GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Honda, Toyota czy Mazda??

17.03.2010
15:59
smile
[1]

sturm [ Australopitek ]

Honda, Toyota czy Mazda??

Witam.

Przysposabiam sie do zmiany auta. Do tej pory przez rok czasu dla frajdy jezdzilem Mitsubishi GTO (po europejsku chyba 3000GT). Ale "nadejszla wielkopomna chwila" i potrzebuje auta, w ktore zmiesci sie cos wiecej niz laptop i mineralna. Obecnie mysle o 3:

1) Mazda Atenza Sport Wagon (Mazda 6) 2.3
2) Toyota Wish 2.0
3) Honda Oddyssey 2.4

Wszystko na beznyne i mniej wiecej podobne wiekowo (2004-2007). O zadnym nie mam wiekszego pojecia wiec prosze o jakies opinie. Wiem, ze sa na forum osoby interesujace sie autami/silnikami itp. wiec moze ktos cos rzuci. Kazde info mile widziane o ile jest na temat.

Inne auta nie wchodza w gre.

17.03.2010
16:05
[2]

Sizalus [ Senator ]

a ta Toyota i Honda ma jakieś europejskie odpowiedniki?

17.03.2010
16:21
[3]

sturm [ Australopitek ]

Wikipedia twierdzi, ze Oddyssey w Europie byl prawie taki sam. Wish'a pewnie nie ma ale podejrzewam, ze silniki moga stosowac te same w roznych modelach wiec ktos moze cos powiedziec.

17.03.2010
16:25
[4]

raziel88ck [ Legend ]

No coz, biorac pod uwage moj gust, jedynie Mazda 6 by mnie interesowala. Jezdzilem rocznikiem 2006 z silnikiem 2.0 - 140KM. Wspaniale autko, szkoda ze mnie nie stac nawet na model 2002 ;]

17.03.2010
22:30
[5]

sturm [ Australopitek ]

up

18.03.2010
15:22
[6]

sturm [ Australopitek ]

ostatni up

18.03.2010
15:25
[7]

hordziak [ Straight Outta Compton ]

Toyota i jeszcze raz toyota. :]

18.03.2010
15:25
[8]

smalczyk [ Senator ]

raziel ---> do niedawna mój typ na kolejne auto. Niestety po opiniach kilku mechaników musze go sobie odpuścić - nagminnie padają silniki w tych własnie dieslach. niestety - po autko zacne jak diabli.

18.03.2010
15:38
[9]

sturm [ Australopitek ]

smalczyk -->Ale tylko w dieslach, tak? Tutaj diesli jak na lekarstwo wiec nigdy nie bralem pod uwage.

18.03.2010
15:43
[10]

smalczyk [ Senator ]

sturm ---> jeśli uda ci się dostać szósteczkę w benzynie za dobra cenę bierz bez wahania. W silniku benzynowym kłoipoty odpadają, za to pozostają wszelkie inne zalety auta.
W Polsce niestety benzyniaki sa prawie nie do dostania - ale zapewne na rodzimym rynku sytuacja jest inna :)
Tak czy owak - Mazdę 6 polecam bez wahania.

18.03.2010
15:45
[11]

jasonxxx [ Szeryf ]

smalczyk --> co konkretnie pada w tych dieselach? Pytam zupełnie serio, osobiscie nie miałem do czynienia z szóstką a słyszałem raczej dobre opinie.

18.03.2010
15:47
[12]

smalczyk [ Senator ]

jason ---> powiem szczerze, ze do końca się na tym nei wyznaję. Sprawdziłem jednak zasłyszane opinie - i w Jaksie mają non stop na stanie kilka/naście Mazd do robienia dokładnie z tym samym problemem (jak mówiłem - cos w silniku, ale o konkretach muszę doczytać).
To samo zresztą powiedział mi ostatnio mój mechanik przy okazji wizyty u niego - benzynę zalecał brać (o ile się jakims cudem znajdzie), diesla zalecal unikać.
Aha - przypomniało mi sie, ze moj mechanik wspominał, ze 90% wystawiancyh w Niemczech mazd diesli ma w papierach pod hasłem 'silnik' dopisek 'po naprawie'. Coś w tym musi być.
Właśnie czytam ten sam link :)
Slusznie ktos zreszta napisał - 90% dostępnych w Polsce aut to diesle. Nie wygląda mi to raczej na przypadek, a zwyczajnie na pozbywanie się tego typu aut przez zachodnich sąsiadów. Skoro się benzynek nie pozbywają to cos jest na rzeczy.

nna wskazowka to spora liczba kradzionych 6 w dieslu. jak popytasz fachowcow od alarmow itp to uslyszysz ze benzyny nie warto jakos specjalnie zabezpieczac. za to diesla na bank trza ogarnac bo znikaja szybko na silniki wlasnie. nowy kosztuje kolo 20k. uzywki chodza od 4.5k i zbyt dlugo na kupcow nie czekaja.

18.03.2010
15:50
[13]

jasonxxx [ Szeryf ]

Może chodzi o turbosprężarki?

18.03.2010
16:13
smile
[14]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Toście mnie zmartwili, bo na następcę swojego Fiacisza typowałem własnie Mazdę 6 z rocznika 2004-2006 w dieslu... Może chodzi o wersje po liftingu od 2007? :>

18.03.2010
16:15
[15]

raziel88ck [ Legend ]

Turbosprezarki moga pasc w kazdym aucie wyposazonym w owe cacko. Koniec z niezniszczalnymi dieslami, na paliwku sie oszczedzi, ale w naprawie straci. Nie twierdze, ze w kazdym egzemplarzu musi sie zepsuc i nie mialbym nic przeciwko wymianie lub regeneracji gdyby tylko ceny napraw byly normalne.

Paudyn - wersja 2007 to nowa generacja

18.03.2010
16:20
[16]

smalczyk [ Senator ]

Paudyn ---> nie martw się, beirz to :)

18.03.2010
16:31
[17]

r_ADM [ Senator ]

Strasznie tania ta 6-tka. Za tania.

18.03.2010
16:37
[18]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

smalczyk

To ta wersja, co ma ponad 200 kucy? A ile pali? ;-P

18.03.2010
18:22
[19]

raziel88ck [ Legend ]

W ameryce sa tanie auta. Jak kiedys porownywali ceny, to za kwote, za ktora w polsce mozemy kupic Skode Fabie, w ameryce mozna kupic Forda Mustanga. Oba auta prosto z salonu.

18.03.2010
18:28
[20]

Mastyl [ Legend ]

Wish i Odyssey to multivany tzw. zdaje sie?

Mazda 6 w kombi to naprawde zgrabna i solidna bryczka.

19.03.2010
00:43
[21]

sturm [ Australopitek ]

Mastyl --> Dokladnie. Chodzi mi w sumie zeby dowiedziec sie czy jest cos w tych autach wyjatkowo psujogennego. W zeszlym roku kupilem 13-letnie Mitsubishi GTO za grosze i padla w sumie tylko (az!) klima. Te 3 sa jednak sporo drozsze i nie badzo mi sie widzi dokladanie do nich po zakupie.

19.03.2010
00:48
[22]

gromusek [ keep Your secrets ]

Osobiscie posiadam 6tke tyle ze w klekocie - serdecznie polecam, w moich rekach od 200kkm czyli od prawie nowosci, turbina cala :)
Do autora watku dwóch dobrych kolegow ma 6tke w silniku 2.3. Fajne autke, nie jest to demon predkosci ale przyjemnie sie zbiera przy tym zadziwiajaco malo palac :) Serdecznie polecam !

19.03.2010
07:51
[23]

Mastyl [ Legend ]

Wszystkie trzy marki mają solidną opinie, dosc porownywalną.

Oczywiscie sa modele lepsze i gorsze - takie np Hondy Civic, City i Jazz podobno sa rewelacyjnie bezawaryjne, ale np Toyota Yaris miala opinie sporego psuja.

A co do tych dwóch modeli -wyjawszy mazde - nie znam nikogo, kto je na ma, wiec moze trzeba na roznych forach motoryzayjnych zasiegnac opinii. A mazde 6 w starej budzie mozesz brac w ciemno, to akurat mam kilka osob znajomych i sa bardzo bardzo zadowolone.

19.03.2010
08:28
[24]

sturm [ Australopitek ]

Dzieki.

Chyba jednak Toyota odpadnie i bede myslal na Honda i Mazda. Imho honda wyglada ladniej:)

19.03.2010
09:27
[25]

raziel88ck [ Legend ]

Kwestia gustu, bo dla mnie minivany sa brzydkie.

19.03.2010
10:54
[26]

Boroova [ Gwiazdka ]

sturm --> przesiadka z GTO na samochod rodzinny to dosc drastyczna zmiana. A jeszcze bardziej drastyczna, gdy wybierzesz minivana. Z tych dwoch wybralbym Mazde - bardzo ladne auto, pojemne i o sportowym wygladzie. Natomiast Honda to minivan - toporny, wysoki i niezbyt atrakcyjny wizualnie. Jesli nie masz wiekszej rodziny niz 5 osobowa, wybiez Mazde w kombiaku - w zupelnosci ci wystarczy.

19.03.2010
12:27
[27]

mos_def [ Senator ]

Dziwne zestawienie.
Mazda6 a ta Toyota z Honda to przeciez samochody z innych klas.
Wish i Oddyssey to typowe MPV w przeciwienstwie do 6tki. Moze chodzilo ci o Mazde5 ?
Wtedy wszystko by sie zgadzało.

Jesli chodzi o ta Toyote to jesli nie mieszkasz w Japonii to lepiej ja sobie daruj. To model sprzedawany scisle tylko w Azji wiec bedzie problem z naprawa/czesciami u nas w UE.
Z Odyssey juz troche lepiej ale nadal nie bedzie za łatwo bo w UE jest niewiele imporotow tego modelu.
Te problemy nie dotycza Mazda5 a biorac pod uwage ze to naprawde swietny samochod, bez uwag design/wykonanie/niezawodnosc (zgarnal niezła pule nagrod) to majac do wyboru w/w konkurentow, juz bym sie nie zastanawiał.

19.03.2010
12:37
[28]

Boroova [ Gwiazdka ]

mos_def -> ale Sturm pracuje i zyje wlasnie w Japonii, stad te wybory modeli (zamiast europejskich odpowiednikow)

19.03.2010
12:51
[29]

mos_def [ Senator ]

Boroova >>> no uwzgledniłem to w wypowiedzi choc mogłby o tym wspomniec bo to jednak zmienia troche postac rzeczy :) oszczedziłoby mi to troche pisania
Co nie zmienia faktu ze nadal zestawienie aut w tej układance nie pasuje do siebie.

19.03.2010
13:36
smile
[30]

sturm [ Australopitek ]

Wiem, ze samochody sa z innych klas. Rodziny nie mam:) Bede rozkrecal biznes i potrzebuje samochodu z wieksza ladownoscia niz moje GTO. Wish'a bralem pod uwage bo jest najtanszy i najmniej pali. Honda bije Mazde wyposazeniem i dlatego waham sie wlasciwie miedzy tymi dwoma. W sumie nie myslalem o tej Hondzie do momentu, w ktorym usiadlem w srodku:)

Wsrod tubylcow najwyzej notowana jest Toyota a Mazda uznawana za dosc tanie auto troche nizszej klasy. Ta Honda jest tu dosc popularna i dodaje +5 do image'u;)

02.04.2010
17:31
smile
[31]

sturm [ Australopitek ]

Taki maly up z podziekowaniami za rady. Zdecydowalem sie na 5-letnia Mazde Atenza Sport Wagon 19000km:)

02.04.2010
18:19
[32]

jasonxxx [ Szeryf ]

Czyli inaczej 6-tkę? Jaki silnik?

03.04.2010
02:15
[33]

sturm [ Australopitek ]

2.3 benzyna

03.04.2010
08:49
[34]

afen [ Konsul ]

SEAT

03.04.2010
08:58
[35]

Sizalus [ Senator ]

Link po angielsku dla niekumatych w krzaczkach ;)

Oby Ci się dobrze sprawował :)

03.04.2010
09:17
[36]

gromusek [ keep Your secrets ]

dobry wybor :)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.