Mozilla Firefox - szybko, wygodnie, bezpiecznie [cz.2]

04.05.2005
16:54
[1]
Quicky [ ]
Mozilla Firefox - szybko, wygodnie, bezpiecznie [cz.2]

Firefox
Jest to alternatywna dla IE i Opery przeglądarka internetowa. Wielokrotnie nagradzana przeglądarka nowej generacji Mozilli, ściągnięta została już ponad 50 milionów razy!

Dlaczego Firefox?
Przeglądanie w panelach
Dzięki tej funkcji możesz oglądać więcej niż jedną stronę w pojedynczym oknie. Otwieraj odnośniki w tle, by były gotowe do obejrzenia, kiedy Ty będziesz gotowy by je przeczytać.

Blokada wyskakujących okien
Wyłącz denerwujące wyskakujące okienka. Skorzystaj z wbudowanego w Firefoksa mechanizmu blokady wyskakujących okienek.

Zintegrowana wyszukiwarka
Wyszukiwarka Google jest dostępna prosto z paska narzędziowego; dostępne jest także wiele innych narzędzi wyszukiwawczych, m. in. słowa kluczowe (napisz "dict <słowo>" w pasku adresu) oraz nowy pasek wyszukiwania, który szuka słów już w chwili ich wpisywania oraz eliminuje znane z innych przeglądarek okienko, które zawsze miało skłonność do zasłaniania szukanego tekstu).

Prywatność i bezpieczeństwo
Zbudowany z myślą o bezpieczeństwie Firefox pozwala utrzymać Twój komputer wolnym od oprogramowania szpiegującego, nie pozwalając na załadowanie się szkodliwych obiektów ActiveX. Szeroki zestaw narzędzi związanych z prywatnością zapewnia, że to, co robisz online, jest tylko
Twoją sprawą.

Zakładki na żywo: Kanały RSSAtom
Zintegrowany czytnik RSS i Atom pozwala CI przeczytać najnowsze nagłówki wiadomości oraz informacje o Twoich ulubionych stronach.

Wygodne pobieranie plików
Pobierane pliki są automatycznie zapisywanie na Pulpicie (lub we wskazanym w Preferencjach katalogu - przyp. tłum.), dzięki czemu łatwo je znaleźć. Mniej okien dialogowych to mniej czasu potrzebnego na pobranie plików.

Pasuje jak ulał
Prosty i intuicyjny, ale o szerokich możliwościach, Firefox posiada wszystkie funkcje, do których jesteś przyzwyczajony: Zakładki, Historia, tryb pełnoekranowy, powiększanie tekstu, ułatwiające odczytanie zbyt małego tekstu itd.

S, M, L, XL — Ty wybierasz
Dostosowywalność Firefoksa nie ma sobie równych. Możesz dostosować paski narzędzi dodając dodatkowe przyciski, instalować Rozszerzenia dodające nowe funkcje oraz nowe Motywy zmieniające styl programu, oraz korzystać z systemu wyszukiwawczego pozwalającego na obsługę nieograniczonej liczny wyszukiwarek. Firefox jest tak duży, albo tak mały, jak tego sobie życzysz.

Instalacja - bułka z masłem!
Plik instalatora ma tylko 5,3MB (w wersji dla Windows), więc pobranie Firefoksa zajmuje tylko kilka minut przy wolnym połączeniu i kilkanaście sekund przy szybkim połączeniu. Instalator przygotowuje wszystko szybko, a nowy system łatwej migracji importuje wszystkie Twoje ustawienia - Ulubione, hasła i inne dane z Internet Explorera i innych przeglądarek, żebyś mógł od razu zacząć surfowanie.

Najlepszy przyjaciel webmastera i programisty
Do Firefoksa dołączony jest zestaw narzędzi programistycznych, m. in. potężna konsola błędów JavaScriptu i CSS oraz opcjonalny Inspektor DOM, który pozwala zajrzeć wgłąb struktury stron www

Pobierz:
wwwfirefoxplpobierzl
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Thunderbird

Najsprytniejszy sposób na niechcianą pocztę
Thunderbird dostarcza najbardziej wydajne narzędzia wykrywające niechcianą pocztę. Analizują one Twoją pocztę i identyfikują te wiadomości, które najprawdopodobniej są niepożądane. Możesz nakazać Thunderbirdowi by automatycznie kasował takie wiadomości albo przechowywał je w podanym przez Ciebie folderze, na wypadek, gdybyś czasem chciał przejrzeć ten spam.

Poczta na Twój sposób
Przeglądaj swoją pocztę tak, jak chcesz. Korzystaj z widoku trójkolumnowego. Dostosuj paski narzędzi, zmień wygląd programu poprzez Motywy. Stosuj widoki poczty, by szybko sortować wiadomości.

Bezpiecznie i pewnie
Thunderbird obsługuje korporacyjne i rządowe standardy bezpieczeństwa, takie jak SMIME, podpis cyfrowy, szyfrowanie wiadomości, obsługa certyfikatów i urządzeń bezpieczeństwa.

Szeroka funkcjonalność
Thunderbird oferuje obsługę kont IMAP i POP, wiadomości w formacie HTML, etykiet, szybkie wyszukiwanie, inteligentną książkę adresową, poświadczenie odbioru, zaawansowane filtry, uzupełnianie adresów LDAP, narzędzia importu, sprawne wyszukiwanie i możliwość zarządzania wieloma kontami poczty i grup dyskusyjnych.

Nieograniczone możliwości
Thunderbird pozwala na dodawanie dodatkowych możliwości poprzez rozszerzenia. Rozszerzenia są potężnym narzędziem pozwalającym na zbudowanie klienta poczty dokładnie odpowiadającego Twoim wymaganiom.

Pobierz
wwwthunderbirdplpobierzl
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Linki:

wwwfirefoxpl - Firefox PL
wwwthunderbirdpl - Thunderbird PL

wwwmozilla.orgproductsfirefox - oficjalna strona Firefoksa
wwwmozilla.orgproductsthunderbird - oficjalna strona Thunderbirda
https:addons.update.mozilla.orgextensions - oficjalna strona z rozszerzeniami

wwwmoznews.org - newsy
wwwmozillazine.org - newsy
wwwspreadfirefoxcom - strona fanów FF
wwwvivamozilla.civpl - polski serwis informacyjny o Mozilli
wwwtweakguidescomFirefox_1l - Firefox Tweak Guide

Link do poprzedniej części:

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-09-10 15:21:21]
04.05.2005
21:44
[2]
tsunami [ d-_-b ]

Przyznam sie ze przez jakis czas zdradzalem Firefox z Opera :( Do dzisiaj bije sie w serce ze dopuscilem sie takiej zniewagi. Niektore rzeczy mnie zaciekawily w Operze ale szybko odpowiednie Wtyczki w Firefoxie udostepnily mi udogodnienia odpowiednie (zapamietywanie sesji chocby) :-)

Tak wiec Firefox I'm sorry i juz sie to nigdy nie powtorzy ;-)
04.05.2005
21:46
[3]
Regis [ ]

Ja takze zaliczylem maly romansik (choc bardziej odpowiednie by bylo "szybki numerek" :P ) z Opera i musze przyznac, choc zoofilem nie jestem, ze jednak Lisek jest bezkonkurencyjny :)
05.05.2005
00:01
[4]
PIL [ Generał ]

He, he.
Dołaczam do spowiedników.
Podobnie jak tsunami, zacząłem po chwili z Operą rozbudowywać swego Foxa. Rewelacją okazała się wtyczka QuickNote. Bardzo pomaga mi w pracy. Przydało by się jeszce ustrojstwo do zawijania paska osobistego (jak w operze), ale jakoś nie mogę znaleźć. Czasami jeszcze bawie się Operą, ale raczej nie bedzie to moja domyślna przegladarka.
05.05.2005
00:08
[5]
hugo [ v5 ]

A ja ponarzekam na thunderbirda który nie filtruje mi wiadomości przychodządzych....

może ktoś dopatrzy się błędu w tych ustawieniach:
05.05.2005
00:09
[6]
hugo [ v5 ]

A i dodam jeszcze ze jak wejdę w ustawienia filtrów i kliknę na przycisk 'filtruj' to wtedy filtr poprawnie usuwa spamowate wiadomosci...
05.05.2005
00:15
[7]
tsunami [ d-_-b ]

PIL --> O co chodzi z "zawijania paska osobistego " ??

hugo --> nie uzywam filtru wiec nie pomoge :(
05.05.2005
00:40
[8]
PIL [ Generał ]

tsunami ---> Czasem mam potrzebę wrzucenia do folderu zakładek osobistych umieszczonych w pasku fox kilku dodatkowych odnośników. Ot tak, co by mieć pod ręką. Opera pokazuje kilka, a resztę umieszcza z boku w rozwijalnym menu, albo zawija pasek tak, że odnośniki układają się w rządkach jedne pod drugimi. Fox coś takiego robi z panelami po zainstalowaniu TabBrowsera, a odnośniki w pasku osobistym pokazuje tylko i wyłacznie w rozwijalnym menu z boczku. Widać je dopiero po kliknięciu w owo menu.
05.05.2005
00:52
[9]
balllicker [ Konsul ]

wtyczki rządzą;) Firefox na przeglądarkę, Thunderbird dla poczty, a Miranda jako IM, nie ma nic lepszego...
05.05.2005
00:55
[10]
aliment [ Haraszo ]

Ja dzisiaj przezucilem sie na firefoxa, godzine temu moze i przyznam ze jestem zadowolony.
balllicker ==> a co to za Miranda?
05.05.2005
07:53
[11]
tsunami [ d-_-b ]

aliment --> komunikator w ktorym te sa wtyczki :P
05.05.2005
08:47
[12]
pecet007 [ Talk to the claw ]

btw:
widzieliscie to fajne logo firefoxa?
05.05.2005
08:51
[13]
Zymek_1 [ Oficer ]

jak dla mnie, to firefox rządzi...
05.05.2005
08:52
[14]
tsunami [ d-_-b ]

hehe dobre :-) Ale moglaby obciac sobie pazury u nog ;-)

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-05-05 08:55:24]
05.05.2005
12:05
[15]
tsunami [ d-_-b ]

WAZNE !!! Szybko potrzebuje wiedziec jak sie robi Backup poczty w T-Bird'zie Wystarczy skopjowac folder gdzie jest zainstalowany ? + ewentualnie folder z Profilem w Dane Aplikacji ?
06.05.2005
09:47
[16]
Orlando [ Friends Will Be Friends ]

2 pytania:

1. Jak można ustawić by linki otwierały sie jako nowy panel a nie okno?
2. Jak ustawić by mi nie ściągał tym menedźerem tylko np. Download Express??

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-05-06 10:00:39]
06.05.2005
09:52
[17]
PIL [ Generał ]

Czy ktoś może znalazł wtyczkę zapewniającą (tak jak w Operze) dostosowywanie szerokości strony do wielkości okna przeglądarki ? Jeśli tak , to niech da cynk :)
06.05.2005
09:59
[18]
neXus [ Fallen Angel ]

Jeśli ktoś zna sposób by nie listowało w mailu załączników typu txt to wrócę do Thunderbirda. Jak na razie to skresla u mnie ten program
06.05.2005
10:08
[19]
tsunami [ d-_-b ]

Orlando --> 1. Tabbrowser Preferences, sciagnij ta wtyczke i tam mozesz ustawic.
2. Download Express to program typu Flashget ?
PIL --> Nie

neXus --> Oco dokladnie chodzi ? Listowanie w mailu ?
06.05.2005
10:17
[20]
pecet007 [ Talk to the claw ]

a zna ktoś wtyczkę która wyświetla miniaturki stron w panelu z zakładkami?
do googli coś takiego jest, a do zakładek?
06.05.2005
10:24
[21]
pecet007 [ Talk to the claw ]

neXus - może poniższa wtyczka?
nie testowałem jej, ale z opisu wynika że robi mniej więcej to co ty chcesz
06.05.2005
10:27
[22]
Orlando [ Friends Will Be Friends ]

tsunami - można tak powiedzieć...
06.05.2005
10:43
[23]
tsunami [ d-_-b ]

Orlando --> Jest wtyczka FlashGot, jak dajesz na strone prawy guzik myszy masz opcje np FlashGot all, i wtedy ci pliki sciaga programem ktory wybrales jaki ma sciagac. Jest lista programow ktore mozna wybrac, nie ma wprawdzie Download Express ale jest 24 innych programow typu GetRight, FlashGet. Polecam, bardzo fajna wtyczka.
06.05.2005
14:38
[24]
Quicky [ ]

tsunami
Powtarzam to co pisałem w poprzedniej części: od Tabbrowser Preferences znacznie lepszy jest Tab Mix, polecam to rozszerzenie wszystkim nowym użytkownikom i nie tylko. :)
06.05.2005
19:41
[25]
neXus [ Fallen Angel ]

Chodzi o to, ze jezeli zalaczam plik txt, to bez wzgledu na to czy to wiadomosc w html czy w zwyklym tekscie - zawartosc tego pliku txt staje sie trescia wiadomosci.
Gdy wysylam takie pliki na niektore skrzynki - nie widac zalacznika (czyli pliku txt) a cala jego tresc stanowi tresc maila.
Probowalem jakos to ustawic ale sam thunderbird nie ma takich opcji...

Datego z wyraznym zalem wrocilem spowrotem do outlooka...

P.S. Inne zalaczniki przechodza ok tylkoz txt'kami cos sie takiego dzieje. A tak sie sklada, ze txt stanowia 90% wysylanych przezemnie zalacznikow...

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-05-06 19:43:40]
11.05.2005
23:57
[26]
ronn [ moralizator ]

Problem : Nie moge ustawic tak, by przy 'przeciaganiu' przegladarka zostawala w aktualnym panelu, mimo iz zaznaczylem stosowne opcje (Tabbroweser Extension i Super Drag & go)

Wczesniej dzialalo, a teraz dupa :-
11.05.2005
23:59
[27]
SamFisher [ Mistrz Ścinania Riposty ]

W FF zakochałem się od pierwszego wejrzenia, ale Thunderbirda po prostu nie lubię. Naprawdę, chciałem się do niego przekonać. Przesiadłem się na niego z Outlooka (nie Express), używałem tydzień. Potem zainstalowałem The Bat! i zostałem przy nim. Moim zdaniem Thunderbird się do nietoperza nie umywa, jeśli ktoś odbiera naprawdę dużo poczty (i spamu) z naprawdę wielu kont.

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-05-11 23:59:49]
12.05.2005
01:12
[28]
SebNET [ The King of The South ]

Kiedyś widziałem ekstra polską stronę o Firefox na której było kupę dodatków m.in. pluginy. Taka pomarańczowa. Może ktoś zna?
12.05.2005
10:34
[29]
ronn [ moralizator ]

SebNET -->

mozillapl.orgprojektyDodatki
plugindoc.mozdev.org

?

Zna ktos rozwiazanie mojego problemu? Strasznie mnie denerwuje to przelaczanie aktywnego panelu :-
12.05.2005
10:46
[30]
Kumavan [ Bad to the bone ]

Pytanie : Mam wtyczkę Adblock w foxie. Czy można w jakiś sposób na stałe zablokować migające banery itp (np. ten na GOLu na górze)? Wkurza mnie już wywalanie tego ręcznie a nie lubię jak mi stronka miga jak choinka :) Anybody knows?
12.05.2005
11:59
[31]
tsunami [ d-_-b ]

ronn --> przezuc sie na Tab Mix, lepsze jest niz Tabbrowser. Tam powinienes znalesc interesujaca cie opcje, mi dziala to co opisywales z tym przeciaganiem.

Kuvman --> Pod reklamami Flash (czasem nad) masz taki "tab" pol przeroczysyt na ktorym pisze Ad Block. Jak go nacisniesz powinieno ci sie pokaza okienko z adresem. Skasuj czesc linku, np jak zaczyna sie wwwcos.tamfolderad a po Ad zazwyczaj sie zaczyna dalszy ciag adresu to skasuj walsnie to i daj * czyli zebys mial cos podobnego do tego: wwwcos.tamfolderad*
Jezeli skoleji to nie flash a .jpg, czy .gif, to prawy guzik myszy na reklame i Block Ad iFrame (2deep na przyklad jest) i powtarzasz czynnosci z tym okienkiem jak w przypadku flashow.

Mam nadzieje ze pomoglem.

pozdr.


Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-05-12 12:00:05]
12.05.2005
12:02
[32]
piokos [ Malpa w czerwonym ]

Niewierni!
12.05.2005
12:05
[33]
tsunami [ d-_-b ]

pikos ---> Precz z tad silo nieczysta !!!!!! † :P

EDIT: zapomnialem, *kropi wodą święconą* :P

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-05-12 12:06:24]
12.05.2005
12:05
[34]
Regis [ ]

Kumavan --> A jakich regul bloko0wania uzywasz? Ja w necie znalazlem kiedys takie:

[Adblock]
!Filterset.G[wwwgeocitiescompierceiveadblock]=2005-01-17a
(_|ad|assets|live|net|sales|serve|video|view)_?banner
(\Wadv|banner|promo)s?(\.\w+\.\w‹2,3›(\.\w‹2,2›)?|\W\w*\d+x\d+\.)
(amazon\.\w+.*|barnesandnoble\comp.*)(amzban|banner|cm\?t|&search=|marketing(2|.+html)|promo|stripe?s?\W|tcg.*\.[gj])
(bf|careerc|flyc|unic)ast\com
(casaleme|rightme|travi|vibrantme)dia
(jupiter|mercury)\.bravenet
(adt|dclk)\.
(affiliates?|revenue)(\.swf|fuel|((.*\d+x)?\d+\.|(banner|image|script)s?))
ccas(\.clearchannel|_media)
[.]overture(|\com)
[^\w=+]promo(t(e|ion)s?|(?!banner)\w*\.js|banner(?!\.js\?)|box)(\W|_|$)
[^a-z\d=+%](\w*\d+x\d)?\d*(show)?(\w‹3,›%20|alligator|avs|barter|blog|box|central|d?html|front|fuse|get|house|http|i?frame|inline|instant|live|main|net|partner|primary|provider|rotated?|secure|side|smart|sponsor|story|text|view)?_?ads?(v?(bot|brite|broker|bureau|butler|center|click|client|creative|content|coun(cil|t)|data|engage|er(tis\w+|t(pro)?|ve?r?)|farm|force|frame|gif|groupid|head|id|ima?ge?|info|js|juggler|legend|link|log|man(ager)?|max|mentor|meta\com|net|optimi[sz]er|pic|popup|proof|q\.nextag|quest\.nl|redire?c?t?|remote|revolver|rotator|sale|sdk|sfac|solution|sonar|source|space|srv|stat.*\.asp|sys|track|trix|view|vt|type|zone))?\d*(s|status)?\d*[\W_](?!\w+\.edu|aware|adurl=|block|login|nl|.*(&sbc|\.(wmv|rm)))
[^a-z\d=+](get|web)?_?spons?(or(ed|s)?)?_?(links?)?(pots?)?(\W|_|$)(?!.*sigalert)
[^a-z\d=+]\d*((double|fast|fine|smart|specific|value)_?clicks?|clicks?(2net|adhere|ban\|over|tag|thrutraffic|trade|xchange))(\W|$)(?!but)
[^a-z_]banners?[._-]?(.*(\pl|redir|siteid=)|\.(cgi|js|php\?)|ad|affiliate|central|click|connect|count|exchange|file|id|man(ager|ia)|newsletter|_?promo|?script|skyscraper|space\.|swap)
\W(banmanpro|centrport|clickad|clk_thru|contextuallinks?|falkag|klipmart|mediaturf|offerfusion|paypopup|redirect.*banner|tacoda|werbung|(hit|spin|google)box)[\W_]
\Wadv(\d+\.[gjs]|house)
\Wimg(is|ehost)\com
aboutcom\d(?!.*\.js)
bs\d‹3,›\.gmx
intelli(-direct\com|srv\.(js|net)|txt)
link(buddies|exchange|share|synergy)
market(ing(images|?promo)|banker\com)
popu(nder\W|pad|pkp)
qks(rv|z)\.net
yimg\coma[^u]
125x125com
265com
2o7.net
action.ientry.net
adx.nu
afcyhfcom
aftrack.asp
atdmtcom
atwolacom
audiencematch.net
awltovhccom
awrz.net
bewebcom
bluestreakcom
bncntcom
bns1.net
bravenetmedianetworkcom
bs.yandex.ru
budsinccom
cc-dtcom
checkm8com
cjt1.net
connextracom
did-itcom
directtrackcom
dtmpubcom
eShopOffer.aspx
espottingcom
eyewondercom
factortgcom
findologycom
ftjcfxcom
geocitiescomjs_source
getban
hb.lycoscom
imrworldwidecom
industrybrainscom
inetinteractivecom
insightfirstcom
interpollscom
java.yahoocoma
kanoodlecom
lapi.ebay.
lduhtrp.net
log.gocom
lycoscomcatman
maxservingcom
mediaonenetwork.net
mercurascom
mgnetworkcom
myreferercom
netshelter.net
nvidiumcom
oasis.zmh.zopecom
partner.eniro.
partner2profitcom
pay-by-click.de
popularixcom
pro-market.net
ptadsrv.de
questionmarketcom
rad.msncom
radcity.net
realmediacom
redsheriffcom
ru4com
searchfeedcom
serving-syscom
shareasalecom
showyoursitecom
site-id.nl
sitemetercom
smarttargetting.co
suitesmartcom
tfag.de
tipsurfcom
tqlkgcom
tradedoublercom
trafficsystemcom
urltrakcom
yceml.net
zedocom

I musze powiedziec ze sprawuja sie niezle :) Do tego musialem 3-4 razy zablokowac cos "recznie" i od czasu jak to zrobilem nie widzialem NIGDZIE praktycznie zadnych reklam :)

Te regulu zapisz w jakims pliku tekstowym, a potem Narzedzia -> adblock -> Preferences -> Add Filter, czy jakos tak.
12.05.2005
12:22
[35]
gladius [ Subaru addict ]

Reguły same się ustawią. Przy blokowaniu ręcznym należy zostawić adres serwera reklamowaego np. wwwdoubleclick.net* a zamiast dłuuugiego ciągu znaków po adresie dać gwiazdkę. W ten sposób hurtem blokujesz reklamy z danego serwera.
12.05.2005
12:29
[36]
piokos [ Malpa w czerwonym ]

Dziwne logo ma ten Firefox (chyba jedyne słuszne :))

Czy może ktoś wkleić zdjęcie firefoxa w ładnej skórze?

Jakiś czas temu Mortan mnie przekanał do spróbowania firefoxa, trwało to 2 godz. :) Brzydota mnie powaliła, a za niektóre skóry to bym wieszał. Ze szczerą ulgą wróciłem do "O".

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-05-12 12:30:50]
12.05.2005
12:38
[37]
gladius [ Subaru addict ]

To są jakieś inne, niż standardowa? :) Dla mnie akurat skiny są zupełnie nieistotne...
12.05.2005
12:43
[38]
Regis [ ]

Ja sciagnalem sobie motym Qute 3 i mi sie podoba - prosty i ladny moim zdaniem.
12.05.2005
13:15
[39]
Romanujan [ Konstruktor Katapult ]

Mi podoba się Noia Extreme...

A propos:

Jest już Firefox 1.0.4 - poprawia kilka blędów związanych z bezpieczeństwem (zdaje się, że chodzi o te, o których kilka dni temu trąbiła Secunia).
12.05.2005
13:27
[40]
PIL [ Generał ]

Czy istnieje sposób na AKTUALIZACJĘ FF ?
Przy każdej nowej wersji instaluje ją po prostu, a nie aktualizuję. Czy coś robię nie tak ?
12.05.2005
13:34
[41]
Regis [ ]

PIL --> Ja robie tak samo. A jako ze instaluje wszsytko na poprzednim Firefoxie, to jest to jakby aktualizacja, bo zadnych danych nie trace...
12.05.2005
15:23
[42]
KaM1kAzE® [ BeeR GooD! ]

INFO:

Firefox 1.0.4 już jest! :)

ściągać póki gorący :)

wersja angielska:
wwwmozilla.org

wersja polska:
wwwfirefoxpl


n'Joy™ :)
13.05.2005
11:49
[43]
Kumavan [ Bad to the bone ]

tsunami, Regis, gladius -----> dzięki wielkie, to działa! :)))))) [sorry że tak późno dziękuję].
14.05.2005
16:30
[44]
Hellcat [ Legend ]

Wymieniłem Operę 8 na FF 1.0.4 + Adblock, QuickNote, CookieCuller i jestem szczęśliwym człowiekiem :]

Tylko czemu ja dopiero teraz wpadłem na to że FF jest najlepszy? :>
15.05.2005
13:57
[45]
leszo [ I Can't Dance ]

mam pytanie: czy istnieje skrót klawiaturowy w FF na nowy panel ??? znacznie ułatwiłoby mi to życie w internecie ;)
15.05.2005
14:01
[46]
Quicky [ ]

leszo
Ciężko na to wpaść... ;) Ctrl+T
15.05.2005
14:03
[47]
leszo [ I Can't Dance ]

dzięki! eksperymentowałem z ctrl + klawisze z dolnego rzędu ale nie trafiłem :P
15.05.2005
14:07
[48]
Mortan [ ]

A ja wywaliłem firefoxa i mam opere, addons.mozilla.org najnowsza wersje obsługuje, a wiec tym momencie nie dopuszczaja starych wersji i jak to sie kurde do wyboru ? do tego jeszcze ten skaczacy ekran ......

Opera tez fajna :)
15.05.2005
14:36
[49]
.:[ Kocioł ]:. [ ]

Mam FF od 2 dni i małe pytanko : w jakim folderze na dysku znajdują się ciasteczka, pliki tymczasowe i zakładki ?
15.05.2005
14:46
[50]
Lucky_ [ god ]

Dzisiaj sciagnelem firefoxa :D Fajna przegladarka. Mam tylko pytanko - Jak blokowac reklamy? Np. w avant browser bylo blokowanie reklam, chociaz ostatnio blokowal coraz mniej skutecznie.
15.05.2005
14:48
[51]
Mortan [ ]

Lucky -->

wwwaddons.mozilla.org i tam poszukaj wtyczki "adblock"

ps polecam tez ine z tej strony, goły firefox bez zainstalowanych wtyczek to dno.

Kocioł --> Jak masz Xp to C:\ Documents and settings\ nazwa_usera\ Dane aplikacji\firefox\ profiles ...cos w tym stylu.

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-05-15 14:48:54]
15.05.2005
15:02
[52]
boom_11 [ Konsul ]

Wszyscy mi polecali żebym zainstalował Firefoxa i thunderbirda to tak zrobiłem. Avant browser (przeglądarka) jest chyba lepsza. tak uważam jak obie wypróbowałem, ale firefox ładniejszy.

Mam problem z thunderbirdem. A mianowicie przy włączaniu zapytał mnie 2 razy o hasło i 2 razy podałem złe (do mojej poczty). Przypomniałem je sobie już, ale nie pyta się 3 raz. Wszystkie opcje przegrzebałem i nie wiem gdzie moge je wpisać????
15.05.2005
15:07
[53]
boom_11 [ Konsul ]

Jeszcze jeden problem. Jak zwykle jak zainstalowałem inną wyszukiwarke niż IE to nie pojawiają się obrazki. Zamiast nich jest mała czerwona kropeczka w lewym górym roku. Co robić?
Z grami we flashu nie ma problemu bo wystarczy jedno kliknięcie i javy itp. sie same instalują :)
15.05.2005
21:29
[54]
boom_11 [ Konsul ]

Ludzie!!!!

Promózcie. ^^^^ UP ^^^^
Gdzie sie to hasło wpisuje?
16.05.2005
11:42
[55]
oksza [ Senator ]

A to czytaliście?
16.05.2005
12:56
[56]
tsunami [ d-_-b ]

Waslnie sciagam i zobacze co to za cudo :-)
16.05.2005
13:17
[57]
tsunami [ d-_-b ]

No musze powiedziec ze czuc roznice. Niezle :-)
16.05.2005
14:34
[58]
PIL [ Generał ]

Dżizas !
Jak rakieta ! :))
16.05.2005
17:45
[59]
.:[ Kocioł ]:. [ ]

Jak by ktos mógł to niech mi ten programik do tuningu wysle na maila, bo nie moge go sciagnać ( chcą, żebym wysłał smsa : ) Moj mail: piokoc [at] gmailcom Z góry dzieki !
16.05.2005
17:46
[60]
.:[ Kocioł ]:. [ ]

dobra juz mam wystarczyło wejsc na stronke tego programu :)
16.05.2005
21:36
[61]
Quicky [ ]

17.05.2005
08:59
[62]
Romanujan [ Konstruktor Katapult ]

Czasami Firefox jest jednak wkurzajacy - potrafi się nagle wysypać...
17.05.2005
09:07
[63]
Regis [ ]

Romanujan --> To jest akurat strona, ktora specjalnie wykorzystuje dziure w FF. Na zwyklych stronach (tzn. takich bez "pulapek" tego typu) mi sie FF jeszcze nie wysypal...
26.05.2005
14:14
[64]
Skrz@t [ Młody Gniewny ]

Mam pytanie dotyczące okna paneli w firefoxie , jak zrobić aby w jednym oknie pojawiały się pare stron na specjalnym panelu ?? kiedyś tak miałem ale coś zmieniłem i już nie pamiętam co :
26.05.2005
14:18
[65]
karas_PL [ Kotwica Kołobrzeg ]

Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem Firefoxa.
Świetny program.
Wcześniej męczyłem się z tym okropnym Internetem Explorelem.
Naprawdę polecam go innym!!!
26.05.2005
14:35
[66]
Martinus [ Konsul ]

W Thunderberdzie w okienku z pocztą otrzymaną, w kolumnie data pokazuje mi się tylko godzina odebrania wiadomości, nie ma daty. Jak to zmienić?
26.05.2005
14:54
[67]
Hellcat [ Legend ]

Podejrzewam że data pojawi się następnego dnia :) [od 0:00]
26.05.2005
14:56
[68]
Martinus [ Konsul ]

Dzięki Kocie:) Zobaczę jutro.
26.05.2005
21:44
[69]
Hakim [ ]

Czy można tak ustawić w Thunderbirdzie, żeby wysyłaną pocztę zapisywał na koncie na serwerze w folderze wiadomości wysłane?
26.05.2005
22:21
[70]
darek_dragon [ 42 ]

Hakim --> Obawiam się, że nie jest to możliwe. Serwery pocztowe nie mają normalnie żadnych katalogów dla kont. Folder "wysłane" istnieje tylko w programie webmail. Aczkolwiek być może da się to jakoś ustawić po stronie serwera. Zależy jakie masz konto.
26.05.2005
23:25
[71]
Skrz@t [ Młody Gniewny ]

ponawiam prośbe o odpowiedź z pytania z 26.05.2005 | 14:14

chodzi o coś takiego aby było w jednym oknie kilka tych paneli !! -->
jak to włączyć ??
27.05.2005
10:31
[72]
oksza [ Senator ]

Haha, macie konkurencję :D
27.05.2005
10:39
[73]
Mortan [ ]

Skrz@t --> Klikaj na linki srodkowym klawiszem myszy :), albo sciagnij sobie wtyczke Tabbrowser extentions i tam sobie ustaw.
27.05.2005
10:48
[74]
garfield_junior [ ]

piokos ---> special for U - Firefox + ładna skóra :)
27.05.2005
11:05
[75]
Mortan [ ]

Opera ma lepsze skóry, mozna wiecej z nimi zrobic, a wiekszosc skorek na addons.mozilla.org to takie oczojebne koszmarki. Mnie sie najbardziej podoba Modern Gray i seria Orbit. Ale firefoxa juz nie uzywam, bo mam bardzo dziwny bład, zreszta Opera jest ladniejsza, mozna ja sobie lepiej poustawiac paski. Na korzysc firefoxa przemawia jedna rzecz - adblock, reszte ma Opera :)

Aha firefox zdradził swoje ideały, poniewaz nie wpuszczaja mnie addons.mozilla.org z przeglardka w starszej wersji trzeba miec tylko i wyłacznie najnowszą. Dziekuje bardzo za takie cos :)

ps Orbit na Operze wyglada o wiele lepiej niz w FF.

edit literówki

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-05-27 11:11:28]
28.05.2005
20:15
[76]
diabelek1 [ szczęśliwy ]

Witajcie, wlasnie dla testow zainstalowalem FF i jest nawet calkiem calkie, ale... Czy da sie jakos ustawic by po kliknieciu na link tenze otwieral sie w nowym, lecz nieaktywnym panelu?? Sciagnalem jakies rozszerzenie w ktorym niby jest wybrane "Nowe linki - Nowy Panel" (a jest druga opcja Aktywny Panel). Strasznie mnie denerwuje to ;|
31.05.2005
09:08
[77]
Mortan [ ]

diabelek1 --> Środkowym(rolką) klawiszem myszy.
31.05.2005
11:22
[78]
COBRA-COBRETTI [ Generał ]

Mam radę dla osób, które chcą prostą ale i dobrą przeglądarkę, które nie chcą się bawić w jakieś plug-iny itp.
Zainstalujcie sobie Avant Browser a na pewno nie pożałujecie. Koniec z zastanawianiem się jaki plug-in by tu ściągnąć żeby było ok.
Instalacja, konfiguracja i używanie. Wszystko proste i skuteczne. Używam AB i jestem naprawdę zadowolony.
Przeglądarka ta ma właściwie większość funkcji, które są potrzebne w normalnym użytkowaniu internetu.
Nie trzeba ściągać jakichś plug-inów, instalka zajmuje ok. 1MB, blokuje reklamy, wyskakujące okienka, po ponownym uruchomieniu przywraca otwarte poprzednio okna,
przeglądanie okien w panelach, umożliwia powiększenie danej strony by tekst był czytelny i sporo więcej.
02.06.2005
14:14
[79]
oksza [ Senator ]

No co u was tak cicho? Przecież wyszedł "Deer Park", czyli FFx 1.1 alpha!

Serdecznie gratuluję, dostaliście dwie nowe, zerżnięte z Opery (:) w niezmienionej postaci funkcje

Report a broken website wizard
Users now have a simple tool for reporting websites that aren't working in Firefox. If installed (Reporter is a custom install option for this release) the tool can be accessed from "Report Broken Website" on the Firefox Help menu.

Mozna teraz zgłaszać popsute i niedziałające strony.

Fast back (and forward)
This very experimental feature allows much faster session history navigation. The feature is off by default but can be enabled for testing purposes by setting the browser.sessionhistory.max_viewers preference to a nonzero number.

...czyli funkcja znana bardzo dobrze z Opery (bodaj od wersji 5), mianowicie trzymanie w pamieci stron odwiedzonych wczesniej.

CSS at-rule for matching on sitedocument URL
The new @-moz-document rule gives users the ability to match page objects per-site, using CSS. This makes it possible to include site-specific rules in user style sheets (userContent.css). David Baron's post to www-style explains how the rule can be used.

Aha, no i jeszcze per-site css, czyli modyfikacja css (w Operze od 1,5 roku).
Tak tylko przydszedłem ponarzekać ;), bardzo udana wersja, stablina, właśnie testuje. Pozdr!
02.06.2005
14:44
[80]
Victor Sopot [ Generał ]

Mam firefoxa 1.0.4,nie wiem jak eksportować ulubione z opery, w menedzeże jest tylko możliwość przeniesienia z ie.
08.06.2005
22:57
[81]
Quicky [ ]

Parę dni temu powstała strona - pomoc.firefoxpl, stworzona przez AviaryPL (jest to polskie tłumaczenie Firefox Help).
Widzę że co niektórym może się przydać :).
08.06.2005
23:50
[82]
darek_dragon [ 42 ]

Victor --> W Operze:

Plik --> Eksportuj --> Zakładki w formacie HTML --> zapisz plik gdzieś na dysku (jako plik HTML z zakładkami dla Netscape)

W Firefox:

Zakładki --> Menadżer zakładek --> Plik --> Importuj --> Z pliku --> załaduj utworzony wcześniej plik
09.06.2005
00:17
[83]
Kijano [ Generał ]

Dziadoska ta przegladarka. Jak kiedys musial restartnac kompa "recznie" to po wlaczeniu FF mialem blad z profilem i non stop wyskakiwala ikonka z traya. Wpieprzylem sie i wyrzucilem. IE RULEZ :)
11.06.2005
11:41
[84]
hugo [ v5 ]

Kijano -=> rotfl to powodzenia z usuwaniem adwarów, trojanów, wirusów itp. :D
22.06.2005
19:44
[85]
abcdefghijklmnoperstuwyzheh [ Centurion ]

Mam pytania:

Mam Firefoxa 1,4 PL

1) Jak WYLACZYC autouzupelnianie?

2) Linki z innych stron otwieraja sie na nowej stronie(nie panelu). Linki z ulubionych otwieraja sie w tym samym panelu. Co zrobic aby ulubione otwieraly sie na osobnym panelu, oraz linki rowniez otwieraly sie na nowym panelu

W operze sie to ustawialo: Odznacz " Uzywaj istniejacych kart"

Ktos pomoze :)
22.06.2005
19:48
[86]
Quicky [ ]

@abcdefghijklmnoperstuwyzheh
> Mam Firefoxa 1,4 PL

Zakładam, że chodzi o 1.0.4 ;).

> 1) Jak WYLACZYC autouzupelnianie?

Edycja -> Preferencje -> Prywatność -> Formularze

> 2) Linki z innych stron otwieraja sie na nowej stronie(nie panelu). Linki z ulubionych otwieraja sie
> w tym samym panelu. Co zrobic aby ulubione otwieraly sie na osobnym panelu, oraz linki
> rowniez otwieraly sie na nowym panelu

Najlepiej zainstaluj rozszerzenie Tab Mix i ustaw wszystko wedle własnych upodobań.
22.06.2005
19:50
[87]
Regis [ ]

Co do otwierania linkow, to ja po prostu otwieram linki srodkowym przyciskiem myszy - automatycznie do nowego panelu. Na poczatku mi to przeszkadzalo, ale teraz tak sie do tego przyzwyczailem, ze nie wyobrazam sobie innej mozliwosci (bo jak sie WSZYSTKIE linki otwieraja w nowej karcie, to jednak mi przeszkadza - wole miec wybor ;) )
22.06.2005
20:01
[88]
Quicky [ ]

@Regis
Nie wygodniej nacisnąć Ctrl? (moja ulubiona metoda :))
22.06.2005
20:12
[89]
abcdefghijklmnoperstuwyzheh [ Centurion ]

Bardzo Wam wszystkim dziekuje!

Zainstalowalem rozrzerzenie Tab Mix, wszystko sobie poustawialem i chodzi ok :)

Tylko mam dylemat:) Od roku jechalem na operze, a dzisiaj zobie pomyslalem: Zainstaluje Firefoxa na probe. Zainstalowalem , przed instalacja nie wiedzialem ze jakas przegladaerka moze byc tak samo dobra ja Opera. Teraz Firefoxa ustawilem sobie jak Opere. Tylko nie wiem czego uzywac. Musze przyznac: Oby dwie przegladarki sa genialne
22.06.2005
20:17
[90]
Regis [ ]

Quicky --> Twoje rozwiazanie sie raczej nie sprawdza, bo wymaga uzycia drugiej reki :P Ponadto ja czesto, kiedy sobie przegladam net "rekreacyjnie" (tzn. nie pisze na forum itp. tylko ogladam np. aukcje na allegro) w drugiej rece trzymam kaweherbate i tutaj Twoje rozwiazanie sie juz kompletnie nie sprawdza ;)
22.06.2005
20:20
[91]
Regis [ ]

alfabet (co prawda nie do konca poprawny, ale tak bedzie krocej :P ) --> Ja korzystalem kiedys z Opery, ale po przesiadce na Firefoxa o niej zapomniałem.
22.06.2005
20:24
[92]
abcdefghijklmnoperstuwyzheh [ Centurion ]

A czy Firefox posiada modul pocztwoy?

Jezeli nie, to istnienie jakies rozeszerzenie z modulem pocztwoym?

Tak jak Opera ma modul pocztowy M2
22.06.2005
20:26
[93]
Regis [ ]

Polecam sciągnąć Thunderbirda - osobny program, ale robiony przez tych samych ludzi co Firefox, a to gwarancja najwyzszej jakosci. A pewnie jakies rozszerzenie jest, ale mowie - ja nie znam.
22.06.2005
20:36
[94]
Quicky [ ]

@abcdefghijklmnoperstuwyzheh
Jako moduł pocztowy również polecam Thunderbirda. Bardzo dobry program pocztowy, z tej samej rodziny co FFx. Używam go już dość długo do poczty i grup dyskusyjnych i nie mam żadnych zastrzeżeń.

@Regis
Ja szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie surfowania bez użycia dwóch rąk, bardzo często używam skrótów klawiaturowych (zwłaszcza Ctrl+W, czy Ctrl właśnie do otwierania stron w nowym tabie) lub coś wpisuję. Niemniej jednak to kwestia upodobań, dyskusja nie ma w zasadzie sensu :P.
22.06.2005
21:11
[95]
KaM1kAzE® [ BeeR GooD! ]

to ja tylko chce coś dodać a'propos thunderbirda :)

programik rządzi... z jednym wyjątkiem... jak sie ma kilka kont pocztowych to skonfigurowanie serwera poczty wychodzącej SMTP osobno dla każdego z kont przysparza wieeele trudności i jest dość kurna skomplikowane :( jakby nie mogli dać podczas wpisywania pop3 dla konta od razu SMTP... :

mnie to tam akurat obok ch*ja lata, ale polecam mozille wielu znajomym i potem mge GG grzmi od tego jak sie kurna SMTP robi w thunderbirdzie... :|

mogli by to poprawić, bo pozatym nie mam absolutnie ŻADNYCH zastrzerzeń co do Thunderbirda :)
22.06.2005
21:17
[96]
Quicky [ ]

KaM1kAzE®
Bo Firefox i Thunderbird to programy dla ludzi inteligentnych ;).
Swoją drogą rzeczywiście moglilby to lepiej rozwiązać, choć dla w miarę oblatanego użytkownika to żaden problem.
23.06.2005
13:31
[97]
vcarter [ Koszykarz ]

zainstalowalem Tab Mix i troszke mi pomieszal w ustawieniach zakladek - mianowicie jak ustawic w tym Tabie zeby odswiezal kazda zakladke co minute ?
a druga sprawa to jak ustawic zeby otwieral nowa zakladke obok aktualnej a nie otwiera od prawej strony do lewej ...
23.06.2005
13:42
[98]
vcarter [ Koszykarz ]

no i kurcze teraz nie moge tez otwierac paneli w tle poprzez klikanie srodkowym przyciskiem myszki ...
jak klikam srodkowym przyciskiem na jakis temat na forum to nie otwiera sie w tle tylko w tym samym panelu - jak to naprawic ?
23.06.2005
13:46
[99]
vcarter [ Koszykarz ]

sorry ze tak pisze jeden post pod drugim ale ten Tab mix pomieszal mi wszystko - odinstalowalem go i teraz jak klikam na temat lewym przyciskiem no to temat otwiera sie w tle a jak klikam srodkowym to otwiera sie w tym samym panelu - jak ustawic zeby dzialalo to odwrotnie ?
23.06.2005
14:47
[100]
KaM1kAzE® [ BeeR GooD! ]

vcarter ---> weź odinstaluj ffoxa, usuń wszystkie pozostałości po nim (szczególnie w c:docs and setts(...)

i zainstaluj go jeszcze raz i uważaj na to co robisz, zeby na przyszość nie miec takich problemów :)
23.06.2005
20:06
[101]
vcarter [ Koszykarz ]

no tak chwalilscie tego Tab mixa ze sie skusilem ;)

a nie mozna tego w opcjach jakos zmienic ???? zebym srodkowym otwieral w tle a lewym przyciskiem otwieral normalnie ?
23.06.2005
20:07
[102]
Regis [ ]

vcarter --> Pewnie mozna, poszukaj... Ja Tab Mix-a nie uzywam wiec Ci nie pomoge
23.06.2005
21:59
[103]
Quicky [ ]

@vcarter
Wszedłeś chociaż raz do opcji Tab Mixa?
Zapewniam Cię, że wszystko sobie ustawisz tak jak Ci się podoba. Tylko wejdź do opcji i rozejrzyj się po nich zamiast siać panikę na forum.
23.06.2005
22:39
[104]
vcarter [ Koszykarz ]

opcje przeszukalem dokladnie tyle ze chyba w zlym miejscu szukalem - opcje Tab mixa sa w rozszerzeniach ??? jesli tak to sa po angielsku i ciezko mi jest poki co ustawic te kilka szczegolow ... ;)
03.07.2005
17:38
[105]
|kszaq| [ Generał ]

wgralem i mi sie podoba ;d
03.07.2005
18:51
[106]
|kszaq| [ Generał ]

lecz prawde powiedziawszy wolem Maxthona
03.07.2005
18:53
[107]
Regis [ ]

To Maxthon ma wole? Tak naturalnie, czy nie? Ja bym to zOperował...
07.07.2005
20:09
[108]
sehhs [ Soul Master ]

Mam mały problem z Firefoxem. Jeśli wchodzę na tą stronę wwwageofempires3com przez firefoxa to na górze animacja we flashu się nie pojawia. Po prostu mam zamiast tego całe białe pole. Kiedy właczam tę samą stronę przez explorera to wszystko działa normalnie.

Wszystkie flashe itp. mam zainstalowane.
Czy ktoś wie w czym tkwi problem?
07.07.2005
20:14
[109]
Quicky [ ]

sehhs
A zainstalowałeś Shockwave?
07.07.2005
20:20
[110]
sehhs [ Soul Master ]

Eeeee... nie wiem. Jakbyś mógł to daj jakiegoś linka, żebym zainstalował gdyby jeszcze nie było.
07.07.2005
20:22
[111]
Quicky [ ]

07.07.2005
20:27
[112]
sehhs [ Soul Master ]

Zainstalowałem i nadal to samo.
07.07.2005
20:38
[113]
Quicky [ ]

Hmm, w takim razie trudno powiedzieć. U mnie ta animacja nie wyświetla się ani na Fx, ani na Operze, ale myślałem że ze względu na brak Shockwave (nie ma takiej wtyczki pod Linuksa).

Obawiam się, że jedynym wyjściem będzie przeglądanie strony w IE.
08.07.2005
19:14
[114]
gladius [ Subaru addict ]

Używa ktoś rozszerzenia tabbrowser extensions? Po ostatniej aktualizacji wyskakuje jakiś dziwny błąd przy zamykaniu panelu. Tylko u mnie czy ogólnie?
08.07.2005
21:43
[115]
Quicky [ ]

@gladius, może będę nudny, ale napiszę tradycyjnie w swoim stylu: użyj Tab Mix :)
09.07.2005
10:14
[116]
gladius [ Subaru addict ]

quicky - nie jesteś nudny, a w dodatku racja - Tab Mix jest lepszy od zwykłego tab browser preferences, ma najważniejsze funkcje tab browser extensions (undo close tab) i nie powoduje błędów.
09.07.2005
13:24
[117]
sehhs [ Soul Master ]

Co poradzić na to ------>
10.07.2005
00:08
[118]
Maff [ Generał ]

jesli ktos uzywa Adblocka, bolecam zablokowanie w nim serwerow Gemiusa (*gemius*) - wiekszosc polskich stron (w tym GOL) dziala znacznie szybciej
10.07.2005
11:42
[119]
Paul12 [ Buja ]

Jest jakiś plugin albo inny sposób na włączenie kolorwych suwaków tak jak w IE? Większość stron internetowych ma pokolorwane w cssie suwaki - a FF wyświetla zawsze szary suwak windowsa :(
19.07.2005
21:34
[120]
Quicky [ ]

Info o wersji 1.0.5

Jeśli ktoś z Was jest zaniepokojony brakiem wersji PL Firefoksa 1.0.5, informuję że w związku z niekompatybilnością Fx 1.0.5 z niektórymi rozszerzeniami, wydana zostanie wersja 1.0.6 (niewykluczone, że już w tym tygodniu), która będzie już na pewno dostępna w wersji PL zaraz po premierze wersji en-US.

Dla zainteresowanych, link do wiadomości z MozillaZine. Co ciekawe jest tam wzmianka o zdegustowanych sytuacją (słusznie zresztą) polskich tłumaczach z zespołu AviaryPL :).
19.07.2005
21:40
[121]
darek_dragon [ 42 ]

Większość stron internetowych ma pokolorwane w cssie suwaki - a FF wyświetla zawsze szary suwak windowsa :(

Kolorowe paski nie sa elementem specyfikacji CSS i wystepują tylko w badzIEwiu. Z tego, co wiem, nie istnieje żaden plugin, który by dodał takie ekscesy do Firefoxa.
20.07.2005
02:01
[122]
Quicky [ ]

I już jest... szybciej niż się spodziewałem ;D

Firefox 1.0.6 PL wydany!

Zapraszam do ściągania:
20.07.2005
12:59
[123]
PIL [ Generał ]

Mam pytanie. Czy FF posiada możliwość ustawienia na dwóch uzytkowników ? Z góry dzięki za odpowiedź :)
20.07.2005
13:11
[124]
KoKoT2003 [ Generał ]

nastepne pytanie: jesli mam wersje 1.0.4 to musze ja odinstalowac zeby zainstalowac 1.0.6 czy moge "na nią" zainstalowac?
20.07.2005
13:13
[125]
pecet007 [ Talk to the claw ]

KoKoT --> bez problemu instalujesz nową wersję na starą
20.07.2005
13:14
[126]
KoKoT2003 [ Generał ]

dzieki :)
21.07.2005
10:46
[127]
PIL [ Generał ]

Coś im chyba nie wyszło z tą 106-ką :(
Tabbrowser zwariował. Nie otwiera w nowych panelach. Wszystko z osobistych zniknęło.
Co się kurde dzieję ?
Ma ktoś tak samo, czy to tylko u mnie ???
21.07.2005
10:49
[128]
ADEK24 [ KOCHAM MARYSIENIECZKE ]

niedawno sie przesiadlem z IE 6.0 na FireFoxa 1.0.6 i jest super:D choc czasem zdarzaja sie bledy: ale jak sie ustawi wszystko okey:) tylko trzeba posiedziec:P
21.07.2005
10:51
[129]
Regis [ ]

PIL --> Który Tabbrowser? Preferences, czy Extensions? Bo mi ten pierwszy działa bez zarzutu.
21.07.2005
10:58
[130]
Gher [ Chorąży ]

Ja wczoraj przeszedlem na FireFoxa z IE, i odrazu mi sie spodobał, owiele lepszy :D
Mam pytanie czy warto sciagnac ThunderBirda??:P

P.S.
Jak chcialem wejsc na strone wwwfirefoxpl to IE miał blad c++, bardzo ciekawe :D
21.07.2005
11:02
[131]
Regis [ ]

Gher --> Jeśli chcesz nim zastapic Outlooka, to jak najbardziej. Jeśli The Bat'a, czy Eudore, to nie koniecznie
21.07.2005
11:04
[132]
Gher [ Chorąży ]

Aha, dzieki.
Bo własnie uzywam Outloock i zastanawialem sie nad Thinderbirdem:D

Jeżeli mi polecasz to sprubuje :D
21.07.2005
11:05
[133]
Regis [ ]

Tu juz nie ma takiej duzej roznicy jak przy przesiadce IE->FF, ale mozna odczuc poprawe.
21.07.2005
11:11
[134]
Pvt. Creak [ Criav ]

[zamieszki mode on]
FireFox sux! Opera rządzi! :>
[zamieszki mode off]
21.07.2005
11:15
[135]
Gher [ Chorąży ]

jakos przesiadłem sie z IE->FF i o wiele lepiej teraz :D
czyli z przejsciem z OE na TB nie bede miec problemu :D??
21.07.2005
11:16
[136]
ADEK24 [ KOCHAM MARYSIENIECZKE ]

nie bedze problemu:D :P
21.07.2005
12:01
[137]
PIL [ Generał ]

Regis---> Extensions.
04.08.2005
17:46
[138]
brutu [ Uwielbiam Cię Aguś ]

PROBLEM


W firefoxie nie wyswietla mi zdjec na allegro - wszystkie inne strony z grafika dzialaja z tego co widze OK, natomiast na allegro nie laduje - bylo tak i z wersja 1.03 i z najnowsza 1.0.6


Gdy ta sama storne otwieram przez IE, zdjecia towarow sa...ktos mi to wyjasni?pomoze?
04.08.2005
18:19
[139]
Regis [ ]

A nie zablokowales ich jakos sam, np. AdBlockiem?
04.08.2005
18:41
[140]
brutu [ Uwielbiam Cię Aguś ]

Nie,mam tylko Tab Mix z dodatkow.
05.08.2005
15:25
[141]
brutu [ Uwielbiam Cię Aguś ]

^UP^


I teraz juz w ogole cos sie schrzanilo - przy wlaczaniu mozilli firefoxa wyskakuje blad:
" Error launching browser window: no XBL binding for browser"

WTF??

Chyba przesiade sie na opere,jak nic z tym nie zrobie...
05.08.2005
15:36
[142]
brutu [ Uwielbiam Cię Aguś ]

Dobra, uzylem googli i poradzilem sobie z tym - ale i tak firefoxowi na razie podziekuje,zobacze jak wyglada opera.
07.08.2005
17:25
[143]
Orlando [ Friends Will Be Friends ]

Firefox usunal mi wszystie zakladki, a mialem tam jedynie folder "Ulubione" (tak jak w IE). Mam te foldery, tylko jak je dac do zakladek? Kopiuj - wklej nie dziala...
07.08.2005
18:07
[144]
master53 [ PSP User - Sony Fan ]

Mam pytanko! Czy można samemu robić motywy do Firefoxa, a jeżeli tak to w jaki sposób??
10.08.2005
15:35
[145]
halski88 [ Pan Prezes ]

FIREFOX! Najlepsza przeglądarka, kto jej nie ma ten trąba ;)
10.08.2005
15:43
[146]
gladius [ Subaru addict ]

Gdyby ktoś potrzebował: jest programik mozilla backup, który pozwala na eksport do pliku ustawień FF i TB. Zachowuje konta, hasła, cookies, ulubione, rozszerzenia itd. W TB - strukturę katalogów, konta, maile.

bardzo przydatny
10.08.2005
15:44
[147]
pecet007 [ Talk to the claw ]

master53 -- oczywiście że się da... tutaj masz dokładny opis:
11.08.2005
17:56
[148]
master53 [ PSP User - Sony Fan ]

a jakieś tłumaczenie ?? :p
16.08.2005
16:08
[149]
Meghan (mph) [ Tarzana przez Tarzana ]

Mam dziś od rana problem z FF ---> Co jakiś czas w środku 'klikania' zamyka mi program, zastępując go informacją, której zrzut obok. Wie ktoś, co to za badziewie i czemu mi nie pozwala pracować? I co najważniejsze - jak się tego pozbyć?
Nie bardzo lubię, gdy ktoś mnie do czegoś zmusza (a tak jakoś się nasuwa, że zamykanie ff skończy się po akceptacji przeze mnie uczestnictwa w jakimś tam badaniu), w dodatku dziwne mi się wydaje, że propozycja jest mi przedstawiana w tak chamski sposób. Jeszcze ze dwa razy ff zmusi mnie do zaczęcia pracy od nowa i się pożegnamy... :
16.08.2005
16:36
[150]
Shilka the Red [ Ponury Grzybiarz ]

jka sie nazywa plugin do zapamietywana sesji? o ktorym wspominal tsunami
16.08.2005
16:37
[151]
Khe [ terrorysta lodówkowy ]

Meghan - tez mi to wyskoczylo ...za drugim razem poklikalem pare razy next, cos tam po drodze odznaczajac i juz ;)
16.08.2005
16:39
[152]
gladius [ Subaru addict ]

Session Saver
16.08.2005
19:16
[153]
Shilka the Red [ Ponury Grzybiarz ]

looo ekstraaa, znacie jescze jakies fajne rozszerzenia? ja na raize uzywam tylko flashgot i autocopy
16.08.2005
19:21
[154]
Regis [ ]

Tabbrowser Preferences - zakładki, duże możliwości konfigoracji
AdBlock - zapomnij o reklamach. W jednej z poprzednich czesci watku zamiescilem swietny filtr do tego rozszerzenia.
Mouse Gestures - jak lubisz wydawac przegladarce polecenia za pomoca gestow myszki
Sage - czytnik RSS
ChatZilla - klient IRC
17.08.2005
11:37
[155]
Shilka the Red [ Ponury Grzybiarz ]

a jak w adblocku wylaczyc blokowanie jakiegos elementu?
17.08.2005
12:10
[156]
Shilka the Red [ Ponury Grzybiarz ]

juz wiem:]

17.08.2005
12:13
[157]
Shilka the Red [ Ponury Grzybiarz ]

i jak podlaczyc sie do irc chatzilla?

i jka sie uzywa tych gestow? daje LMB i dol i nie zwija mi okienka
17.08.2005
13:00
[158]
gladius [ Subaru addict ]

Ma ktoś tapetkę liska zagryzającego IE w normalnej (1024x768) rozdzielczości?
18.08.2005
22:57
[159]
hotDog [ Outsider ]

Witam.

mam problem z Thunderbird'em, trochę dziwny problem :-

Na skrzynce na onetpl mam około 180 maili w folderze "Odebrane". Thunder zassał mi tylko 166 maili i... zaciął się tak jakby - nie ściąga z onetu już żadnych wiadomości - ani tych brakujących, ani nawet jak coś przyjdzie nowego to "nie widzi" tego :- Z innych kont wyłapuje nowe maile i zassysa je bezproblemowo :- Dodam, ze to konto na Onecie jest jako konto domyślne - choć nie wiem czy to ma jakieś znaczenie.
18.08.2005
23:07
[160]
darek_dragon [ 42 ]

i jka sie uzywa tych gestow? daje LMB i dol i nie zwija mi okienka

Ctrl+Shift+O

hotDog --> Serwery POP3 i SMTP onetu mają talent do psucia się kilka razy w miesiącu. Być może właśnie znowu mają wolne.

gladius --> Link (drugi obrazek):
18.08.2005
23:11
[161]
Quicky [ ]

@hotDog, myślę że przyczyną może być ustawienie w opcjach limitu wielkości pobieranych maili. Prawdopodobnie w folderze Odebrane masz jakąś wiadomość z załącznikiem przekraczającym limit i "blokuje" ona nowsze wiadomości.

Ta opcja jest gdzieś w ustawieniach konta, nie pamiętam gdzie dokładnie (nie mam TB na dysku więc nie mam jak sprawdzić). Możesz przestawić ten limit albo po prostu usunąć tę wiadomość.

Jeśli to nie to - nie mam innego pomysłu :).
18.08.2005
23:50
[162]
hotDog [ Outsider ]

darek_dragon --> Dzięki za trop, oby to była tylko awaria z ich winy, a nie jakaś usterka w TB :-

Quicky --> Niestety to nie to :-) Mam tą opcję wyłączoną. Wyczytałem na forum Mozilii, że być może to jest firewall - wyłączyłem go i niestety to samo... shit :-
25.08.2005
01:17
[163]
techi [ Kami ]

Nie moge coś ustawić Thunderbirda:
Problem z o2pl:
Pop i SMTP mam ustawione na poczt.o2pl
Podalem login, podalem haslo i kupa:
Może ktoś pomóc?:P
25.08.2005
01:23
[164]
techi [ Kami ]

Zmieniłem port serwera PoP3 i narazie się łączy;]
coś długo:
Mam nadzieję, że zadziała:
Jak nie to spróbuje na koncie na wppl ^^
26.08.2005
18:34
[165]
hotDog [ Outsider ]

Spróbuj przepuścić Thundera przez Twojego firewall'a. U mnie blokował połączenie z wppl i zawsze miałem komunikat, że upłynął limit czasu połączeń.. a wystarczyło tylko otworzyć port dla Thundera POP3 bodajże 110.
30.08.2005
18:07
[166]
gladius [ Subaru addict ]

Czy jest takie rozszerzenie do FF, które powiększałoby stronę do rozdzielczości ekranu? Opera ma taką funkcję, ale z różnych powodów jej nie lubię...
30.08.2005
19:00
[167]
gladius [ Subaru addict ]

up
01.09.2005
12:23
[168]
False [ Up ]

Wczoraj pokazały mi się jakieś aktualizacje i je ściągnełem, wszystko dobrze tylko jest jeden problem. Zawsze jak wyłącze firefoxa, i znowu w niego wejde pojawia się strona na której ostatnio byłem, nie ustawione google. Wie ktoś jak to zmienić?
03.09.2005
12:03
[169]
elsaf [ Junior ]

UP! Help me pls :|
10.09.2005
15:23
[170]
Quicky [ ]

Firefox 1.5 Beta 1 już jest!

Zachęcam do spróbowania :)

Co jest nowego?

- możliwość zmiany kolejności paneli (drag & drop)
- szybsze przechodzenie między stronami przy pomocy Wstecz i Dalej
- nowy system aktualizacji programu (ściągamy tylko aktualizacje, nie instalujemy za każdym razem całego Firefoksa w nowej wersji)
- nowe okno preferencji
- Error pages zamiast wyświetlania błędów w okienkach dialogowych
- lepszy mechanizm blokowania pop-upów
- nowy mechanizm obsługi extensions
- i inne :)

Więcej informacji o nowościach tutaj: wwwsquarefreecomburningedgereleases1.5b1l

Zainteresowanych uprzedzam, że beta nie współpracuje z większością dostepnych rozszerzeń więc lepiej nie usuwać wersji 1.0.6 :)
10.09.2005
16:20
[171]
sturm [ Australopitek ]

Witam.

mam problem z Thunderbirdem.otoz od kilku dni po uruchomieniu programu na dolnym pasku pojawia sie napis "Tworzenie pliku podsumowania dla Odebranych".Zabiera to kilkanascie sekund i dopiero pozniej wyswietla sie zawartosc folderu odebranej poczty i program zaczyna sciagac nowe wiadomosci.Po utworzeniu tego pliku podsumowania w prawym dolnym rogu jest podana liczba wiadomosci...719 (obecnie).Ja widze tylko kilkanascie.W zadnym z folderow poczty nie mam wiecej wiadomosci niz kilkanascie.Czy ktos wie o co tu chodzi??
12.09.2005
00:27
[172]
_nyx_ [ !!!!!!!!!!!!!!1111111111 ]

Z cyklu: ciekawostki

Firefox ma tonę więcej błędów niż IE a to dlatego, że powstaje od niedawna - nie rozumiem po co od razu jakaś afera, newsy, ...
jeszcze długo FF nie dogoni w stabilności IE - link zawieszający przeglądarkę.. heh - IE jest praktycznie niezawieszalny..
[dla wszystkich awanturników: używam obu przeglądarek]

komentarz z (2005-09-11 22:33:05)
12.09.2005
01:33
[173]
Isam [ Senator ]

sturm => masz pewnie pop3 i pozostawianie wiadomosci na skrzynce wiec sie nie dziw ..jak nie to nie wiem ...wiecej szczegolów prosze
12.09.2005
02:27
[174]
sturm [ Australopitek ]

Isam -->Opcja pozostawiania wiadomosci w skrzynce jest wylaczona.Sam nie wiem jakie szczegoly moglbym podac.Dzis widze ze cosik sie tam zresetowalo chyba bo zamiast 700 wiadomosci widze 80 i z kazdym uruchomieniem programu liczba rosnie.
18.09.2005
15:26
[175]
usypiacz [ Pretorianin ]

hej,

ma problem z rozszerzeniem TabbleBrowser - kilka dni temu pojawilo sie uakctualnienie, ktore po zainstalowaniu spowodowalo cos takiego (obrazek). ten szary pasek wraz z czerwonym napisem wystepuje w KAZDYM oknie, bez wzgledu na to jaka strona jest otwarta. problem znika po odisntalowaniu rozszerzenie, ale jak sie domyslacie wolabym miec to rozszerzenie. jakies pomysly?
18.09.2005
15:28
[176]
usypiacz [ Pretorianin ]

i obrazek :)
18.09.2005
15:29
[177]
_nyx_ [ !!!!!!!!!!!!!!1111111111 ]

Zassaj wersje 1.2.7.1
18.09.2005
15:48
[178]
mariaczi [ Alone ]

Mam takie pytanko : można jakoś ustawic w thunderbirdzie by pokazywało mi monit ze wiadomość wysłano bo nie mam żadnego potwierdzenia?
18.09.2005
15:52
[179]
kasztaneczuszek [ Legend ]

jak sie nazywa plugin ktory sam podkresla np wwwgooglepl ?? mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi:) dzieki za pomoc
23.09.2005
20:03
[180]
Bilbo_B [ crazy Hobbit ]

Mam problem.... Jesli w firefoxie jest link zetykietka ekranowa i jest ona zbyt dluga nie moge odczytac calosci.... ucina mi opis... czy jest jakies rozszerzenie lub opcja zeby cos z tym zrobic ??
24.09.2005
16:37
[181]
sturm [ Australopitek ]

OK.Ja juz sobie poradzilem:)Po prostu trzeba porzadkowac foldery uzywajac takiej opcji:)Ale zanim do tego doszedlem to cholerstwo zajmowalo mi ponad 1GB! (po prostu trzeba dokladnie czytac wszystkie FAQ)
30.09.2005
23:35
[182]
Bilbo_B [ crazy Hobbit ]

Czy nikt nie wie jak ustawic w FIREFOXIE zeby wyswietlala sie CALA zawartosc etykietki (moje poprzednie pytankie :)) ) POKAZUJE MI TYLKO CZESC INFORMACJI....
30.09.2005
23:47
[183]
Bilbo_B [ crazy Hobbit ]

Dobra znalazlem :))) HURRRAAAA


Gdyby ktos mial taki problem to prosze :

mozillapl.orgkatalogi_i_bazybaza_dodatkowrozszerzeniainnelong_titles

Ps. dziekuje za rady... (to ironia gdyby ktos nie zauwazyl...)
14.04.2006
16:37
[184]
Mierosisko [ Pretorianin ]

mam problem
zrobiłem sobie strone startową aby mieć łatwy i prosty dostęp do wszystkich witryn z których korzystam najczęściej kiedy korzystałem z internet explorera wszystko działało w jak najlepszym porządku, a teraz dupa jak klikam na link do danej strony wyskakuje mi że nie działa lub nie ma takiej strony : czy w mozilli jakoś inaczej trzeba kodować dokumenty HTML ?? bo ja nie wiem sam już co mam z tym zrobić : :
oto adres strony abyście mogli zobaczyć co z nią nie tak(tamte gif czy obrazki jak kto woli są linkami do poszczególnych stron):
mierosisko.fm.interiapl
spoiler start
pomóżta ludy
bo sie juz przyzwyczaiłem do takiego korzystania
i niechce mi sie za każdym razem wstukiwać
tych gównianych adresów :)
spoiler stop
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2006-04-14 16:38:35]
14.04.2006
16:56
[185]
TeadyBeeR [ Legend ]

Mierosisko --> Zdziwilbym sie gdyby ta strona dzialala. Wszystkie linki masz zle zapisane. Masz "http:\\..." zamiast ""

Spoilera uzywa sie do czegos innego.
15.04.2006
15:29
[186]
Mierosisko [ Pretorianin ]

dzieki wielkie
17.04.2006
13:54
[187]
Lucky_ [ god ]

Da sie jakos zakladki zwane kartami dac zeby byly na dole przegladarki a nie u gory? Bo u gory juz mam ulubione zwane zakladkami i jest tam za gesto. Dzieki.
17.04.2006
13:56
[188]
TyTuSPL [ The World Is Mine ]

właśnie, mam takie samo pytanko jak Lucky_
17.04.2006
14:10
[189]
Lookash [ Senator ]

Czemu we wstępniaku jest Opera postawiona na równi z IE? Może ktoś to jakoś racjonalnie wytłumaczyć?
18.04.2006
10:31
[190]
Lucky_ [ god ]

TyTuSPL - juz wiem jak to zrobic. Sciagnij to rozszezenie: https:addons.mozilla.orgaddon?id=1122 i w opcjach tego rozszezenia w zakladce wygląd mozna zmienic zeby na dole byly karty.
18.04.2006
10:46
[191]
*Mikro* [ Junior ]

Tutaj macie dla mniej zawansowanych krok po kroku instalacje kilku wtyczek, może sie przydać. Pozdro

rabbi.wordpresscom2006041714
18.04.2006
10:52
[192]
Barthez x [ Generał ]

Mam takie pytanie: mam neostrade i zastanawiam się, jak zrobić by Mozilla stała się zupełnie domyślną wyszukiwarką (bo teraz jakoś tak mi wskakuje cały czas Explorer) i gdzie jest w Mozilli opcja, żeby dodawać ulubione strony?
18.04.2006
10:56
[193]
tsunami [ d-_-b ]

uzyj programu Set Browser. Co do ulubionych to dodajesz strony wciskajac 'ctrl' + 'D'
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2006-04-18 10:56:39]
18.04.2006
13:53
[194]
Diobeuek [ Konsul ]

Jakiej używacie skórki ?? zwykłej czy jakieś innej.
Dodatkowo chciłabym się dowiedzieć co muszę zrobić aby miec takie skróty do najczęściej uzywanych stron jak w Netscape 7 którego używałem dłuższy czas --->
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2006-04-18 13:56:39]
18.04.2006
14:23
[195]
Diobeuek [ Konsul ]

Wszystko się ładnie samo pobrało z netscape`a i działa git jak narazie.
Przeglądarka jest praktycznie kopią netscape, który jest kopią mozilli, która mi bardzo pasuje pod wzgledem funkcjonalności :D
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2006-04-18 14:23:14]
18.04.2006
14:25
[196]
mariaczi [ Alone ]

Po reinstalacji windy i przywróceniu ustawien firefoxa kilka stron wyświetla mi sie w ten sposób->>
to gazeta. pl ! Wcześniej było ok ! Wie ktoś co sie stało ?? Może zapomniałem po reinstalu czegoś doinstalować?
27.04.2006
11:00
[197]
Goozys[DEA] [ Play the Game ]

1. Dlaczego pomimo włączonej blokady wyskakujących okienek i tak wyskakują mi flashowe kupy? Już nakładka na IE Maxthon była lepsza, bo blokowała nawet reklamy na www Mam coś gdzieś zaznaczyć, albo jak to bywa w przypadku FF, instalować tysiące wtyczek?

2. Co mam zrobić, aby np. klikając na miniaturki obrazków na GOLu otwierały się one w nowej zakładce, a nie w popupie poza oknem FF. Nie po to korzystam z FF aby zachowywał się jak IE.
04.05.2006
00:13
[198]
Riven_ [ Konsul ]

Pierwszy raz powaznie zawiodlem sie na FF :-

Wyswietlilo sie okno z nowym uaktualnieniem - kilknalem restart firefox. Po tym pokazuje sie pasek postepu instalacji i niby cos tam sie instaluje, ale potem pojawia sie informacja, ze nie wszystkie programy (jak mniemam chodzi o instancje FF) sa zamkniete i instalacja jest nieudana. Wszystko fajnie, tylko ze po nacisnieciu OK wszystko zaczyna sie od nowa - i tak w kolko :| Restart kompa nic nie pomogl , sprawdzalem w procesach - zadnego innego 'firefox.exe' nie ma na liscie...

Nie chce tracic wszystkich ustawien FF, wiec wolalbym uniknac reinstalacji. Jest jakis sposob na to? Teraz pisze z IE.
04.05.2006
06:31
[199]
Regis [ ]

Ustawienia FF sa przechowywane w plikach ktore w kazdej chwili mozesz zbackupowac, wiec to nie problem.

Natomiast ja z ta aktualizacja takiego problemu nie mialem...


Goozys -->

1. Zainteresuj sie FlashBlock'iem
2. To jest w opcjach dodatku Tabbrowser Preferences
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2006-05-04 06:30:56]
23.09.2006
10:35
[200]
wiesław2 [ Na HAXACH ! ]

Podbije watek :)

Co sadzicie o nowej becie 2.0 ? instalowal ja ktos ? Bo sie zastanawiam...
23.09.2006
10:41
[201]
Regis [ ]

Z zalozenia nie lubie bet (sam programuje i wiem jakie sie czesto dziury i syfy w 'betach' zostawia :P ), a ze 1.5.0.7 dziala jak powinno, to nie widze potrzeby przesiadki. Moge poczekac na 'oficjalne' 2.0 :P
05.10.2006
19:50
[202]
master53 [ PSP User - Sony Fan ]

WTF ?! Wyskoczyło mi takie coś. Jak kliknąłem Next (do 2 kroku) to mi się zupełnie wyłaczył FF. To jest jakiś syf czy aktualizacja ?
05.10.2006
19:54
[203]
TeadyBeeR [ Legend ]

Po prostu FF sie wykrzaczyl i chcial wyslac raport o bledzie.
05.10.2006
19:59
[204]
Mitsukai [ Internet is for Porn ]

Czy w FireFox sa sesje jak w Operze? Gdy zamykam Opere to po nastepnym jej uruchomieniu automatycznie otwieraja sie utwarte ostatnio strony. W FireFox wszystko sie zamyka i po ponownym wlaczeniu mam tylko strone domowa. Jakis plugin, ustawienia w przegladarce? Jak tego nie ma to na starcie FF odpada jako alternatywa dla Opery.
05.10.2006
20:08
[205]
pablo_rajski_bicz [ Konsul ]

W nadchodzącej 2.0 standard
W 1.X rozszerzeniem https:addons.mozilla.orgfirefox436
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2006-10-05 20:07:45]
05.10.2006
20:58
[206]
Mitsukai [ Internet is for Porn ]

To jeszcze jedno pytanie. Jak importowac zakladki z Opery? Jak wyeksportowalem zakladki z Opery do pliku adr, to FF nic nie dodal u siebie, jakby nie bylo tam ani jednej strony. Natomiast jak w FF wzialem Plik - Importuj i tam wybralem Opere to dodal jakies cholera wie skad zakladki i to w ilosciach sladowych.
09.10.2006
15:23
[207]
Yancy [ Legend ]

Wie ktoś może czemu nie mam cieni na menusach w FF? Nie zależy mi specjalnie ale problem mnie nurtuje. Wszystko było oki do wersji 1.5 kiedy to cienie znikły. Wersja 2.0 nic tu nie zmieniła. Problem tyczy się oczywiście wyłącznie FF.

Mam Windows 2000.
08.05.2007
13:42
[208]
Klaustrofobik [ Pretorianin ]

maly up :)
wątek: Mozilla Firefox - szybko, wygodnie, bezpiecznie [cz.2]
© 2000-2018 GRY-OnLine S.A. game guide