Ile płacą wynagrodzenia za 3/4 etatu?

25.03.2007
10:12
[1]
plastuss [ Konsul ]
Ile płacą wynagrodzenia za 3/4 etatu?

Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z wam pracuje na 34 etatu i ile wam płacą wynagrodzenia??(oczywiście netto)czy musicie siedzieć po godzinach, czy może jednak macie jakieś premie , albo inne dodatkowe korzyści typu bony na święta, itp??Chciałem się zorientować jaka jest mniej więcej stawka wynagrodzenia za tego typu pracę. Możecie też napisać w jakich miastach wam tyle płacą.
25.03.2007
10:18
[2]
Xaar [ Uzależniony od Marysi ]

empik, przez pierwsze trzy miesiące masz na rękę 700 zł, potem rośnie do 900. Na święta dostajesz bony i inne pierdoły. warszawa.
25.03.2007
10:23
[3]
Belert [ Generał ]

34 etatu to taki dzinks dla kadr ,latwiej jest im cie zwolnic ,placa miejsze ubezpieczenie.Na umowie masz napisane ile masz przepracowac godzin miesiecznie.Uprawnienia nabywasz dopiero jak mienie jakis tam czas.Np moze byc tak ze grusza przyslugije jesli byles pracownikiem w lutym 2007 albo w listopadzie 2006 sa okreslone wewnetrzne przepisy ktore to reguluja.Uszy do gory.NIe bedzie zle.ie spodziewaj sie premii w pierwszych dwóch miesiacach.
25.03.2007
10:29
[4]
Xaar [ Uzależniony od Marysi ]

Belert -> kompletnie nic nie zrozumiałem z tego posta... no może tylko "latwiej jest im cie zwolnic ,placa miejsze ubezpieczenie".
Zresztą za co premie? Ja też teoretycznie dostaje premie, bo bez niej to bym zarabiał 500 zł, ale premia jest wliczona w płacę (tyle że mogą ją odebrać jeśli np z powodu choroby opuszcze 4 dni pracy).
25.03.2007
11:11
[5]
plastuss [ Konsul ]

Nie wiem czemu uważasz że łatwiej zwolnić, przecież jak ktos masz umowę na czas nie określony czy określony to nie ważne ile godz pracuje ale takie same ma prawa przy zwolnieniu.
25.03.2007
11:34
[6]
Rommek! [ Pretorianin ]

2971zł
25.03.2007
12:57
[7]
plastuss [ Konsul ]

Rommek to chyba za granicą tak płacą, bo na pewno nie w Polsce ;-))
25.03.2007
13:06
[8]
K4B4N0$ [ Pan od Batmana ]

Ile placa za 34 etatu?
- 34
25.03.2007
13:29
[9]
Behemoth [ Ayrton Senna ]

75% stawki za pełny etat, a bony i inne korzyści w zależności od pracodawcy.
25.03.2007
13:43
[10]
kocher [ Konsul ]

Nie sprecyzowałeś czy jest to praca na etacie i czy jest zawarta na czas nieograniczony. Jeśli tak to masz wszystkie prawa pracownika etatowego wynikające z Kodeksu Pracy. Jeśli jesteś zatrudniony na czas określony np. na rok nie obowiązuje zasada wymówienia z pracy, czyli z nadejściem konkretnego dnia, który jest określony w umowie o pracę która musi być pisemna w przeciwnym wypadku w świetle prawa nie na żadnej umowy wszystkie należności z tym dniem wygasają z obu stron automatycznie.
To w zasadzie jedyna różnica między obu przypadkami, a reszta pozostaje niezmienna.
Twoje obowiązki: musisz wypracować 34 godzin wynikających z pełnego etetu. Przykładowo, dla uproszczenia pełny etat to 160 godzin miesięcznie czyli 40 godzin tygodniowe. Twoje 34 etatu to 120 godzin miesięcznie czyli 30 godzin tygodniowo. Musisz ustalić z pracodawcą jak będziesz wypracowywał swoje 30 godzin. Przykładowo 2xpo 15 godzin tygodniowo, albo 3xpo 10 albo 4xpo 7,5 godziny. Jest to ważny aspekt uwowypisemnej! ze względu na prawo do urlopu. Będąc zatrudniony w niepełnym wymiarze czasu pracy masz przykładowo 28 dni po roku pracy tak jak na pełnym etacie, ale idąc na urlop inaczaj nalicza ci się urlop. Przykładowo pracujesz w poniedziałki,środy i piątki i wykorzystujesz sześć dni należnego ci urlopu. Do pracy nie musisz chodić przez 2 kalendażowe tygonie, czyli dwa kolejne poniedziałki, wtorki i piątki. Jeśli pracujesz tylko w soboty i niedziele to przez 3 kolejne soboty i niedziele jesteś na urlopie.
Twoje wynagrodzenie jest takie na jekie się pisemnie zgodziłeś w umowie o pracę. Może to być określone na dwa sposoby, albo jesteś zatrudniony w wymiarze XYZ przy stawce zatrudnieniowej wunoszącej ABC pełnego zaszeregowania to wówczas otrzymujesz tyle ile wynika z ABC pomniejszonego o różnicę ABC-XYZ. Albo możesz być zatrudniony w wymiarze XYZ czasy pracy gdzie stawka godzinowa wynosi konkretnie tyle i tyle zł. Wowczas mnożysz stawkę godzinową przez liczbę wypracowanych godzin i masz swoje wynagrodzenie, ale niestety zawsze jest ona podana jako brutto. Dlatego musisz dopytać jakie potrącenia ciebie obowiązują i w którym progu podatkowym jesteś zaszeregowany.
Premie otrzymujesz zgodnie z zapisem w umowie. Nadgodziny są zawsze nadgodzinami, na które pracownik dobrowolnie się zgadza. Z tą dobrowolnością bywa różnie w prawdziwym życiu. Ale bez względu na moją dygresję masz prawo domagać się dodatkowego wynagrodzenia lub tylko i wyłacznie za twoją zgodą otrzymać dodatkowy urlop. W pierszej kolejności pracodawca jest zobowiązany sięgnąć do swojego portfela, a jest to dla ciebie korzystne o tyle, że płaca za nadgodzin jest naliczana na bardziej korzystnych warunkach dla ciebie.
Bony i inne gadżety zależą od prężności związków zawodowych które działają w zakładie pracy.
Acha! Prawo do urlopu nabierasz po przepracowaniu 1 miesiąca i jest ono proporcjonalne do liczby przeprocowanuch miesięcy. Czyli 112 po miesiącu, 312 po trzech, 612 po sześciu itd.
Jeżeli jest inaczej kup Kodeks Pracy albo wypożycz z biblioteki i pokaż pracodawcy, że na jelenia nie trafił tylko sam jest palantem i możesz go podać do Sądu Pracy. :)
Pamietaj umowa o prace musi być pisemna!!!
25.03.2007
14:15
[11]
Hebron [ Wdycham Spaliny ]

ja podobnie jak Xaar robie w empiku tylko ze we Wroclawiu. Tylko, ze my średnio mamy kolo 650 pln przez pierwsze 2 miesiace, a nastepnie kolo 850 pln do czasu az sie zwolnimy :) to zalezy jeszcze od tego czy mialo sie jakies manka, jaka byla produktywnosc etc. Jesli juz musze siedziec po godzinach, to potem moge je sobie odebrac, czyli siedziec w pracy kilka godzin mniej. Do tego dostaje sie jeszcze czasami zaproszenia do restauracji, pizzy hut, bilety na koncerty. Generalnie, jak dla mnie, czyli osoby ktora studiuje dziennie - moze byc :)
wątek: Ile płacą wynagrodzenia za 3/4 etatu?
© 2000-2018 GRY-OnLine S.A. game guide