SILENT HUNTER 3 - efektywne zatapianie

16.03.2007
01:46
[1]
kocher [ Konsul ]
SILENT HUNTER 3 - efektywne zatapianie

Pozdrawiam wszystkie wilki morskie!
Rzucam propozycję dzielenia się nabytym doświadczeniem w zatapianiu wrogich jednostek i atakowaniu konwoji. Jakich torped używać w konkretnych atakach, jakiej amunicji. Jak wychodzić na dogodną pozycję, jakich uników używać przy ucieczce itp.
Na początek podziele się częścią zdobytego doświadczenia:
1. pociski oświatlające do działa pokładowego świetnie nadają się do zatapiania małych handlowych jednostek przybrzeżnych do holownika łacznie. Na większe są już nieskuteczne.
2. małokalibrowe działko plotnicze świetnie sprawdza się przy ścigaczach torpedowych, ale jest jeden warunek trzeba samemu strzelać z tego działka. Twoja załoga tego nie potrafi. Ale jakie są przy tym emocje! Trzeba samemu strzelać i jednocześnie zmieniać prędkość i kurs Ubota.
3. jedna torpeda która eksploduje pod kilem frachtowca Liberty na wysokości pomiędzy kominem, a ostatnim masztem posyła go na dno.
Otwieram forum porad. Czekam na Waszą pomoc. Będe w miarę sukcesywnie dzielić się swoimi spostrzeżeniami.
Życzę udanych łowów!

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-03-16 19:52:14]
16.03.2007
10:46
[2]
kocher [ Konsul ]

Pozdrawiam wszystkie wilki morskie!
Nie wiem co się stało, pewno nie tam kliknąłem gdzie trzeba,ale nie znalazłem swojej modyfikacji wypowiedzi. Dlatego dodam teraz co mi przyszlo do głowy przez noc.
Zaproponowalem dzielić się dodatkowymi informacjami takimi jak:
1. ciekawymi akcjami bojowymi z podaniem rodzaju i liczby zatopionego BRT, ale nie z całego patrolu, tylko konkretnej akcji bojowej podczas patrolu.
2. pokazujmy ciekawe obrazki z gry np. swojego Ubota, efektowne trafienie wroga, pirotechniczne efekty podczas akcji bojowych,% stan integralności kadłuba po akcji gdzie o mało co nas nie dopadli, przechwycone i zatopione pancerniki, lotniskowe i inne "tłuste kąski"...itp.
3. stwórzmy wspólnie kryteria nadawania stopni i odznaczeń za pojedyńcze akcje bojowe,a nie za cały patrol z uwzględnieniem rodzaju i liczby zatopionego BRT wroga. Tym samym sami stworzymy listę wybitnych kapitanów. Dzięki temu może utworzymy własną flotę i ją nazwiemy.

A teraz garść uzupełniających informacji do podzielenia się ze zdobytego doświadczenia:
1. dodaje do pocisków oświetlających do działa pokładowego - należy zwrócić uwagę na to jakie posiadamy pociski. Jeśli pozostały tylko oświetlające pierwszy strzał trzeba oddać własnoręcznie i można wrócić na mostek, a resztę dokona załoga. Natomiast gdy posiadamy różną amunicję to musimy sami dokonać całego dzieła, w przeciwnym wypadku załoga bez pozwolenia kapitana zmieni rodzaj amunicji.
2. małokalibrowym działkiem plotniczym świetnie zatapia się kutry i trawlery rybackie nawet 95 BRT jest cenną zdobyczą dla naszej reputacji.
Życzę udanych łowów!
30.03.2007
12:27
[3]
Ubootxia [ Chorąży ]

to ja sie przy zatapianiu pochwale obrazkiem :) musialem w niego walnąć 3 torpedy żeby zatopić go :D

a tak przy okazji.czy mieliście taki przypadek trafiliście statek w odległości około 1000-1100 metrów torpedą z głowicą magnetyczną i odbiła się ona od statku nie wybuchająć?
30.03.2007
13:01
[4]
Ebert [ Pretorianin ]

Ja tak miałem, ale z magnetycznymi najczęściej bywa tak, że przechodzą pod kilem i wybuchają het het, daleko. Torpedy z magnetycznymi zapalnikami powinieneć wstrzelić pod kil, a nie w burtę statku.
30.03.2007
13:18
[5]
gro_oby [ Senator ]

a ze tak powiem, niemozna bylo tego umiescic w watku o silent hunter 3? napewno wiecej osob by to przeczytalo
30.03.2007
15:37
[6]
Ubootxia [ Chorąży ]

nie pomyslalem..na przyszlosc tak zrobie.
30.03.2007
16:44
[7]
Ebert [ Pretorianin ]

Ubootxia -> generalnie:
- magnetyczne zapalniki ustawiaj 0,5 - 1 metr poniżej maksymalnego zanużenia celu i najlepiej celuj w miejsce, gdzie znajduje się bunkier z paliwem lub amunicją. Czasami uda Ci się w ten sposób zatopić jedną torpedą pancernik, np. starszej klasy. Mnie się to udało. Złamanie kilu powoduje zatonięcie, a uderzenie w burtę - niekoniecznie.
- uderzenioweimpaktowe zapalniki ustawiasz powiedzmy 3 - ... metrów. Jeśli celem jest okrętstatek o niewielkim zanurzeniu, lepiej użyć zapalnika magnetycznego. Powód? Jeśli ustawisz torpedę na 2 metry zanurzenia, jest wielce prawdopodobne, że wyskoczy z wody. Na pewno tak się stanie podczas sztormu. Także i w przypadku używania zapalników uderzeniowych warto, by torpeda uderzyła w burtę bunkra amunicyjnego lub paliwowego. Uderzeniowe zapalniki mają minus - torpeda powinna iść do celu pod kątem jak najbardziej zbliżonym do 90 stopni. Jeśli kąt jest za małyduży, torpeda może się ześlizgnąć z burty celu i nie wybuchnie. Magnetyczny zapalnik bywa pewniejszy, choć i on zawodzi. Torpeda przejdzie pod kilem celu i wybuchnie gdzieś dalej, w oceanie.
30.03.2007
17:27
[8]
kocher [ Konsul ]

gro_oby ---> Szanuję, że jesteś Generałem, ale czy występujesz tu w roli administratora? Napewno zauważyłeś drobną różnicę tematyczną pomiędzy tym wątkiem, a wątkiem zatytuowanym SILENT HUNTER III (cz.42). Podobna sytuacja występuje w SH 4 i nie stanowi problemu. Administrator do dnia dzisiejszego nie zlikwidował tego wątku tym samym rozumiem, że jest zgodny z regulaminem Forum.
Czy w związku z tym mamy do czynienia ze zjawiskiem tzw. "fali"? Oczekuję odpowiedzi.
30.03.2007
22:30
[9]
kocher [ Konsul ]

Ubootxia---> Gratuluje. O ile dobrze widzę to był pancernik Rodney
Ebert---> generalnie preferuje atak torpedowy 1-2 metrów pod kilem w zależności od predkości wiatru. Im bliżej 15msek tym bliżej 2 metrów. Wówczas kąt podchodzenia do ataku jest nieistotny. Wynika to z założeń o których poniżej.

Wracam do wątku głównego.

Na początek podam informacje podstawowe.
Gram w SH 3 z dodatkiem U-BOAT morze śródziemne. Po zainstalowaniu dodatku musiałem rozpocząć wszystko od nowa. Aktualnie jestem w trakcie 4 rejsu w 1 flocie i już pływam na VIIB.
Postawiłem sobie poprzeczkę trudności dość wysoko (83-84% - dokładnie nie pamiętam).
Zachowałem tylko widok zewnętrzny dla doznań wizualnych, widok sytuacyjny też dla doznań wizualnych oraz fiksowanie celu gdyż gra bez tego ostatniego nie dawała mi satysfakcji, a jedynie irytację. Taki poziom gry powoduje, że rzadko wychodzę na pozycję ataku pod kątem prostym i dochodzi do tego jeszcze czas potrzebny do ręcznego wprowadzenia parametrów ataku. Ponadto zrobiłem sobie dodatkowe utrudnienie, że mogę wczytać save o ile trzy kolejne torpedy nie trafią w cel. Troszeczkę realizmu sie należy. Dlatego preferuję atak pod kilem wrogiej jednostki.
Tutaj chciałbym podzielić sie kolejnym spostrzeżeniem. Atakując tankowiec straciłem dwie torpedy bo nie zwróciłem uwagi na fakt, że nie był pełen paliwa. Dopiero po odpaleniu drugiej torpedy spostrzegłem, że płynie z burtą która powinna znajdować się pod lustrem wody, a ona tymczasem była powyżej lustra wody na jakieś 2 metry. Po uwzględnieniu tej poprawki trafiłem, a kolejną czyli czwartą torpedą zakończyłem żywot tankowca T3. Rewelacyjna gra! Każdy drobiazg ma istotne znaczenie.

A teraz przedstawię swoje największe osiągniecie od zainstalowania dodatku. Pogoda 14msek
Posiadam jedną, ostatnią torpedę w przedniej wyrzutni. Trafiam na silnie strzeżony konwój. 3 niszczyciele, 2 uzbrojone trawlery oraz wojskowy transportowiec. Konwój liczny w tym 2 tankowce T3 pomiędzy którymi manawruje nieustannie wojskowy transportowiec. Szybka decyzja. Oczywiście tankowiec. Dodatkowy problem, że w chwili kontaktu konwój mnie wyprzedził, odległość około 4,5 tysiąca metrów, bezchmurne niebo, widoczność doskonała.
Na szczęście jest grudzień 1939 roku. Anglicy jeszcze nie są tak czujni jak w latach następnych.
Zanurzenie 25 metrów i ponad cała naprzód i pogoń za konwojem który prze do przodu z prędkością 5 wezłów. Wpływam do konwoju od tyłu. Tym samym mam już przewagę. Głodny wilk w środku stada owiec. Tylko ten manewrujący nieustannie wojskowy transportowiec i tylko jedna torpeda na pokładzie. Przeprowadzam atak z głębokości peryskopowej, atakując tankowiec z prawej burty będąc za nim. Torpedę elektryczną nastawiam na głębokość 12,5 metra, celuję tak aby przeszła skośnie pod kilem na wysokości komina i odpalam. I patrzę przez peryskop z zapartym tchem. TRAFIŁEM!!!. Gdybym nie patrzył nie miałbym kłopotów. Wojskowy transportowiec przyłożył mi z działka w kiosk. Zanurzenie alarmowe i godzina zabawy w chowanego.
Na obrazku obok przedstawiam finalny efekt tej akcji.
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-03-30 23:21:39]
31.03.2007
01:01
[10]
Ubootxia [ Chorąży ]

na ile metrów najgłębiej zeszliście?bo ja narazie na 25 metrów w swoim niepokonanym VIIC,który orze jak może.Kocher ten mój statek to był pancernik Nelson :) ale jak narazie wprawiam się misjach pojedyńczych i zatopiłem na jednej misji 9 statków tym 4 wojenne. ale wracając do tematu jestem w karierze na 2 patrolu i płyne na powierzchni z przekonaniem że nic mi nie grozi.i faktycznie tak było do czasu gdy nie wypatrzyłem tankowca.Wiadomo jak każdy młody kapitan odrazu zejście na peryskopową,ponad cała naprzód i torpedy w gotowości.podpływam i odpalam.Udało się trafiłem statek...ale nie ten co miał być ponieważ torpeda przeszła ze tankowcem i trafiła w trawlera.i tu zaczęły się schody.ponieważ mogę zejść na 25 metrów a on mnie bombami głębinowymi obrzycał.biorąć pod uwagę że on płynie do przodu kiedy był nade mną dałem całą wstecz i szybko się wynurzyłem.byłem dokładnie za nim.odpaliłem 2 torpedy i czekałem.Trafiłem.Tonął dość szybko.Eksplozja była jak w Sylwestra :) niestety musiałem zapisać grę i przerwać patrol aby się podzielić z wami tym patrolem.jutro będę zatapiał dalej.Ahoj wilki morskie
31.03.2007
17:34
[11]
kocher [ Konsul ]

Ahoj Wilki morskie!

Ubootxia---> zaskakująca taktyka z tym trawlerem. Wyobrażam sobie jakie musiały być przy tym emocje! Największa głębokość na jaką zszedłęm to 161m. W SH 3 gram w słuchawkach. Niesamowite odgłosy! Śmiało możesz zanurzać się na 100-120 m i wyprawiać różne sztuczki.
Zwracaj uwagę na dwa parametry: głębokość do dna i stan integralności kadłuba. Im mniejsza integralność % kadłuba tym płycej możesz się zanurzyć.

Obecnie jestem w styczniu 1940 roku i wierny jestem 1 flocie, zamierzam pozostać w niej do końca. Mam za sobą bardzo nieudany patrol. Zaczęło się dobrze, pogoda wspaniała, zużyłem prawie wszystkie naboje do działa topiąc kilka frachtowców w tym jednego C3 oraz dwie jednostki przybrzeżne z działka plotniczego i jeden kuter torpedowy. Obrazek obok - tak tonie kuter torpedowy.
Musiałem przepłynąc przez kanał La Manche. Tam dopadłem dwa małe frachtowce torpedami i na wysokości Wysp Normandzkich spotkałem frachtowiec C3. Dobrze sie przymieżyłem i trafiłem, ale nie chciał zatonąć. Odpalałem z rufowej wyrzutni i aby dokończyć dzieła musiałem się obrócić. W tym czasie pojawiły się trzy niszczyciele i dostałem niezłe baty. Szybko mnie namieżyli bo nie chciałem odpuścic frachtowca. Alarmowe zanużenie i zacząłem tańczyć w lewo,prawo z ciszą na pokładzie i najmniejszych obrotach silnika. Jeden z niszczycieli gdy byłem jeszcze na 54 m rzucił bomby tak celnie, że poszedłem jak kamień pod wodę i udeżyłem w dno. Na szczęście było 86 m. Silniki stop! Koniec cichej pracy! Naprawiać okręt! Koszmar! W tym samym czasie miałem przeciek w przediale ryfowych wyrzytni, silnikach elektrycznych i w dieslach. Po jakimś czasie opanowałem wszystkie przecieki. Załoga w komplecie - nikt nie zginął.
Wydałem rozkaz cisza na okręcie i czekam co dalej. Niszczyciele cały czas atakowały tylko nastawiali bomby zbyt płytko. Uznali mnie za zatopionego i odpłynęli. Gdy byli daleko przerwałem ciszę i dokończyłem naprawę okrętu. Całkowicie zniszczony kiosk, działo pokładowe, działko plotnicze i lewy silnik elektryczny. Ślepy i bezbronny pomimo, że miałem jeszcze 11 torped zaliczyłem akwen wyznaczonego patrolu (BF48) i wróciłem do bazy. Oczywiście nadszarpnięty moją torpedą frachtowiec C3 popłynął sobie spokojnie dalej i tyle go widziałem.
Życze udanych łowów! Po kolacji wypływam wyrównać rachunki. Drżyjcie przed VIIB!!!
31.03.2007
20:21
[12]
Ubootxia [ Chorąży ]

no niestety nie mialem dzisiaj kiedy dokonczyc patrolu ale za to znalazlem smieszny program :) nazywa sie LEGO Digital Designer.. bardzo fajny i oto efekt pracy..czy moze wiecie co to jest?uwaga dam podpowiedz:) zwiazane to jest z Silent Hunterem wy Wilki Morskie
31.03.2007
21:17
[13]
kocher [ Konsul ]

Ahoj Wilki morskie!

Ubootxia---> zagadki jeszcze nie rozwiązałem, ale nie mówię pas. Zastanawiam się.

Wracam do wątku głównego.

Zanużenie alarmowe nie stanowi problemu gdy do dna jest więcej jak 70 m. Ale miałem sytuacje,że nie było czasu i wydawałem rozkaz alarmowego zanużenia, a dopiero później sprawdzałem głębokość. A tu oficer melduje np. 50 m! Wypracowałem dla siebie skuteczną metodę.
Spokojnie czekam,aż mój okręt osiągnie 20 m. i wydaję dwa rozkazy: wolno naprzód i głębokość zanurzenia 40 m. Od czasu gdy zacząłem stosować tą technikę nie udeżyłem w dno.

A teraz sukcesy i jednocześnie zagadka. Na zdjęciu obok atak na mały konwój. Sztorm 15msek., widoczność doskonała. Statek na pierwszym planie dostał torpedą i za kilka minut zatonie. Na drugim planie trafiony mały tankowiec, którego póżniej dobiłem drugą torpedą.
Co to za statek na pierwszym planie? Podpowiedź: dostępny na SH 3 po zainstalowaniu kampani śródziemnomorskiej.
31.03.2007
22:56
[14]
Ubootxia [ Chorąży ]

Ahoj Wilki Morskie z "Wilczych Stad"

szczerze mówiąc to nie wiem co to za statek.myślałem że tamten trawler to koniec a tu nie.zatopił mnie niszczyciel który mnie namierzył : wiec zacząłem patrol od początku i płynąc do swojego akwentu natknąłem się na Frachtowiec C2.cały czas podczas sztormu na głębokości peryspokowej,fale zamazują obraz na persykopie,ogległość 1100-1200 metrów i .......... odpalam torpede z wyrzutni nr.4..i pochwili jedną torpedą zatapiam frachtowiec.Torpeda to typ przedwojnenny bo podstawowa z zapalikiem kontaktowym.a na obrazu efekt :) prawda jak ładnie się łamią te okręty?:D
01.04.2007
02:15
[15]
kocher [ Konsul ]

W 2 poście tego wątku zaproponowałem stworzenie listy wybitnych kapitanów wspólnej floty odmiennej od listy w SH 3. Jej zadaniem jest wyróżniać kapitanów nie za łączny zatopiony tonaż, ale za spektakularne pojedyńcze akcje bojowe i okręty oraz statki rzadko spotykane.

ASY WILKÓW MORSKICH1. Ubootxia - Pancernik NELSON 36 000 ton - zatopienie udokumentowane opisem, zdjęciem z 30.03.2007r. godz. 06.23. Misja kariera. Fakt ten został zgodnie potwierdzony przez całą załogę U-98, okrętu podwodnego typu VII C.
Pancernik REVANGE 28 000 ton zatopienie udokumentowane opisem, zdjęciem z 25.11.1941r. godz.16.13. Misja pojedyńcza. Fakt ten został zgodnie potwierdzony przez całą załogę U-331, okrętu podwodnego typu XXI.
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-03 21:47:56]
01.04.2007
19:09
[16]
kiman [ Pretorianin ]

Chcial bym miec taka ladna antene ale nie wiem z kad ja wziasc pomocy
01.04.2007
19:27
[17]
Ubootxia [ Chorąży ]

dzieki Ci kocher że zostałem doceniony.niestety dzisiaj nie dotarłem do portu więc dopiero jutro mam kolejny patrol.pozdrawiam. AHOJ
01.04.2007
20:28
[18]
kocher [ Konsul ]

Ahoj Wilki Morskie!

kiman---> Witamy we flocie i zapraszamy do wspólnej zabawy. Sądzę, że na zdjęciu to antena radarowa dostepna w póżniejszych latach wojny. Ale pewności nie mam.

Ubootxia---> lista ASÓW jest naszą wspólną listą i każdy Wilk Morski wspólnie z pozostałymi decyduje o pozycji gracza na liście.
Trzeba tylko spełnić trzy warunki:
1. zatopić
2. krótko opisać akcję
3. opublikować zdjęcie
Ja tylko będę uaktualniał listę zgodnie z wolą Floty Wilków Morskich. Nie mam pomysłu jak promować wyróżnionych. Jakie stopnie nadawać, odznaczenia itd. Czekam na propozycję, aby wspólnie je określić wraz z kryteriami ich przyznawania.

Wracam do wątku głównego

Chciałbym dokończyć strzelanie z działa pokładowego. Stosuję natepującą technikę. Do celu podchodze na peryskopowej i gdy jestem oddalony od niego o 900 m wynurzam się i wydaje komendy: wstrzymać ogień, ostrzelać linię wody i dopiero teraz obsadzam działo pokładowe i działko plotnicze. Natępnie wydaję rozkaz dla działka plotniczego ostrzelać każdy cel ( tak na wszelki wypadek, mogą nadleciec samoloty ) i dopiero teraz przez lornetkę wydaję rozkaz który cel ostrzelać.
Powyższa technika pozwala działać mi z zaskoczenia i moje pociski są bardziej skuteczne. Ponadto skraca to czas w którym wróg może wezwać pomoc.
Oczywiście ta technika jest skuteczna gdy na frachtowcach nie ma dział. W póżniejszych latach wojny, gdy na frachtowcach są działa stosowałem inną technikę.
Działa używałem do dobicia statku po wcześniejszym ataku torpedowym, ale ustawiałem się przed wynurzeniem tak aby być w "martwym polu" działa frachtowca. Druga technika w póżniejszych latach wojny polegała na tym, że otwierałem ogień z odległości 1500-1800 m, rozkazując celować w burtę, a swój okręt ustawiałem prostopadle, dziobem do wroga. Dzięki temu żadko we mnie trafiali, a nawet jeśli to mało skutecznie.


Pozwalam sobie umieścić nową zdobycz na zdjęciu obok. Pogoda 0msek. Pierwszy frachrowiec trafiony przez torpedę i dobity działem pokładowym, drugi zatopiony tylko z działa pokładowego. Oba to frachtowce C 2. Jestem na początku 1940 roku.

Życzę udanych łowów!
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-01 20:32:55]
01.04.2007
22:02
[19]
Ubootxia [ Chorąży ]

ten na zdjeciu mi sie podoba poniewaz przełamuje się on na pół...jak Titanic :D Ciebie tez bym wrzucił na tą liste.Który to typ U-Boota WILKU MORSKI?? czyżby VIIB?a który to numerek u-boota? U ile?bo ja na swoim VIIC mam u-98
01.04.2007
22:18
[20]
Galeria_ciastek [ Pretorianin ]

To musi być fajna gra :)
01.04.2007
23:12
[21]
kocher [ Konsul ]

Ahoj Wilki Morskie!

Galeria_ciastek---> Witamy we Flocie Wilków Morskich. Przyłącz się do nas. Gra jest nie tylko odlotowa, ale wraz z dodatkiem morze śródziemne, nie jest zbyt droga. Tym bardziej, że zbliżają się Święta, a tym samym pora prezentów. Zasady bardzo proste, ale jeszcze musimy je wspólnie dopracować. Przeczytaj posty w tym wątku. A poniżej dla Ciebie linki, abyś łatwiej przekonał prezentodawcę.

https:wwwgry-onlinepls016.asp?id=2938
https:wwwgry-onlinepls016.asp?id=8197

Ubootxia---> Staram się jak mogę aby mieć prawo do wpisu na listę ASÓW. Ale na razie nie spełniam warunków. Tankowiec T3 to za mały kąsek. Co innego liniowiec pasażerski, albo krążownik. Naprawdę się staram. Ale regulamin Floty to regulamin i nie ma wyjątków.
Zaraz uzupełnię Twoje dane na liście ASÓW.

Na zdjęciu obok mój okręt z całą niepokonaną załogą. Baza - Wilhelmshaven, U-54, typ VII B.

Jutro, w poniedziałek, przez cały dzień będe w porcie. Wypłynę dopiero we wtorek po 17.00.
Ale w poniedziałek postaram się rozwinąć główny wątek i omówić ręczne odpalanie torped.

Życzę udanych łowów!
02.04.2007
00:12
[22]
Ubootxia [ Chorąży ]

bardzo ładna załoga KOCHER..ja też jutro cały dzień w porcie i prawdopodobnie na wody wypłyne dopiero w środe ale jak narazie natrafiłem się na kolejny statek.Niestety jest to Mały Statek Transportowy z czego może bardzo zadowolony nie jestem bo miał niecałe 2 000 ton ale zawsze sie liczy :) oto jak tonął
02.04.2007
16:30
[23]
Ubootxia [ Chorąży ]

a oto moja zaloga, która dopiero co wróciła z patrolu
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-02 16:30:31]
02.04.2007
18:01
[24]
kocher [ Konsul ]

Ahoj Wilki Morskie!

Ubootxia--->To przyjemność poznać załogę okrętu podwodnego, która zatopiła pancernik!

Wracając do wątku głównego.

Atak torpedowy z ręcznym namierzaniem.
W nieoficjalnym poradniku do gry dostępnym na stronie internetowej jak w poście 21 jest doskonale opisany krok po kroku, ale tylko do opisu określania kursu oraz prędkości celu. Choć i w tym rozdziale mam uwagę. Nie można oznaczyć prędkości wrogiego statku gdy płynie prosto na nasz dziub lub rufę czyli pod kątem 0 lub 180 stopni. Wychodzą nieprawdopodobne pomiary np. 58 lub 0 węzłów. Co w takich sytuacjach napiszę później.
Gdy usiłowałem nauczyć się celnego odpalania torped żadko trafiałem i to przypadkowo, a jak było więcej niż jeden cel to już była totalna klęska.
Ale w oparciu o podręcznik wypracowałem metodę. Na początku można odnieść wrażenie, że jest to prawie niemożliwe do wykonania. Ale trochę cierpliwości, kalkulator na stole, i nauka na zasadzie wielokrotnych prób doprowadza w dość krótkim czasie do zadawalających wyników.
Gorąco polecam ręczne odpalanie torped, gdyż dodaje nieopisanego smaku tej wspaniałej grze.
Na marginesie trzeba przyznać, że kapitanowie Uboatów byli artystami.
A więc jak to robię. Przypominam, że nie mam oficera który nanosi automatycznie namiar, na małej mapce czyli KT nie mam czerwonego okręciku. Widzę tylko to co przez peryskop i słyszę w słuchawkach podoficera od sonaru.
Podaje w punktach co robię atakując z peryskopowej.
1. Identyfikuje cel tak jak w poradniku
2. Określam odległość tak jak w poradniku
3. Oznaczam prędkość tak jak w poradniku
4. Teraz wybieram wyrzutnię torped i zalewam ją wodą
5. Przechodzę do KT i włączam pozycjoner, ustawiam głebokość wcześniej wybranej torpedy oraz jej prędkość.
6. Wracam do peryskopu i ponownie wykonuję punkt 2,3
7. Gdy jest w odległości 900-800 m wykonuję ostatnie przygotowania do odpalenia torpedy, czyli:
8. punkt 2, punktu 3 nie wykonuję tylko zatwierdzam poprzednio uzyskany pomiar.
9. Wykonując punkt 8 zapamiętuję kąt punktu fiksacji mojego peryskopu i szybko przechodzę do KT gdzie jest widoczny tor przebiegu mojej torpedy. Przed chwilą zapamiętany kąt z peryskopu porównuję z kątem linii przebiegu na moim pozycjonerze.
10. Jeśli są zgodne wracam do peryskopu, sprawdzam czy mam ufiksowany cel i jeszcze raz wykonuje punkt 2 i zatwierdzam punkt 3 bez robienia pomiaru.
Zazwyczaj wrogi statek jest w odległości 600-500 m po wykonaniu tych czynności.
11. Odpalam torpedę
12. Zamykam wyrzutnię klawisz W
13. Przechodzę do panelu torped klawisz I i przekładam torpedę z magazynu do wyrzytni.
14. Wracam do peryskopu i patrzę, a jeśli jest więcej statków to zaczynam całą procedurę od nowa, jedynie nie wykonuję pomiaru prędkości celu, tylko zatwierdzam poprzednio uzyskany.

Ale są sytuację w których należy nanieść poprawki. O tym napiszę w kolejnym poście.


Życzę udanych łowów!
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-02 18:18:31]
02.04.2007
18:12
[25]
T_bone [ Generalleutnant ]

Grałem swego czasu w SH3 multiplayer z tzw. grupą "Polish Run" więc zdradzę wam jak to naprawdę wygląda w ogniu walki. Hardcorowiec ustawia kąt strzału torped dziobowych na 0 stopni (oczywiście 180 w przypadku rufowych), ocenia prędkość celu na oko przez peryskop, otwiera wyrzutnie, po czym manewruje okrętem na wyczuciem i strzela salwą minimum 2 torped z odpowiednim odstępem. Efekty oczywiście są rożne ale w 90% przypadków zaskakująco pozytywne, strzelając podobną metodą po raz pierwszy doceniłem torpedy FaT bowiem atakowany przez niszczyciel wystrzeliłem ich salwę na ślepo w kierunku konwoju zatapiając 2 frachtowce. To wszystko oczywiście w kontekście ustawień 100% realizmu. Jeszcze mi się nie zdarzyło żebym miał czas bawić się w "rysowanie i kolorowanie" na mapie, w czasie ataku każda minuta mija zaskakująco szybko.
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-02 18:13:41]
02.04.2007
19:13
[26]
Ubootxia [ Chorąży ]

witam.pochwale się z sam zmieniłem port na Lorient.wypłynołem w rejs i nie ma sztormu.piękne czerwcowe słońce,lekka morska bryza i ten Frachtowiec C3.ah 7908 ton zniszczone jedną torpedą magnetyczną :) aż plama ropy po okęcie została.a przy okazji pochwale się że swoim VIIC zanurzyłem się na 132 metry
02.04.2007
19:24
[27]
kocher [ Konsul ]

T_bone---> Masz 100% racji. Podczas ataku czasu jest bardzo niewiele. Ja gram z 84% realizmem i w 9 poście napisałem dlaczego i też nie mam czasu na rysowanie na KT. Początkowo usiłowałem to zrobić tak jak w podręczniku, ale to było bez sensu. Przecież w rzeczywistości kapitanowie nie mogli przed odpaleniem torpedy zapisywać, a póżniej wczytywać od nowa.
W kwestii trafienia bez oznaczenia prędkości, bo nie zawsze jest to możliwe, pomiaru dokonuję na oko oceniając wodę na dziobie wrogiego statku i wodę za jego rufą. Znając długość wrogiego statku i przybliżoną jego prędkość ręcznie w KT na swoim pozycjonerze dokonuje poprawki za pomocą zegaru namiaru 1 zegar z lewej . Moja skuteczność obecnie wynosi 70-75%. W przypadku chybienia druga torpeda ma 99% celności.

Pozdrawiam Ciebie, bo z tego co zauważyłem jesteś obecnie aktywnym fanem SH 4. Ja pozostaję przy SH 3, może dlatego, że lubię realizm historyczny. Mój konik poza PC-tem to historia starożytna i II w.św.

Ubootxia---> bardzo efektowne! I to jedną torpedą!
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-02 20:38:46]
02.04.2007
20:26
[28]
T_bone [ Generalleutnant ]

kocher---> Na razie jestem wielce nieaktywnym fanem SH4, tzn. nie mam jeszcze gry i jestem sceptycznie nastawiony do bugów i innych bzdur jakie się w tej części znalazły :]

Pozdrawiam
02.04.2007
20:48
[29]
kocher [ Konsul ]

T_bone---> Zapraszamy do Floty Wilków Morskich. Śledząc Twoje wypowiedzi w SH 4 niejednego mógłbyś nas nauczyć i doradzić. :)
Pozdrawiam.
03.04.2007
00:10
[30]
Ubootxia [ Chorąży ]

witam Wilki Morskie.właśnie przeżyłem chwile radości i strachu.aby wypróbować typ XXI wziąłem misje pojedyńcze.zatopiłem z datą 25 Listopada 1941 roku o godz. 16:13 U-Boot U331 typ XXI Wschodnie Morze Śródziemne Pancernik Revenage 28 000 ton.był to miły kąsek ale niestety musiałem uciekać przed bombami głebinowymi więc szedłem w głąb.w instrukcji napisali że typ XXI zanurza sięna maksimum 275 metrów a na liczniku pokazuje max. 260 metrów.dzięki temu że nie zamknąłem balastu zszedłem na 300 metrów.niestety musiałem się wynurzyć bo ciśnienie spowodowało że integralność kadłuba spadła ze 100% na 53%.oto obrazek zatopionego Pancernika
03.04.2007
06:33
[31]
kocher [ Konsul ]

Ubootxia---> Jesteś snajperem pancerników!!! :)
03.04.2007
07:09
[32]
Ubootxia [ Chorąży ]

dzieki.dzisiaj spróbuje swoim VIIC zejść na ponad 200 metrów
03.04.2007
07:43
[33]
kocher [ Konsul ]

Ahoj Wilki Morskie!


Ubootxia---> koniecznie załóż słuchawki! Niesamowite efekty dźwiękowe. Naprawdę polecam.


Wracając do wątku głównego

Ręczny atak torpedowy c.d.
W zasadzie są trzy przypadki gdy istnieje konieczność naniesienia poprawek.
1. Gdy nie możemy oznaczyć prędkości celu.
2. Gdy jest rozbieżność pomiędzy kątem celu w peryskopie lub UZO, a kątem przebiegu torpedy na naszym pozycjonerze.
3. Gdy nie mamy czasu na dokonywanie pomiarów.

Ad 3. - Gdy nie mamy czasu na dokonywanie pomiarów. W sposób bardzo przejrzysty opisał to T_bone w poście 25 za co jestem mu bardzo wdzięczny.

Ad 2. - Gdy jest rozbieżność między kątami. W poście 24 podczas wykonywania czynności omówionych w pukcie 9 możemy niejednokrotnie stwierdzić, że kąt fiksacji celu w peryskopie lub UZO różni sią od kąta w KT na naszym pozycjonerze. W takiej sytuacji należy dokonać poprawki przesuwając wskazówkę zegara namiaru 1 zegar z lewej w KT, po uprzednim przełączeniu przycisku 5 z lewej w KT z pozycji czerwonej na zieloną. Wskazówkę namiaru przesuwamy tak aby kąt na pozycjonerze był zgodny z kątem w peryskopie. Nie odwrotnie! Szybko odpalamy torpedę. Przełączamy przycisk 5 z zielonego na czerwone. Zamykamy wyrzutnię. Przekładamy torpedę z magazynu do wyrzutni. I dopiero teraz możemy przejść do peryskopu lub UZO aby obserwować efekty naszego ataku.
Wykonując powyższe czynności należy pamiętać:
- czas od przełączania przycisku 5 z czerwonego na zielony do odpalenia torpedy musi być jak najkrótszy. W tym czasie tor przebiegu torpedy nie ulega zmianie o ile nie poruszamy wskazówką zegara 1.
- kąt fiksacji peryskopu lub UZO na celu wskazuje centrum celu. Znając długość celu, odpowiednio ustawiając zegar 1 możemy nastawić na dowolny punkt wrogiego statku.
- kąt fiksacji celu w peryskopie lub UZO jest kątem do którego należy dopasować kąt na pozycjonerze. Nie odwrotnie.
Cała omówiona technika niestety wymaga pewnej wprawy. Polega to na tym, że przez około siedem dni, siedziałem przed PC-tem z kalkulatorem i metodą prób i błędów uczyłem się. O ile należy przesunąć wskazówkę zegara 1, do przodu, czy do tyłu. Ale trud, jak dla mnie, był opłacalny. Uzyskałem skuteczność celności ok. 70% przy pierwszej torpedzie, a jeśli ona jest niecelna to druga ma celność 99%. I daje to ogromną satysfakcję z gry, żadko zapisuję stan gry i jest ten dreszcz emocji - odpalenie torpedy. Trafi czy nie trafi?! Trafiła!!!

Ad 1. - Gdy nie można oznaczyć prędkości celu.
Czasami nie można oznaczyć prędkości celu. Najczęściej ten problem występuje gdy cel jest na kącie 0 lub 180 stopni lub w ich pobliżu. W tej sytuacji całkowicie ignoruję pomiar prędkości w KT, natomiast w peryskopie lub UZO oceniam na oko. Stopień spienienia fali przy dziobie celu i tor wodny za rufą pozwala przy odrobinie doświadczenia określiść dość dokładnie prędkość wrogiej jednostki. Pozostaje tylko jeden problem. W rzeczywistości po kilku takich ocenach z dużą dokładnością oceniam prędkoć, ale nie mogę jej wprowadzić do KT. Nie ma takiej opcji w grze. Prawdziwy kapitan rzycał przez ramię: prędkość 12 węzłów, a członek załogi wprowadzał ten parametr, a my nie możemy tego zrobić. Dlatego pomijam ten parametr przy wprowadzaniu danych do KT, natomiast uwzględniam go przy nanoszonej poprawce poruszając wskazówką zagara 1. Reszta czynności jak w Ad 2.


Oczywiście wszystkie powyższe porady dotyczą tylko torped typu:
parowo-gazowa T I (G7a), elektryczna T II (G7e) oraz T III(
Życzę udanych łowów!
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-03 21:19:08]
03.04.2007
16:30
[34]
Ubootxia [ Chorąży ]

Witam Wilki Morskie a szczegolnie kochera.zalozylem sluchawki i sie zanurzylem uboot bez problemu zszedl na 260 metrow a przy 277 metrach zgniotlo go cisnienie.byl to typ VIIC wiec co sie dziwimy:D
03.04.2007
17:12
[35]
Ubootxia [ Chorąży ]

aby udowodnić wam jak głęboko da się zanurkować zrobiłem dla was zdjęcie.oto one
03.04.2007
19:04
[36]
kocher [ Konsul ]

Ubootxia---> Na jakim typie okrętu tego dokonałeś? Dobrze wiedzieć, że na VII-ce można zejść do 260 m.
Obok na zdjęciu końcowy efekt przechwycenia małego konwoju. Pogoda 0msek. Atak z głębokości peryskopowej. Konwój musiałem dogonić z podejściem od tyłu. Zużyłem 4 torpedy. Wszystkie celne, ale ostatni tankowiec musiałem dobić 9 pociskami z działa. :)
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-03 21:26:04]
03.04.2007
21:22
[37]
Ubootxia [ Chorąży ]

no mozna zejsc na VIIC na 270 metrow..jak dojdziesz do maksimum na głębokościomierzu wściskasz na klawiaturze "D" a żeby wyrównać na danej głębokości wciskasz "A"
03.04.2007
21:36
[38]
kocher [ Konsul ]

Ubootxia---> Sorki! To przez te moje okulary. Jak spojrzałem na obrazek to myślałem, że głebokościomierz wskazuję 360m.
Czy może masz jakiś pomysł na stopnie i odznaczenia przyznawane we Flocie Wilków Morskich.
Chciałbym zwrócic uwage na fakt, że jednemu z naszych kapitanów należy się wyróżnienie! :)

UWAGA!!! NA ZDJĘCIU OBOK AKTUALNA LISTA ASÓW FLOTY WILKÓW MORSKICH
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-05 00:34:37]
03.04.2007
23:46
[39]
kocher [ Konsul ]

PRZEŚLADUJE MNIE PECH!!! Oto dowód na zdjęciu obok. Rok 1940, a ja przy takiej pogodzie 0msek, na pełnym morzu spotykam neutralny pasażerski liniowiec pod banderą USA.
Przecież nie mogłem go zatopić! Bo Flota Wilków Morskich walczy honorowo tylko z wrogiem.
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-03 23:50:34]
04.04.2007
15:37
[40]
Ubootxia [ Chorąży ]

a ja trafiłem mały tankowiec jedną torpedą i zatopiłem go :PP
04.04.2007
15:40
[41]
Ubootxia [ Chorąży ]

ja Kapitan Okrętu U-98 wnoszę prośbę o wpisanie na listę Asów kpt.Kochera za wybitne zatopienia w czasie ataku na konwój.liczba zat.okrętów:4.Łączny tonaż:16414 ton.Potwierdzenie na podstawie dziennika okrętowego oraz zeznań załogi U-54.
04.04.2007
15:42
[42]
kocher [ Konsul ]

Ubootxia---> Czy nowa oprawa graficzna listy Asów jest dobra?
04.04.2007
16:01
[43]
Ubootxia [ Chorąży ]

jest bardzo dobra.zastanawiam sie czy by jeszcze obok nie wklejać krzyża żelaznego..oto on
krzyż żelazny 2 klasy
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-04 16:04:40]
04.04.2007
17:50
[44]
kocher [ Konsul ]

Ubootxia---> Ideologia faszyzmu, hitleryzmu, nazizmu jest dla mnie nie do przyjęcia. A ten krzyż jest jej symbolem.
04.04.2007
17:50
[45]
Ubootxia [ Chorąży ]

oto zdjęcie mojego okrętu z jego dzielną załogą.właśnie wpływamy do portu w Lorient
04.04.2007
17:59
[46]
Virus_Man [ Crysis ]

Ta gra bardzo mi sie podoba jedna z lepszych gier tego typu na swiecie ogolnie mowiac chcialby sobie w nia zagrac ale nie mam kasy na kupno.co do zatapiania to slyszalem ze rzeczywiscie jest efektowne
04.04.2007
18:18
[47]
kocher [ Konsul ]

TELEFONOGRAM

TAJNE TYLKO DO WIADOMOŚCI DOWÓDCY U-98


Dowództwo Floty Wilków Morskich po zapoznaniu sie z raportem wnioskującym przyznanie zaszczytnego tutułu ASA jednemu z dowódców okrętu podwodnego Floty infomuje, że wniosek został odrzucony.
Pomimo znaczących osiągnięć i odwagi jaką prezentuje dowódca U-54 nie jest dostatecznie aktywny na polu walki.

IMPERATOR FLOTY WILKÓW MORSKICH


po przeczytaniu spalić, popiół wyrzucić za burtę
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-04 18:20:09]
04.04.2007
19:30
[48]
Ubootxia [ Chorąży ]

skoro tajne to nawet nie skomentuje....
ostatnio coraz częściej jedna torpeda wystarczy aby zatopić okręt
04.04.2007
20:20
[49]
kocher [ Konsul ]

Przecież jesteś snajperem pancerników! JAK już będziesz czuł się na siłach stopniowo zwiększaj stopień trudności gry, wyłączając je kolejno przed wypłynieciem z portu. To Ci da takie emocje, że trudno to opisać.
Mam propozycję odznaczeń. :
1. brązowa torpeda za dwa frachtowce
2. srebrna torpeda za trzy frachtowce
3. złota torpeda za cztery frachtowce i więcej
4. platynowa torpeda za liniowiec pasażerski
5. brązowa torpeda z diamentem za niszczyciel
6. srebrna torpeda z diamentem za krążownik
7. złota torpeda z diamentem za lotniskowiec
8. platynowa torpeda z diamentem za pancernik
9. imperatorksa torpeda za dwa pancerniki, lub 1 pancernik i 1 lotniskowiec, lub 2 lotniskowce
10. imperatorska torpeda z diamentent za 3 i więcej jak wyżej

11.brązowa gwiazda za integralność kadłuba w przedziale 60-50%
12.srebrna gwiazda za integralność kadłuba w przedziale 49-40%
13.złota gwiazda za integralność kadłuba w przedziale 39-30%
14platynowa gwiazda za integralność kadłuba w przedziale 29-20%
15.diamentowa gwiazda za integralność kadłuba poniżej 19%

Oczywiście odznaczenia będą przyznawane jeżeli wrogie jednostki zostaną zniszczone podczas jednej akcji bojowej, a nie całego patrolu. Te odznaczenia mogą być przyznawane wielokrotnie. Czyli skoro zatopiłeś w 2 niezależnych akcjach bojowych to Tobie należą się dwie platynowe torpedy z diamentem.
% integralności kadłuba musi być potwierdzona stosownym zdjęciem i opisem jak do tego doszło.

Co powiesz na taką propozycję?
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-05 09:53:23]
04.04.2007
20:56
[50]
Ubootxia [ Chorąży ]

może być.a co wpływa na to jakie odznaczenie zostaje przyznane?
04.04.2007
21:09
[51]
Ubootxia [ Chorąży ]

w poście 44 napisałeś o ideologii. A ja Ci powiem że ten krzyż to nie jest propagowanie ideologii ponieważ jest on odpowiednikiem naszego Virtutti Militarii.to tylko odznaczenie.a to że jest tam swastyka to nic nie oznacza
05.04.2007
00:05
[52]
Ubootxia [ Chorąży ]

oto zdjęcie typu ht sezonu...osiadłem na dnie na głębokości 125 metrów a w tle przełamany na pół dotego zatopiony przeze mnie Frachtowiec C2 o tonażu 6204 ton
05.04.2007
00:37
[53]
kocher [ Konsul ]

A tak zmodyfikowana lista ASÓW bedzie odpowiednia? Natomiast w poście 49 jest zmodyfikowana propozycja odznaczeń.
Mam za sobą niezbyt udany patrol pomimo,że przechwyciłem duży konwój z dwoma tankowcami T3, 1 transportowcem wojskowym i wieloma frachtowcami. Trafiłem 1 Tankowiec, Transportowiec wojskowy i Frachtowiec C2. Zatonął tylko Frachtowiec C2, pozostałe uszkodzone popłynęły dalej, a mną zajęły się cztery niszczyciele. Uciekłem przed nimi na głebokości 125 m. tylko nieznacznie uszkodzony. Ale nadszarpniety konwój uciekł mi i nie mogłem go póżniej już odnaleźć, aby dobić Tankowiec i Transportowiec.
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-05 01:15:53]
05.04.2007
01:29
[54]
Ubootxia [ Chorąży ]

ja nie lubie niszczycieli.
wyruszyłem na patrol i w rozkazach mam patrolować rejon gdzieś na samym środku Atlantyku a mi się nie chce tam płynąć 4 dni więc popłynąłem na wody angielskie.i odrazu podczas nocy natrafiłem na uzbrojony trawaler.odrazu go zatopiłem i popłynąłem dalej.osiadł na dnie na głębokości około 60 metrów a ja chciałem tam zanurzyć się na 120 metrów.dobrze że ten wrak zatonął wcześniej

A kpt.Kocher..teraz lista ASÓW jest pełna
05.04.2007
07:14
[55]
Ubootxia [ Chorąży ]

pełna w sensie że oprawa graficzna jest uzupełniona
05.04.2007
10:28
[56]
kocher [ Konsul ]

A jakie jest Twoje zdanie dotyczące odznaczeń i kryteriów ich przyznawania?
Ponadto proponuję, aby zakończyć wszystkie promocje, stopnie:

1. kapitan - wszyscy gracze na poziomie poniżej 80% stopnia trudności gry
2. kapitan oceaniczny - powyżej 81%
3. komandor - poniżej 80% i jednocześnie AS Floty
4. komandor oceaniczny - powyżej 81% i jednocześnie AS Floty
5. admirał - 100%
6. admirał oceaniczny - 100% i jednocześnie AS Floty

Czekam na opinię w powyższych sprawach. Dziś jak w każdy czwartek stoję w porcie.
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-05 10:29:44]
05.04.2007
14:32
[57]
kiman [ Pretorianin ]

Posukuje moda :Open hatch czy wie ktos gdzie mozna go znalezc
05.04.2007
14:34
[58]
Ubootxia [ Chorąży ]

ufff.żyje.niestety nie udało mi się przedrzeć przez cieśninę giblartarską.to był cyel który sam sobie postawiłem.niestety siła wyższa nie pozwoliła.widać to na zdjęciu
05.04.2007
14:55
[59]
kocher [ Konsul ]

kiman---> widziałem Twoje pytanie w bratnim wątku, ale niestety nie znam takiego patcha.

Ubootxia---> powinno Ci się udać przejść. Jeszcze mając tylko SH 3 bez dodatku kilka razy przeszedłem. Stosowałem taką technikę: starałem się płynąć głównie na powierzchni przy minimalnych obrotach silnika. Pamiętaj płynąc VII 2-3, a nawet 7 wezłów nie jesteś widoczny z odległości 2500 m. mówię o nocy i zmierzchu. Jezeli wroga jednostka zbliża się poniżej 2500 metrów zanużaj sie na 25 m. i płyń na cichych obrotach. Oczywiście w dzień tylko pod wodą. Podczas sztormu tak jak w nocy. Napewno dasz radę.
Jak moje propozycje, akceptujesz, czy coś zmienimy?
05.04.2007
15:21
[60]
Ubootxia [ Chorąży ]

akceptuje twoje propozycje .próbowałem przejść w nocy i za dnia razem.efekt?ja miałem ciężkie uszkodzenia ale jakoś do potru st.nazaire dopłynąłem(choć wyruszyłem z lorientu :D ) oraz jeden zatopiony niszczyciel v&w
05.04.2007
15:35
[61]
peners [ SuperNova ]

Gdzie najlpeiej mierzyć w statek żeby go najtrafniej np: 1 torpedą zatopić oraz jak efektownie tłuc z działa gdy np: statek kuleje po 1 torpedzie ??
05.04.2007
15:41
[62]
kocher [ Konsul ]

O.K. zrozumiałem. Zrób to jeszcze raz tylko nie atakuj nikogo. Nie zwracaj na siebie uwagi. Atakuj tylko wtedy kiedy sam będziesz atakowany. Ja przechodziłem cicho jak myszka, a i tak nie zawsze mi się udawało. Pora roku też ma znaczenie i jaka jest widoczność, czyli zachmurzenie i to z której strony jest księżyc. Jeżeli za Tobą to już niedobrze bo jesteś bardziej widoczny.
I jeszcze jedno na jakim % trudności grasz?


peners---> napisz na jakim poziomie trudności grasz, gdyż to jest ważne odnośnie torped. Natomiast jeżeli chodzi o działo pokładowe to najlepiej z odległości 600-500 m. na linii wodnej w burtę w pobliżu mostka z kominem
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-05 16:44:26]
05.04.2007
16:46
[63]
Ubootxia [ Chorąży ]

jak narazie na 8% gram :D ale niedlugo zwiększe poziom.a tak przy okazji to powiem to że oni sami mnie zmusili abym ich zaatakował bo wpłynęli na mój tor
05.04.2007
17:37
[64]
kocher [ Konsul ]

TELEFONOGRAM

JAWNE DO WIADOMOŚCI DOWÓDCY U-98 I CAŁEJ FLOTY WILKÓW MORSKICH

Rozkaz nr 1 IMPERATORA

Dowództwo Floty Wilków Morskich po zapoznaniu się z dokumentacją fotograficzną i raportami ksiąg przebiegu służby informuje, żę kapitan Ubootxia za wybitne osiągnięcia na polu bitwy zostaje awansowany na stopień komandora i jednocześnie odznaczony zostaje dwukrotnie Platynową Torpedą z Diamentem.
Rozkaz należy odczytać przed frontem całej załogi i fakt ten odnotować w dzienniku pokładowym.


IMPERATOR FLOTY WILKÓW MORSKICH
05.04.2007
19:11
[65]
Ubootxia [ Chorąży ]

Dzieki.tylko nadal nie jestem pewien czy te odznaczenia należą sie właśnie mi?
05.04.2007
21:13
[66]
kocher [ Konsul ]

TELEFONOGRAM

JAWNE DO WIADOMOŚCI DOWÓDCY U-54 I CAŁEJ FLOTY WILKÓW MORSKICH

Rozkaz nr 2 IMPERATORA

Dowództwo Floty Wilków Morskich po zapoznaniu się z dokumentacją fotograficzną i raportami ksiąg przebiegu służby informuje, że kapitan kocher za wybitne osiągnięcia na polu bitwy zostaje awansowany na stopień kapitana oceanicznego i jednocześnie odznaczony zostaje
złotą torpedą i brązową torpedą.
Rozkaz należy odczytać przed frontem całęj załogi i fakt ten odnotować w dzienniku pokładowym.


IMPERATOR FLOTY WILKÓW MORSKICH
05.04.2007
22:05
[67]
Ubootxia [ Chorąży ]

Kocher gratuluje..na cześć KOCHERA salwa z wyrzutni 1,2 i 3...
05.04.2007
22:08
[68]
peners [ SuperNova ]

36% jak na dzień dobry i narazie :)
05.04.2007
22:57
[69]
kiman [ Pretorianin ]

Witam wszystkich wilków kapitan U-53 oberleutnant z.S KIMAN po wypłynieciu na trzeci patrol w kwadracie AM25 napotkalem konwój który chroniony był tylko przez jedna Korwete która zniszczyłem za pomoca działka a to widoczek mojego kaska
05.04.2007
22:59
[70]
kiman [ Pretorianin ]

dalsza czesc tego potoczyla sie pieknie wszystkie okrety zatopione a ten to ostatni z nich
05.04.2007
23:03
[71]
kiman [ Pretorianin ]

to ten ostatni
05.04.2007
23:04
[72]
kiman [ Pretorianin ]

Podsumowanie tegoz patrolu macie na obrazku
05.04.2007
23:09
[73]
kiman [ Pretorianin ]

Patrol ten wzbogacil mnie o wyzsza range
05.04.2007
23:51
[74]
Shalashaska [ #killnet ]

Heh proponuje zagrać w SH3 na GWX.Ja gram na 10% realizmu, wtedy to mam frajdę, zresztą ręcznie nie umiem namierzać.Ale na GWX to adrealinka udeża jak pingują z trzy niszczyciele.
06.04.2007
00:29
[75]
kocher [ Konsul ]

peners---> Czyli masz aktywnego oficera do spraw uzbrojenia, który za Ciebie aktualizuje wszystkie namiary wrogiej jednostki. Twoim zadaniem jest ufiksować cel w peryskopie lub UZO, otworzyć luk wyrzytni torped i nastepnie kolejno po sobie wydać mu komendy:
1. identyfikacja celu, czekasz na jego potwierdzenie
2. namierz cel, czekasz na jego potwierdzenie
3. po usłyszeniu potwierdzenia natychmiast odpalasz torpedę
I teraz masz dwie możliwości wyboru albo nastawiasz głębokość torpedy, aby przeszła pod statkiem i eksplodowała pod nim, Aby tego dokonać musisz na zagarze głębokośco nastawić od 1 do 2 metrów poniżej zanużenia statku w zależności od pogody. Im bliżej prędkość wiatru wynosi 0 sekm tym bliżej 1 metra, a nawet 0,7 m, a im bliżej 15 msek tym bliżęj 2m. Przykładowo głębokość zanużenia wrogiego statku wynosi 8,5 m. Prędkość wiatru 9msek to głębokość torpedy nastawiasz na 9,5 m i odpalasz. W powyższym przypadku nie musisz zwracać uwagi pod jakim kątem odpalasz torpedę. Kiedy nabierzesz trochę wprawy nieznacznie przesuwając wskazówke na 1 zegarze po lewej w KT, celując tak aby torpeda przeszła pod statkiem na wysokości mostka z kominem masz 99% zatopienia.
Druga metoda: musisz podejść do celu niezauważony na odległość poniżej 1000, ale nie bliżęj jak 300m. Odpalasz z wyrzutni wcześniej otwartej liczy sie każda sekunda. Cel musi być blisko kąta 0 jeśli strzelasz z dziobowych, albo blisko kąta 180 z rufowych. Czyli kurs Twojego celu z twoim kursem tworzy kąt bliski kątowi prostemu, Mając cel ufiksowany w peryskopie masz otwartą księgę okrętów z obrazkiem Twojego celu. W pewnym momencie ok. +- 15 stopni pokażą się przedziały wrogiej jednostki. Myszką klikasz na zbiorniku paliwa i czekasz aż punkt fiksacji zmieni się na kolor zielony. Szybko odpalasz i gotowe. Pozostaje Ci tylko czekać na efektowną eksplozję.
Jesli zrobisz zdjęcie, opiszesz akcje i opublikujesz w naszym wątku powitamy Ciebie jako nowego łowcę we Flocie Wilków Morskich.
Powodzenia!


Ubootxia---> Komandorze czyje sie bardzo zaszczycony Twoimi honorami na cześć U-54

Masz rację. Walka z niszczycielem jest bardzo trudna. To prawdziwa bestia, cały czas zmienia kurs, predkość posiada bardzo skuteczne działa i do tego jeszcze bomby głębinowe. Jeżeli wie o Twojej obecności nie lada osiagnieciem jest go zatopić. Bardzo na niego uważaj. Potrafią wyłączyć silniki i czekać na Ciebie. W tej sutyacji sonar jest do niczego. Musisz bardzo ostrożnie wychylić peryskop i sprawdzić 360 stopni wokół siebie czy ta bestia nie czeka. Bardzo niebezpieczny przeciwnik!


Kiman---> Abyś został przyjęty do Floty Wilków Morskich podaj na jakim % trudności grasz. Przypominam, że jednostek neutralnych nie zatapiamy!

Życzę udanych łowów!

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-06 00:50:50]
06.04.2007
07:44
[76]
kiman [ Pretorianin ]

Poziom na jakim gram to jakies 86% mam widok zewnetrzny do wlasnie takich ciekawych ujec i pomoc oficera
06.04.2007
08:07
[77]
kocher [ Konsul ]

TELEFONOGRAM

TAJNEPILNE TYLKO DO WIADOMIŚCI KOMANDORA UBOOTXIA

Jako członek Dowództwa Floty Wilków Morskich Pańska opinia jest niezbędna, aby Dowództwo mogło podjąć decyzję w kwestii przyjęcia do Floty kadeta kimana , absolwenta Wyższej Szkoły Oficerskiej Floty Wilków Morskich. Decyzję należy podjąć niezwłocznie.


IMPERATOR FLOTY WILKÓW MORSKICH


po przeczytaniu spalić, popiół wyrzucić za burtę
06.04.2007
09:15
[78]
Ubootxia [ Chorąży ]

OD:u-98
Do:Dowództwa Floty Wilków Morskich

Zgadzam się na przyjęcie kadeta Kimana w poczet Floty Wilków.Po zapoznaniu sięz dokumentacją oraz zdjęciami wyrażam pozytywną opinię na temat kadeta.Ahoj

Komandor Ubootxia
06.04.2007
11:03
[79]
kocher [ Konsul ]

Ubootxia i kiman---> Proponuję, aby każdy z nas wybrał dla siebie numer okrętu podwodnego, aby się nie dublowały. Ten numer będzie już na zawsze.
Od dziś ja pływam na U-5522
06.04.2007
11:15
[80]
Ubootxia [ Chorąży ]

no ok ...to ja pływam na U-700
06.04.2007
11:22
[81]
kiman [ Pretorianin ]

to ja pływam na U-53
06.04.2007
15:22
[82]
peners [ SuperNova ]

Koher bardzo ciekawe ja zawsze tłukłem bo tłukłem chłopaki z Frontline doradzili mi bym głebokość torped nastawiał na 1,5-2m z zapalnikiem uderzeniowym jak dla początkującego??

06.04.2007
15:52
[83]
kocher [ Konsul ]

peners---> Ja jednak jestem zwolennikiem torpedy z włączonym zapalnikiem magnetycznym. Jest bardziej skuteczna. A ponadto zwróć uwagę na fakt, ze kiedy przestawiasz zapalnik na magnetyczny to torpeda posiada 2 zapalniki, a nie 1. Ma zapalnik magnetyczny i kontaktowy. Jeżeli fala spowoduje wyniesienie torpedy powyżej wyznaczonej głębokości, albo statek wroga nagle zanuży się głębiej, a torpeda trafi pod kątem zbliżonym do 90 stopni to eksploduję. I dlatego zalecam jak na wstępie.

Tak wygląda aksplodujący od jednej torpedy Tankowiec T2
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-07 16:14:16]
06.04.2007
18:02
[84]
kocher [ Konsul ]

TELEFONOGRAM

JAWNE DO WIADOMOŚCI DOWÓDCY U-53 I CAŁEJ FLOTY WILKÓW MORSKICH

Rozkaz nr 3 IMPERATORA

Dowództwo Floty Wilków Morskich po zapoznaniu się z dokumentacją fotograficzną i raportami ksiąg przebiegu służby informuje, że kadet kiman za wybitne osiągnięcia na polu bitwy zostaje awansowany na stopień kapitana oceanicznego i jednocześnie odznaczony zostaje złotą torpedą.
Rozkaz należy odczytać przed frontem całej załogi i fakt ten odnotować w dzienniku pokładowym.


IMPERATOR FLOTY WILKÓW MORSKICH
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-06 18:05:12]
06.04.2007
21:47
[85]
kiman [ Pretorianin ]

Jestem zaszczycony tym awansem i odznaczeniem niebawem ruszam w kolejny rejs.Ale weekend musze sobie odpuscic dorabiam jako grajek na weselach i wlasnie nadszedl czas na zniwa powodzenia dla wszystkich wilkow morskich
07.04.2007
08:25
[86]
peners [ SuperNova ]

Wczoraj miałem farta nagle wyskoczył mi okręt wojenny który chciałęm zatopić ale niestety nie zdążyłem bo sie strasznie szybko zbliżkał ku mnie nawet nie zuazyłem keidy znalazł sie zaraz nademną i zatonął mój kiosk i działa spowodowały u niego takie uszkodzenia ze go staranowałem :)


P.S Jak lepiej konczyć misje płynąć z portu do portu czy z portu do punku docelowego a potem wrócić w okolice portu i zakonczyc odrazu misje ??
07.04.2007
10:55
[87]
kocher [ Konsul ]

peners---> Niestety SH 3 posiada kilka bugów. Jednym z nich to fakt, że nie zalicza się na konto gracza jednostek staranowanych. Tak naprawdę niemcy nie marnowali pocisków do działa pokladowego na kutry rybackie i inne pomniejsze stateczki tylko je taranowali. Inną taktykę stosowali w przypadku przechwycenia pojedyńczego frachrowca. Wchodzili na pokład, podkładali ładunki wybuchowe i przeciwnik zatopiony.
Ale anglicy szybko wypracowali skuteczną metodę na polityke oszczędnościową niemców. Wypuścili krążowniki pomocnicze inaczej zwane statki widma. Płynął sobie taki frachtowiec C2, który miał zakamuflowane solidne działa, do paleniska w kotłach dorzucali szmaty aby bardziej dymił. Uboaty oczywiście się zbiegały, bo to łatwa zdobycz. Wynużali się aby przeprowadzić abordaż i w najlepszym wypadku kilku z członków załogi stawało sie jeńcami wojennymi.

Wracając do Twoich pytań. Tak błyskawicznie atakują niszczyciele. Jeżeli zależy Ci na punktach reputacji a warto ich mieć dużo które pełnia role pieniędzy za które modernizujesz okręt opłaca się zaliczać akwen do patrolowania, a później masz wolną rękę. Ja czasami mam zero torped ale płynę aby zaliczyć strefę patrolowania bo to sa cenne punkty. Punkty również otrzymujesz za potwierdzony kontakt z konwojem przesłany przez radiostację oraz za samodzielny powrót do bazy. Za te dwa ostatnie niewiele ich jest, ale są.

Przy okazji podaj stopień trudności w % na jakim grasz i podaj wymyślony numer U-? pod którym będziesz pływał we Flocie Wilków Morskich.

Na zdęciu obok mały statek handlowy, który za chwilę zatonie. Pogoda 15ms. Głębokość wroga 6,8 m, torpedę nastawiłem z zapalnikiem magnetycznym na głębokości 8,2.

Ahoj! Życzę udanych łowów!
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-07 13:26:40]
07.04.2007
13:23
[88]
peners [ SuperNova ]

Teraz dokładnie i nie odwaracalnie gram na 39% realizmu a jeśli chodzi o nr to może być u - 99 ??
07.04.2007
13:42
[89]
kocher [ Konsul ]

kadecie peners, dowódco U-99 oczekujemy z niecierpliwościa na Twoje udokumentowane opisem i zdjeciem sukcesy.


Za chwilę opublikuję obok zdjęcie ostatniego sukcesu dokumentujące moje spotkanie z małym konwojem, który zatopiłem 4 torpedami. 2 torpedy kosztował mnie mały tankowiec.
Pogoda 15ms, zachmurzenie całkowite, opady-brak, mgła średnia. Frachtowiec C2 pękł na pół, ale nie zdążyłem zrobić zdjęcia, drugi to mały statek handlowy na zdjeciu powyżej, a trzeci na deser to mały tankowiec.
Podczas tego samego patrolu spotkałem 2-gi konwój. Pogoda nadal paskudna. Anglicy już zaczynają być czujni. 1 torpedą trafiłem we Frachtowiec C3 z dziobowej. Koledny statek to był Tankowiec T2 i saczął manewrować. Kolejno wystrzeliłem dwie torpedy, które nie trafiły o włos. Dopiero trzecia trafiła i natychmiast eksplodowałzdjęcie w poście 83 . Trzeci też Frachtowiec C3 zatopiony 1 torpedą.W międzyczasie z rufowej wyrzutni trafiłem pierwszy Frachtowiec i nadal nie chciał zatonąć, ale stanął w miejscu. Po załadowaniu torpedy wykończyłem go 3 torpedą z wyrzutni rufowej. Trudno mi było ocenic jego głebokość, był uszkodzony + sztorm, dlatego nastawiłem torpedę na głębokość 5m i odpaliłem prostopadle do jego burty. Pozostało mi tylko 3 torpedy. Zobaczę co się dzieje w porcie Loch Ewe, jestem w jego pobliżu. Może spotkam jakąś gruba rybę.
I poszedłem spać przed 3 rano. Muszę sie z Wami podzielić dalszym opisem swojego rejsu.
W porcie straciłem tylko czas. Nic nie było, tylko mewy. Ale penetrując okolice Loch Ewe sztorm ustał. Pogoda 6msek. Wspaniale, płynę poszykać czegoś do zatopienia z diała w kierunku Morza Hebrydzkiego. Tylko trzy torpedy, amunicja do działa i zmęczona załoga.
Czarna noc. Zero gwiazd i księżyca. A tu nagle meldunek: wrogi okręt, odległość średnia, namiar 40 stopni. Rzuciłem się do UZO wydaje rozkaz oficerowi: podaj odległość. W odpowiedzi słyszę 500!, a za sekundę w UZO widzę niszczyciel! Oni też ślepi. Dopiero teraz mnie zauważyli. I reflektorem po oczach. Z pośpiechu zamiast wcisnąć klawisz C nacisnąłem X. Wreszcie wydałem rozkaz awaryjnego zanurzenia. Wieki całe się zanurzałem! Dostałem prezent przy drugiej salwie niszczyciela w przedział dieslów, a później jeszcze w kiosk. Na szczęście do dna było 76 m. Naprawa przecieku. Jak byłem na 36 m, rzycił bombami. kolejne przecieki w innych przedziałach. Na glębokości 50 m. zmiejszyłem prędkość do najmniejszej i walka z przeciekami i uniki. Jak tylko opanowałem przecieki, mimo że mój okręt był prawie cały żółty. Rozkazałem cisza na pokładie. Zabawa w chowanego trwała długo i cichaczem uciekłem. Kiosk miałem pomarańczowy z uszkodzonymi peryskopami.
Jak już go zgubiłem obrzydliwa bestia wynurzyłem się i ful naprawa. Okręt gotowy do walki.
Byłem głodny krwi. Wilk z podkulonym ogonem, zbity, cała załoga z wykrzyknikami zmęczenia.
Komunikat przez radio wrogi duży konwój... To całkiem blisko! Ponad cała naprzód, akurat wyjdę na pozycję przed konwojem. I dopadłem go. Peryskopowa, idealnie nastawiłem się na wprost konwoju. Maszyny stop. Patrzę przez peryskop a tu idzie i węszy niszczyciel. No nie!
Nie daruję! Choćbym miał ostanie trzy torpedy wystrzelić. Przymierzyłem się z diobowej-pal-zatopiony!!! Dopiero teraz peryskop zwróciłem na konwój. Jest! Tankowiec T3. Dwie torpedy i po nim. Kiedy uciekłem z konwoju, płynąc Morzem Szkockim zatopiłem z działa mały konwój w składzie: Frachtowiec C2, mały tankowiec i średni statek handlowy. Następnie dopadłem kolejne dwa staki:mały tankowiec i przybrzeżny statek handlowy. Plynęły razem, a pogoda była odpowiednia dla działa. Co za emocje! Wspaniała gra!
Może Dowództwo Floty Wilków Morskich przyzna mi 3 srebrne torpedy, 1 brązową torpedę i za ten niszczyciel brązową torpedę z diamentem?
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-08 14:20:37]
08.04.2007
13:29
[90]
peners [ SuperNova ]

Ja właśnie rozwaliłem duży konwój co do jednego przeciwnika oprócz statków neutralnych razem 14 sztuk poszło z mojej reki na dno. Trochę problemów sprawiły mi niszczyciele ale i z nimi sobie poradziłem :)

To rozgrzewka podczas patrolu a nóż trafiły sie dwa stateczki gdzie jeden dostał elegancko w zbiorniki z paliwem :)
08.04.2007
13:30
[91]
peners [ SuperNova ]

A tutaj już po zatopieniu jednego niszczyciela czy 2 driga do konwoju stała otworem :)
08.04.2007
13:31
[92]
peners [ SuperNova ]

A tutaj koniec imprezy został tylko 1 któremu również nie popuściłem.
08.04.2007
14:30
[93]
kocher [ Konsul ]

peners---> Gratuluję! Podaj ile tych niszczycieli zatopiłeś.

Napewno niedługo Dowództwo Floty wróci do Kwatery Imperatora i będą przydzielane odznaczenia i awanse.
Ja natomiast muszę opublikować zdjęcie BESTI pozbawionej pazurów. Oto obok niszczyciel C Class po mojej torpedzie.

Ahoj! Życzę udanych łowów.
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-08 14:32:28]
08.04.2007
19:59
[94]
peners [ SuperNova ]

Ok jak bede w domu to podrzuce skrina z podsumowania misji i zobacze jak dokładnie sie nazywały te dwa niszczyciele ale to jakieś pospolite były oczywiście jeszcze dwie korwety sie nawineły tam :)
08.04.2007
20:15
[95]
kocher [ Konsul ]

TELEFONOGRAM

TAJNEPILNE TYLKO DO WIADOMIŚCI KOMANDORA UBOOTXIA I KAPITANA OCEANICZNEGO KIMAN

Jako członkowie Dowództwa Floty Wilków Morskich Wasza opinia jest niezbędna, aby Dowództwo mogło podjąć decyzję w kwestii przyjęcia do Floty kadeta peners i kadeta Almazor , absolwentów Wyższej Szkoły Oficerskiej Floty Wilków Morskich. Decyzję należy podjąć niezwłocznie.


IMPERATOR FLOTY WILKÓW MORSKICH


po przeczytaniu spalić, popiół wyrzucić za burtę
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-09 03:28:10]
08.04.2007
22:49
[96]
Shalashaska [ #killnet ]

Dlaczego nie gracie na dodatku GWX?Przecież lepsza grafika, więcej mozliwości.
09.04.2007
00:35
[97]
Almazor [ Junior ]

Ahoj Wilki Morskie
09.04.2007
01:57
[98]
Almazor [ Junior ]

Do Dowództwa floty Wilków Morskich.

Kadet ALMAZOR dowodzący U-215 (stop.trud.56%) zwraca się z prośbą o przyjęcie jego okrętu wraz z załogą do Floty Wilków Morskich czym wzmocni flotę i jej osiągnięcia.
Za pozytywne rozpatrzenie swej prośby zgóry dziękuje.
Kadet ALMAZOR.
09.04.2007
03:27
[99]
kocher [ Konsul ]

Ahoj! Wilki Morskie!

Almazor--->Członkowie Dowództwa Floty lada dzień powrócą ze świątecznych przepustek i napewno wydadzą swoje opinie. Zresztą zobacz w poście 95 Imperator wysłał już telefonogram.
Regulamin Floty jest prosty, napewno już przeczytałeś wszystkie posty w tym wątku. Cieszę się, że będziesz z nami. A więc Wilku Morski z U-215 wypływaj w morze po zdobycz! Dowództwo oczekuje na opisy i zdjęcia Twoich sukcesów.

Shalashaska---> co to jest za dodatek GWX? I dlaczego jest taki dobry?


Kończę kolejny rejs. Usilnie poszukuję grubych ryb, ale jak narazie bezskutecznie. W sektorze AM-11 przechwyciłem mały konwój. Noc z księżycem w pełni, sztorm 12msek. Konwój był widoczny jak na patelni, gdyż księżyc mieli za sobą, a ja atakowałem z drugiej stronu w wynurzeniu. Pierwsza torpeda trafiła frachtowiec C2 i zwolniła go do 2 węzłów. Druga torpeda celnie ugodziła mały tankowiec zatonął po 5 minutach. Trzecią torpedę wystrzeliłem do Przyb. statku handlowego, ale hybiłem. Czwarta topeda nie dała mu żadnych szans. Szybko dogoniłem uciekający Frachtowiec C2 i dobiłem go piątą torpedą. 5 torped na 3 statki. Chyba będzie kolejna srebrna torpeda. Na zdjęciu efektowne zdjęcie Frachtowca C2 na tle księżyca.

UWAGA WSZYSTKIE WILKI MORSKIE! Podobno Imperator kończy budowę kantyny kapitańskiej gdzie raz na tydzień w piątki będzie wywieszana tablica z kapitanami i wszystkimi zdobytymi odznaczeniami. W zaufaniu mówiono mi, że będzie dobra kuchnia, szampan i rum.

Ahoj! Życzę udanych łowów.
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-09 03:28:53]
09.04.2007
10:07
[100]
Shalashaska [ #killnet ]

Tutaj masz o modach i min o GWX wwwubootwaffeplforumviewforum?f=10
09.04.2007
11:52
[101]
Ubootxia [ Chorąży ]

Witam,dzisiaj przybiję wieczorem do portu więc wydam swoją opinie.
09.04.2007
12:20
[102]
kocher [ Konsul ]

Shalashaska--->Dzięki za linka. Nie jestem mocny w technikaliach komputerowych, a jak mam coś grzebać w plikach, a nie daj boże w Dosie to mi ciarki po plecach chodzą.
Musze poczekać na speca od PC-tów, który jeszcze słodko śpi.

Może któryś z Wilków Morskich zna się na tym lepiej i wyda swoją opinię czy warto instalować ten dodatek.

link w poście 100.
Jak dla mnie strasznie dużo sypania się systemu, zawieszanie się gry, te kombinację ze spolszczeniem, reinstalacja, a bugi takie same. Czarna magia!
Jeszcze raz dziekuję, czekam na opinie oraz przebudzenie speca. Wszystkiego dobrego Shalashaska. ;)
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-09 12:56:33]
09.04.2007
12:26
[103]
peners [ SuperNova ]

Witam dziś wyruszam po południu na kolejny patrol oraz udokumentuje dokładnie moje ostatnie osiągniecie zatopienia całego dużego konwoju oraz dwóch niszczycieli.
09.04.2007
12:54
[104]
kocher [ Konsul ]

Komandor Ubootxia, Kapitan oceaniczny Kiman, Kadet Almazor

Z powodu Waszej opieszałości prace wykończeniowe kantyny kapitańskiej nie mogą zostać zakończone. Rozumiem Wasze oddanie walce i pochwalam je, ale Jesteście niedoścignionymi wzorcami całej Floty. Wszyscy marynarze na Was patrzą i podziwiają.
Dlatego oczekuję od Was godnej postawy i uzupełnienia w Departamencie Kadr swoich awatarów.

IMPERATOR
09.04.2007
13:20
[105]
kiman [ Pretorianin ]

jestem za przyjeciem kadeta penersa i kadeta Almazora
09.04.2007
14:35
[106]
kocher [ Konsul ]

Ahoj! Wilki Morskie!

Podobna sytuacja jak poprzednio, ale tylko dwa frachtowce. Pogoda 7msek, ale księżyc tym razem ja mam za rufą. Ścigam ich na peryskopowej. Idą 5 w, a ja 8 węzłów. Gdyby pogoda była mniejsza tylko o 1 sekundę miałbym już kolejną brązową torpedę. A tak to zobaczymy.
Mam 5 torped!
09.04.2007
17:06
[107]
peners [ SuperNova ]

Oto właśnie pierwsza strona dziennika i te dwa niszczyciele które poszły spać z rybkami podczas mojej wspaniałem misji zatopeinia duzego konwoju :) Łacznie 16 statków zatopiłem podczas tamtego patrolu.
09.04.2007
19:10
[108]
kocher [ Konsul ]

Ahoj! Wilki Morskie!

peners---> To dopiero połów! 2 brązowe torpedy z diamentem i 1 złota torpeda. Nieżle.

PYTANIE DO WSZYSTKICH WILKÓW MORSKICH.
Czy nie powinniśmy zaliczać do grona ASÓW FLOTY obok dowódców, ktorzy zatopili pancerniki, lotniskowce i krążowniki także tych którzy w pojedynkę zatopili cały duży konwój? Przecież to nie lada wyczyn. Czekam na opinię i brakujące awatary. Oczywiście nadal nie zatapiamy statków neutralnych. I zatopienie całego dużego konwoju z pozostawieniem statków neutralnych to będzie zaliczony duży konwój.

Po obiedzie przystąpiłem do zatopienia 2 frachtowców: C2 i Przyb. statek handlowy. Wystrzeliłem 5 torped! Wszystkie celne, 3 do Fachtowca C2 i 2 do Przyb. statku handlowego. Poszły na dno. Na drugi raz nie będę atakował z pełnym żołądkiem. Nadal moją bazą jest Wilhelmshaven. Wreszcie mogłem nabyć okręt typu VIIC. Na zdjęciu obok mój nowy U-5522.

Życzę udanych łowów.
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-09 19:11:24]
09.04.2007
21:22
[109]
Ubootxia [ Chorąży ]

Witam,wróciłem
kocher troche dziwne że na C2 poszły Ci 3 torpedy skoro jedną magnetyczną zatopiłem ten oto C3...a i zgadzam się aby do Asów wliczać osoby które zatopiły całe konwoje ale może z jakąś większą eskortą co?może około 3 statków eskorty?
09.04.2007
21:45
[110]
Ubootxia [ Chorąży ]

wróciłem i odrazu zabawa...i znów jedna torpeda wystarczyła
09.04.2007
22:11
[111]
kocher [ Konsul ]

Ubootxia---> Nie odpowiedziałeś do Imperatora post 95
Piękne zdjęcia. Ten Frachtowiec C3 dostał w zbiornik paliwa i bardzo efektownie sie łamie! :)
09.04.2007
22:18
[112]
Shalashaska [ #killnet ]

Właśnie to jest goły SH3, zatapiasz jedną torpedą C3:D.W dodatku GWX jest to bardzo ciężko zrobić.Oprucz tego w tym modzie nie ma jakiś C2 czy C3, jest dużo większy wybór jednostek, portów, większa ilość konwojów.Np jest duża jednostka co przewozi amunicje, wystarczy kilka celnych strzałow z 88m i fajne fajerwerki.Dodano również przydatny stoper który zawsze możesz mieć na wierzchu nawet jak jesteś na mostku itp.W GWX sztorm nie trwa dwa tygodnie, jest dużo lepszy, nie ma bugów, gra jest bardziej realistyczna, dzwięki są fantastyczne.Sam GWX waży około 700mb i jest do niego spolszczenie którego sam używam.W SH4 narazie nie gram dopóki nie załatają multum bugów.
09.04.2007
22:22
[113]
peners [ SuperNova ]

Ja nie gram narazie w SH 4 bo komp za słaby a na SH jest jak znalazł zeby na full detali pograć :)
09.04.2007
22:29
[114]
Shalashaska [ #killnet ]

scren z GWX
09.04.2007
22:42
[115]
Shalashaska [ #killnet ]

nastepny scren, u gory widac schowany stoper, zoom mały więc mało detali ofiary^^
09.04.2007
22:44
[116]
Shalashaska [ #killnet ]

Takich konwojów jest dużo:D
09.04.2007
22:47
[117]
Ubootxia [ Chorąży ]

wiesz powiem Ci ze wole golego SH3

Do IMPERATORA...
moja opinia jest pozytywna
09.04.2007
22:53
[118]
kocher [ Konsul ]

Shalashaska---> widzę, ża spolszczenie nadal kulawe. W linku który podałeś na forum dyskusyjnym przeraziły mnie te wszystkie manipulacje w plikach. Po zainstalowaniu dodatku morze śródziemne mam dużo nowych jednostek, spolszczenie O.K., nie tnie się i nic nie musiałem robić jedynie zainstalować dodatek. A na Forum z linka jest dużo narzekania. Jak narazie siedzę po uszy w SH-3 z oficjalnym dodatkiem ;)

Jak chcesz możesz do naszej floty dołączyć. Regulamin powyżej. Każdy spec od zatapiania jest u nas mile widziany.
Pozdrawiam.

Almazor i peners---> podajcie typy okrętów na których pływacie VII- ?
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-09 22:59:02]
09.04.2007
23:09
[119]
Shalashaska [ #killnet ]

Ja dopiero jestem zielony w tym wszystkim a potrafiłem dojść do wszystkiego.GWX jest normalną instalką free.Poszukaj dobrze np w torrentach.Ten na screnie służył do szkolenia załogi z obsługi 88mm:]

Hmm... dzieki ale ja gram ot tak dla zabicia czasu.Gram praktycznie na przerobionym cfg, wszystko u mnie kosztuje 0 renown i jest odrazu dostępne.Gram jak pisałem dla zabica czasu.
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-09 23:10:48]
09.04.2007
23:32
[120]
kocher [ Konsul ]

TELEFONOGRAM

JAWNE DO WIADOMOŚCI DOWÓDCY U-215 oraz U-99 I CAŁEJ FLOTY WILKÓW MORSKICH

Rozkaz nr 4 IMPERATORA

Dowództwo Floty Wilków Morskich po zapoznaniu się z dokumentacją fotograficzną i raportami ksiąg przebiegu służby U-99 informuje, że kadet peners za wybitne osiągnięcia na polu bitwy zostaje awansowany na stopień komandora i jednocześnie odznaczony zostaje dwoma Brązowymi Torpedami z diamentem i jedną Złotą Torpedą. Ponadto za zatopienie całego dużego konwoju i czterech wojskowych jednostek ochraniających go, przyznaje zaszczytny tytuł ASA FLOTY WILKÓW MORSKICH.
Kadet Almazor za ukończenie Wyższej Szkoły Oficerskiej Floty z wynikiem celującym zostaje awansowany do stopnia kapitana i powierzam pod jego dowództwo U-215.
Rozkaz należy odczytać przed frontem całej załogi i fakt ten odnotować w dzienniku pokładowym.


IMPERATOR FLOTY WILKÓW MORSKICH
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-09 23:34:12]
10.04.2007
00:21
[121]
Ubootxia [ Chorąży ]

Kocher a ja mam dla Ciebie dobra wiadomość...wracam z patrolu swoją łódką VIIC i nagle dostaje depesze o okręcie wojennym..ja tam płyne a mam tylko 3 torpedy w wyrzutniach dziobowych i jedna w rufowej.płyne bo blisko mnie(ja byłem w kwadracie CF98) a on akurat do mnie płyną.a to nie okręt tylko duży konwój z ...Pancernikiem Nelson...niestety nie mogłem mu odpuścić i zatopiłem go 3 ostatnimi torpedami i ostatnią rufową wystrzeliłem w kierunku Niszczyciela Hunt I...niszczyciela niestety nie trafiłem : ale zatopiłem po raz 2 Nelsona :D i to niedaleko cieśniny Giblartarskiej jak płyną w kierunku Atlantyku.
10.04.2007
00:49
[122]
kocher [ Konsul ]

DOWÓDCY FLOTY WILKÓW MORSKICH


1. Komandor Ubootxia U-700
Pancerniki zjada jak bułeczki z masłem na śniadanie. Do
Floty wstąpił 05.04.2007r.Okręt podwodny klasy VIIC.
AS FLOTY
Odznaczony
1. 3x PLATYNOWĄ TORPEDĄ Z DIAMENTEM
2. 2x BRĄZOWĄ TORPEDĄ Z DIAMENTEM


2. Komandor oceaniczny kocher U-5522
Niszczyciele nazywa bestiami. Do Floty wstąpił 05.04.2007r.
Okręt podwodny klasy VIIC.
AS FLOTY
Odznaczony
1. 1x SREBRNĄ TORPEDĄ Z DIAMENTEM
2. 1x BRĄZOWĄ TORPEDĄ Z DIAMENTEM
3. 1x ZŁOTĄ TORPEDĄ
4. 5x SREBRNĄ TORPEDĄ
5. 4x BRĄZOWĄ TORPEDĄ

3. Kapitan oceaniczny Kiman U-53
Twórca najbardziej popularnych szantów w całej flocie.
Do floty wstapił 06.04.2007r. Okręt podwodny klasy VIIB.
Odznaczony
1. 1x BRĄZOWĄ TORPEDĄ Z DIAMENTEM
2. 1x ZŁOTĄ TORPEDĄ


4. Komandor peners U-99
Najbardziej uwielbiany przez kobiety dowódca.
Do Floty wstąpił 09.04.2007r. Okręt podwodny klasy
AS FLOTY
Odznaczony
1. 2x BRĄZOWĄ TORPEDĄ Z DIAMENTEM
2. 1x ZŁOTĄ TORPEDĄ

5. Kapitan Almazor U-215
Podczas długich rejsów łowi z kiosku ryby
Do Floty wstąpił 09.04.2007r. Okręt podwodny klasy VIIB
Odznaczony
1. 2x BRĄZOWĄ TORPEDĄ Z DIAMENTEM
2. 1x ZŁOTĄ TORPEDĄ
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-12 09:43:13]
10.04.2007
00:52
[123]
Ubootxia [ Chorąży ]

Kapitan Almazor uwielbia łowić ryby ze swego okrętu
10.04.2007
06:51
[124]
Almazor [ Junior ]

Witam
pływam na VII-B
moich zdjęć niestety nie potrafie opublikować (pliki bmp 250kb)
może mi coś doradzicie
wczoraj próbowałem przez półtorej godziny i żadne nie poszło
HELP
10.04.2007
08:34
[125]
Ubootxia [ Chorąży ]

to żeby opublikowało to musi mieć zdecydowanie mniejszy rozmiar pliku i bmp odradzam.weż włącz PAINTA (menu startprogramyakcesoriapaint) i tam otwórz ten plik bmp kliknij zapisz jako i tam weź zrób tak jak na tym screenie obokAHOJ
10.04.2007
09:16
[126]
[]Agent [ Chorąży ]

To i ja się pochwalę moimi zdobyczami. Gram na modzie GWX na 66% realizmu okręt VII C.
trafiłem na duży konwój broniony tylko przez 1 korwetę typu Flower. Zasadzka się udała - 1 celna torpeda pod kil i konwój został bez obrony. To była masakra- wystrzelałem wszystkie torpedy i pociski z działa. Obok screeny z logu.
10.04.2007
09:16
[127]
[]Agent [ Chorąży ]

I następny
10.04.2007
09:17
[128]
[]Agent [ Chorąży ]

I podsumowanie
10.04.2007
09:34
[129]
kocher [ Konsul ]

TELEFONOGRAM

JAWNE DO WIADOMOŚCI DOWÓDCY U-700 I CAŁEJ FLOTY WILKÓW MORSKICH

Rozkaz nr 5 IMPERATORA

Dowództwo Floty Wilków Morskich po zapoznaniu się z dokumentacją fotograficzną i raportami ksiąg przebiegu służby U-700 informuje, że Komandor Obootxia za wybitne osiągnięcia na polu bitwy zostaje odznaczony Platynową Torpedą z Diamentem.
Rozkaz należy odczytać przed frontem całej załogi i fakt ten odnotować w dzienniku pokładowym.


IMPERATOR FLOTY WILKÓW MORSKICH
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-10 09:35:37]
10.04.2007
09:39
[130]
[]Agent [ Chorąży ]

W następnej misji nie było już tak różowo. Trafiłem na konwój broniony przez 2 korwety typu Flower. Pierwsze na cel poszły 2 handlowce - zatopione, ale wtedy wzięły się za mnie korwety. jedna namierzyła mnie i zaczęla na mnie atak, ale na tyle głupio, że szła prosto na moją wyrzutnię rufową - jeden magnetyk pod kil i na dno. W międzyczasie w konwoju zauważyłem smaczny kąsek - duży tankowiec- musiałem go mieć. Skradając się do niego, był po drugiej stronie konwoju, zatopiłem jeszcze 2 merchanty i wtedy druga korweta się do mnie przyssała. Wystrzeliłem w jej kierunku wszystkie pozostałe torpedy ale drań zygzakował i wszystkie chybiły. Włączyłem cichy bieg i oddaliłem się od korwety ale ten tankowiec nie dawał mi spokoju. Pomyślałem sobie - raz się żyje i w odległości ok 3 km wynurzyłem się , załoga do działa i atak na korwetę. Zaczęła się wymiana ognia. Załoga korwety była mało doświadczona i pociski padały obok, ale moi też nie mogli trafić więc dałem cała naprzód i kazałem załodze złapać się czego się da - będziemy taranować. Przy prędkości 13 węzłów walnąłem w korwetę obróciłem się bokiem do niej i z działka plot rozwaliłem działo i km w korwecie, a potem to już była egzekucja. Po wykończeniu korwety popędziłem za tankowcem i resztą pocisków do działa zatopiłem go, aczkolwiek nie było łatwo bo się okazało, że na handlowcach pojawiły się działa - to chyba konie ataków nawodnych- pomyślał mój kaleut i smutny z przechyłem na lewą burtę powrócił do bazy.
10.04.2007
10:03
[131]
Ubootxia [ Chorąży ]

a oto moje odznaczenia:D
10.04.2007
10:29
[132]
kocher [ Konsul ]

Ubootxia---> W moim pudełku nigdy nie miałem tych trzech górnych odznaczeń tylko zawsze same krzyże. Czy znasz na to jakąś radę?

Agent---> widzę nowego podwodniaka. Czy chcesz przyłączyć się do Floty Wilków Morskich? Regulamin w postach powyżej.

Do 16.00 stoję w porcie. :(

Życzę udanych łowów.
10.04.2007
10:29
[133]
kiman [ Pretorianin ]

No i po swietach ruszam do boju nie moge sie doczekac i moja zaloga równiez
10.04.2007
10:43
[134]
Almazor [ Junior ]

dokumentacja
10.04.2007
10:44
[135]
Almazor [ Junior ]

Ha
dzięki UBOOTXIA
10.04.2007
10:54
[136]
Ubootxia [ Chorąży ]

spoko...ja wlaśnie wypływam z St.Nazaire i znowu każe mi patrolować kwadrat CF98 a mnie się nie chce więc opłynę Wlk.Brytanie i między wyspami wpłyne na morze bałtyckie..tam będe zatapiał statki.....
10.04.2007
11:53
[137]
Ubootxia [ Chorąży ]

postanowiłem że opłynę wielką brytanię no i tu zaczeło się...w pewnym momencie postanowiłem że popłynę do portu Loch Ewe i tam coś zatopie a po drodze najpierw natknąłem się na Niszczyciel C Class a potem na Niszczyciel Clemenson..pierwszy zatopiłem jedną magnetyczną którą dostał w dziub a drugi zatopiłem jedną rufową i jedną dziobową(obie kontaktowe)-obie dostał w rufe przy śrubie...płynę więc dalej.na mapie macie miejsca gdzie są zatopione
10.04.2007
12:05
[138]
kiman [ Pretorianin ]

Panowie oto mój okrecik
10.04.2007
12:16
[139]
Ebert [ Pretorianin ]

W Loch Ewe potrafi często stać piękny pancernik na redzie. :-) Łatwo się go zatapia. Ale trzeba uważać. W środku zatoki jest wyspa. Jak popłyniesz prosto na port, to OK, ale dużo niszczecieli. Jeśli opłyniesz wyspę z lewej strony, to mniej więcej w 13 jej długości stoi sieć przeciw okrętom podwodnym. Należy zatem w nocy przepłynąć nad siecią (na powierzchni) i w ten sposób dostać się do kąsków w porcie "od dupy strony". Bardzo ryzykowna gra, ale warta świeczki. Oprócz pancernika można tam zatopić kilka ciekawych sztuk.
10.04.2007
13:25
[140]
Ubootxia [ Chorąży ]

nie dopłynąłęm do loch ewe bo mnie przegonił niszczyciel V&W w towarzystwie niszczyciela Hunt I i 2 uzbrojonych trawlerów...mijając scapa flow pomysłałem że popłyne do hartlepool...a gdzie..wogóle taka obstawa że płyne do norwegii do portu a potem na morze bałtyckie
10.04.2007
13:30
[141]
Ebert [ Pretorianin ]

Ależ to naturalne, że krążą pieski wokół swej budy. Trzeba poczekać na noc i płynąć na powierzchni. Nie zobaczą Ciebie, jeśli jesteś w pierwszym okresie wojny i radary nie są tak częste. Ja tak zrobiłem. Oczywiście, pełne galoty miałem, ale się opłaciło. Podczas trzech patroli tak zrobiłem. :-) A pod wodą to max 2 węzły na godzinę, żeby kawitacji nie było.
10.04.2007
13:43
[142]
Ubootxia [ Chorąży ]

no ja pod woda najwolniej płyne 3 węzłuy a na pow. 18 więc chyba wybiorę noc:D
10.04.2007
13:49
[143]
Ebert [ Pretorianin ]

Spróbuj na powierzchni, ale pamiętaj będąc przy brzegu, że nadbrzeżne baterie artyleryjskie wspierane są przez dużej mocy szperacze. Mnie one dorwały, kiedy włączyłem akcelerację czasu. Stąd moja rada: jeśli skradasz się do portu nocą na powierzchni - nie włączaj akceleracji. Jak tylko włączą się szperacze, wskakuj do wody i uciekaj (zmień kurs).
10.04.2007
15:05
[144]
kocher [ Konsul ]

TELEFONOGRAM

JAWNE DO WIADOMOŚCI DOWÓDCY U-215 I CAŁEJ FLOTY WILKÓW MORSKICH

Rozkaz nr 6 IMPERATORA

Dowództwo Floty Wilków Morskich po zapoznaniu się z dokumentacją fotograficzną i raportami ksiąg przebiegu służby U-215 informuje, że Kapitan Almazor za wybitne osiągnięcia na polu bitwy zostaje odznaczony Brązową Torpedą z Diamentem i Złotą Torpedą.
Rozkaz należy odczytać przed frontem całej załogi i fakt ten odnotować w dzienniku pokładowym.


IMPERATOR FLOTY WILKÓW MORSKICH
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-10 15:11:45]
10.04.2007
16:05
[145]
Ubootxia [ Chorąży ]

właśnie płynę do portu bo skończyły mi się torpedy i zaczął się sztorm więc z działa nieskorzystam...ale tu macie to co udało mi się osiągnąć
10.04.2007
16:34
[146]
kocher [ Konsul ]

TELEFONOGRAM

JAWNE DO WIADOMOŚCI DOWÓDCY U-700 I CAŁEJ FLOTY WILKÓW MORSKICH

Rozkaz nr 7 IMPERATORA

Dowództwo Floty Wilków Morskich po zapoznaniu się z dokumentacją fotograficzną i raportami ksiąg przebiegu służby U-700 informuje, że Komandor Ubootxia za wybitne osiągnięcia na polu bitwy zostaje odznaczony dwukrotnie Brązową Torpedą z Diamentem.
Rozkaz należy odczytać przed frontem całej załogi i fakt ten odnotować w dzienniku pokładowym.


IMPERATOR FLOTY WILKÓW MORSKICH
10.04.2007
20:17
[147]
kocher [ Konsul ]

Kolejny patrol z docelowym spenetrowaniem akwenu AM-25. Po drodze Scapa Flow. Spenetrowałem całe i ani śladu statku jedynie wszędobylskie kutry torpedowe. Przy wypływaniu z zatoki jeden znich posłałem na dno tradycyjnym swoim sposobem z działka plotniczego.
Obok na zdjęciu bojowa jednoska lądowa od środka.
Przed zaliczeniem AM-25 spenetruję Loch Ewe. Może tam znajde coś ekstra.
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-10 20:18:05]
10.04.2007
22:32
[148]
peners [ SuperNova ]

Straszną lipą zawiało na tym patrolu ciągle mnie po jakiś zadupiach wysyłają :
10.04.2007
22:48
[149]
kocher [ Konsul ]

peners---> Zazwyczaj na akwenie do którego Ciebie wyślą nie ma nic ciekawego, ale warto go zaliczyć dla zwiekszenia reputacji. I albo wcześniej , albo po nim płyń na prawdziwe łowy. Na mapie dołączonej do gry są pokazane akweny o wzmożonym ruchu i także trasy konwojów. Tylko zwróć uwage na daty kiedy te konwoje pływały. Dobrym sposobem jest także zrobienie rundy wokół Anglii, albo poszukaj przy Gibraltarze lub kanale La Manche. Tam spotkasz wiele statków łącznie z wrednymi niszczycielami.
Ja popłynąłem do Loch Eve. I nadziałem sie na siatkę pUboatom. Z miejsca straciłem 8% integralności kadłuba, ale nic nie znalazłem. Zastanawia mnie tylko to, że na poprzednim patrolu tej siatki nie było. Może przy nastepnym patrolu coś będzie w porcie.
Na zdjęciu obok po zdeżeniu z siecią, wynurzony przepływam nad nią.

Życzę udanych łowów.
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-10 22:50:46]
11.04.2007
08:05
[150]
kocher [ Konsul ]

Ahoj! Wilki Morskie!

Muszę się z Wami podzielić wieściami.!
Przeczucie z tą siecią pUboatom nie myliło mnie. Wracając z patrolowanego AM-25 jeszcze raz wślizgnąłem się do Loch Ewe, a tu na prawo od portu stoi lekki krążownik Fiji. Atakowaweł w dzień z peryskopowej. Pierwszą torpedę wystrzeliłemz IV wyrzutni elktryczną, aby nie była widoczna. Założyłęm, że skoro stoi w miejscu, a nie płynie będzie bardziej zanurzony. Czyli do 5 m. dodałem i torpede wystrzeliłem na głębokości 7 m. Trafiłem idealnie w śródokręcie. Drugą, już parowo-gazową nastawiłem na głębokość 2 metrów. W ten sposób zatopiłem krążownik.
Na zdjęciu obok akcja z dnia 23,05,19040 r. godz. 08.11.
Musiałem jak najszybciej podzielić się z Wami Tą wiadomością.

Życzę udanych łowów.
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-11 10:55:55]
11.04.2007
11:22
[151]
kiman [ Pretorianin ]

wróciłem wlasnie z 4 patrolu nie byl to szczesliwy patrol ale cóz oto podsumowanie patrolu
11.04.2007
11:25
[152]
kiman [ Pretorianin ]

obrazek
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-11 11:26:57]
11.04.2007
11:29
[153]
kiman [ Pretorianin ]

Musze przyznac ze jeszcze chyba nie doszedlem do takiego niskiego stanu intergralnosci okretu 64%ciekawe
11.04.2007
13:08
[154]
kocher [ Konsul ]

Szanowni koledzy, Wilki Morskie!
Dzisiaj, o ile zdążę, wyedytuję post ze zdjęciem, na którym będzie mapa z zaznaczonymi akwenami gdzie najlepiej łowić rybki. Jeszcze raz przypominam, że wyznaczony do patrolu akwen warto zaliczyć ze względu na punkty reputacji, nic innego tam nie znajdziecie. No może 1x na 10 patroli.

kiman---> w patrolu, którego jeszcze nie zakończyłem i dzisiaj będę go kontynuował przepuściłem dyżu konwój! Pogoda 15msek, zachmurzenie całkowite, opady średnie, mgła duża.
Przy moich 84% stopniach trudniści z ręcznym namierzaniem, kiedy wrogą jednostkę mogłem zobaczyć dopiero z odległości 400 m kontynuawanie ataku było bezsensowne. Zanurzyłem się na 25 m i odpłynąłem szukać lepszej pogody. Żal było odpływać, ale co innego mogłem zrobić. :(

Acha, za integralność kadłuba przyznajemy odznaczenia ale dopiero od poniżej 60%. A niszczyciel to też całkiem niezła zdobycz!
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-11 13:12:07]
11.04.2007
15:45
[155]
Ubootxia [ Chorąży ]

a ja dzisiaj i jutro siedze w porcie..może uda mi się wypłynąć na 5 min ale napewno nie dłużej
11.04.2007
16:36
[156]
kocher [ Konsul ]

TELEFONOGRAM

TAJNEPILNE TYLKO DO WIADOMIŚCI DOWÓDCÓW U-700, U-53, U-99, U-215

Jako członkowie Dowództwa Floty Wilków Morskich Wasza opinia jest niezbędna, aby Dowództwo mogło podjąć decyzję w kwestii przyznania zaszczytnego tytułu ASA FLOTY kapitanowi oceanicznemu kocher, a tym samym awansowania go na stopień komandora oceanicznego. Decyzję należy podjąć niezwłocznie.


IMPERATOR FLOTY WILKÓW MORSKICH

po przeczytaniu spalić, popiół wyrzucić za burtę.
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-11 16:40:44]
11.04.2007
17:12
[157]
Ubootxia [ Chorąży ]

ja wyrażam zgode choć będzie wyżej ode mnie stopniem
11.04.2007
17:30
[158]
kiman [ Pretorianin ]

ja równiez jestem za przyznaniem awansu kocherowi
11.04.2007
17:30
[159]
kocher [ Konsul ]

Ubootxia---> Dzięki! Podnieś poziom % trudności gry, naprawdę lepiej się gra, Więcej emocji. Jak Ci sie podoba mój krążownik? Zdjęcie w poście Nr. 150
Pozdrawiam snajpera pancerników!

A oto obiecana mapka. Czerwone plamy to miejsca gdzie najczęściej można przechwycić duże konwoje.
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-11 17:31:22]
11.04.2007
18:35
[160]
Ebert [ Pretorianin ]

W grze znajduje się mapa z konwojami, jak już ktoś wcześniej wspomniał. Pokrywa się w dużej mierze z historią. Najlepsze, że konwoje pływają zgodnie z tą mapą. Ponadto zawiera ona zasięg alianckiego lotnictwa morskiego oraz trasy pojedynczych statków. Wszystkie te trzy rzeczy podzielone są na lata. Warto się nią posługiwać, jeśli się chce dobry łup trafić.
11.04.2007
19:03
[161]
Ubootxia [ Chorąży ]

gdzie w grze znajduje sie ta mapa?
11.04.2007
19:28
[162]
kocher [ Konsul ]

Ta mapa, o której wspomina Ebert jest dołączona do oryginalnego pudełka z grą SH-3.
Jest bardzo przydatna, gdyż zawiera trasy konwojów, szlaków pojedyńczych statków, obszary wzmożonego ruchu statków oraz zasięg samolotów w poszczególnych latach wojny.
Moja mapa zaznacza, w którym miejscu najczęściej można przechwycić duże konwoje. Prawie dwa lata temu systemetycznie przemiarzałem te szlaki i w tych miejscach, a nie innych spotykałem najczęściej konwoje. I dzisiaj też tam łowie rybki.

Życzę udanych łowów!
11.04.2007
19:57
[163]
Ebert [ Pretorianin ]

Ponadto znajduje się ta mapa w grze, jeśli korzysta się z modu, o ile dobrze pamiętam nazwę, navimod. Oprócz niej są tam i inne pomocne rzeczy.

11.04.2007
19:57
[164]
Ebert [ Pretorianin ]

Mapa konwojów ->
11.04.2007
19:58
[165]
Ebert [ Pretorianin ]

Przeliczniki prędkościodległości celu ->
11.04.2007
19:58
[166]
Ebert [ Pretorianin ]

cd. ->
11.04.2007
19:58
[167]
Ebert [ Pretorianin ]

Oraz mapa miejsc, gdzie znajdują się sieci przeciwtorpedowe i miny morskie we własnych bazach ->
11.04.2007
21:14
[168]
kiman [ Pretorianin ]

A tu moja mala zdobycz
11.04.2007
22:21
[169]
peners [ SuperNova ]

Ja dzis nic nie zatopiłem gdyż z braku czasu nie wyrobiłem sie z patrolami :( Ale za to kupiłem nowy 19" presyskop ( czyt. monitor ) i teraz bedzie lpiej :)
11.04.2007
22:57
[170]
Almazor [ Junior ]

Ahoj
nie było mnie jakiś czas i widze że dużo sie działo
oczywiście zgadzam sie na przyznanie zaszczytnego tytułu kapitanowi oceanicznemu Kocher
11.04.2007
23:19
[171]
kiman [ Pretorianin ]

Mam propozycje czy beda jakies odznaczenia za zatopienie jak najwiekrzej ilosci okretow w ciagu patrolu.Co otym sadzicie
11.04.2007
23:25
[172]
Almazor [ Junior ]

chciałbym sie podzielić ciekawą przygodą z niszczycielem
opływam wyspy brytyjskie
gdzieś niedaleko scapa flow zatapiam dwa przyb. stat. handlowe torpedami ponieważ szaleje niezły sztorm
płyne dalej na południe i gdzieś na wysokości loch ewe wpadam na niszczyciela
jest noc sztorm nadal trwa jest odemnie jakieś 2000m. i płynie wprost na mnie
no więc peryskopowa i przyczajka
nie widzi mnie i z odległości ok 1000m. posyłam mu torpede
dostał ale płynie nadal (14 węzłów) i wcale mnie nie szuka tylko spieprza
w zanurzeniu nie mam szans go dogonić więc posyłam jeszcze jedną w akcie desperacji ale niestety przechodzi obok
zrezygnowany powracam na wyznaczony kurs gdy po chwili otrzymuję komunikat że wroga jednostka została zniszczona
jednak go zatopiłem hi hi pierwszy raz niszczyciel przedemną uciekał
11.04.2007
23:34
[173]
kiman [ Pretorianin ]

Almazor angole sie ciebie boja poprostu
12.04.2007
00:24
[174]
kocher [ Konsul ]

Ahoj,Wilki Morskie!

Nareszcie wróciliście z zasłużonych przepustek na lądzie stałym. Ciesze się.
A więc pokolei. Najpierw ja Wam coś opowiem. Przed zainstalowaniem dodatku kampania śródziemnomorska takich dodatków jak obok na zdjęciu nie miałem. Ten dodatek fenomenalnie rozszerzył mi grę. Kiedy Wy biegaliście od tawerny do tawerny na lądzie ja zatopiłem za pierwszym podejściem dwa średnie statki handlowe, a póżniej trafiłem na malutki konwój złożony z 2 Przyb statków handlowych i 1 Frachtowca C2 - 4 torpedy i po konwoju. Tak więc nie możecie powiedzieć, że sie tylko pod wodą chowałem ze strachu przed niszczycielami. :)

kiman ma dobry pomysł. Jak sądzicie? Tylko musimy wymyśleć jak je nazwiemy, czy będą różne stopnie tego odznaczenia i kryteria przyznawania. Myślę, że im więcej wymyślimy i razem uzgodnimy wyróżnień tym będzie lepiej.
peners Ciebie od tego 19" peryskopu nie będzie można odciągnąć. Gratuluję! Ja mam 15" wypróbowany i jeszcze mi sie nie zepsuł, czyli jest sprawdzony. Może chcesz się zamienić na sprawdzony? ;)
Almazor mamy w zespole snajpera pancerników, a teraz okazuje się, że mamy jeszcze postrach niszczycieli. :)

Jutro jak w każdy czwartek stoję w porcie to pouzupełniem odznaczenia - mam jedynie dostęp do PC-ta bez gry. :(
Gdybyście zauważyli błąd w przydzielaniu odznaczeń to dajcie znać. Ostatnio tak ich dużo przybywa!
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-12 00:39:27]
12.04.2007
21:43
[175]
kiman [ Pretorianin ]

Ja mam taka propozycje co do odznaczen za zatopiona ilosc okretow w ciagu patrolu na.od 3 do 6 statkow handlowe itp.takie odznaczenie
12.04.2007
21:44
[176]
kiman [ Pretorianin ]

od 6 do 9 takie
12.04.2007
21:44
[177]
kiman [ Pretorianin ]

od 9 do 12 takie
12.04.2007
21:45
[178]
kiman [ Pretorianin ]

od 12 do 15 takie
12.04.2007
21:45
[179]
kiman [ Pretorianin ]

od 15 do 18 takie
12.04.2007
21:46
[180]
kiman [ Pretorianin ]

i od 18 do 21 i wiecej takie
12.04.2007
21:59
[181]
kocher [ Konsul ]

Naprawdę fajne kiman! Co Wy o tym myślicie Wilki Morskie? Może jeszcze jakieś nazwy. Jak dla mnie to naprawdę są ekstra.
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-12 22:25:37]
12.04.2007
22:15
[182]
kiman [ Pretorianin ]

Mozna by zebrac ladna kolekcje co?
12.04.2007
22:23
[183]
kocher [ Konsul ]

kiman---> Zrób sobie takiego awatara jak w poście 180. Bomba!
12.04.2007
22:30
[184]
kiman [ Pretorianin ]

Niestety z postu 179 predzej mialem zatopione 21 jednostki ale w tym 3 neutralne
12.04.2007
22:35
[185]
kocher [ Konsul ]

Ale ja mówię o tym, abyś miał na stałe takie logo. Tak jak ja mam wilka. To nie będzie zwiazane z Twoimi osiągnięciami w walce. To bedzie Twój znak rozpoznawczy na Forum. A masz do tego prawo bo sam je wyszukałeś. Co Ty na to?
13.04.2007
00:25
[186]
Shalashaska [ #killnet ]

Dzisiaj zatopilem innego ubota
13.04.2007
00:26
[187]
Shalashaska [ #killnet ]

Pokwitowanie
13.04.2007
00:37
[188]
kiman [ Pretorianin ]

Shalashaska na jaim modzie grasz ze trafil ci sie okret podwodny?
13.04.2007
00:39
[189]
kiman [ Pretorianin ]

kocher a jak to mam zrobic
13.04.2007
05:38
[190]
kocher [ Konsul ]

kiman--->wchodzisz w zakładkę Moje Gry-ONLINE (u góry na stronie głównej Forum, 2-ga linijka po prawej stronie). Po lewej stronie masz Ustawienia Forum Dyskusyjnego. Klikasz na link "ustaw swojego Awatara" i w ramce, która się pojawi wybierasz i zatwierdasz swojego awatara. I gotowe. :)
13.04.2007
07:48
[191]
Shalashaska [ #killnet ]

kiman-pierwszy patrol z bazy Bergen, a złapałem go pomiędzy Bergen a Scapa Slow
13.04.2007
09:04
[192]
kiman [ Pretorianin ]

sorki kocher ale nie moge znalezc moze musze miec abonamet?
13.04.2007
09:05
[193]
kiman [ Pretorianin ]

Shalashaska i bez zadnego dodatku go napotkales na suchym SH3
13.04.2007
09:09
[194]
kiman [ Pretorianin ]

dobra udalo mi sie
13.04.2007
09:18
[195]
Shalashaska [ #killnet ]

Już dużo wcześniej pisałem że gram na GWX.Tak sobie płynę i słyszę że coś płynie lecz w peryskopie coś pusto, no i znalazłem.Strzelałem na ślepo, tylko na nasłuch ustawiając torpedę na głębokości peryskopowej z zapalnikiem magnetycznym i bum.
13.04.2007
09:34
[196]
kocher [ Konsul ]

kiman---> Jak dla mnie Twój awatar jest odlotowy! Jest super! Z tego co czytałem w książeczce dołączonej do kampani śródziemnomorskiej to łodzie podwodne też są dostępne, ale w późniejszych latach wojny. Nawet pisali o takim bajerze, że trzeba uważać na bomby, czyli pola minowe w pobliżu wrogich portów. I aby je uniknąć zalecają płynąć przez taki akwen za wrogim frachtowcem.
Ja natomiast po tym jak się nadziałem na siatkę puboatom wypracowałem sobie następującą metodę. Płynę wolno na peryskopowej i patrzę przez peryskop przed siebie lekko wysunięty, tak że nie wystaje nad wodę tylko jest cały czas pod wodą.
Prawdę mówiąc miałem ze dwa, trzy razy nastepującą sytuację przy wybrzeżu angielskim. Płynąłem wynurzony szukając zwierzyny na przyśpieszonym czasie. Nagle zwalniał się do 8 i był podświetlony na żółto. Zazwyczaj to oznacza, ża w pobliżu jest wrogi statek. Penetrowałem UZO horyzont kilka razy z nastawionym czasem na 1 i nic. Nie przyszło mi do głowy zejść na peryskopową i posłuchać czy czegoś nie ma w pobliżu pod wodą. Przy najbliższej okazji sprawdę to. Bo może już trzy razy byłem w pobliżu wrogiego okrętu podwodnego.
Jeżeli to sie potwierdzi natychmiast dam znać na Forum.
13.04.2007
09:48
[197]
kiman [ Pretorianin ]

Czy jak zainstaluje morze srodziemne to bede musial grac od poczatku? pewnie tak
13.04.2007
10:29
[198]
kocher [ Konsul ]

Niestety tak. Ale warto. Większa ilość różnych rodzajów frachtowców, okrętów wojennych, lepsza grafika, lepsze efekty dżwiękowe, nawet załoga trochę inaczej się zachowuje. Pola minowe i te okręty podwodne + dodatkowa kampania, nowe porty i jeszcze jeden bajer możliwość zaopatrywania się w paliwo i torpedy na morzu w pływających okrętach-bazach.

A co do zachowania załogi. Wyobraź sobie nastepującą sytuację. Uciekam przed nisczycielem. Nie lubię ich. Są to prawdziwe zgłodniałe bestie! Jestem już jakieś 50 m. pod wodą, zwalniam na cichą prędkość, dalsze schodzenie głębiej pod wodę i unik. A ta bestia jak po sznurku za mną i bombami głebinowymi. Wybychły dość blisko, że mam przecieki. Zaczynam tracić kontrolę nad okrętem. Koniec cichej pracy, naprawa całego okrętu, a głónie przedziałów gdzie jest przeciek. A tu załoga wpada w panikę!!! Krzyczą i uciekają z przedziałów które trzeba naprawiać w pierwszej kolejności. Przeciek był również w przedziale silników elektrycznych, a wszyscy przeskoczyli do przedziału gdzie nie było uszkodzeń!!! Musiałem ich ręcznie poprzekładać do silników elektrycznych. I dopiero wtedy odzyskałem silniki, czyli mogłem dalej robić uniki i znacznie przyśpieszyła się naprawa. W SH-3 bez dodatku takiego czegoś nigdy nie miałem, a gram już długo. Jak już uciekłem temu niszczycielowi to pomyślałem sobie z podziwem: co za realność gry.

Naprawdę polecam ten dodatek, kosztuje ok 50 zł i żadnych kłopotów przy instalacji. Wszystko samo się robi, a wymagania takie same jak przy SH-3. :)
13.04.2007
11:24
[199]
kiman [ Pretorianin ]

To sobie zainstaluje bo go mam ale moj tonaz zacznie sie od nowa
13.04.2007
11:43
[200]
kocher [ Konsul ]

kiman---> Już zdobytech odznaczań nie tracisz.

Przypomniałem sobie o jeszcze jednej sprawie. Gdy Ciebie zatopią, a nawet najlepszym się to zdaża, to jak się pokaże plansza z podsumowaniem uważnie ją przeczytaj. Czasami, nie zawsze, pokazują sie tylko dwie opcję: kontynuj albo skasuj profil. Gdy tak Ci wyskoczy zrestartuj PC-ta i wgraj ostatni zapis.
Ja nie musiałem po wgraniu przechodzić szkolenia, było aktualne.
Ja gram zawsze w słuchawkach.

Życzę udanych łowów!
13.04.2007
12:14
[201]
kiman [ Pretorianin ]

Wlasnie wypłynolem na pierwszy patrol mam nadzieje ze bedzie obfity.Udanych łowów
13.04.2007
12:30
[202]
kocher [ Konsul ]

DOWÓDCY FLOTY WILKÓW MORSKICH


1. Komandor Ubootxia U-700
Pancerniki zjada jak bułeczki z masłem na śniadanie. Do
Floty wstąpił 05.04.2007r.Okręt podwodny klasy VIIC.
AS FLOTY
Odznaczony
1. 3x PLATYNOWĄ TORPEDĄ Z DIAMENTEM
2. 4x BRĄZOWĄ TORPEDĄ Z DIAMENTEM

2. Komandor oceaniczny kocher U-5522
Niszczyciele nazywa bestiami. Do Floty wstąpił 05.04.2007r.
Okręt podwodny klasy VIIC.
AS FLOTY
Odznaczony
1. 3x SREBRNĄ TORPEDĄ Z DIAMENTEM
2. 3x BRĄZOWĄ TORPEDĄ Z DIAMENTEM
3. 1x ZŁOTĄ TORPEDĄ
4. 5x SREBRNĄ TORPEDĄ
5. 8x BRĄZOWĄ TORPEDĄ

3. Kapitan oceaniczny Kiman U-53
Twórca najbardziej popularnych szantów w całej flocie.
Do floty wstapił 06.04.2007r. Okręt podwodny klasy VIIB.
Odznaczony
1. 1x BRĄZOWĄ TORPEDĄ Z DIAMENTEM
2. 1x ZŁOTĄ TORPEDĄ

4. Komandor peners U-99
Najbardziej uwielbiany przez kobiety dowódca.
Do Floty wstąpił 09.04.2007r. Okręt podwodny klasy
AS FLOTY
Odznaczony
1. 8x BRĄZOWĄ TORPEDĄ Z DIAMENTEM
2. 1x ZŁOTĄ TORPEDĄ

5. Kapitan Almazor U-215
Podczas długich rejsów łowi z kiosku ryby
Do Floty wstąpił 09.04.2007r. Okręt podwodny klasy VIIB
Odznaczony
1. 2x BRĄZOWĄ TORPEDĄ Z DIAMENTEM
2. 1x ZŁOTĄ TORPEDĄ

6. Kapitan robin76 U-1976
Mówią o nim Kapitan-Cień.
Do Floty wstapił 15.04.2007r. Okręt podwodny klasy VIIC
Odznaczony
1. 1x SREBRNĄ TORPEDĄ
2. 1x BRĄZOWĄ TORPEDĄ
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-16 14:58:37]
13.04.2007
14:09
[203]
kiman [ Pretorianin ]

kocher nie myslales moze o tym zeby grac w necie z wszystkimi wilkami
13.04.2007
14:48
[204]
kocher [ Konsul ]

kiman---> Czytasz w moich myślach! Brawo. Ten wątek założyłęm aby stworzyć flotę. Wspólnie razem nauczyć się efektywnie zatapiać i w przyszłości założyć klan Floty Wilków Morskich aby zespołowo wypłynąć na net. Ale aby to zrobić potrzebny jest zespół, który gra na równym poziomie % trudności gry. Tam nie ma zapisywania gry, nie można wielokrotnie atakować daną formację gdyż dzieje się to w czasie rzeczywistym. I oczywiście aby pływać w dobrym necie to trzeba mieć umiejętności zbliżone do 100%.
13.04.2007
19:04
[205]
Ubootxia [ Chorąży ]

sluchajcie wszyscy dowódcy..coś mi się stało i straciłęm całe save'y :( więc zacząłem od początku i tym razem jestem w 29.flotylli...wypłynąłem na pierwszy patrol i odrazu zatapiam...postanowiłem że wracając zachacze o Vallette która jest wrogo do mnie nastawiona i tam uwaga....zatopiłem Niszczyciel V&W który sam namierzałem korzystając tylko w Widoku Zewnętrznego..uwierzycie?? odpaliłem 4 torpedy...odległość około 600 metrów a on płynie z jakieś 12 węzłów..zanurzenie torped wynosiło 1 metr..sztorm..wiatr 15 ms i ulewa :D ale ja dzielny kapitan w swoim VIIC zatopiłem go...dodam że wszystkie 4 torpedy były celne i przy trzeciej był napis jednostka wroga została zniszczona...oto zapis z dziennika pokładowego
13.04.2007
20:43
[206]
kocher [ Konsul ]

TELEFONOGRAM

[TAJNEPILNE TYLKO DO WIADOMOŚCI DOWÓDCÓW U-700, U-53, U-99, U-215, U-5522

Informuję wszystkich dowódców Floty, że od dnia dzisiejszego, ze względu na intensyfikację działań wojennych, wszystkie nowo przyznawane odznaczenia i stopnie będą ogłaszane na tablicy w katynie dowódców w każdy piątek tygodnia. Moimi osobistymi rozkazami będą jedynie przyznawane na dotychczasowych zasadach: przyjęcia nowych kadetów do Floty oraz przyznawanie zaszczytnego tytułu ASA FLOTY.
Waszym obowiązkiem jest sprawowanie nadzoru nad prawidłowym umieszczaniem danych na tablicy w kantynie dowódców, aby nikogo nie pominąć w wyróżnieniach oraz intesyfikacja działań bojowych.


IMPERATOR FLOTY WILKÓW MORSKICH

po przeczytaniu spalić, popiół wyrzucić za burtę.
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-13 20:44:58]
13.04.2007
20:49
[207]
kocher [ Konsul ]

Ubootxia---> w sprawie straconych zapisów gry przeczytaj post Nr. 200!!!
13.04.2007
21:04
[208]
peners [ SuperNova ]

Ostatnio wieje u mnie straszna lipą : Ciagle pływam po jakis zadupiach a dzis zatopiłem 1 frachotwiec C3 raptem :

Kocher ==> też mam 15' siedmioletnią sprawdzoną ale czas juz był sie przesiąść :)
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-13 21:06:28]
13.04.2007
21:26
[209]
kocher [ Konsul ]

peners---> zalecam przenieść sie do Floty 1. Będą Ciebie wysyłać do akwenów patrolowania blisko Wysp Brytyjskich, czyli nie bedziesz płynął na drugą stronę Antlatyku lub do południowej Afryki.
Ponadto rzuć okiem na mapkę w poście 159. Na początek proponuję kręcić się na skrzyżowaniu akwenów AL-AM w 13 od góry. Duży konwój gwarantowany, ale będzie strzeżony przez liczne bestie i uważaj na samoloty.
Życzę udanych łowów!
13.04.2007
21:54
[210]
peners [ SuperNova ]

Wiec sie przeniose raptem raz mnie posłali ku Wilekiej Brytani a raczej gdzieś za Irlandie a na konwój natrafiłęm rpzypadkiem wracając ciut inna drogą niż planowałem :)
13.04.2007
22:37
[211]
Ubootxia [ Chorąży ]

a ja trafilem na konwój...jeden frachtowiec c3 ochraniany przez mały statek handlowy ;P
13.04.2007
23:23
[212]
kocher [ Konsul ]

Powróciłem z patrolu, obok podsumowanie. Wypływam w nowy rejs pełen torped i zapału.
BESTIE drżyjcie przed U-5522!
13.04.2007
23:24
[213]
Ubootxia [ Chorąży ]

i trafilem na kolejny..i frachtowiec C3 + 1 mały tankowiec + 4 statki przybrzeżne handlowe.zatopiłem frachtowiec, tankowiec i 2 statki przybrzeżne..pozostałych dwóch już nie ścigałem.dodam że każdy ze statków zatopiłem jedną torpedą i wszystkie ręcznie ustawiałem

NA ZDJĘCIU FRACHTOWIEC
13.04.2007
23:24
[214]
Ubootxia [ Chorąży ]

oto tankowiec
13.04.2007
23:25
[215]
kiman [ Pretorianin ]

kocher morze srodziemne jest spoko zwlaszcza bomby glebinowe jak wybuchaja ci obok lodki ale niewiem czy ty tez masz taki blad jak ja.Gdy po zasejwowaniu odpalam go z tego sejwa i gdy zmienic chce predkosc na maksa np. to maszyny staja i przy alarmowym zanurzeniu tez musze recznie wydawac jaka chce kakretnie predkosc czyli 4 albo 8 zwalka
13.04.2007
23:25
[216]
Ubootxia [ Chorąży ]

no i stateczek :D więcej zdjęć już nie mam
14.04.2007
00:00
[217]
kocher [ Konsul ]

Ahoj Wilki Morskie!

Jakie jest Wasze zdanie na temat postu 204?

Ubootxia---> Brawo! Ręczne odpalanie to niezła adrenalina! Na jakim poziomie teraz grasz skoro ręcznie odpalasz? Obawiam się że za te neutralne statki odznaczenia Imperator Ci nie przyzna...

kiman---> na morzu śródziemnym jeszcze nie byłem. Jestem w 1940 roku. Co do zapisywania gry zauważyłem, że podczas walki trzeba z tym ostrożnie. Dam przykład odpalam 1 torpedę, dobrze trafiam, wiem że statek za kilka minut zatonie bo to widać, ale nie ma komunikatu. Zapisuję grę i odpalam do drugiego i kiedy torpeda leci mam komunikat, że 1 jednostka zatonęła. Moja druga torepada hybia. Postanawiam wczytać od nowa i co się okazuję.
1 statek tonie, ale nie jest mi zaliczany jako zatopienie. To wymusiło na mnie przeprowadzanie całego ataku bez zapisywania w trakcie ataku. Czy to jest bug? Może. Ale jak dla mnie daje mi to poczucie większej realności gry, a więc dodatkowy smaczek: trafi nie trafi. Zwróć uwagę, że twórcy gry zadbali o taki szczegół, a mianowicie o awaryjność torped. Pięknie wycelowałeś, leci prosto w cel, a tu nagle na 10 metrów przed nim eksploduje. To jest ten smaczek. Bo przecież w poziomie trudności możesz tak ustawić, że nie będzie awaryjności torped. Taka sama sytuacja dotyczy stopnia zmęczenia załogi.
Ta gra jest wyśmienita. Zauważ, że z wgranym dodatkiem statki wroga wolniej toną. Bardziej naturalnie. Albo eksplozja rozerwie go i po nim, albo tonie, tonie, tonie - wreszcie zatonął. To jest fajne.

Na zdjęciu obok inny rodzaj lądowej jenostki bojowej.
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-14 00:38:37]
14.04.2007
08:14
[218]
kiman [ Pretorianin ]

tak tylko chodzi o to ze po zatopieniu 4 okretów w pierwszym patrolu gdy doplynolem do portu to wogóle ich nie bylo w koncowym opisie nic nie zarobilem choc zatopilem
14.04.2007
08:42
[219]
kocher [ Konsul ]

TAK miałęm chyba raz taką sytuację, ale na szczęście miałem zapisane po zatopieniu ostaniego statku. Wczytałem, ponownie wysłałem meldunek, odczekałem na pozwolenie powrotu i powróciłem do bazy. Było to po zakończeniu 1 patrolu. Później chyba już tego nie miałem ale profilaktycznie zapisuję grę przed przeniesieniem do bazy.

Na zdjęciu obok lądowy system ostrzegania.
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-14 10:44:41]
14.04.2007
13:27
[220]
kocher [ Konsul ]

Przepływając przez kanał La Manche zawinąłem do Portsmouth. Nic tam nie znalazłem, ale odpływając natrafiłem na 2 holowniki. Pogoda 6msek., zachmurzenie całkowite, mgła średnia.
Swoim sposobem podpłynąłem blisko, wynurzyłem się, a działo dokonało za mnie reszty. Peryskopowa. I oczywiście pojawiły się 2 bestie. Chciałem cicho odpłynąć, ale one węszą tak jakbym krzywdę im zrobił. Widzę, że bez walki mi nie odpuszczą, pod kilem zaledwie 10 m.
Maszyny stop, cisza na okręcie. Porobiłem wszystkie namiary i czekam. Nareszcie 1 z nich płynie idealnie pod wyrzutnie rufową, jeszcze odczekałem, aby nie zdążył zrobić uniku i PAL.
Torpeda parowo-gozowa eksplodowała pod jego środokręciem. Popłynął jakby otumaniony dalej. Ale długo sobie nie popływał. Radość na okręcie. A ten drugi wściekły. Pinponguje mnie.
Niewiele brakowało, a dostałbym bombami, ale dobry unik i znów go zgubiłem, ale węszy dalej od mojej rufy, a ja dopiero ładuję torpedę. Jest załadowana! Przymierzyłem i odpaliłem. Prawie udalo mu się zrobić unik, ale moja torpeda eksplodowała pod jego rufą. Odpływa. A ja za nim, ale muszę wykonać obrót 180 stopni. Widać, że nie może się zdecydować czy ma być jednostką nawodną czy podwodną. Kilka pocisków z działa przekonało go, aby był podwodną. :)))
Na zdjęciu obok podsumowanie tej akcji.
14.04.2007
15:20
[221]
peners [ SuperNova ]

Dziś miałem misje patrolową w okolicach Giblartaru więc myślałem że sie na coś załapie płyne sobie spokojnie w nocy a tu z nienacka grupa uderzeniowa mnie zaatakowała w sile 4 niszczycieli 2x Hunt 1 2x Tribal udało mi się 2 zatopić, potem musiałem przejść na cihą prace oraz zanurzenie 50m by stamtąd uciec.
14.04.2007
15:29
[222]
kocher [ Konsul ]

A to moja zdobycz, niewielka ale jest. Płynę patrolować BF-21. Wyjść cało z walki z 4 niszczycielami zatapiając 2 z nich to nie lada sztuka!
Życzę udanych łowów!
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-14 15:29:59]
14.04.2007
17:38
[223]
kocher [ Konsul ]

Ojej! Pod amerykańską banderą. NEUTRALNY! :(((
15.04.2007
00:35
[224]
Ubootxia [ Chorąży ]

a ja też miałem liniowiec ale mi uciekł bo rzuciły się na mnie 2 niszczyciele V&W które były eskortą.a liniowiec własnie wypływał z portu Alexandria.więc zatopiłem jeden niszczyciel i teraz będę polował na drugi a potem jeśli KT pozwoli to na liniowiec :D ręczne naprowadzanie jest fajne

Na zdjęciu obok mnie niszczyciel V&W a w kolejnym poście umieszcze jego drugie zdjęcie
15.04.2007
00:36
[225]
Ubootxia [ Chorąży ]

tutaj była głębokość do dna około 28 metrów.bo gdy byłem na 19 metrach to pod kilem miałem jeszcze 9 metrów do dna
15.04.2007
01:46
[226]
kocher [ Konsul ]

Masz rację. Ręczne namierzanie daje ten nieopisany smaczek, wszystko samemu trzeba zrobić.

Ja międzyczasie złapałem dwa Frachtowce, w nocy. Pierwszy szedł C3 i jego unieruchomiłem 1 torpedą. 2 wystrzeliłem do C2, ale hybiłem, dopiero 3 go trafiłem, tak że zmiejszył prędkość do 3 węzłów. Zawróciłem aby dogonić C2 to wszystko działo się na wynurzeniu odpaliłem z ryfowej 4 torpedę do stojącego C3 i zatopiłem go. 5 torpedę z dziobowej posłałem w prezencie C2 i było po nim. Obok zdjęcie.
Ubootxia, aby było weselej powiem, że spotkałem teraz trzeciego pasażerskiego liniowca, ale musiałem go zostawić w spokoju bo neutralny. Przepłynąłem obok niego wynurzony i zasalutowałem peryskopem podnosząc go na maksa i opuszczając. Mam nadzieję, że kiedy amerykanie przystąpią do wojny też tak często będę spotykał ich liniowce. Jak Ci sie podoba zmodyfikowana Lista ASÓW? post 202
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-15 01:50:49]
15.04.2007
10:54
[227]
Ubootxia [ Chorąży ]

a bardzo fajna jest...dzisiaj nie uda mi się wypłynąć ponieważ ide na rower a potem mam troche nauki
15.04.2007
11:10
[228]
kocher [ Konsul ]

Krążownik pomocniczy - okręt sojuszniczy. :)
15.04.2007
11:35
[229]
robin76 [ Chorąży ]

Witam. Choć od kilku lat zaglądam na te forum to będzie mój pierwszy post tutaj ;) Mam pytanie co do statków neutralnych. Właśnie trafiłem na bardzo duży konwój jednak 23 statków to neutralne i czytając tu posty wygląda na to ,że będę musiał precyzyjnie wydziobać te własciwe. Szkoda bo te najlepsze czyli dla mnie tankowce są "zielone" :( Więc neutralne nawet jak zatopie nie wliczaja się w bilans na koniec patrolu ? Może dziwne pytanie ,ale chce wiedzieć dokładnie. Bo nigdy sie tym nie przejmowałem ,a tak bym zaoszczędził kilka torped ;)
15.04.2007
14:02
[230]
kocher [ Konsul ]

Witam robin76! Jak zauważyłeś sama gra pomija w promowaniu bardzo istotną kwestię. Zatopienie pancernika czy niszczyciela w zasadzie się nie opłaca ze względu na punkty reputacji. Lepiej poświecić torpedę na Frachtowiec niż niszczyciel. Ale prawdziwą sztuka jest zatopić okret wojskowy, to nie lada wyzwanie. Co do statków neutralnych to nasz kodeks, a jednocześnie utrudnienie rozgrywki. Jeżeli walczyłeś z konwojem w którym były jednostki neutralne to napewno wiesz jak one utrudniały zatapianie wroga. A i tak od 1941r., a w zasadzie od stycznia 1942 wszystkie neutralne stają się wrogimi statkami.
Przyłączając sie do naszej Floty wybierz sobie numer uboata U-? aby był niepowtarzalny, podaj typ okrętu na którym walczysz, rób i publikuj zdjęcia, opisz akcje bojowe i dziel się doświadczeniem. Zapraszamy do wspólnej zabawy. :)

Ahoj Wilki Morskie!

Akwen AN-55, lipiec 1940r. Pogoda wymarzona dla działa pokładowego. Na zdjęciu obok RZEŹ w wykonaniu załogi U-5522.
Na marginesie spotkałem sie z bugiem. W bazie przed nowym patrolem instaluje sobie nowe dostepne działko plotnicze z podwójną lufą, a tu w porcie oficer infomuje mnie, że działko plot zostało zniszczone?! I go naprawde nie ma! Kilka razy zapisywałem i wczytywałem. Bez zmian. Wypłynąłem w patrol bez obrony plotniczej. Mam nadzieję, że przed nastepnym patrolem wszysko będzie O.K.
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-15 14:05:00]
15.04.2007
15:58
[231]
robin76 [ Chorąży ]

No fajnie ,że ktoś chce mnie przyjąć ;) Ja ogólnie pływam rozrywkowo ;) na jakieś 2 do 8 % realizmu. Jednak próbuję coś więcej pomału. Gram od roku conajmniej jednak nie mam zbyt wiele czasu na samą grę. Posiadam SH3+dodatek U:MŚ. Zamówiłem tez SH4 jednak narazie pewnie trzeba będzie czekać na patche ;) Postaram się cos publikować. Ogólnie w kampanii mam na koncie jednego pancernika ( udało mi się go zatopić jedna torpeda juz w akcie desperacji ),pare niszczycieli i korwet też.No i konwoje. Niestety nie rozwalam jak coniektórzy całych konwojów albo kilkanastu jednostek. Bardziej staram się wybierac te co lepsze i na które mam torpedy. W pojedynki artyleryjskie bawie sie raczej z małymi konwojami lub pojedynczymi jednostkami. Aktualnie pływam U-Bootem typu VIIC. Numerek jeżeli nikt nie zajął to może być U-1976.
15.04.2007
17:37
[232]
peners [ SuperNova ]

Udało mi się zniszczyć grupę uderzeniową ledwo wyszedłemz tego cało. okręt miał poważne przecieki był mocno uszkodzony ale się udało oto dowody :) Jestem zadowolony po uszy ze udało mi się 4 niszczyciele usadzić moim IXB
15.04.2007
18:05
[233]
kocher [ Konsul ]

TELEFONOGRAM

TAJNEPILNE TYLKO DO WIADOMIŚCI DOWÓDCÓW U-700, U-53, U-99, U-215

Jako członkowie Dowództwa Floty Wilków Morskich Wasza opinia jest niezbędna, aby Dowództwo mogło podjąć decyzję w kwestii przyjęcia do Floty kadeta robin76 i powierzenia mu dowództwa nad U-1976.
Decyzję należy podjąć niezwłocznie.


IMPERATOR FLOTY WILKÓW MORSKICH

po przeczytaniu spalić, popiół wyrzucić za burtę.
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-15 18:07:14]
15.04.2007
19:11
[234]
Ubootxia [ Chorąży ]

przyjmujemy go

a niech mi ktoś lepiej powie..bo właśnie natrafiłem na konwój brytyjskich malych tankowców i neutralych (były zielone) amerykańskich niszczycieli...powiedzcie mi kiedy amerykanie przystąpią do wojny?czyzby 7 grudnia 1941 roku?
15.04.2007
19:44
[235]
Ebert [ Pretorianin ]

9 grudnia 1941 roku
15.04.2007
20:00
[236]
Ubootxia [ Chorąży ]

dzieki...sluchajcie teraz nie mam czasu ale wrzucę zdjęcie kolejnego niszczyciela którego zatopiłem..poprostu teraz chwilowo brak czasu.znowu jedna torpeda:D
15.04.2007
20:14
[237]
kocher [ Konsul ]

Ahoj Wilki Morskie!
Już poraz drugi zatopiłem lekki krążownik typu Fiji - 12.071940r. g.19.47. Ospalełem wdie torpedy parowo-gazowe jednocześnie, a efekt na zdjęciu obok.

UWAGA W porcie Loch Ewe stoi krążownik tak jest u mnie poraz drugi! Trzeba cicho przepłynąć pod licznymi pomniejszymi okrętami wroga i dopłynąć na peryskopowej wprost do portu Loch Ewe. Nie wpływając do niego, około 3 km przed nim po Twojej lewej jest wyspa uzbrojona w działa, a po Twojej prawej stoi sobie krążownik. Powodzenia Wilki! :)
15.04.2007
20:19
[238]
peners [ SuperNova ]

A co ja mam powiedzieć, stawiłem czoła 4 niszczycielą na raz :)
15.04.2007
20:33
[239]
kocher [ Konsul ]

peners--->zatopić dwa niszczyciele to jest sztuka, ale 4 to już arcymistrzostwo.
Imperator czeka na Twoja decyzję! Zerknij też na post 202.
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-15 20:37:54]
15.04.2007
20:41
[240]
Sunkman [ Legionista ]

Witam Wilki Morskie
Jestem nowicjuszem zacząłe właśnie pierwszy patrol
Zatypiłem mały konwój (wszystko z działa ) ale był niepilnowany tj. 2 małe statki handlowe i dwa małe tankowce.
Pozdrawiam
15.04.2007
20:42
[241]
peners [ SuperNova ]

Widzę, za pierwszym razem mi się nie udało musiałem się ratować ucieczką ale za drugim już nie popuściłem zaryzykowałem życiem załogi i łodzi która o mało co nie zatonęła na szczeście nikt nie zginął.

Co do przyjęcia kadeta robin76 to ma on moje poparcie.

Ahoj !
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-15 20:44:16]
15.04.2007
20:43
[242]
robin76 [ Chorąży ]

Tak jak pisałem wcześniej. Natrafiłem na konwój wymieszany ze statkami neutralnymi. Czekałem sobie na niego spokojnie w głębinach. No i poranek 1 maja 1941 r okazał się bardzo pechowy dla kilku załóg frachtowców C2. Wybrałem sobie trzy z brzegu. Do pierwszego strzelałem pod kil z zapalnikiem magnetycznym. Niestety zatonął dopiero po 3 torpedach. Nie miałem czasu czekać czy się później zdecyduje ;) Nastepne dwa frachtowce zatopiłem konwencjonalnie w burtę ;) Też po trzy torpedy. Niszczyciele juz zaczynały szaleć. Było ich cztery. Ale tylko jeden był sprytny i mnie namierzył.Zrobiłem zwrot ,a on jak po sznurku za mną. Zacząłem się zanurzać. Ale i tak zdążył nadpłynąć i rzucic bomby. Jednak uratowało mnie to ,że miał wyrzutnie z boku ,a nie z tyłu i bomby poszły obok mnie ;) A potem spokojnie jak on sie oddalił zmieniłem kurs i głębokość i się wymknąłem. Szukali szukali ,ale nic nie znaleźli ;) Popłynąłem dalej zrealizować cel podstawowy. No i po drodze natrafiłem na mały konwój ,ale chroniony przez uzbrojony trawler. Nie wiem co zrobiłem ,ale mnie wykryli jak sie ustawiałem na pozycji do strzału. I zrobili błąd popłynęli prosto na mnie...Efekt: torpeda od przodu pod kil. Obrócił sie w miejscu i zatonął. Resztę wykończyłem z działa. Pare dni później natrafiłem jeszcze na pojedyncze statki handlowe ,które zatopiłem. Jeden był uzbrojony i nawet uszkodził mi przedział radiowy. Wróciłem do bazy gdzie mnie odznaczyli :)
Historia obrazkowa tego patrolu tutaj:
wwwpiekary.net~robinpat1
Łącznie z bilansem na koniec.
15.04.2007
20:58
[243]
kocher [ Konsul ]

TELEFONOGRAM

JAWNE DO WIADOMOŚCI DOWÓDCY U-1976 I CAŁEJ FLOTY WILKÓW MORSKICH

Rozkaz nr 8 IMPERATORA

Dowództwo Floty Wilków Morskich informyje, że kadet robin76 za ukończenie Wyższej Szkoły Oficerskiej Floty z wynikiem celującym zostaje awansowany do stopnia kapitana i powierzam pod jego dowództwo U-1976.
Rozkaz należy odczytać przed frontem całej załogi i fakt ten odnotować w dzienniku pokładowym.


IMPERATOR FLOTY WILKÓW MORSKICH
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-15 21:17:28]
15.04.2007
21:01
[244]
robin76 [ Chorąży ]

1976 :D Ale ok....1977 też może być. Może będzie szczęśliwszy :) Pewnie to jakiś nowoczesny prototyp ;) Dzięki :) Coraz bardziej ta gra mnie wciąga.
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-15 21:02:31]
15.04.2007
21:22
[245]
kocher [ Konsul ]

robin76--->Sorki! Coś w Departamencie Personalnym jak zwykle pomieszali. Zerknij na post 202 czy nie ma pomyłki.
15.04.2007
21:30
[246]
robin76 [ Chorąży ]

Jest ok :) Nikt o mnie nic nie wie...Podoba mi sie to...Tylko tam gdzie sie pojawiam to znikają statki ;) Kapitan-Cień.
15.04.2007
22:02
[247]
peners [ SuperNova ]

Telefonogram

JAWNE DO WIADOMOŚCI CAŁEJ FLOTY WILKÓW MORSKICH


Dowódca U-99 informuje iż należy założyć kolejną część wątku oraz wprowadzić wstęp z odznaczeniami asów floty

Dowódca U-99 Peners
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-15 22:02:59]
15.04.2007
23:08
[248]
kiman [ Pretorianin ]

gdzie ten watek kapitanie Peners
15.04.2007
23:46
[249]
kocher [ Konsul ]

Oto moja nowa zdobycz. BESTIA w całej okazałości swojej agoni. Naprawdę ich nie lubię bo są takie złośliwe, zawsze węszą.
peners--->Nowy wątek tzn SILENT HUNTER 3 - efektywne zatapianie cz.2
I w pierwszym poście lista kapitanów, a w drugim regulamin. I te dwa posty będą zawsze na początku. To bardzo dobry pomysł. Czy oto chodzi?

CO NA TO POZOSTALI DOWÓDCY FLOTY WILKÓW MORSKICH?
15.04.2007
23:50
[250]
Ubootxia [ Chorąży ]

wstrzymajcie się o tydzien ok??to przygotuje wam niespodzianke
16.04.2007
00:01
[251]
kocher [ Konsul ]

Sunkman--->Witamy Ciebie! Jeżeli chcesz do nas dołączyć podaj na jakim % trudności grasz, jakim typem okrętu podwodnego walczysz, podaj numer po którym chcesz pływać, tak aby się nie powtarzał z innymi U-? Nasze wymagania są proste nie wolno zatapiać neutralnych jednostek, należy opisać akcję bojową i dołączyć zdjęcie.
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-16 00:02:58]
16.04.2007
00:16
[252]
Ubootxia [ Chorąży ]

Panowie...zapraszam na silenthunter.vddpl

jest to nasze forum ...dokladnie forum Floty Wilków Morskich...zapraszam tam
16.04.2007
14:57
[253]
kocher [ Konsul ]

Kolejny raport z patrolu. Dwa pierwsze Frachtowce zatopione z działa pokładowego po uprzednim cichym podejściu na 800 m. Druga para Frachtowców zatopiona pojedyńczymi torpedami. Jedna z rufy, druga z dziobu. Zdjęcie obok.

Czekam na opinię pozostałych dowódców Floty. Samo Forum Wilków Morskich jest świetne tylko czy nie zamknięmy się w malutkim kręgu. A co z pozostałymi, przyszłymi Wilkami Morskimi!?
16.04.2007
15:38
[254]
peners [ SuperNova ]

Kocher ==> tak o to mi chodzi :)
16.04.2007
15:54
[255]
Ubootxia [ Chorąży ]

a może umieścić info na stronie z wątkami o tym forum co? a i Kocher masz się zarejestrować to zostaniesz IMPRATOREM :D
16.04.2007
16:13
[256]
kocher [ Konsul ]

Muszę poczekać na powrót domowego specjalisty od PC-tu. Może to zabrzmi śmiesznie, ale nie jestem mocny w tych sprawach. Jak umieścimy info i czy jest to zgodne z regulaminem Forum?
Zwróćcie uwagę jak popularny stał się SH-3 dzięki naszym opisom i zdjeciom.
Mój spec od PC powinien niedługo wrócić. A czekając na niego podzielę się z Wami odkrytym bugiem. Jak wcześniej juz wspominałem podczas patrolu 10 zniknęło moje działko plotnicze, w 13 rejsu uszkodził się bez powodu sonar. Wskazywał tylko namiar 270 stopni. Mój sonarzysta odbierał w pełnym zakresie, tylko ja nie mogłem sam prowadzic nasłuchu. Po powrocie do bazy i wypłynięciu w 11 patrol wszystko jest O.K.
Na zdjeciu obok samotny Frachtowiec na tle zachodzącego słońca, który spotkał na swojej drodze U-5522. :)

- nie wolno wpisywać linków do innych forów dyskusyjnych, chyba że poświęcone są wyłącznie jednej grze. To jest odpowiedź na 1 z moich pytań. Pozostaje teraz kwestia rozwiązania pozostałych pytań.

Kolejny dylemat rozwiązany - dodałem link obok swejej ksywy. Jeżeli każdy dowódca Floty bedzie go miał to każdy kadet do Nas trafi.
Pozostaje pytanie jak działać równolegle tj. na Forum i Flocie Wilków Morskich?
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-16 17:55:58]
16.04.2007
18:25
[257]
kocher [ Konsul ]

Ahoj Wilki Morskie!

Wymyśliłem rozwiązanie równoległego działania. Na forum działajmy jak do tej pory. A więc opisy, zdjęcia, wzajemne poradnictwo, a tym samym zwiekszanie Floty o nowych dowódców.
Na forum Wilków Morskich jest regulamin, lista dowódców, lista ASÓW, odznaczenia, nagrody. Umieszczajmy także w nim efektowne zdjęcia i opisy wyjątkowych akcji nie wszystkich-tylko wyjątkowych. Zwróćcie uwagę,że po pewnym czasie zdjęcia umieszczone w Forum są likwidowane, a wiec stracimy je bezpowrotnie. Umieszczając je w Galerii Wilków Morskich będziemy je mieli zawsze. CO WY NA TO?

Obok na zdjęciu efektowne zdeżenie 2 wrogich samolotów.
16.04.2007
18:43
[258]
Ubootxia [ Chorąży ]

bardzo dobry pomysł..a ja pochwale się zatopionym frachtowcem liberty.zatopiłem 2 pod rząd..płynę a tu jeden..płynę dalej i to jakiś czas a tu nagle drugi:D
16.04.2007
20:09
[259]
kocher [ Konsul ]

Ubootxia, Kiman, peners, Almazor, robin76===> dodajcie do Swoich awatarów linki takie jak u mnie. To ułatwi innym i nam samym dostęp do kantyny dowódców Floty Wilków Morskich i jednocześnie będzie znakiem przynależności do Floty.


Ubootxia---> uzupełnij listę odznaczeń w kantynie. Nie mogłem jej zmodyfikować!
aktualna w poście 202
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-16 20:20:22]
16.04.2007
20:34
[260]
Ubootxia [ Chorąży ]

kocher teraz juz bedziesz mógł.mianowałem się moderatorem IMPERATOREM
16.04.2007
21:13
[261]
peners [ SuperNova ]

Patrzcie gdzie mnie wyrzuciło na patrolu to znaczy płynąłem w okolicach Nowego Jorku więc pomyślałem że wpadne i narobie trochę zamieszania :)

Później dodam raport szczegółowy z patrolu.

16.04.2007
22:04
[262]
Ubootxia [ Chorąży ]

kocher niestety aby zmianować cię adminem musiałem Ci zmienić hasło.twoje nowe hasło wyśle Ci na emaila
16.04.2007
22:49
[263]
Shalashaska [ #killnet ]

Prawie jak Titanic
16.04.2007
23:19
[264]
robin76 [ Chorąży ]

Kocher zgadzam się z Tobą. Zresztą zobaczymy jak to się będzie rozwijać. Udzielajmy się na obu forach ,a na naszym bardziej ;)
17.04.2007
00:05
[265]
kocher [ Konsul ]

Narazie cała moja załoga naprawia uszkodzoną przez angielskich komandosów radiostację. Moge tylko łączyć się z Forum. Nie mam kontaktu z naszą bazą. Myślę, że do jutra wszystko będzie O.K.
Kiman i Almazor są chyba daleko od portu. Mam nadzieję, że nie dopadły ich bestie (niszczyciele).
Na zdjęciu obok załoga U-5522 z nabytymi specjalnościami. Zauważyłem, że umieszczając załogę w przedziale naprawczym, tak szybko się nie męczą podczas rejsu. Płynąc nie dla wszystkich starcza miejsca w przedziałach przeznaczonych do odpoczynku.
Oficer wachtowy ma ponadto dwie specjalności: artyleria i torpedy.
Pierwszy z lewej w przedziale dowództwa ma dodatkową specjalność motorniczy - jest lepsze zarzadzanie paliwem i silnikami.
Czekam, aż moi chłopcy naprawią radiostację. Jak ci komandosi mogli się dostać na U-5522!?
17.04.2007
09:35
[266]
robin76 [ Chorąży ]

A czemu radiooperatora masz na miejscu sonarzysty ? Zauważyłem ,że wyszkolony radiooperator dostaje więcej ciekawych meldunków. I raportów z innych okrętów podwodnych. Gdy daję tam tylko "zwykłego" człowieka z załogi to mam tylko odpowiedzi z dowództwa.
17.04.2007
09:52
[267]
kocher [ Konsul ]

robin76--->Dzięki za podpowiedź. Nie wiedziałem o tym. Po 16.00 dokonam zmiany.
17.04.2007
16:09
[268]
Ubootxia [ Chorąży ]

kocher zarejestrów się ponownie to Cie zrobie moderatorem i to już bez problemów technicznych
17.04.2007
19:35
[269]
kocher [ Konsul ]

Ubootxia--->musimy poczekać do 20.30, czyli do powrotu mojego speca domowego. To on będzie wykonawcą i moim zdaniem jest artystą od programów. Myśle, że jak nam zrobi forum to Wszyscy będziemy zadowoleni.
A teraz Komandorze Ubootxia, snajperze pancerników, dla chwały Floty do boju! :)
17.04.2007
19:45
[270]
Ubootxia [ Chorąży ]

niestety do piatku nie moge zatapiac bo mam egzaminy oficerskie i musze sie uczyc..szkoła to nie wakacje:P dzisiaj kości i stawy
17.04.2007
21:44
[271]
peners [ SuperNova ]

Ja mam dziś urlop i nie odbywam żadnego patrolu...
17.04.2007
21:55
[272]
Ubootxia [ Chorąży ]

to chociaz zarejestruj sie na forum floty
17.04.2007
22:18
[273]
kiman [ Pretorianin ]

Po chwilowej nieobecnosci powrórcilem na wody czekam i szukam ango;i
17.04.2007
23:16
[274]
kocher [ Konsul ]

kiman--->Już myślałem, że dopadły Ciebie bestie. Rzuć okiem na post 256, 257, 259.
18.04.2007
15:51
[275]
kiman [ Pretorianin ]

Witam wilki morskie musze sie z wami podzielic moja zdobycza. Wyplynolem w swoj pierwszy patrol z Kiel w kwadracie AM 35 napotkalem Pancernik Revenge w obstawie 9 nisczycieli a najleprze jeszcze byl Lotniskowiec ale go nie stracilem plyne za nimi moze go dorwe a oto ten Pancernik
18.04.2007
15:54
[276]
kiman [ Pretorianin ]

tutaj udokumentowanie
18.04.2007
16:39
[277]
kocher [ Konsul ]

TELEFONOGRAM

JAWNE DO WIADOMOŚCI DOWÓDCY U-53 I CAŁEJ FLOTY WILKÓW MORSKICH

Rozkaz nr 9 IMPERATORA

Dowództwo Floty Wilków Morskich po zapoznaniu się z dokumentacją fotograficzną i raportami ksiąg przebiegu służby U-53 informuje, że kapitan oceaniczny Kiman za wybitne osiągnięcia na polu bitwy zostaje awansowany na stopień komandora oceanicznego i jednocześnie odznaczony zostaje jedną Platynową Torpedą z Diamentem. Ponadto za zatopienie wrogiego pancernika przyznaje zaszczytny tytuł ASA FLOTY WILKÓW MORSKICH.
Rozkaz należy odczytać przed frontem całej załogi i fakt ten odnotować w dzienniku pokładowym.

Komandor Oceaniczny Kiman jest zobowiązany niewzwłocznie po zakończeniu potrolu stawić się w Kwaterze Głownej celem dopełnienia formalności administracyjnych


IMPERATOR FLOTY WILKÓW MORSKICH
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-18 16:39:56]
18.04.2007
19:22
[278]
kiman [ Pretorianin ]

tutaj moja druga zdobycz Tankowiec T3
18.04.2007
19:42
[279]
peners [ SuperNova ]

Zarejestruje sie nie martwcie sie o to :D
18.04.2007
23:14
[280]
peners [ SuperNova ]

Dziś pomyślałem że troszkę nagne przepisy i nie udam się w miejsce patrolowania ( zaś u wybrzeży Ameryki i po co ja zmieniałem tego VII na IX :( ) więc podpłynołem do pierwszego lepszego portu i zrobiłem suprajs :D Moim łupem padły 2xTankowiec T2, Frachtowiec C2 i Niszczyciel V&W .
18.04.2007
23:23
[281]
kiman [ Pretorianin ]

Oto podsumowanie mojego 1 patrolu
19.04.2007
00:15
[282]
kocher [ Konsul ]

Złapałem duży konwój mocno uzbrojony w okręty wojenne, a do tego 1 transportowiec wojskowy uzbrojony w działa. W trakcie podejścia bestie coś zwąchały, ale zdążyłem wyjść na pozycję dogodną do ataku. Tak wygląda 1 celne trafienie w Tankowiec T3, po którym szybko z fajerwerkami idzie na dno. Ale niszczyciele już wiedziały gdzie jestem. Awaryjne zanurzenie i teraz walczę o przetrwanie. Konwój już odpłynął daleko, a bestie cały czas chcą mnie dopaść. To bardzo nie rozsądne z ich strony, bo zostawiły cały konwój z tym 1 transportowcem uzbrojonym. A gdyby był drugi Uboat? Napewno wywęszyły, że mają do czynienia z jednym z ASÓW i dlatego się tak uwzięły.
peners, kiman---> super akcje przeprowadziliście. Jutro stoję cały dzień w porcie. Dopiero w piątek po 16.00 postaram sie wyjść cało tym bestiom. Ale bedę miał dostep do PC-ta, ale niestety bez gry. Pouzupełniam w Kwaterze Głównej odznaczenia.

19.04.2007. - w Kwaterze Głównej już uzupełniłem odznaczenia!

Życzę udanych łowów!
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-19 14:21:04]
19.04.2007
20:54
[283]
kiman [ Pretorianin ]

Wlasnie wplywam to portu Scapa Flow i z zaloga oczekujemy ze cos nam wpadnie w sidelko oto focik
19.04.2007
20:59
[284]
kocher [ Konsul ]

kiman---> jak Ty otworzyłeś ten właz?!
19.04.2007
21:18
[285]
kiman [ Pretorianin ]

kocher-zapodalem sobie takiego moda aten niszczyciel juz nie bedzie nas niepokoil
19.04.2007
21:32
[286]
kocher [ Konsul ]

kiman--->koniecznie wrzuć tego moda do Kwatery Głównej Floty w katalogu:Efektywne zatapianie:"Uwaga-tajne miejsca w grze". To bardzo cenna zdobycz! Koniecznie to zrób wraz z krótkim objaśnieniem technicznym.
Ja międzyczasie idę uzupełnić odznaczenia, bo jak Wiesz stoję całą dobę w porcie i tylko mogę poserfować po internecie.
19.04.2007
22:30
[287]
peners [ SuperNova ]

Kurde przez sztorm i uszkodzenia okrętu nie udało mi się dużego konwoju zatopić, te niszczyciele się wyłaniuały z nikąd : no ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło i bez strat to oni z tego też nie wyszli :)
19.04.2007
22:50
[288]
kocher [ Konsul ]

kiman---> Dzięki. W piątek natychmiast sobie go zainstaluję.

peners--->Nie wiem czy o tym wiesz, ale Jesteś niszczycielem Niszczycieli. Masz wezwanie do Kwatery Głównej Floty, aby dopełnić formalności administracyjne.
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-19 23:06:01]
19.04.2007
23:03
[289]
kocher [ Konsul ]

TELEFONOGRAM

JAWNE DO WIADOMOŚCI DOWÓDCY U-53, U-700 I CAŁEJ FLOTY WILKÓW MORSKICH

Rozkaz nr 10 IMPERATORA

Dowództwo Floty Wilków Morskich po zapoznaniu się z dokumentacją fotograficzną i raportami ksiąg przebiegu służby U-53 informuje, że komandor oceaniczny Kiman za wybitne osiągnięcia na polu dywersyjno-wywiadowczym przyczynił się do rozwoju Floty odznaczony zostaje jednym LIŚCIEM DĘBU.
Komadnor Ubootxia za wybitne zasługi podnoszące prestiż i honor Floty odznaczony zostaje jednym LIŚCIEM DĘBU.
Rozkaz należy odczytać przed frontem całej załogi i fakt ten odnotować w dzienniku pokładowym.


IMPERATOR FLOTY WILKÓW MORSKICH
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-19 23:15:56]
19.04.2007
23:22
[290]
kiman [ Pretorianin ]

Panowie a oto przedsmak mojego 2 patrolu,wplynolem sobie do Scapa Flow z nadzieja ze zlapie wiekrza rybe ale nic z tego wiec zaczolem polowac na niszczyciele i oto rezultat
20.04.2007
15:39
[291]
peners [ SuperNova ]

Hehehe toz naczy prawdę powiedziałwszy gdyby nie ten deszcz to jeszcze jeden by mi się nawinął ale niestety nie trafiłem :P A niszczyciele są lipne srednio 1 celna topreda w okolice kila i bul bul :D

A co do rejestracji na naszym forum to próbowałem dzis 3 razy i ciagle wywalało ze błędy kod obrazka wpisuje :|
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-20 15:40:50]
20.04.2007
16:48
[292]
Ubootxia [ Chorąży ]

to spróbuj przed 18.nie będziesz musiał wpisać obrazka..aktualne tylko do jutra
20.04.2007
18:31
[293]
kocher [ Konsul ]

kiman---> nie bardzo mi wychodzi z tym modem. Napisz krok po kroku co zrobić.

Ubootxia---> w PC-ie masz przesyłkę.
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-20 19:21:02]
20.04.2007
20:07
[294]
kiman [ Pretorianin ]

kocher jezeli sciagnoles moda wypakuj i zamien te pliki na te ktore sa w grze
20.04.2007
20:50
[295]
Ubootxia [ Chorąży ]

<b>kocher<b> -> potwierdziłem wiadomością prywatną.tam poprostu używam jako nazwy własnego przezwiska
20.04.2007
22:17
[296]
kocher [ Konsul ]

Oto ostatnia zdobycz. Pogoda prawie idealna, ale siła wiatru 7msek. Zanurzenie peryskopowe.1 torpeda pod kilem Frachtowca C2, 2 też i zniszczony. 3 torpeda pod kilem średniego statku handlowego i też zatopiony. Na zdjeciu obok przepływa U-5522 obok tonących powoli Frachtowców.

Już naniosłem poprawki w Kwaterze Głównej.
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-20 22:52:52]
20.04.2007
23:10
[297]
kocher [ Konsul ]

kiman--->Mam tego rodzaju problem jak na zdjeciu obok.
20.04.2007
23:12
[298]
kiman [ Pretorianin ]

kocher musisz jeszcze cos zmienic w kwaterze bo jeszcze nie skonczylem patrolu to zdiecie gdzie mam 2 torpedy i 139 pociskow eskorty 0
20.04.2007
23:15
[299]
kiman [ Pretorianin ]

kocher no to super bo ja po sciagnieciu tego moda tez to mam jesli ci bardzo na nim zalezy to ci go przesle tylko nie wiem jak dlugo bede go wysylal bo ma 99mb
20.04.2007
23:22
[300]
kocher [ Konsul ]

kiman---> prześlij mi ten plik na pocztę jako załącznik.
20.04.2007
23:22
[301]
kiman [ Pretorianin ]

nie dam rady kocher kazdy plik osobno musze ci przeslac a to moze byc komlkikacja
20.04.2007
23:23
[302]
kiman [ Pretorianin ]

ale spróbuje
21.04.2007
02:37
[303]
kocher [ Konsul ]

Kolejna para Frachtowców. Przyb. statek tonie po1 torpedzie, Frachtowiec C2 tuż przed prezentem w postaci 2 torpedy. Razem odpaliłem 3 torpedy. Cały czas jak na złość siła wiatru 7msek.
21.04.2007
08:28
[304]
kiman [ Pretorianin ]

kocher sprubuj jeszcze z tej stronki wwwsilent-hunter3-modzone.deinclude?path=start DD Type VII Open Hatch V1.01
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-21 08:29:30]
21.04.2007
12:59
[305]
kocher [ Konsul ]

kiman--->Wielkie dzięki!!!

Wszyscy Dowódcy Floty! W Kwaterze Głównej jest link z otwieraniem włazów.

A oto na zdjęciu obok dowódca U-5522, czyli ja, odpoczywam w swojej koji patrząc na stanowisko dowodzenia, gdzie moi oficerowie zajeci są wachtą.
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-21 12:59:44]
21.04.2007
15:17
[306]
Ubootxia [ Chorąży ]

frachtowiec liberty
21.04.2007
15:17
[307]
Ubootxia [ Chorąży ]

kolejny
21.04.2007
15:18
[308]
Ubootxia [ Chorąży ]

niszczyciel v&w
21.04.2007
15:18
[309]
Ubootxia [ Chorąży ]

tankowiec t2
21.04.2007
16:37
[310]
kocher [ Konsul ]

Cały patrol w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Jednemu konwojowi, którego spotkałem w nocy, po kilku próbach podejścia musiałem odpuścić. Teraz złapałem drugi duży konwój, ale warunki nadal ciężkie. Ale jest dzień i dlatego odrobina widoczności, buja strasznie, bardzo trudno namierzyć. Ale jest Frachtowiec C2-efektowna eksplozja po trafieniu druga torpedą. Zachmurzenie całkowite, opady średnie, mgła duża, siła wiatru 15msek.
Jest w tym konwoju wojskowy transporter uzbrojony. Musze się mu dobrać do skóry.
Wyszedłem na chwile aby wrzucic na Forum zdjęcie. Szkoda, że nie moge dołączyć efektów dźwiekowych. Prawie cała załoga zmęczona, same wykrzykni!
Trzymajcie za kochera kciuki! Prawie nic nie widać, buja jak w kołysce i ciasno jak diabli. O mało co już 2x by mnie staranowali. Na szczęście przeciwnik też niewiele widzi. Cały czas manewruję do przodu, cała wstecz, średnia do przodu, atu nagle wyrasta przeciwnik 200m przed dziobem. Cała wstecz! I tak cały czas. ALE ODLOT!
21.04.2007
19:16
[311]
kocher [ Konsul ]

c.d. zacietej walki w ekstremalnych warunkach. Z wyrzutni ryfowej uszkodziłem Frachtowca C2. Nie wiem gdzie on jest, taka mgła, wiem, że nie zatonął tylko zwolnił. Zauważył mnie niszczyciel typu Hunter tak mi sie wydaję. Rzucił sie w moim kierunku ale biedak zachaczył o zatopiony przed chwilą Frachtowiec i poszedł na dno, Co oczywiscie nie zaliczyło mi się na konto. Tłok straszny. Dopadłem wreszcie Transportowiec, przymierzyłem i odpaliłem przedostatnią torpedę. Eksplodowała pod jego kilem, ale nie zatonął. Na zdjeciu obok przed moim przywitaniem w całej swojej okazałości. Już wie, że jest zwierzyną, ale dzielnie dalej walczy. Ma 3 potężne działa. Muszę go dalej atakować z peryskopowej aby nie dostać prezentu z jego dział. Już chcę odpalić drugą, ostatnią torpedę, a nagle po swojej lewej słyszę szum fal! Szybki obrót peryskopem. Przybrzeżny handlowy statek za chwilę mnie staranuję. Zanurzenie na 25m, peryskop w dół. Niewiele brakowało, przeszedłem pod nim, albo jak kto woli on nademną. Znowu szukanie transportowca we mgle i w sztormie. Nareszcie go znalazłem, zraniony, ale dalej płynie.
Nie odpuszczę mu!
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-21 19:18:29]
21.04.2007
20:42
[312]
kocher [ Konsul ]

Druga celna torpeda pod kilem nie dała mu szans. Zatonął po kilkunastu minutach. Zmieniono mi bazę. Mam płynąć do portu Brest. Zero torped. Cała amunicja do działa na pokładzie. Może pogoda sie poprawi w drodze do Brestu.
22.04.2007
15:12
[313]
kiman [ Pretorianin ]

kocher zajrzyj ty i zobacz moj koncowy rezultat 2 patrolu
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-22 15:12:53]
22.04.2007
15:14
[314]
kiman [ Pretorianin ]

nie nie to sie cos pokitralo sorki
22.04.2007
15:18
[315]
kocher [ Konsul ]

A oto dzielny U-5522 na tle transportowca. Do Brestu cała droga to był jeden wielki sztorm.
22.04.2007
16:26
[316]
kiman [ Pretorianin ]

Oto mmoja zdobycz z 2 patrolu
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-22 16:27:15]
22.04.2007
16:26
[317]
kiman [ Pretorianin ]

i tu dalsza czesc
22.04.2007
18:34
[318]
robin76 [ Chorąży ]

Ja jestem w trakcie patrolu. Dopłynałem do strefy patrolowania. Po drodze spotkałem dwa samotne statki handlowe. Oraz podczas ładowania baterii wyczaiły mnie samoloty. Jednak spróbował zaatakowac tylko jeden. Źle się to dla niego skończyło. Wklejam dotychczasowe moje postępy w tym patrolu. Ostatnie cztery statki to mały uzbrojony konwój. Niestety od trawlera torpeda się odbiła i musiałem się wynurzyć bo mnie wkurzył. I go zatopić ;)
22.04.2007
19:19
[319]
robin76 [ Chorąży ]

Po paru km napatoczył się drugi mały uzbrojony konwój.
22.04.2007
19:19
[320]
robin76 [ Chorąży ]

Zostałem bez torped. Wracam do bazy.
22.04.2007
19:21
[321]
kocher [ Konsul ]

TELEFONOGRAM

JAWNE DO WIADOMOŚCI DOWÓDCY U-1976 I CAŁEJ FLOTY WILKÓW MORSKICH

Rozkaz nr 11 IMPERATORA

Dowództwo Floty Wilków Morskich po zapoznaniu się z dokumentacją fotograficzną i raportami ksiąg przebiegu służby U-1976 informuje, że kapitan robin76 za wybitne osiągnięcia na polu bitwy zostaje awansowany na stopień kapitana oceanicznego i jednocześnie odznaczony zostaje jedną Srebrną Torpedą z Diamentem. Ponadto za zatopienie wrogiego krążownika przyznaje zaszczytny tytuł ASA FLOTY WILKÓW MORSKICH.
Rozkaz należy odczytać przed frontem całej załogi i fakt ten odnotować w dzienniku pokładowym.IMPERATOR FLOTY WILKÓW MORSKICH
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-22 19:22:45]
23.04.2007
19:36
[322]
kiman [ Pretorianin ]

Chcialem sie pochwalic moim nowym wizerunkiem okretu który sam sobie zrobilem co wy na to?
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-23 19:36:49]
23.04.2007
19:54
[323]
robin76 [ Chorąży ]

Niezle :) Jednak dla mnie zbyt płaskie troche. Ale gratuluje pomysłu. Jest ok.
23.04.2007
20:07
[324]
kocher [ Konsul ]

Efektowny! Chociaż z daleka bardzo widoczny. Wrzuć tego linka z możliwością takiej modyfikacji do Kwatery Głównej. :)
23.04.2007
20:16
[325]
peners [ SuperNova ]

Witam po 4dniowej przerwie miałem trochę urlop z powodwó urodzin kolegi :) Poźniej lukne co z ta rejestracją :)
23.04.2007
20:51
[326]
kiman [ Pretorianin ]

robin 76 zgadza sie ale porobic jakies cienie przez adobefoto to nie bardzo mi wychodzi ale dzieki
23.04.2007
22:57
[327]
peners [ SuperNova ]

Patrol pourlopowy wypadł blado a najgorsze jest to że wpłynąłem do portu w Liverpool zatopiłem Liniowiec Pasażerski uchahany od ucha do ucha płynę sobie powolutku do domku i nagle mój okręt zatonął :| Ja nie wiem jak to się stało na głebokości 30m i pod kilem miałem 10m zapasu i płynałem na akumulatorach 75% + cicha praca powoli spokojnie bez pośpiechu. Za drugim razem sie nie poierdzieliłem znowu w zatapianie nie chciało mi sie tyle fatygi robić.
24.04.2007
00:39
[328]
kocher [ Konsul ]

peners--->jeżeli grasz z dodatkiem kampani śródziemnomorskiej to są pola minowe!
24.04.2007
15:07
[329]
peners [ SuperNova ]

Nie gram i nie wiem co się stało niemnożliwościa by było żebym dostał bopmba głębinowa
24.04.2007
15:23
[330]
kocher [ Konsul ]

To może zahaczyłeś o wrak zatopionego statku? Kilka bugów w SH3 jest, niestety...
Ale prawdziwe Wilki Morskie się nie dają! ;)
24.04.2007
15:30
[331]
peners [ SuperNova ]

No tak poszedł alt+ctrl+del i zakonczyłem proces z SH3 tym samym zachowujac kariere :D
24.04.2007
18:13
[332]
kiman [ Pretorianin ]

Panowie to co lubie najbardziej Niszczyciel we wlasnej osobie
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-24 18:14:15]
24.04.2007
18:35
[333]
kiman [ Pretorianin ]

Tu mamy Frachtowiec C2 pieknie tonol
24.04.2007
19:29
[334]
kiman [ Pretorianin ]

to on
24.04.2007
19:36
[335]
robin76 [ Chorąży ]

A ja płyne w kolejnym patrolu. Najpierw dorwałem dwa samotne statki. Potem dostałem info o konwoju. Dogoniłem go na powierzchni. Jednak tylna straż w postaci korwety zainteresowała się tym co sie dzieje z tyłu. Ale nie na długo. Długo umierali ;) Potem okrążyłem konwoj na powierchni i zdjąłem przednia straz w postaci niszczyciela klasy M. Ustawiłem się i zatopiłem jak widac najlepsze statki w konwoju. Dwa T3 i transportowiec wojska. Strzeliłem jeszcze ostatnia torpedą do frachtowca C2. Jednak trafiony popłynął dalej. A mnie tropią dwie niszczałki ,które ocalały. Jednak juz prawie im sie wymknąłem. Czy w zielonym (neutralnym chyba) porcie uzupełnie torpedy ? jak nie to zostało mi dotrzec do strefy i wrócić rozwalająć wszystko co napotkam z działa ;) Jak dotrę zdam relację czy coś nowego zatopiłem w tym patrolu.
25.04.2007
06:30
[336]
kiman [ Pretorianin ]

Wypłynolem na 3 patrol i przeplywajac obok portu Loch eve postanowilem tam zawitac i co sie okazalo ujrzalem pancernik obok na obrazku przed wielkim bom
25.04.2007
06:31
[337]
kiman [ Pretorianin ]

a tutaj juz po cale sprawozdanie zloze jak wróce do bazy udanych łowow
25.04.2007
13:53
[338]
robin76 [ Chorąży ]

Wpadłem na genialny pomysł i po wyrwaniu się spod niszczałek podpłynałem pod konwój znowu i sie wynurzyłem próbując zatopić frachtowca C2 z działa. Jednak niszczyciele sa strasznie szybkie na powierzchni. Z C2 mnie nie trafili jednak z tyłu doszedł mnie jeden i trafił z 3 razy. Zanurzenie awaryjne. Juz się wyrwałem i naprawiłem uszkodzenia. Jednak kadłub ma tylko 70 %.
25.04.2007
21:50
[339]
robin76 [ Chorąży ]

Tak jak wyżej opisałem po wyrwaniu się spod opieki niszczałek popłynąłem dalej. Zwiedziłem strefe patrolowania do której byłem wysłany. Po drodze zatopiłem 3 samotne statki handlowe. Przed zatopieniem trzeciego (frachtowiec C3) wiedziony podejrzliwością i przeczuciem przeszukałem tobołki załogi i znalazłem jeszcze 2 torpedy. Przydały się :) Na koniec spotkałem jeszcze jeden frachtowiec jednak po kilku strzałach skończyły sie pestki do działa i musiałem mu odpuścić. Ogólny bilans jest taki jak na screenie.
Dałem sobie stuningować okret czyli zamontowali mi powłokę antysonarową i wypłynąłem w 11 patrol.
25.04.2007
22:04
[340]
kiman [ Pretorianin ]

Wlasnie splynolem do portu obok wyniki moich dzialan na morzu
25.04.2007
22:04
[341]
kiman [ Pretorianin ]

tutaj ciag dalszy powodzenia WILKI MORSKIE
25.04.2007
22:06
[342]
kiman [ Pretorianin ]

robin76 moja integralnosc powinna cie troszke zaskoczyc
25.04.2007
23:02
[343]
robin76 [ Chorąży ]

Ja nigdy nie dostałem awansu ;) A co do integralności. Juz miałem nawet 59 % ,ale nie mam screena niestety.
25.04.2007
23:04
[344]
peners [ SuperNova ]

Patrzajta co zatopiłem, ciężko było jak cholera, przypłaciłem to równierz 1 marynarzem ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło lotniskowiec zrobił bul bul :D
25.04.2007
23:54
[345]
kocher [ Konsul ]

Ahoj Wilki Morskie!
Ja tylko patrzę i patrzę i nie moge sie doczekać piątku po 16.00. Moja załoga poszła do tawerny i wydaje swój żołd. Obiecali, że wrócą na pokład w piątek. Jak to daleko ten piątek!!!
Panowie! Myślę, że w czwartek wieczorem posypią się odznaczenia w Kwaterze Głównej. I to jakie i ile!
Życzę udanych łowów.
27.04.2007
12:13
[346]
kocher [ Konsul ]

TAJNE Do wszystkich Dowódców Floty

Przypominam, że nieuzasadnione noszenie nieprzyznanych odznaczań będzie w przyszłości karane - dotyczy dowódcy kochera.
Aby odznaczenie mogło być przyznane należy opisać akcję bojową i dołaczyć zdjęcie - dotyczy dowódcy robin76.
Wszyscy Dowódcy Floty są zobowiązani regularnie sprawdać stan swoich odznaczeń w Kwaterze Głównej. W przypadku stwierdzonych nieprawidłowości bezwzględnie o tym infomować Imperatora.

IMPERATOR FLOTY WILKÓW MORSKICH

Po przeczytaniu spalić. Popiół wyrzucić za burtę.

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-27 12:13:52]
27.04.2007
15:41
[347]
peners [ SuperNova ]

Powiem wam że zawsze miałem hrapke na lotniskowca i wkoncu sie udało :D Zobaczymy co przyniesie dzisiejszy wieczór :)
27.04.2007
23:40
[348]
kocher [ Konsul ]

peners--->Gratuluję Lotniskowca!
Moja załoga wreszcie wróciła na pokład z tawerny i wypłynęliśmy w rejs. Piękna pogoda i nic. Dopiero jak zrobił sie sztorm 11msek, dzień, widoczność wspaniała złapałem duży uzbrojony konwój. Szedł prosto na mnie. Stanąłem w miejscu, 1 niszczyciel z przodu, 2 po bokach i 1 z tyłu. Spokojnie oznakowałem w UZO wszystkie rybki, nadałem kontakt do bazy i peryskopowa.
Piewrsza torpeda eksplodowała pod kilem Tankowca T3, zwolnił do 2 węzłów. Druga torpeda eksplodowała pod kilem Frachtowca C3, stanął w miejscu, trzecia torpeda w Transportowiec wojskowy, też stanął w miejscu. Czwarta torpeda pod kilem drugiego Tankowca T3, zwolnił ale idzie dalej jak ten pierwszy. Z rufowej strzeliłem torpedę do tego pierwszego Tankowca trafiłem, stanął ale nie tonie. W tym czasie załadowała torpedę do wyrzutni dziobowej i dobiłem Frachtowiec C3. 25 m. pod wodę i obrót o 180 stopni. Peryskopowa. Na rufie mam niszczyciel Tribal, nie widzi mnie i Transportowiec. Z przodu Tankowiec T3 w którego zainwestowałem 2 torpedy. Niby tonie, ale nie chcę. Konwój odpływa. W tym uszkodzony drugi Tankowiec. Szybka decyzja. Natawiam torpedę na na 20 m. i trzecią torpedą zatapiam 1 Tankowiec . Niszczyciel węszy, a ja z ryfowej torpeda na 10 metrów i zatapiam Transportowiec wojskowy. Niszczyciel już nie wie gdzie mnie szukać, a ja w pościg za konwojem, aby dobić uszkodzony Tankowiec T3.
Mam już na koncie 1 Tankowiec T3, 1 Transportowiec woj., 1 Frachtowiec C3 i teraz gonię 2 Tankowiec T3. W konwoju jeszcze jest Frachrowiec C2 i inne pomniejsze. Narazie wystrzeliłem 7 torped, wszystkie trafiły. Zobaczymy co będzie dalej. Na zdjeciu obok agonia Transportowca wojskowego. Ale akcja, aż kręci się w głowie z wrażenia!
28.04.2007
01:09
[349]
kocher [ Konsul ]

Bronią się zawzięcie. Już wiedzą gdzie jestem. Jedną bestie posłałem na dno-niszczyciel klasy
H-Class. Muszę dopaść Tankowiec T3, którego juz uszkodziłem. Mam uszkodzony okręt, ale idę na całość. Do dna ponad 100m. Mam jeszcze 5 torped, z czego 2 w magazynach zewnętrznych.
28.04.2007
10:00
[350]
peners [ SuperNova ]

Ja wczoraj pochlałem w tawernie i jak to bywa załoga była niesprawna do patrolu :)
28.04.2007
12:02
[351]
kocher [ Konsul ]

Po bardzo zażartym i emocjonalnym pościgu jest trafiony i zatopiony 4 statek handlowy! Tankowiec T3 podczas efektownej eksplozji. Teraz uciekam 3 niszczycielom.
28.04.2007
13:52
[352]
kocher [ Konsul ]

Efektowne trafienie w pojedyńczy Tankowiec T2. Złamał sie na pół.
28.04.2007
19:43
[353]
kocher [ Konsul ]

Ahoj Wilki Morskie!
Przechwyciłem duży konwój! Pogoda idealna, noc, prędkość wiatru 0sm. 4 Niszczyciele pilnują go. O przepraszam pilnowały go!
Konwój płynął na mnie na wprost. Silniki stop. Oznakowałem przeciwnika, meldunek do bazy o kontakcie i peryskopowa. Na pierwszy ogień poszedł Niszczyciel Hunt II, dostał elektryczną torpedą, trochę jeszcze popływał i zatonął. Tankowiec T3 dostał 1 parowo-gazową, ale silna bestia popłynął dalej, ale wolniej. 3 torpedą dostał Frachtowiec C3 i też wolniej popłynął. Idealanie wymierzyłem w wojskowy Transportowiec, któru eksplodował od 1 torpedy (zdjecię obok). Przyłożyłem 1 torpedą Frachtowcowi C2, ale pochylony popłynął dalej. 1 elektryczna dobiła Tankowiec T3, 1 klasyczna z rufowej zatopiła Frachtowiec C3. Gorączkowe ładowie wyrzutni, siódme poty wyciskam aby dobić Frachtowiec C2. Ale chłopcy najpierw załadowali wyrzutnię dziobową. Patrzę, a tu węszący Niszczyciel Clemenson. Długo się nie zastanawiałem. Bez nerwów, dokładnie wycelowałem, podpuściłem go bliżej. PAL! Nawet nie zauważył torpedy, ekspodowała pod śródokręciem. Długo sobie nie popływał. Może uda mi sie cały konwój zatopić. Jeszcze tylko 2 niszczyciele Hunt II. Pocisków do dział mam dużo! I jeszcze trochę torped. Dzielnych mam chłopaków na U-5522.
Trzymajcie za nas kciuki!!!
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-28 19:44:28]
28.04.2007
20:02
[354]
robin76 [ Chorąży ]

A ja właśnie będę próbował przedrzeć się przez Gibraltar. Pogoda jest tragiczna. Juz chyba z 6 niszczycieli minąłem. Nic nie widać. Może się uda zwiedzić ten port ;)
Właśnie udało mi sie trafić i zatopić niszczyciel Tribal. Mam niewiele torped.
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-28 20:17:23]
28.04.2007
20:37
[355]
robin76 [ Chorąży ]

Chyba muszę zrezygnować. Teraz. Tak wygląda polowanie na mnie. Kończa mi się baterie ,a nie moge się wynurzyć. A to dopiero poczatek. Musze sie wycofac teraz. Ale nie na długo. Niebawem spróbuję znowu.
28.04.2007
20:43
[356]
robin76 [ Chorąży ]

Robi sie coraz ciekawiej. Ciekawe czy dam rade sie wycofać. 4 kutry torpedowe latają jak wściekłe w pobliżu. A reszta to zbliżające sie niszczyciele.
29.04.2007
02:00
[357]
kocher [ Konsul ]

ZWYCIĘZSTWO! Zatopiłem cały konwój złożony z 15 statków w tym 4 niszczyciele i 1 Transportowiec wojskowy, który dość silnie jest uzbrojony. Ten konwój przechwyciłem w kwadracie BE 61, który był wyznaczony do mojego patrolu. 6 frachrowców zatopiłem z działa, pozostałe torpedami. Obok zdjecie 1 strony raportu. Zostało mi jeszcze 3 torpedy.
29.04.2007
02:01
[358]
kocher [ Konsul ]

A to ciąg dalszy raportu. Ależ to były emocje!!!
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-29 02:03:36]
29.04.2007
09:34
[359]
kiman [ Pretorianin ]

Panowie oto konwój który mam zamiar rozgromic wlasnie przygotowuje załogę do ataku mysle ze damy rade z moimi chłopcami rozkruszyc to stado
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-29 09:34:44]
29.04.2007
11:20
[360]
kocher [ Konsul ]

kiman--->Czuję, ża ten konwój daleko nie popłynie. :)

peners---> Na jakim typie okrętu pływasz VII-? I jeszcze jedno ten zabity z Twojej załogi to był marynarz, podoficer, czy oficer? Czas założyć Izbę Pamięci w Kwaterze Głównej
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-29 11:28:44]
29.04.2007
11:31
[361]
robin76 [ Chorąży ]

A ja sie wyrwałem spod Gibraltaru. Po drodze jeszcze zatopiłem dwa frachtowce i trafiłem na konwój. W środku akcji wyłączyli nam prąd. Krótko. Ok godziny. Jak nigdy nie wyłączali tak teraz wyłączyli. Po uruchomieniu kompa mam zwalone wszystkie savy. Jak narazie mam dość. Może ktos wie może jak to naprawić ;) Bo bedę musiał zacząć od początku. Narazie przesiadam się na SH4.
29.04.2007
11:55
[362]
kocher [ Konsul ]

robin76---> Coś Ci sie stało z systemem. Nawet awatar Ci zniknął!
29.04.2007
12:30
[363]
robin76 [ Chorąży ]

Nie wiem czy moge tu zamieszczać wyniki patrolu z SH4. Ale nie ma osobnego tematu. Ewentualnie na naszym forum założe podobny. Właśnie trafiłem na grupę uderzeniową złożoną z 2 lotniskowców, 4 lotniskowców eskortowych,jednego tankowca i chyba 5 niszczycieli. ZObaczymy co z tego będzie.
29.04.2007
12:49
[364]
kocher [ Konsul ]

robin76--->Zasady te same! Musisz być Wilkiem Morskim, krótki opis akcji, zdjęcie najlepiej efektowne, częste wizyty w Kwaterze Głównej. A czy gramy w SH3, SH4, z dodatkiem, baz dodatku SH2, SH1 to nie ma znaczenia.
Oczywiście każdy Wilk Morski jest zarejestrowany w Kwaterze Głównej i przy Awatarze ma link do Kwatery.
Udanych łowów dla chwały Floty!
29.04.2007
13:36
[365]
robin76 [ Chorąży ]

No więc tak. Udało sie zatopić pare okręcików. Wg mnie bardzo udana akcja. Dwie bazy wodnosamolotów Chitose,jeden lotniskowiec Hiryu oraz jeden ciężki krążownik Furutaka.
Tu eksploduje Furutaka. W tle ucieka jeden z lotniskowców Hiryu.
29.04.2007
13:37
[366]
robin76 [ Chorąży ]

Tu tonie lotniskowiec Hiryu. Rozjaśniłem troche zdjecia.
29.04.2007
13:39
[367]
robin76 [ Chorąży ]

Ciężko uszkodzona baza wodnosamolotów inaczej lotniskowiec eskortowy.
29.04.2007
13:40
[368]
robin76 [ Chorąży ]

W końcu ją dobiłem jedną torpedą. Tu ładnie tonie.
29.04.2007
13:43
[369]
robin76 [ Chorąży ]

A tutaj bilans tego małego starcia z grupą uderzeniową. Okrętów było o wiele więcej niz pisałem na początku. Jednak bardzo szybko płynęły. Jeszcze conajmniej 2 ciężkie krążowniki i conajmniej 2 duże lotniskowce. Tak mi się udało ustawić ,że eskorta się pogubiła ,a ja strzelałem do przepływającyh statków. Jednego musiałem dobić później jak się oczyścił teren ;)
29.04.2007
14:13
[370]
kiman [ Pretorianin ]

tutaj lista zatopionych statków i okretów koniec 4 patrolu wracam do bazy torped 0 pocisków 0 czas spotkac sie z rodzina
29.04.2007
14:14
[371]
kiman [ Pretorianin ]

tutaj czesc druga
29.04.2007
14:36
[372]
robin76 [ Chorąży ]

A mnie teraz atakują non stop..ale pojedynczo myśliwce A6M2 Zero. Już 6 zestrzeliłem ;)
29.04.2007
16:41
[373]
robin76 [ Chorąży ]

Ok w końcu zaliczyli mi patrol i wróciłem do innej bazy bo tą co startowałem zdobyli Japończycy. Bilans troche inny niż w SH3.
29.04.2007
16:41
[374]
robin76 [ Chorąży ]

I dostałem takie oto odznaczenie :)
29.04.2007
19:37
[375]
kocher [ Konsul ]

Krzyż zwyciązstwa bardzo ładny. Ja tymczasem wracając natkąłem się na konwój. Miałem tylko trzy torpedy. Uszkodziłem Tankowiec T2, odpłynął z pochodnią w śródokręciu. Dwoma torpedami zatopiłem Frachtowiec C3. Na zdjęciu obok eksplozja drugiej torpedy. :)

peners--->Rzuć okiem do Kwatery Głównej - Izba Pamięci
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-29 21:07:24]
29.04.2007
21:08
[376]
peners [ SuperNova ]

A czemu tak ?? :P Ja ciagle działam heheh mam 1 raport ale to poźniej dam skrina a dzis włąsnie ejstem na etapie zatopienia Lotniskowca na I nie pamietam nazwy w porcie Loch Ewe + zatopiłem lekki krazowniczek Fuji :P


29.04.2007
21:14
[377]
kocher [ Konsul ]

Czy to zły pomysł z Izbą Pamięci i tym krzyżem?
29.04.2007
21:16
[378]
peners [ SuperNova ]

Pomysł fajny ale czymu ja już tam jestem hehehe czy to dlatego ze juz mnie raz zatopili ?? Heheheheh :P
29.04.2007
21:21
[379]
kocher [ Konsul ]

ABSOLUTNIE NIE!!!
W poście nr. 344 opisałeś zatopienie lotniskowca i to że zginął jeden z Twoich marynarzy.

UWAGA!!! WSZYSTKIE WILKI MORSKIE!!!
Dopiero teraz wczytałem się w zasady Forum. Wątek nie powinien mieć więcej jak 300 postów. Dawno już tę liczbę przekroczyliśmy!!!

JUŻ TUTAJ NIE PISZEMY NOWYCH POSTÓW!!! WSZYSCY PRZECHODZIMY DO NOWEGO WĄTKU: SILENT HUNTER 3 - EFEKTYWNE ZATAPIANIE cz II

Sorki za utrudnienia
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2007-04-29 21:43:15]
29.04.2007
21:45
[380]
peners [ SuperNova ]

A oto i lotniskowiec Illourious robi bul bul :D hehehe jedna dobrze wycelowana torpeda :P
29.04.2007
21:47
[381]
peners [ SuperNova ]

Jaki ja "gupi"jestem myślałem ze to o mnie chodzi że juz nie gram czy coś :P
29.04.2007
22:14
[382]
peners [ SuperNova ]

Link do nowej części.

https:wwwgry-onlinepls043.asp?ID=6336162&N=1
13.05.2007
20:26
[383]
Wojen [ Chorąży ]

Nie Pomyślałem ;
wątek: SILENT HUNTER 3 - efektywne zatapianie
© 2000-2018 GRY-OnLine S.A. game guide