

danewcieło - very good a do AyenoKanno goliat sdf 223 czy jakoś tak

31.03.2010
21:37
[36]

Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]

danewcieło zadajesz pytanie

31.03.2010
21:38
[37]

Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]

działa samobieżne użyte między innymi pod kurskiem

31.03.2010
21:39
[38]

Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]

dobrze czy nie ?

31.03.2010
21:40
[39]

Danewcieło [ Starszy Orzechowy ]

Zadałem już "to moja kolej-Ferdynanty,słonie(nazwy) co to za pojazd?"

31.03.2010
21:41
[40]

Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]

działa samobieżne użyte między innymi pod kurskiem dobrze czy nie ?

31.03.2010
21:42
[41]

Danewcieło [ Starszy Orzechowy ]

Tak.Zadajesz pytanie.

31.03.2010
21:45
[42]

Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]

a więc gdzie zostały po raz pierwszy użyte czołgi NbFz B

31.03.2010
21:47
[43]

Danewcieło [ Starszy Orzechowy ]

Atak na Norwegie,wyładowane w Oslo,dobrze?
Chyba 1 pytanie szukałem :P
Pytanie:Na ile punktów(np.Utah,Omaha) się desantowano w Normandii?

31.03.2010
21:48
[44]

Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]

ja nie moge dobry jestes na wikipedi szukałeś ? zadajesz pytanie

31.03.2010
21:49
[45]

Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]

widać ze sie tym interesujesz

31.03.2010
21:54
[46]

Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]

Łącznie na 5 (Utah omaha gold juno sword) łatwe jak nie wiem co
Pytanie: co oznacza skrót Flak i ile masz lat

31.03.2010
21:55
[47]

Danewcieło [ Starszy Orzechowy ]

Nie,zapomniałeś o Pointe du Hoc :]

31.03.2010
21:56
[48]

Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]

co nie

31.03.2010
21:56
[49]

Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]

z tym ile masz lat to żart

31.03.2010
21:57
[50]

Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]

a nie pomyślałem a grałem w cod 2 wczoraj

31.03.2010
21:58
[51]

Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]

odpowiadaj na moje pytanie

31.03.2010
21:58
smile
[52]

Rod [ Niereformowalny Sceptyk ]

Adminie, dobij go, proszę.

31.03.2010
21:59
[53]

Danewcieło [ Starszy Orzechowy ]

Flak-działo p-lot.

31.03.2010
21:59
[54]

Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]

kogo

31.03.2010
22:00
[55]

preDratronIX [ Generau ]

Flak był działem przeciwlotniczym m.in Flak Vierling 2cm, lub Flak 18 8,8 cm (zostały później użyte jako działa Tygrysów/Królewskich)

P.s Fliegerbawherkannone (nie wiem czy dobrze, może coś przekręciłem, ale jestem pewien że to ten skrót)

31.03.2010
22:00
[56]

Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]

danewcieło - chodziło mi o rozwinięcie tego skrótu

31.03.2010
22:01
[57]

Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]

preDratronIX - dobre przykłady

31.03.2010
22:02
[58]

Danewcieło [ Starszy Orzechowy ]

preDratronIX zadawaj

31.03.2010
22:02
[59]

Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]

preDratronIX - zadawaj pytanie

31.03.2010
22:04
[60]

Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]

preDratronIX - troche przekręciłeś ale zadawaj

31.03.2010
22:05
[61]

preDratronIX [ Generau ]

Ok. To hmmm. Poczekajta ;D

Jak się nazywał regiment atakujący wyspy Makin / Peleliu w 1942 / 1944

31.03.2010
22:07
[62]

Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]

czy to raidersi ?rzabo coś tam coś tam zrozumiałem? czy dobrze odpowiedziałem?dobra ja ide spać elo

31.03.2010
22:08
smile
[63]

rzaba89nae [ WTF!? ]

Sgt.Konrad 12 pl >> z prawej strony każdego twojego wpisu jest opcja Edytuj, jeżeli chcesz coś dodać, czego nie napisałeś, to edytuj ten cholerny post a nie piszesz nowy, jeden za drugim i zaśmiecasz forum... Człowieku, ogarnij się trochę!

31.03.2010
22:11
[64]

preDratronIX [ Generau ]

Konrad 12 - troche blisko ale daleko.

31.03.2010
22:13
[65]

Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]

marines

31.03.2010
22:15
[66]

Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]

ja ide spac jutro kończymy quiz siema,dobranoc good night

01.04.2010
08:20
[67]

Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]

siema kto zadaje teraz pytanie?

01.04.2010
08:27
smile
[68]

rzaba89nae [ WTF!? ]

Ja. Dlaczego dalej nie edytujesz postów?

01.04.2010
08:28
[69]

alpha_omega [ Legend ]

Myślę, że Ci, których wątek interesuje, powinni wpisać w google: cmhq (to nie żart 1-szego kwietnia). Kiedyś to była społeczność golowa. Tematyka militarna.

Sg.Konrad 12 pl -- nikt nie mówi, żeby się przenosić; można się dodatkowo zainteresować, tam znajdziecie więcej tzw. "znawców tematu"

01.04.2010
08:30
[70]

Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]

bo szedłem spać i nie pomyślałem sorry .A do rzeczy kto zadaje pytanie innego typu niż ,,Dlaczego dalej nie edytujesz postów?"Ja bardziej wolę tutaj.Tutaj lepiej (chyba).Na razie jest dobrze tutaj

01.04.2010
11:36
[71]

preDratronIX [ Generau ]

Konrad ani nie marines ani nie "raidersi"

01.04.2010
12:40
smile
[72]

Rod [ Niereformowalny Sceptyk ]

USMC

01.04.2010
13:15
[73]

Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]

poddaje się to jaka odpowiedz

01.04.2010
13:45
[74]

Danewcieło [ Starszy Orzechowy ]

Korpus Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych?

01.04.2010
19:59
[75]

Danewcieło [ Starszy Orzechowy ]

Ponieważ zrobił się tu bałagan pozwoliłem sobie zrobić regulamin żeby trzymało się to kupy.Jeśli macie jakieś uwagi do niego to piszcie.
Quiz-zasady
1.Zadajemy pytanie edytując post
2.Gdy ktoś odpowie piszemy jego nick i piszemy czy odpowiedział dobrze czy źle(w edycji postu)
3.Maksymalny czas bez udzielenia wiadomości czy odpowiedziano źle czy dobrze to 8h(noc sie nie liczy)
4.EDYTOWAĆ POSTY!!!
5.Pytania z zakresu IIWŚ.
6.Gdy ktoś odpowie czeka na potwierdzenia zadającego i wtedy edytuje swój post i pisze pytanie.
7.Coś innego od Quizu piszemy ze znakiem z przodu "A" (łatwe do zapamiętania)
8.Dobrej zabawy!

01.04.2010
20:02
[76]

preDratronIX [ Generau ]

Poprawna odpowiedź to Carlson's Raiders.

Niech pytanie zada ktoś inny teraz.

02.04.2010
09:06
[77]

Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]

jest mały problem bo trzeba edytować w ciągu 5 minut a ja abonamentu nie mam.a co do pytania to ja zadaje.jak nazywała się operacja podczas której 6 agentów brytyjskich planowano ukryć w skale Gibraltaru ?

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.