Warcraft 3 i problemy z trudnością gry.

08.11.2007
20:04
[1]
kamil_kriss [ fIgHtInG dReAmEr ]
Warcraft 3 i problemy z trudnością gry.

To jest pierwsza strategia w którą postanowiłem zagrać... i spodobała mi się, nie mam zamiaru tutaj pisać jakiejś recenzji, a zapytać się hardcoreowców, jak radzić sobie z real-timem i ciągłym naparzaniem na kilka frontów? Konkretyzując mówię o ostatniej misji nieumarłych, gdzie bronić trza Kel'Thuzada... koszmar... 30 raz próbuję przejść kombinując i lypa... może kiepski strateg ze mnie?
Liczę na (w miarę) sensowne porady. :)
08.11.2007
21:35
[2]
Pichtowy [ Generał ]

W tamtej misji kolesie podchodzą chyba z trzech stron. Przy każdym wejściu trzymaj kilku kolesi a Arthasa przemieszczaj tam gdzie jest gorąco. Zbuduj przy każdym wejściu wierze obronne (takim niebieskim czarem plują) tak aby waliły w skłębionych wrogów, i trzymaj w pobliżu akolitów do naprawy. Co jakis czas dostaniesz posiłki w postaci czerwonych bestii piekielnych - całkiem dobrych jednostek.
Obserwuj minimapę i słuchaj odgłosów - w ten sposób wyczaisz kiedy idą na Ciebie.
Zrób sobie grupy obońców powiedzmy na wschodzie daj sobie pod klawisz 1 itp. robi sie to zaznaczając jednostki i i wtedy dajesz alt+1 teraz jeśli przycisniesz klawisz 1 to masz od razu ich zaznaczonych i możesz nimi zawiadywać, jak dwukrotnie szybko naciśniesz 1 to ekran wycentruje się na grupie. Do grup masz dostępne klawisze numerczne.
Naucz się korzystać ze skrótów klawiszowych.
Mozesz dać jednego harcownika na przedpole każdego z wejść - najlepiej jak to jednostka niewidzialna, albo latajaca i szybka. Nie daj jej atakować wrogów tylko jak podchodzą to ona zaalarmuje Cię o postępie wroga, zdąrzysz przemieścić posiłki do danego wejścia - głównie chodzi o Arthasa (jest tam dostępny inny heros, bo nie pamiętam).
I na ostatek- przygotuj się na ostatnia misję Nocnych Elfów. Tam jest dopiero jazda!
08.11.2007
21:38
[3]
QrKo_ [ ]

A nie grupuje sie czasem z CTRL-em? :>

Kluczem do dobrego zarzadzania wojskiem jest wlasnie jego grupowanie, oraz umiejetne operowanie skillami herosow. W razie potrzeby mozna na czas bitwy spowolnic gre np do 50% wtedy jest wiecej czasu na myslenie :)
08.11.2007
22:10
[4]
kamil_kriss [ fIgHtInG dReAmEr ]

Grupuje się z controlem. :) To wiem. :P Generalnie przychodzą od 3 stron. Praktycznie non stop... nie da się wytrwać i produkować jednostki... "rzutem na taśmę" wytrzymałem do 1:21 min. :) Przechodzę tą misję już 3 dzień i mam dość. xD Kumpel ostrzegał mnie już przed nocnymi elfami, ale muszę dać radę... :) Dzięki za wskazówki, ale prosiłbym o wyjaśnienie, jak konkretnie zwalnia się czas?
08.11.2007
22:13
[5]
Pichtowy [ Generał ]

Racja, QrKo_ dobrze prawi. Grupuje ctrl, właśnie sprawdziłem w manualu, alt był w czymś innym.

Apropos to War3 to marna strategia, więcej tu klikania na zręczność a nie prawdziwego myślenia, wystarczy opanować podstawy które żądzą mechaniką i już po grze. Jest tu coś ala system "kamień nożyczki papier to znaczy niektóre jednostki maja bonusy do niszczenia innych, ale cierpią od ataków "osób trzecich". Trzeba to tylko opanować co bije kogo i w singlu rządzisz. I herosi na wysokich poziomach to prawdziwe czołgi, prawie rozwalcowywują wroga.
Wszystkie moje uwagi na temat single player bo w multi grałem tylko skirmishe z AI.

Czas zwalniasz w opcjach grzy (f10) albo przyciśnij parę razy klawisz minus, do przyspieszania jest klawisz plus (te klawisze nad enterem, nie wiem czy te z numerycznej działały).
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-11-08 22:15:42]
08.11.2007
22:24
[6]
peter123456 [ Sun of a Beach ]

Pichtowy imo ta zasada papier-nożyce-kamień w Warcrafcie III działa tak sobie :] Wielkich różnic w obrażeniach nie ma (jak w Total warach chociażby).

A misja nocnych elfów to pikuś w porównaniu z ostatnią misją truposzy z dodatku. Tam to dopiero jest rzeź :]

edit. Oczywiście chodziło mi o to, że w Total Warach działa to dobrze :]
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-11-08 22:26:04]
08.11.2007
22:29
[7]
Golem6 [ Gorilla The Sixth ]

Apropos to War3 to marna strategia, więcej tu klikania na zręczność a nie prawdziwego myślenia, wystarczy opanować podstawy które żądzą mechaniką i już po grze.

Nie bluźnij, tylko więcej pograj na Battle.net'cie. Mówie Ci to ja, prawie 4-letni gracz Wara.
08.11.2007
22:30
[8]
Wiewiórk [ Szyszka Pospolita ]

dodatek ogólnikowo mówiąc jest 2x trudniejszy niż podstawa, pierwsze misje w FT to ja drugi rozdział w podstawie

dawno nie grałem w Single .... ale cykam teraz w Multi (bilans - 18-30) i pytanko nikt by nie zagrał :)

bo juz mam dość tych francuzów :)
08.11.2007
22:56
[9]
Pichtowy [ Generał ]

Golem6 ->

Napisałem:
Wszystkie moje uwagi na temat single player bo w multi grałem tylko skirmishe z AI.

Przeczytałeś uważnie? Ale wybaczam bo dłużej ta gra Cię zajmuje i dostrzegłeś pewnie więcej niż ja. jak pisałem Grałem tylko w podstawke i dodatek i tylko single.

"Nie bluźnij, tylko więcej pograj na Battle.net'cie." - nie mam zamiaru. Mój styl rozgrywki dział tylko na głupiego kompa.

W dodatku jest fajna kampania orkami. Założenie durotaru czy jakoś tak, bardziej przypomina diablo albo inne hack&slash cRPG niż RTS'a. A mówiąc o dobrej strategii to mam na myśłi Harpoon, Combat Mission albo CIV.


08.11.2007
23:02
[10]
Golem6 [ Gorilla The Sixth ]

Doczytałem, że grałeś tylko w singla. Dlatego radzę Ci pograć też przez internet, bo tam rozgrywka sie dopiero zaczyna. Dla zobrazowania o co mi chodzi, powiem tylko ze przez te kilka lat jeszcze nie udało mi się skończyć kampanii - jest po prostu nudna. Natomiast na BN wracam dość często.

Ja ze swojej storny kończę.
09.11.2007
06:54
[11]
meryphillia [ Forever Psychedelic ]

Golem6 >>> Zarzucasz komuś "bluźnierstwo" bowiem ktoś ten ma zasłuzoną rację, twierdząc, że w W3 tyle strategii co w GTA:SA symulacji podczas lotu pojazdem latającym. :)
Po czym sam walisz chyba większe bluźnierstwo, bredząc, że kampania singleplayer w W3 jest po prostu nudna... xD

Zabawne zaiste. :)
19.11.2007
21:18
[12]
rekser [ Junior ]

Czy wiecie gdzie można sciągnąć 2 i 3 akt do kampani założenie durotaru??
19.11.2007
21:21
[13]
meryphillia [ Forever Psychedelic ]

Jest dołączony do patcha 1.14 bodajże...
wątek: Warcraft 3 i problemy z trudnością gry.
© 2000-2018 GRY-OnLine S.A. game guide