GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Kto ma oryginalnego WinXP i zmieniał kartę grafiki ?

21.03.2010
21:01
[1]

grattz [ Generaďż˝ ]

Kto ma oryginalnego WinXP i zmieniał kartę grafiki ?

Mam oryginalnego WinXP i kartę 9600GT.
Po wymianie karty na lepszą system prawdopodobnie się zablokuje albo Windows będzie twierdził ze jest piratem.
Ktoś ma doświadczenia jak to wygląda i co się wtedy robi ?

21.03.2010
21:04
[2]

Jeremy Clarkson [ Prezenter ]

telefon do M$ z prośba o odblokowanie

21.03.2010
21:04
[3]

Kravas [ Niepokonan ]

Mam wersje OEM i Box.
Kartę grafiki wymieniałem z 4 razy.
Wersja OEM nigdy się nic nie czepiała, tak samo BOX.

21.03.2010
21:05
[4]

BlackBolt [ Senator ]

Yyyy dlaczego miał by się zablokować? Z wersją z MSDN i BOX na 100% nie będzie problemu. OEM pewnie też nic nie będzie mówił, ale w razie czego wystarczy telefon ma Microsoftu i po chwili system będzie aktywowany.

21.03.2010
21:08
[5]

Pawlo94 [ Illusive Man ]

Ja mam oryginalnego xp i zmieniałem grafę i jedyna moja ingerencja w system to zmiana sterów i windows nadal jest oryginalny i nic się nie działo

22.03.2010
11:32
[6]

budziakowski [ Generaďż˝ ]

OEM to nawet po podlaczeniu dodatkowego dysku potrafi krzyczec o ponowna aktywacje.

22.03.2010
11:34
[7]

jajko w imadle [ Generaďż˝ ]

budziakowski ---> oem pluje się dopiero po wymianie płyty głównej, a i to nie zawsze (gdy np. nowa ma podobny chipset do starej).
z doświadczenia w serwisie.

[1] --> tak jak napisał Clarkson: telefon na partyline majkrosoftu i mówisz ładnie operatorowi że wymieniałeś zepsutą kartę albo że po prostu jeszcze raz instalujesz system bo padł.

22.03.2010
11:37
[8]

krukilis [ Konsul ]

OEM to nawet po podlaczeniu dodatkowego dysku potrafi krzyczec o ponowna aktywacje.

Bzdura. Jedyne czego nie mozesz wymienic w wersji OEM to plyta glowna. Karte graficzna mozesz wymieniac nawet 10 razy i nic sie nie bedzie dzialo.

22.03.2010
12:44
[9]

titanium [ Legend ]

bzdury panowie :) OEM jak najbardziej potrafi się wykrzaczyć po wymianie dysku czy nawet cd-romu. Miałem tak osobiście parę razy z niektórymi kompami wiec bez bajek proszę :) Jest po prostu limit zmian w systemie, który toleruje pewną ilość zmian a po jego przekroczeniu krzyczy o aktywację. Aczkolwiek ta nie jest problemem.

Przy pierwszej wymianie karty w ogóle nie powinno być żadnego problemu.

22.03.2010
12:47
[10]

maviozo [ man with a movie camera ]

Dziwne, ja robiłem ostre przetasowania dysków (poza tym systemowym) oraz cd-romów, nawet pamięci wyjmowałem z niego i nic, nie wołał.

© 2000-2025 GRY-OnLine S.A.