Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]
na prośbę danewcieło zakładam wątek o marynarce wojennej i lotnictwie
To nie mój pomysł ale skoro chce tego jeden z innych osób na forum zakładam ten wątek
Danewcieło [ Starszy Orzechowy ]
Eee...zabrało mi głos.Ja tylko proponowałem.No ale...
Żeby spamu nie było-Japończycy mieli Yamato,w starciu np. z pancernikiem USA ten drugi by źle skończył.Ale wojna idzie do przodu i samoloty zrobiły swoje.Lotniskowce mają bardzo dużą przewagę nad pancernikami chociażby dlatego że ich myśliwce/bombowce zdążą wystartować zanim okręt wroga dojdzie do celu.Mogłeś trochę bardziej uściślić temat ale ok.
EDIT:taaak ale mogłeś jakoś zacząć dyskusje,ja tylko podałem pomysł.
Reavek [ life coach ]
Bardzo fajnie że jako młody człowiek interesujesz się takimi rzeczami, ale to nie jest forum o II WŚ, oczywiście można pisać na każdy temat, ale postaraj się zakładać* bardziej ogólne wątki, prawie nikt w takich szczegółowych się nie będzie wypowiadał.
*Oby już nie dziś...
Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]
marynarka i lotnictwo to nie jest szczegółowy temat.szczegółowy temat to samoloty p - 51 albo bismarck
Danewcieło [ Starszy Orzechowy ]
No to może pociągnij wątek albo go usuń?
preDratronIX [ Generau ]
Weź wkońcu morde zamknij. Nie wiesz co to wątek? To wypierd... stąd proszę cie
Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]
a więc czy uważacie że bismarck miał szanse ujść cało pogoń .osobiście uważam że nie a wy
Danewcieło [ Starszy Orzechowy ]
Nie.Zależy kiedy.gdyby wycofał się z Prinz Eugenem to byłaby jakaś szansa.Ale po bombardowaniu okręt płynął wprost na flotę Brytyjską więc już nie miał szans.
Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]
danewcieło i inni może chcecie quiz o marynarce zrobić kto odpowie ten zadaje pytanie oki ?
Danewcieło [ Starszy Orzechowy ]
Dobra,zaczynaj.]
Jeśli ktoś jest zły/wkurzony tym tematem,no cóż,zobaczcie tematy typu "kiedy straciliście dziewictwo" albo "wolni farmerzy".
Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]
danewcieło ty zaczynaj

Ksionim [ Generaďż˝ ]
Bardzo fajnie że jako młody człowiek interesujesz się takimi rzeczami, ale to nie jest forum o II WŚ
Skoro to nie jest forum o IIWŚ, tylko jak twierdzą niektórzy o grach, to wytłumacz mi obecność kategorii "Polityka i Religia". To forum jest nie tylko o grach. Jest ono o wszystkim. Skoro tak długo tu jesteś powinieneś o tym wiedzieć.
Dajcie jakiś temat do dyskusji, bo bardzo interesuje się II Wojną. Szczególnie walkami o Okinawe i pancernikiem Yamato. Swego czasu to był jeden z najpotężniejszych pancerników świata. Amerykańskie konstrukcje nie miały z nim szans. Ale cóż poradzić. On sam nie mógł stawić czoła całej amerykańskiej marynarce, a szczególnie lotnictwu. Właściwie Yamato był tylko resztką dawnej potęgi Japonii. Cóż, szkoda. Uważam Japończyków za najodważniejszych żołnierzy walczących w latack 39-45. Dorównywali nawet polakom ;).
Polecam świetny film "Yamato".
Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]
ksionim mnie broni haha dzięki : ) ja tyle książek o 2 wojny światowej mam że hoho.ksio0nim ma racje to forum o wszystkim a nie tylko o grach jeżeli komuś nie pasuje to papa
gro_oby [ Senator ]
ksionim ja uważam żę amerykańskie panceniki klasy Iowa miałyby z nim szanse:) miały porównywalne uzbrojenie, chociaż ciut mniejsze działa bo tylko 406mm ale za to z podobną przebijalnościa, natomiast już pancerniki klasy montana (które wkońcu nie wprowadzono do służby) które były planowane, ze swoją ilościa 12 działa 16.1cala zrobiłyby z niego sieczka:) Zwłaszcza że systemy celownicze i cała kontrolna ognia była nieporównywalnie lepsza niż ich japońskich odpowiednik
faner [ Druid Ewenement ]
Ja zaczynam. Jak nazywał się pancernik który zaatakował Westter Platte?
Danewcieło [ Starszy Orzechowy ]
Schlezwig-Holstein
Teraz ja,Polski 4 miejscowy bombowiec,dwusilnikowy?
Może quiz też z lotnictwa?
Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]
ok na razie nie wiem co to jest może podpowiedż
Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]
może łoś
Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]
albo karaś
Danewcieło [ Starszy Orzechowy ]
Łoś,dobrze-zadawaj
Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]
pytanie może łatwe może trudne . A więc jaki japoński samolot (bombowiec nurkujący)amerykanie nazywali ,,Val" wie ktoś może
Danewcieło [ Starszy Orzechowy ]
D3A,dobrze?
Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]
dokładnie to aichi d3a1 ale zadajesz teraz ty
ppaatt1 [ Trekker ]
Cóż, szkoda. Uważam Japończyków za najodważniejszych żołnierzy walczących w latack 39-45. Dorównywali nawet polakom ;).
Odważni może i byli... Problem w tym, że dorównywali (albo nawet przebijali) Niemcom i Ruskim jeśli chodzi o zbrodnie wojenne.
Danewcieło, Sgt.Konrad 12 pl --> Koledzy, fajnie ze się interesujecie historią. Tylko dlaczego spamujecie i zakładacie takie wątki? Mój dawny watek o WWII dawno upadł, Kantyna oficerska dalej się trzyma. Jest gdzie prowadzić dyskusję. A co widzę tutaj to gnój i bagno. To nie chat, to forum.
Danewcieło [ Starszy Orzechowy ]
Może jeszcze z jednostek lądowych?Ciekawiej będzie.
Słynna "zapalniczka" aliantów to?
EDIT:papatt1 faktycznie masz racje,jakoś się tak...rozpisałem.
Więc konrad masz jakiś komunikator?
Chodziło o Shermana M4A1 ale Krokodyl też może być.
Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]
łatwe sherman
Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]
teraz ja
preDratronIX [ Generau ]
chyba m4a1 Sherman Crocodile
Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]
dobra preDratronIX zadaje
preDratronIX [ Generau ]
Nie no spokojnie, ty zadawaj. Pokasz co jeszcze wiesz nt. 2 WS :D
P.S Przepraszam. Mój błąd chodziło o M4 Firefly ze względu na silnik benzynowy (nie o Crocodile lol). Tak więc Konrad 12 niech zadaje pytanie.
Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]
dobra ja się rozgrzewam i łatwe pytania zadaje (nawet bardzo łatwe) jaki okręt uderzył we wrota doku dla statku normandie w saint nazaire.
Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]
łatwizna to jest

AyenoKanno [ SomeoneElse ]
Ciekawe czy ktoś wie jak się nazywały samobieżne miny przeciwpancerne używane przez Niemców :>
Danewcieło [ Starszy Orzechowy ]
Konrad-HMS Campbeltown
AyenoKanno-nie wiem :P
No to moja kolej-Ferdynanty,słonie(nazwy) co to za pojazd?
Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]
danewcieło - very good a do AyenoKanno goliat sdf 223 czy jakoś tak
Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]
danewcieło zadajesz pytanie
Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]
działa samobieżne użyte między innymi pod kurskiem
Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]
dobrze czy nie ?
Danewcieło [ Starszy Orzechowy ]
Zadałem już "to moja kolej-Ferdynanty,słonie(nazwy) co to za pojazd?"
Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]
działa samobieżne użyte między innymi pod kurskiem dobrze czy nie ?
Danewcieło [ Starszy Orzechowy ]
Tak.Zadajesz pytanie.
Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]
a więc gdzie zostały po raz pierwszy użyte czołgi NbFz B
Danewcieło [ Starszy Orzechowy ]
Atak na Norwegie,wyładowane w Oslo,dobrze?
Chyba 1 pytanie szukałem :P
Pytanie:Na ile punktów(np.Utah,Omaha) się desantowano w Normandii?
Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]
ja nie moge dobry jestes na wikipedi szukałeś ? zadajesz pytanie
Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]
widać ze sie tym interesujesz
Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]
Łącznie na 5 (Utah omaha gold juno sword) łatwe jak nie wiem co
Pytanie: co oznacza skrót Flak i ile masz lat
Danewcieło [ Starszy Orzechowy ]
Nie,zapomniałeś o Pointe du Hoc :]
Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]
co nie
Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]
z tym ile masz lat to żart
Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]
a nie pomyślałem a grałem w cod 2 wczoraj
Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]
odpowiadaj na moje pytanie

Rod [ Niereformowalny Sceptyk ]
Adminie, dobij go, proszę.
Danewcieło [ Starszy Orzechowy ]
Flak-działo p-lot.
Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]
kogo
preDratronIX [ Generau ]
Flak był działem przeciwlotniczym m.in Flak Vierling 2cm, lub Flak 18 8,8 cm (zostały później użyte jako działa Tygrysów/Królewskich)
P.s Fliegerbawherkannone (nie wiem czy dobrze, może coś przekręciłem, ale jestem pewien że to ten skrót)
Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]
danewcieło - chodziło mi o rozwinięcie tego skrótu
Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]
preDratronIX - dobre przykłady
Danewcieło [ Starszy Orzechowy ]
preDratronIX zadawaj
Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]
preDratronIX - zadawaj pytanie
Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]
preDratronIX - troche przekręciłeś ale zadawaj
preDratronIX [ Generau ]
Ok. To hmmm. Poczekajta ;D
Jak się nazywał regiment atakujący wyspy Makin / Peleliu w 1942 / 1944
Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]
czy to raidersi ?rzabo coś tam coś tam zrozumiałem? czy dobrze odpowiedziałem?dobra ja ide spać elo

rzaba89nae [ WTF!? ]
Sgt.Konrad 12 pl >> z prawej strony każdego twojego wpisu jest opcja Edytuj, jeżeli chcesz coś dodać, czego nie napisałeś, to edytuj ten cholerny post a nie piszesz nowy, jeden za drugim i zaśmiecasz forum... Człowieku, ogarnij się trochę!
preDratronIX [ Generau ]
Konrad 12 - troche blisko ale daleko.
Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]
marines
Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]
ja ide spac jutro kończymy quiz siema,dobranoc good night
Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]
siema kto zadaje teraz pytanie?

rzaba89nae [ WTF!? ]
Ja. Dlaczego dalej nie edytujesz postów?
alpha_omega [ Legend ]
Myślę, że Ci, których wątek interesuje, powinni wpisać w google: cmhq (to nie żart 1-szego kwietnia). Kiedyś to była społeczność golowa. Tematyka militarna.
Sg.Konrad 12 pl -- nikt nie mówi, żeby się przenosić; można się dodatkowo zainteresować, tam znajdziecie więcej tzw. "znawców tematu"
Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]
bo szedłem spać i nie pomyślałem sorry .A do rzeczy kto zadaje pytanie innego typu niż ,,Dlaczego dalej nie edytujesz postów?"Ja bardziej wolę tutaj.Tutaj lepiej (chyba).Na razie jest dobrze tutaj
preDratronIX [ Generau ]
Konrad ani nie marines ani nie "raidersi"

Rod [ Niereformowalny Sceptyk ]
USMC
Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]
poddaje się to jaka odpowiedz
Danewcieło [ Starszy Orzechowy ]
Korpus Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych?
Danewcieło [ Starszy Orzechowy ]
Ponieważ zrobił się tu bałagan pozwoliłem sobie zrobić regulamin żeby trzymało się to kupy.Jeśli macie jakieś uwagi do niego to piszcie.
Quiz-zasady
1.Zadajemy pytanie edytując post
2.Gdy ktoś odpowie piszemy jego nick i piszemy czy odpowiedział dobrze czy źle(w edycji postu)
3.Maksymalny czas bez udzielenia wiadomości czy odpowiedziano źle czy dobrze to 8h(noc sie nie liczy)
4.EDYTOWAĆ POSTY!!!
5.Pytania z zakresu IIWŚ.
6.Gdy ktoś odpowie czeka na potwierdzenia zadającego i wtedy edytuje swój post i pisze pytanie.
7.Coś innego od Quizu piszemy ze znakiem z przodu "A" (łatwe do zapamiętania)
8.Dobrej zabawy!
preDratronIX [ Generau ]
Poprawna odpowiedź to Carlson's Raiders.
Niech pytanie zada ktoś inny teraz.
Sgt.Konrad 12 pl [ Pretorianin ]
jest mały problem bo trzeba edytować w ciągu 5 minut a ja abonamentu nie mam.a co do pytania to ja zadaje.jak nazywała się operacja podczas której 6 agentów brytyjskich planowano ukryć w skale Gibraltaru ?