GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Problem z PC kolegi

29.03.2010
16:21
[1]

SplinterFisher16 [ Generaďż˝ ]

Problem z PC kolegi

Witajcie sytuacja wygląda tak : Sformatowałem mu dysk E,D (dlatego ,że wcześniej mu wyskakiwał blue screany i nie dało się włączyć PC) po sformatowaniu powinna włączać się normalna instalacja XP ,a wyskakuje blue screany (STOP 0x0000007b) nie wiem co robić formatować nie ma już czego bo wszystko zostało sformatowane coś trzeba w biosie przestawić czy jak ? Z góry dzięki za pomoc

29.03.2010
16:27
[2]

Shaybeck - evil creature [ Beware of The Evil ]

hah ...

dobrzy koledzy zawsze pomagają

-------------------------------------

jak chcesz usunąć bluescreena to musisz zrobić formata na dysku systemowym

29.03.2010
16:35
[3]

Radzik [ Jaroo the PiSsmaker ]

Czyżby sekwencja bootowania w pierwszej kolejności z CD była nie włączona?
Przestaw to albo w Biosie, albo na POST screenie przyuważ, który klawisz w Twoim Biosie jest odpowiedzialny za Boot Menu i z Boot Menu wybierz bootowanie z CD.

29.03.2010
17:01
[4]

SplinterFisher16 [ Generaďż˝ ]

ok spróbuje tylko jeszcze takie małe pytanie jak w biosie może nazywać się ta funkcja ?

29.03.2010
17:04
[5]

BE_WANTED [ Wymiatacz ]

First Boot Device >>>


Problem z PC kolegi  - BE_WANTED
30.03.2010
15:52
[6]

SplinterFisher16 [ Generaďż˝ ]

problemów ciąg dalszy... więc tak zrobiłem format po czym uruchomiło mi się sprawdzanie dysków przy którym znalazło mi pełno błędów pisało coś o błędnych klastrach (null) i je niby zastąpiło później włączyła się normalna instalka xp i od razu błąd : "Issas.exe - do usługi lub funkcji przekazano nie prawidłowy parametr" komputer natychmiast się zrestartował i d*pa co mam znowu robić format ? Dodam też ,że kolega ma niezły bajzel na tym PC jak go włączał to wyświetlało się 5 windowsów do wyboru (jeśli ma to jakieś znaczenie)

30.03.2010
16:00
[7]

SplinterFisher16 [ Generaďż˝ ]

upne

30.03.2010
16:12
[8]

SplinterFisher16 [ Generaďż˝ ]

up ludzie potrzebna szybka pomoc ;P

30.03.2010
16:15
[9]

Mamret [ Freedom of Choice ]

Spruboj uruchomic jeszcze raz instalatora windowsa. W instalatorze najpierw usun wszystkie partycje, stworz je na nowo i zacznij instalacje, wybierz formatowanie pelne.

30.03.2010
16:15
[10]

kajtek603 [ International Level ]

No to może się o kazać że przez ten syf ten dysk już się nie nadaje do niczego. Spróbuj go przełożyć do innego kompa i czy też się nie da zainstalować windowsa. Daj znać jak to zrobisz i napisz tu :P

30.03.2010
16:53
[11]

Radzik [ Jaroo the PiSsmaker ]

"Issas.exe"?
A nie próbujesz przypadkiem za szybko łączyć się z netem? Wygląda mi na to, że z miejsca zarażasz się Sasserem, czy innym badziewiem. Ściągnij łaty

KB921883
KB925902
KB931784
i dobrego antywira, przeinstaluj system, załataj, zainstaluj antywira, a dopiero potem przystępuj do konfigurowania łącza.

Wystarczyłoby niby załatać i przelecieć tym:

ale skoro i tak stawiasz system na nowo, to lepiej przeinstalować i mieć pewność, że żaden śmieć się nie ostał.

A tak w ogóle, to dlaczego nie przesiąść się na nowszy system, skoro jest okazja? Nawet, jeśli dajesz się ogłupić oszołomom, twierdzącym, że Vista to samo ZUO, to będziesz trendy ;-P, instalując Siódemkę. Ja polecam oba - naprawdę odradzam trzymanie się XPka, jeśli nie masz po temu poważnego powodu typu brak sterowników i jakiegokolwiek wsparcia producenta starego sprzętu.

31.03.2010
19:33
[12]

SplinterFisher16 [ Generaďż˝ ]

Radzik ---> Problem w tym ,że on ma stary komputer (AMD 3800+ 1,8ghz,384mb ram,GF6100) i nie ma szans na 7 czy Vista

kajtek603 --> Takie rozwiązanie raczej nic nie da ba jest wręcz nie możliwe ja mam u siebie dysk SATA on ma PATA więc nijak się jego "złomiasty" dysk podłączyć do mego PC no chyba ,że podłączyłbym stary PC ale nie wiem czy on działa ;)

Spróbuję jeszcze rozwiązanie z [9] ale póki co nie chce mi się do niego iść więc może jutro ;)

01.04.2010
00:52
[13]

Radzik [ Jaroo the PiSsmaker ]

U mnie Vista śmigała na Athlonie 3000+, ale fakt, że RAMu tam było co najmniej 512MB, choć raczej całe 2GB. Nie pamiętam w tej chwili, a stary sprzęt w szafie zalega.
W każdym razie nie masz co dalej błądzić po omacku - dałem Ci wskazówki, co masz zrobić. Skoro po 30 sekundach system się zamyka po uprzednim komunikacie o Issas.exe, to nie mam najmniejszych wątpliwości, że masz Sassera i bardzo prawdopodobne, że bez zastosowania się do moich wskazówek będziesz go łapał raz za razem. Jeśli naprawdę nie chce Ci się nic robić, to absolutnym minimum jest odpowiednia łata i po niej removal tool. I zdecydowanie nakłaniam, do instalacji np. Avasta.

02.04.2010
10:43
[14]

SplinterFisher16 [ Generaďż˝ ]

W końcu udało się go normalnie sformatować instalacja normalnie szła... aż do czasu podczas instalacji urządzeń (czy jak tam pisało) wyświetla się :"System Windows nie może załadować instalatora dla DiskDrive.Skontaktuj się z dostawcą sprzętu w celu uzyskania pomocy".Mam go znowu formatować ? Czy może coś jest nie tak z dyskiem twardym ?

02.04.2010
13:17
[15]

SplinterFisher16 [ Generaďż˝ ]

up

02.04.2010
15:15
[16]

SplinterFisher16 [ Generaďż˝ ]

up

02.04.2010
15:22
[17]

vlodek2532 [ Senator ]

dysk kolegi jest na sata? Jesli tak to musisz w obraz wkomponować sterowniki sata.

A nie przyszło wam do głowy najpierw zrobić fixboot i fixmdr? I ogółem użyć Microsoft debbuging tools?

02.04.2010
15:29
[18]

SplinterFisher16 [ Generaďż˝ ]

Zdaje się ,że jego dysk jest na PATA (IDE) bo jego PC jest dość stare

BTW.Ja mam dysk SATA i podczas instalacji XP nie musiałem nic robić wszystko normalnie się zainstalowało

02.04.2010
15:38
[19]

vlodek2532 [ Senator ]

jak masz ściągane jakieś modyfikowane windowsy to może i nie musisz. w oryginalnych płytach tak nie było

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.