GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Szukam wzoru umowy sprzedazy polowy samochodu

17.02.2008
19:55
[1]

mos_def [ Generaďż˝ ]

Szukam wzoru umowy sprzedazy polowy samochodu

Sytuacja jest nastepujaca, polowa mojego auta jakis czas temu stala sie wlasnoscia mojego ojca (umowa darowizny) teraz chcialbym ojcu "sprzedac" moja polowe ;) auta (zeby zakonczyc ubezpieczenie na mnie)
Potrzebuja jakis wzor takiej umowy, ma ktos z was moze?

Darowizny pozostalej polowy zrobic nie moge gdyz nie bede w stanie zjawic sie osobiscie w urzedzie.

btw.
czy ktos wie, gdy wlascicielami auta sa 2 osoby (wpisane w dowodzie) to czy ubezpieczenie OC tego auta moze byc tylko na jedna z nich czy musi na obie?

17.02.2008
20:00
[2]

Herr Flick [ Wyjątek Krytyczny ]

Myślę że tu jest wszystko czego potrzebujesz.

17.02.2008
20:07
smile
[3]

mos_def [ Generaďż˝ ]

Senks!

17.02.2008
20:15
[4]

mos_def [ Generaďż˝ ]

Choc prawde mowiac, jest tam typowa umowa sprzedazy auta bedacego wylaczna wlasnoscia sprzedajacego a u mnie jest troche inna sytuacja, bo auto w polowie jest moje a w polowie tego ktoremu chce sprzedac.
Wiem ze marudny jestem ale moze ktos ma wlasnie taka wersje tej umowy? :)

17.02.2008
20:24
smile
[5]

sebekg [ Brzusio Pepusiowaty ]

to zmien ja, albo napisz od reki

17.02.2008
20:26
[6]

Herr Flick [ Wyjątek Krytyczny ]

Nie wiem czy wogóle ktoś przewidział taki formularz.

Na stronie
znalazłem taki tekst
"Jestem współwłaścicilem samochodu i chciałbym zrzec się współwłasnosci. Czy do tego jest potrzebna zgoda drugiego współwłaściciela? Jakie kroki powiniem podjąć, aby całkowicie zrzec się owej współwłasności?
Z góry dziekuję za odpowiedz."

"Ustawodawca przewidział szczególną formę prawną dla zrzeczenia się własności nieruchomości. Dla zrzeczenia się własności ruchomości konieczny jest tylko zamiar porzucenia rzeczy. Nie ma odrębnego uregulowania jeśli chodzi o wyzbycie się niepodzielnej części ruchomości. Zrzeczenie się współwłasności samochodu może nastąpić np. przez zakomunikowanie zamiaru zrzeczenia się udziału w rzeczy, samochodzie, współwłaścicielowi. Mimo że nie jest wymagana dla skuteczności żadna specjalna forma, zalecałbym dokonanie aktu zrzeczenia w formie pisemnej, dla ewentualnych potrzeb dowodowych. Zgoda współwłaściciela powinna być na tym samym dokumencie. (Ja X zrzekam się udziału w samochodzie XY stanowiącym współwłasność XZ na rzecz Z za zgodą Z). Z punktu widzenia ustawy o podatku od spadków i darowizn, takie nieodpłatne przysporzenie na rzecz innej osoby rodzi obowiązek podatkowy, z tytułu darowizny. Dla uregulowania stanu prawnego, można też dokonać sprzedaży udziału, za odpowiednio niską kwotę. W każdym przypadku powstaje obowiązek podatkowy. Pomijam kwestię rozliczeń finansowych między współwłaścicielami."

To chyba powinno wystarczyć.

© 2000-2024 GRY-OnLine S.A.