Czy wyroki nakazowe laduja w papierach osoby skazanej?

16.11.2005
14:57
[1]
Azzie [ bonobo ]
Czy wyroki nakazowe laduja w papierach osoby skazanej?

Prosze jakiegos prawnika o odpowiedz na to pytanie :)

A jesli laduja w papierach to po ilu latach sa z nich wyrzucane :)
16.11.2005
15:02
[2]
Bramkarz [ brak abonamentu ]

Sztuka jest sztuka - IMO rodzaj postępowania nie ma znaczenia dla uwzględnienia przestępstwa w rejestrze skazanych.
16.11.2005
15:08
[3]
Bramkarz [ brak abonamentu ]

Przy okazji się dokształciłem - nie wiedziałem że nawet wykroczenia się wpisuje - o ile orzeczono areszt.
16.11.2005
15:22
[4]
Bramkarz [ brak abonamentu ]

I jeszcze do kompletu, nie chce mi się wertować wszystkich wyjątkowych sytuacji ale najprawdopodobniej w tym wypadku zatarcie skazania to 5 lat, lub 3 na wniosek skazanego od wykonania kary :)
16.11.2005
15:26
[5]
Azzie [ bonobo ]

dzieki....
16.11.2005
17:04
[6]
Azzie [ bonobo ]

A to jeszcze jedno pytanko:

jak stwierdzic czy dany paragraf to wykroczenie czy przestepstwo?
16.11.2005
17:08
[7]
Boroova [ Konsul ]

Azzie -> nie stresuj sie za bardzo - wagary to jeszcze nie przestepstwo...

Polecam kodeks karny
16.11.2005
17:10
[8]
gladius [ Óglaigh na hÉireann ]

Azzie - powiedz, o co chodzi. Najprościej sprawdzić, czy paragraf jest w kodeksie karnym, kodeksie wykroczeń albo w w jakim dziale konkretnej ustawy się znajduje (np. wykroczenia przeciw prawom pracownika w kp albo przestępstwa skarbowe w kks).
16.11.2005
17:21
[9]
Azzie [ bonobo ]

art 13 par 1 kk w zw. z art. 109 ust. 2 Ustawy o ochronie zabytkow i opiece nad zabytkami




Art. 13. § 1. Odpowiada za usiłowanie, kto w zamiarze popełnienia czynu zabronionego swoim zachowaniem bezpośrednio zmierza do jego dokonania, które jednak nie następuje.


Art. 109. 1. Kto bez pozwolenia wywozi zabytek za granicę lub po wywiezieniu go za granicę nie sprowadza do kraju w okresie ważności pozwolenia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
2. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 działa nieumyślnie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
3. W razie skazania za przestępstwo określone w ust. 1 sąd orzeka, a w razie skazania za przestępstwo określone w ust. 2 sąd może orzec, nawiązkę na wskazany cel społeczny związany z opieką nad zabytkami w wysokości od trzykrotnego do trzydziestokrotnego minimalnego wynagrodzenia.

Rozumiem ze zaznaczony fragment odpowiada na moje pytanie? I juz nie ma znaczenia sposob rozpatrywania sprawy i takie tam? :)

I w tym przypadku jest wlasnie te 5 lat w papierach o ktorych mowil Bramkarz?

No to niezle :D
16.11.2005
17:27
[10]
goldenSo [ LorD ]

@Boroova
Ile ty masz lat? Twoje posty wskazują na 5
16.11.2005
17:41
[11]
kowalskam [ Senator ]

<----boroova
16.11.2005
17:44
[12]
Boroova [ Konsul ]

goldenSo --> piec lat to ja dopiero skoncze za rok. Nie goraczkuj sie tak, bo dostaniesz pryszczy...
17.11.2005
01:32
[13]
Bramkarz [ brak abonamentu ]

Azzie

5 (z mocy prawa) lub 3 lata (jeśli sąd przychyli się do wniosku skazanego) są w wypadku grzywny lub ograniczenia wolności - nakazówka jeśli dobrze pamiętam ogranicza się tylko do takich kar.

Natomiast w wypadku kary więzienia to będzie odpowiednio 10 lub 5 lat od końca wyroku (i ktoś mi jeszcze będzie odpowiadał o liberalnym polskim prawie) :)
Jeśli w zawieszeniu to pół roku od końca okresu próby.

PS. Ciesz się że jeszcze nie podpadłeś pod jakiś wspólny twór Ujazdowskiego i Ziobry ;>

wątek: Czy wyroki nakazowe laduja w papierach osoby skazanej?
© 2000-2014 GRY-OnLine S.A. game guide