GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Pozwloenie na prace w anglii

08.01.2003
17:38
[1]

WiseGuy [ Chorąży ]

Pozwloenie na prace w anglii

Wlasnie mam takie pytanie . Chcialbym pojechac w wakacje do anglii i troche popracowac, z tym ze nie za bardzo podoba mi sie praca na "czarno". Czy moze ktos wie czy mozna , za ile i gdzie ubiegac sie o pozwolenie na prace, zeby legalnie zarabiac?

08.01.2003
17:41
[2]

Shadowmage [ Master of Ghouls ]

Z tego co sie orientuję, to najpierw musisz znaleźć pracę, a dopiero póxniej wystepować do immigrant office(nie dam głowy, że to się tak nazywa). No i musisz udowodnić, ze jesteś niezbedny razem z poparciem swojego przyszłego pracodawcy. Raczej nie ma szans, by najpierw pojechać, a dopiero później szukać pracy - w ostatecznosci mogą cie nawet na granicy zawrócić.

08.01.2003
17:47
[3]

WiseGuy [ Chorąży ]

Ok tylko jak samemu znalezc prace bedac w Polsce. Wiem ze sa jakies biura ale jechalbym na zaproszenie i chodzi mi o to ze chcialbym zalatwic sobie pozwolenie jeszcze przed wyjazdem.

08.01.2003
17:52
[4]

DarkStar [ PowerUser ]

Troche lipa... przeczytaj sobie to:

PRACA W WIELKIEJ BRYTANII

Zgodnie z brytyjską Ustawą Imigracyjną z 1971 roku, obywatele krajów nie należących do Unii Europejskiej, w tym również Polacy, nie mogą podejmować żadnej pracy w Wielkiej Brytanii, jeżeli nie posiadają zezwolenia na pracą bądź jednej z wymienionych poniżej wiz uprawniających do podjęcia określonego zatrudnienia.


Porozumienie Stowarzyszenia Wspólnoty Europejskiej - ECA
(European Community Association Agreement)

Innowatorzy i Przedsiębiorcy
(Innovators & Entrepreneurs)
Program dla Wysoko Wykwalifikowanych Pracowników Migracyjnych
(Highly Skilled Migrants Programme)
Wszyscy obywatele krajów nie należących do Unii Europejskiej, w tym Polacy, przybywający do Wielkiej Brytanii z zamiarem podjęcia pracy, a nie posiadający pozwolenia bądź jednej z powyższych wiz, nie uzyskają pozwolenia na wjazd.

POZWOLENIA NA PRACĘ

Jeżeli firma brytyjska zaproponowała Państwu podjęcie pracy w Wielkiej Brytanii, musi ona wystąpić do Wydziału Pozwoleń na Pracę w brytyjskim Ministerstwie Spraw Wewnętrznych o wydanie stosownego pozwolenia. Pozwolenia na pracę ważne są przez okres maksimum pięciu lat. Nie będą one wydawane osobom składającym wnioski poza granicami Wielkiej Brytanii, ani osobom, które nie otrzymały oferty zatrudnienia.

Po otrzymaniu pozwolenia na pracę nie potrzebują Państwo wizy i na granicy otrzymają Państwo pozwolenie na wjazd i pobyt na czas określony w pozwoleniu na pracę.

Powrót

POROZUMIENIE ECA

W ramach Porozumień Stowarzyszenia Wspólnoty Europejskiej, mogą Państwo ubiegać się o pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w Wielkiej Brytanii jako niezależny przedsiębiorca, partner w spółce lub jako firma zarejestrowana w Wielkiej Brytanii. Wymogi imigracyjne są ściśle określone - wszystkie osoby pragnące wjechać do Wielkiej Brytanii w tej kategorii, łącznie z osobami będącymi na ich utrzymaniu, muszą otrzymać wizę. Osoby, których wnioski zostaną rozpatrzone pozytywnie otrzymają początkowo zezwolenie na pobyt na okres jednego roku.

Powrót

INNOWATORZY I PRZEDSIĘBIORCY

Od października 2000 roku, o zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w Wielkiej Brytanii mogą ubiegać się prężni przedsiębiorcy. Wymogi imigracyjne są w tym ściśle określone - osoby ubiegające się muszą posiadać minimum pięcioprocentowy udział w kapitale proponowanej firmy, a firma ta musi stworzyć dwa nowe, pełnoetatowe miejsca pracy w Wielkiej Brytanii.

Przed wyjazdem do Wielkiej Brytanii muszą Państwo otrzymać wizę. Osoby, których wnioski zostaną rozpatrzone pozytywnie otrzymają zezwolenie na pobyt na okres jednego roku.

Powrót

PROGRAM DLA WYSOKO WYKWALIFIKOWANYCH PRACOWNIKÓW MIGRACYJNYCH

W ramach tego programu, zapoczątkowanego w styczniu 2002 roku, osoby o wysokich kwalifikacjach zawodowych pragnące pracować w Wielkiej Brytanii nie muszą wcześniej ubiegać się o pozwolenie na pracę. Wymogi imigracyjne są ściśle określone - wnioski ocenia się na podstawie systemu punktowego, w pięciu określonych obszarach: wykształcenie, doświadczenie zawodowe, dotychczasowe zarobki, osiągnięcia w danej dziedzinie oraz zawody traktowane priorytetowo.

Wszystkie osoby z tej kategorii oraz osoby pozostające na ich utrzymaniu muszą otrzymać wizę. Osoby, których wnioski zostaną rozpatrzone pozytywnie otrzymają zezwolenie na pobyt na okres jednego roku.

08.01.2003
17:55
smile
[5]

FPP MAN [ Pretorianin ]

Wdg. mnie to ci pozwalam :)

08.01.2003
18:28
[6]

gladius [ Óglaigh na hÉireann ]

Ciężko będzie dostać pozwolenie na pracę w Wlk. Brytanii. Sporo moich znajomych pracowało tam jednak na czarno. Nie ma problemu ze znalezieniem pracy, ale trzeba uważać, żeby nie zrobili Cię w jajo...

08.01.2003
18:30
smile
[7]

Ali G [ Legionista ]

u be goin to Hengland , aiiii ?

08.01.2003
19:55
[8]

WiseGuy [ Chorąży ]

No nic dzieki jakos bede kombinowal w takim razie. Zostaje mi robota na czarno :)

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.