GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Upgrade kompa

18.03.2010
14:34
[1]

śmigli [ Generaďż˝ ]

Upgrade kompa

Siemka. Wcześniej pisałem o zmianie karty graficznej na Gainward GTS250 512MB 256bit PCI-E DDR3 HDMI lub Gigabyte HD5670 1GB 128 PCI-E GDDR5. Ale teraz rozważam większą inwestycję w mojego kompa. Na początek myślę o zmianie zasilacza i procesora. Nie znam się za dobrze, więc będę wdzięczny za wszelkie rady. Pierwsza moja myśl odnośnie procesora to jakiś czterordzeniowy Intel, może i5. Co byście poradzili? Nad kosztami się jeszcze nie zastanawiałem. Jak już mówiłem, z góry dzięki za odpowiedzi.

18.03.2010
14:48
smile
[2]

Adrianziomal [ Samael ]

A jaką masz płytę główną?

18.03.2010
15:08
[3]

śmigli [ Generaďż˝ ]

nForce 570 sli-deluxe

18.03.2010
15:30
[4]

Penetrator [ Generaďż˝ ]

Zmieniajac na i5 musisz tez płyte główna wymienic. Radził by zostawic płyte i kupic cos takiego:

18.03.2010
17:25
[5]

śmigli [ Generaďż˝ ]

OK, dzięki. Raczej tak zrobię, bo nie chcę wymieniać płyty głównej. Czy ten procesor (AMD Phenom II X4 955 Black Edition s.AM3 BOX) jest dobry? Nowe gry będą jako tako działać? I czy udźwignie jakąś dobrą kartę graficzną, pokroju np. GTX275

18.03.2010
18:07
smile
[6]

Penetrator [ Generaďż˝ ]

Dobry bedzie , możesz tez kupic cos tanszego np phenoma 2.2 ghz i go podkrecic na 3.0ghz wejdzie na boxowym chłodzeniu.

18.03.2010
18:07
[7]

Penetrator [ Generaďż˝ ]

To ten :

19.03.2010
15:17
[8]

śmigli [ Generaďż˝ ]

Jeszcze pytanie co do tego procesor, który wymieniłem powyżej, w poście. Liczba gniazd procesora na mojej płycie głównej to: 1 socket AM2. Czy na tej płycie głównej będę mógł korzystać z tego procesora?

19.03.2010
15:23
smile
[9]

Penetrator [ Generaďż˝ ]

Twoja płyta ma gniazdo AM2 i podałem ci linka do procka pod AM2 jeżeli chcesz mic procek AM3 to musisz zrobic upade biosu ale to może i tak nie pomóc wiec lepiej szukaj pod gniazdo AM2.

19.03.2010
15:29
[10]

śmigli [ Generaďż˝ ]

I powtórzę swoje pytanie. Czy ten procek udźwignie kartę w stylu GTX275? Jeśli tak, to czy z tą kartą gry będą fajnie działały na ładnej grafie?

19.03.2010
15:32
smile
[11]

Penetrator [ Generaďż˝ ]

Grafa wysmienita procek niebedzie miał z nia problemu ( ale jak zrobisz na nim OC ) ale taniej możesz kupic tez dobrogo Radeona HD5770 z dx11 ale bez PhysX.

19.03.2010
15:36
[12]

śmigli [ Generaďż˝ ]

OK, dzięki wielkie, nad grafą pomyślę kiedy indziej, najpierw procesor. I raczej zasilacz, bo mam Mustanga 400W. Raczej nie da rady. Chyba, że się mylę.

19.03.2010
15:39
[13]

Penetrator [ Generaďż˝ ]

A jaki masz obecnie procesor ? Zasilacz wymień na jakis oryginalny nawet z mniejsza moca.

19.03.2010
15:41
[14]

Penetrator [ Generaďż˝ ]

Np takie cos:

19.03.2010
17:07
[15]

śmigli [ Generaďż˝ ]

Obecnie mam AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+, a co? Znajomy mi powiedział, że tamten AMD co mi zaproponowałeś to jeden ze słabszych cztero rdzeniowców. Ja nei szukam jakieś "mocarza", ale czegoś żebym mógł, w miarę nowe gry, pograć na ładnej grafie, współdziałając z jakąś też w miarę dobrą kartą graficzną.

19.03.2010
17:12
[16]

Shaybeck - evil creature [ Beware of The Evil ]

ja bym na zdaniu Penetratora nie polegał

19.03.2010
17:12
[17]

Penetrator [ Generaďż˝ ]

Dobra jeden z najsłabszych ale powiedziałem że po co masz duzo kasy wydawac jak mozesz go troche podkrecic (napewno bardziej opłacalne ) ale jak chesz to kup sobie phenoma 3.0ghz i wydasz na niego 500 a za tego 279.

19.03.2010
17:20
[18]

śmigli [ Generaďż˝ ]

No w sumie nie nastawiam się na podkręcanie, co prawda nie chcę wydawać mnóstwa kasy, ale przede wszystkim nie chcę zmieniać płyty głównej. A jak mówiłem, nie potrzebuje jakiegoś mega kompa. A zakładając, że miałbym kupić tamtego Phenoma lub Core i5 to ile mniej więcej kosztowałaby jakaś płyta główna z socketem AM3?

19.03.2010
17:52
[19]

śmigli [ Generaďż˝ ]

Znalazłem jakąś płytę główną: Gigabyte GA-M720-US3. Czy jest w miarę dobra, czy lepiej coś innego. Myślę, że może kupiłbym tego Phenoma 955. Sam nie wiem.

19.03.2010
18:44
smile
[20]

Penetrator [ Generaďż˝ ]

Płyty nie zmieniaj ta masz dobra i w dodatku z SLI. Ten Phenom potrzebuje gniazda AM2 a ty takie posiadasz. Mysle że tan procek to dobty wybór , najlepszy stosunek ceny do jakosci. Za zaoszczedzona kase mozesz sobie cos jeszcze dokupic.

19.03.2010
18:46
smile
[21]

Penetrator [ Generaďż˝ ]

Shaybeck - evil creature

Żal mi cię.

19.03.2010
18:52
[22]

Shaybeck - evil creature [ Beware of The Evil ]

to nie był żaden atak w twoją stronę, ale po postach widać że nie masz zielonego pojęcia
wróć do przerabiania AVI do HD

19.03.2010
19:00
smile
[23]

Penetrator [ Generaďż˝ ]

Prowokacja

19.03.2010
21:09
[24]

śmigli [ Generaďż˝ ]

A o którym procku teraz dokładnie mówisz? Bo ten z 4 postu to pisze, że ma socket AM2+, a ja mam AM2. Więc nie wiem.
Czyli płyty nie zmieniać? Mam zamiar zmienić procka, RAM, zasilacz, kartę graficzną.

19.03.2010
21:27
[25]

śmigli [ Generaďż˝ ]

Jak już mam kupić to chce złożyć taki zestaw żeby nowe gry mi chodziły na b. ładnej grafie i w miarę płynnie. Nie mówię tu o Metro 2033, ale np. Assassin's Creed 2 i tego pokroju gry. I nie jestem typem gracza, który wymaga w grach stałych 40 klatek. Może być nawet 20-25, ale żeby jako tako działało.

20.03.2010
09:14
[26]

śmigli [ Generaďż˝ ]

20.03.2010
09:19
[27]

Manuel_ziom [ Geralt z Rivii ]

Shaybeck ma racje.. nie bierz wogóle pod uwagę jego postów.

Nie ma Phenomów ani athlonów X4 na AM2, wszystkie są na AM3, jedynie Phenomy I są na AM2+

Twoja płyta może je obsłużyć, ale tylko wtedy jeśli producent udostępnił nowy bios z obsługą w/w procesorów. Podaj dokładną nazwę płyty.


A Ty Penetrator daj sobie spokój z odpisywaniem w tematach o których jak widać nie masz zielonego pojęcia

20.03.2010
09:21
[28]

Thrall Uther [ Rdzenny POZnaniak ]

Ja też był nie ufał Penetratorowi, bo tak jak napisał Shaybeck - evil creature on nie ma zielonego pojęcia ko kompach

E: Dobrze, że nie kupiłeś proca z [7], bo to phenom I, a phenomy I były bardzo słabą serią. Inaczej jest z phenomami II... napisz ile masz kasy do wydania, to ci coś podpowiemy.

20.03.2010
09:35
[29]

śmigli [ Generaďż˝ ]

Dobra, dzięki wam Manuel_ziom i Thrall Uther. Moja płyta to ASUS M2N Sli- Deluxe nForce 570. Na razie i tak kasy za bardzo nie mam. A chcę zmienić najpierw chyba zasilacz i procka. Jeśli do tego będzie też trzeba zmienić płytę główną, niech tak będzie.

20.03.2010
09:41
[30]

Thrall Uther [ Rdzenny POZnaniak ]

Podstawowe pytanie, czy będziesz podkręcał proca, teraz albo w przyszłości?

20.03.2010
10:03
[31]

Thrall Uther [ Rdzenny POZnaniak ]

Płytę główną będziesz musiał wymienić, ta jest tania i dobra:

Odpowiedz mi czy będziesz podkręcał proca, to powiem jaki procek będzie dobry.

20.03.2010
10:29
[32]

Manuel_ziom [ Geralt z Rivii ]

tylko weż pod uwagę że przy zmianie płyty będziesz musiał zmienić od razu i RAM i CPU
( na AM3 nie włożysz procków z AM2/+ bo po prostu się nie da... )

20.03.2010
11:13
smile
[33]

Penetrator [ Generaďż˝ ]

To Ja juz bym wolał ta płytke :

śmigil nie słuchaj ich , po prostu kiedys im cos napisałem i teraz sie mszcza

Podałem ci dobrgo procka pod am2 , ale jak chcesz wymieniac płyte to wymieniaj.

20.03.2010
12:04
[34]

Manuel_ziom [ Geralt z Rivii ]

śmigil nie słuchaj ich , po prostu kiedys im cos napisałem i teraz sie mszcza
Weź się k. zamknij bo gówno się znasz i jeszcze masz czelność coś takiego pisać

20.03.2010
12:06
[35]

Thrall Uther [ Rdzenny POZnaniak ]

śmigil nie słuchaj ich , po prostu kiedys im cos napisałem i teraz sie mszcza

To teraz wejdź w archiwum forum i wklej linkiem z wątkiem w którym rzekomo mi coś napisałeś... aha zapomniałem, że nie podasz tu owego linku bo nigdy nic do mnie nie napisałeś.

Podałem ci dobrgo procka pod am2

Weź się nie ośmieszaj, ten cytat z wiarygodnego serwisu pclab mówi sam za siebie: Po premierze Phenomów (nazwa kodowa: Agena) ani klienci, ani akcjonariusze AMD nie byli zbyt zadowoleni. Phenomy X4 pojawiły się ze sporym opóźnieniem w stosunku do dat podawanych przez AMD na konferencjach prasowych. Okazały się nie tak wydajne, jak AMD zapowiadało, nie zdołały pokonać odnoszących w tym czasie wielkie sukcesy procesorów Core 2 Quad. Do tego dość szybko wyszła na jaw usterka w obsłudze bufora TLB, która groziła niestabilną pracą systemów z procesorami Phenom. AMD wydało poprawkę do BIOS-ów płyt głównych, która co prawda omijała problem, ale zauważalnie zmniejszała wydajność procesora

20.03.2010
12:18
[36]

Shaybeck - evil creature [ Beware of The Evil ]

koleś - wypowiadasz się w różnych wątkach udając wszechwiedzącego

obserwując twoje posty widzę, że gówno wiesz i próbujesz być fajny

kupiłeś kartę graficzną gf9500, zastanawiasz się jak NV Tesla działa w grach
nie wiesz czym jest PhysX a czym Havok
https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=10110151

piszesz pierdoły o OC chociaż nie masz zielonego pojęcia
konwertujesz "AVI na HD"
o dyskach twardych też nic nie wiesz i doradzasz

------------------
śmigli - tworząc taki wątek pisz za każdym razem jaki masz cały sprzęt, żeby nikt nie musiał się domyślać

z tego co piszesz to musisz wymienić po prostu wszystko
jaki masz RAM ?

20.03.2010
12:26
[37]

Shaybeck - evil creature [ Beware of The Evil ]

jaki masz RAM ?
taktowanie, pojemność i w ilu kościach

pooglądaj sobie zestawy komputerowe, odejmij od nich obudowy i nagrywarki


kompa określ sobie po prostu po kwocie jaką posiadasz

w tej chwili w miarę ekonomiczny i opłacalny zestaw to około 1800zł
sam ostatnio składałem coś podobnego
4GB RAM, GF GTS 250, Athlon II X3 435, płyta za ~300zł

20.03.2010
15:04
[38]

śmigli [ Generaďż˝ ]

To tak:
Procka nie zamierzam podkręcać.
RAM? Jaki mam to raczej nie ma sensu pisać, bo i tak muszę zmienić.

Czyli jak będę zmieniać płytę gł. to od razu kupować procka, RAM i zasilacz?

20.03.2010
15:56
[39]

Manuel_ziom [ Geralt z Rivii ]

zasilacz niekoniecznie, możesz wymienić później ( wymieniając kartę graficzną ) . Ale płytę główna, procka i ram musisz za jednym razem

20.03.2010
17:19
[40]

śmigli [ Generaďż˝ ]

OK, dobra. A jakie byście polecili i za ile?

20.03.2010
18:00
[41]

Shaybeck - evil creature [ Beware of The Evil ]

tak jak napisałem

w miarę tanio i opłacalnie
4GB RAM DDR3
GF GTS 250 - Gainward 512mb
Athlon II X3 435
Gigabyte MA770T-UD3P

jak chcesz drożej to patrz w zestawach do gier

20.03.2010
18:46
[42]

śmigli [ Generaďż˝ ]

OK, płyta dobra, a co do procka. No fajny. Daje radę w nowszych grach? Grałeś np. w Assassina 2?
Zastanawiałem się wcześniej nad AMD Phenom II X4 955. Co myślicie? A RAM z jakiej firmy najlepiej? I ile by kosztowało samo 4 GB RAMu?

21.03.2010
00:07
[43]

Shaybeck - evil creature [ Beware of The Evil ]

DDR3 kosztuje ~200 zł za kość 2GB
procek ? bad company 2 na max idzie, system śmiga aż miło, nie mam z nim problemów
ogranicza cię jedynie kasa - masz więcej - kupuj lepsze

21.03.2010
08:37
[44]

śmigli [ Generaďż˝ ]

Dobra, dzięki wielkie. Chyba zdam się na Ciebie. Myślałem o tamtym Phenomie, ale kosztuje 300 zł więcej, a w sumie 3 rdzenie po 2,9 to i tek jest bardzo dobrze. I GTS250 też tak sobie świetnie daje radę? Nie spodziewałem się. Myślałem, że nie udźwignie Bad Company 2 na max detalach.

21.03.2010
10:28
[45]

Thrall Uther [ Rdzenny POZnaniak ]

Nie spodziewałem się. Myślałem, że nie udźwignie Bad Company 2 na max detalach.

Mój kumpel w rozdziałce 1680x1050 na takim sprzęcie jak doradził ci Shaybeck - evil creature, tylko z 9800 gt gra w bc2 w miarę płynnie na maks detalach z aax2, afx4 i wyłączonym hbao, z tego co pamiętam średnio 33 kl/s

21.03.2010
11:54
[46]

Shaybeck - evil creature [ Beware of The Evil ]

tutaj masz zestaw złożony na agito.pl - to co kupowałem >>

składałem kompa żeby było ekonomicznie - równowaga między ceną a mocą
jak masz więcej kasy do dokładaj i kupuj lepsze


Upgrade kompa - Shaybeck - evil creature
21.03.2010
12:04
[47]

Shaybeck - evil creature [ Beware of The Evil ]

jakbyś chciał coś lepszego to możesz jeszcze wybrać

Radeon HD5770 512MB DDR5 [540zł - 570zł]
AMD Athlon II X4 620 [330zł - 340zł]

Radeon HD4890 1GB DDR5 [669zł - 680zł]
Phenom II X4 965 125W C3 [630zł - 640zł]

21.03.2010
15:01
[48]

śmigli [ Generaďż˝ ]

OK, dzięki wam wszystkim, a szczególnie Tobie Sheyback - evil creature.

Co myślisz o:
Gigabyte MA770T-UD3P
4GB RAM DDR3
AMD Phenom II X4 955
GTX260 lub GTX275 - Warto dokładać ok. 300 zł na GTX275?

21.03.2010
16:29
[49]

śmigli [ Generaďż˝ ]

A co jeszcze myślicie o tej obudowie (Aerocool PGS Vx-R)? W ogóle te części, wymienione przeze mnie w poprzednim poście, wejdą do tej obudowy?

21.03.2010
16:41
[50]

Shaybeck - evil creature [ Beware of The Evil ]

za tą cenę brałbym Radeona, ale to twój wybór

Vx-R - myślałem nad nią, wziąłem Rs-9
co o niej myślę ? normalna obudowa, cienka blacha

21.03.2010
16:48
[51]

śmigli [ Generaďż˝ ]

Nad kartą graficzną się jeszcze zastanowię, ale biorąc pod uwagę te dwie, to czy warto dokładać do GTX275?

21.03.2010
20:55
[52]

śmigli [ Generaďż˝ ]

A właśnie, jaki jeszcze byście polecali do takiego configu zasilacz?

22.03.2010
15:44
[53]

Thrall Uther [ Rdzenny POZnaniak ]

Ten będzie wystarczający:

22.03.2010
17:08
[54]

śmigli [ Generaďż˝ ]

Dobra, dzięki Wam jeszcze raz.

22.03.2010
19:52
[55]

Manuel_ziom [ Geralt z Rivii ]


poczytaj sobie ten test....

24.03.2010
17:22
[56]

śmigli [ Generaďż˝ ]

Dobra najprawdopodobniej zamknę temat tym postem.
Mam ostatnie pytanie.
Czy na takim kompie:
Gigabyte GA-MA770T-UD3P
Be quiet! Pure Power L7-530W
2x 2GB DDR3
AMD Athlon II x3 435
Gainward GTS250 1024MB 256bit
... pójdą mi nowe gry na full detalach, w miarę płynnie?

Czy będzie za słaby i będę musiał dołożyć do czegoś pokroju:
Gigabyte GA-MA770T-UD3P
Be quiet! Pure Power L7-530W
2x 2GB DDR3
Phenom II X4 955
Gainward GTX260 896MB 448bit PCI-E DDR3

24.03.2010
18:08
[57]

Thrall Uther [ Rdzenny POZnaniak ]

Wiesz to zależy od rozdziałki i czy do tych max detali dołożysz afx16 i aax8?

24.03.2010
20:40
[58]

śmigli [ Generaďż˝ ]

No gram na 1680x1050, a wygładzanie krawędzi mogę nawet całkiem odpuścić.

25.03.2010
10:04
[59]

Thrall Uther [ Rdzenny POZnaniak ]

No gram na 1680x1050, a wygładzanie krawędzi mogę nawet całkiem odpuścić.

Skoro tak to ten z pierwszego zestawu będzie wystarczający.

25.03.2010
14:30
[60]

śmigli [ Generaďż˝ ]

OK, dzięki.

27.03.2010
15:15
[61]

śmigli [ Generaďż˝ ]

Mam jeszcze pytanie. Czy karta graficzna Gigabyte HD5770 1GB 128 PCI-E GDDR5 jest lepsza od Gigabyte GTX260 896MB 448Bit PCI-E?

27.03.2010
19:22
[62]

Thrall Uther [ Rdzenny POZnaniak ]

Przeczytaj ten artykuł:

01.04.2010
08:51
[63]

śmigli [ Generaďż˝ ]

Siema. To znowu ja. Proszę o radę, jeśli ktoś mi jej udzieli będę wdzięczny.
W postach na początku tego tematu podawałem config mojego kompa i praktycznie wszystko będę wymieniać. A jakbym chciał procka zmienić na Core i5, uważacie, że jest dobry, gry ładnie na nim działają? Chociaż co do procka, wolałbym chyba model (Intel Core i5-750 2,66 GHz 8MB), bo jest 4-rdzeniowy Który model byście polecali i jaką płytę główną oraz zasilacz. Czy ta pamięć (Corsair XMS3 2x2GB 1333MHz DDR3 CL9 Classic Heat Spreader for Core i5/i7) jest dobra? Na końcu będę myślał o grafice, ale skłaniam się do GeForce'ów, coś w stylu GTX260.

Znalazłem jakąś płytę główną (Gigabyte GA-H55M-S2H H55), dobra jest?

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.