Vandenberg's Legacy cz. 6

10.09.2003
23:46
[1]
Scandal [ S P Q R ]
Vandenberg's Legacy cz. 6

Dawno temu kiedy nasza tętniąca życiem cywilizacja rosła w siłę, rozwijała się łamiąc wszelkie granice wyobraźni oraz nauki doszło do momentu, w którym ludzkość załamała się. Akty deprawacji, nasilająca się dekadencja, upadek prawa doprowadziły społeczeństwo nad skraj anarchii. Pogłębiający się kryzys, wywołany przez poszerzającą się przepaść pomiędzy bogatymi a biednymi, spowodował gigantyczne zamieszki ludności w największych aglomeracjach na świecie. Nie trzeba było długo czekać aby ta sytuacja nagminnie zaczęła się powtarzać na całym globie. Wkrótce świat wstrząsnęła fala poważnych anomalii klimatycznych, wywołanych prawdopodobnie przez nieudane eksperymenty kontrolowania pogody. Ta niegdyś Błękitna Planeta, samostabilizująca się od wieków, tym razem ugięła się pod jarzmem człowieka. Nie mogąc poradzić sobie z ogromem zanieczyszczeń ekosystem planety zaczął powoli obumierać. Niemal biblijne katastrofy nawiedzały nasz glob. Wszystko to przyczyniło się jednoznacznie do zbliżającego się nieuchronnie konca. Społeczeństwo przestało istnieć. Rządy nie mogły zapanować nad rozwijającymi się syndykatami, które pragnęły władzy. Wydawało się iż ogólnoświatowy konflikt to tylko kwestia czasu.

Cios ostateczny zadała, któraś ze stron chcąc zagarnąć potrzebne do przetrwania surowce... Teraz nikt nie pamięta kto zaczął - to już nie ma żadnego znaczenia. Nie ważne jest zarówno to skąd nadleciały pierwsze rakiety. Nuklearna pożoga wstrząsnęła światem. Miliony ludzi zginęło podczas jednego dnia, następne setki milionów w ciągu najbliższych lat padając ofiarą to uwolnionych ze składów broni biologicznych wirusów lub utrzymującej się radioaktywności oraz oziębienia klimatu spowodowanego przesłaniającym światło słoneczne nuklearnym pyłem. Przez wiele lat pył utrzymywał się w atmosferze a promieniowanie gamma skutecznie odcięło jakiekolwiek środki łączności między ocalałymi koloniami.

Teraz żyjemy u schyłku XXI wieku w zrujnowanym świecie, pogrążonym w post-nuklearnym chaosie. Na naszych oczach utworzył się całkiem nowy, zmutowany świat - nowe rasy, stworzenia a nawet roślinność. Krajobraz niegdyś tętniący życiem teraz poorany zgliszczami reliktów wspaniałych ludzkich miast przypominał nam o wyrządzonej tragedii. Pozbieraliśmy to co zostało z pradawnego świata oraz zebraliśmy tych wszystkich którzy ocaleli po Nuklearnej Zimie i razem jako kolonia wyruszyliśmy na poszukiwanie wojskowej bazy nazywanej przed wojną "AFB Vandenberg". Znalezione stare wojskowe mapy wskazywały nam drogę... wedrówka była wyczerpująca. Wielu zginęło, lecz nie nadaremnie. Kompleks był dokładnie w tym miejscu, w którym wskazywały mapy. Teraz krok po kroku zasiedlamy go ponownie. Zawartą w bazie wiedzę, którą przyjdzie nam opanować, poszerzamy jednocześnie o nowe dane pochodzące z tego post-apokaliptycznego świata, w którym przyszło nam żyć.

Copyright by Soul Surfer & Torn.Dowódcy bazy: Soul Surfer, Torn.

Rekruci: ZeTkA, FemmeFatale, Paudyn, Gilmar
Cywile: BriskShoter, gris, Paszczak, Justa_, Soldamn, Danley, Vania, Adamss, Banita_bb
Troopers: SULIK, Shakka, Raynor, ehhh, ZgReDeK
Elita: brak

Rekruci mianowani na nowe funkcje:

Sulik: za udaną kampanie nocną przeciwko wrogim siłą, mianowany na operatora zaawansowanych systemów obronnych Vandenberg'a. Jak sie tylko coś żywego ruszy.. to będzie o tonę ołowiu cięższe.
Vania: przytargał na swoim dziwnym wechikule z wielką lufa ;), znakomitą kolekcję oręża. Mianowany na funkcję logistyczną, konserwatora powierzchni śmiertelnych... innymi słowy nasz Głowny Zbrojmistrz ;).
Shakka: pijak pierwszej klasy ;) został mianowany Barmanem nie ma nic czego by nie umiał przyrządzić, uprzednio oczywiście testując na sobie :D.
Raynor & Ehhh: Z polecenia dowódcy mianowani za udaną misję przywiezienia Raptora dowódcy, na potencjalnych założycieli Elitarnego oddziału Vandenberg'a. W skład którego sami będą wchodzić. Odmaszerować !! :)

Zapotrzebowanie na funkcje

Funkcja Głównego Mechanika połączonego z nadzorowaniem miejsc parkingowych ;)
Aktualnie szukamy też i kelnerek :)

Vandenberg's Troopers

Nickname: Torn - Commander
Broń: SIG SG-551 + Sawed-Off + Gerber Mark II Knife + Sig Sauer P228 oraz okazyjnie Katana i Enfield 25mm Cockerill Assault Cannon.
Wyposażenie dodatkowe: Kevlar Vest mk. III + kilkaset sztuk amunicji 7.62 mm NATO & 9 mm Parabellum & 0.12 Gauge Dum-Dum & 5.56 mm NATO.
Pojazdy: Hummer with mounted M134 Minigun & Interceptor.

Nickname: Soul Surfer - Commander
Broń: Techtronica M-40 Pulse Rifle, Bennelli-Heckler&Koch XM1014 (Shotgun), ponadto Dark Blade - XXI wieczna Katana.
Wyposażenie dodatkowe: Combat Heavy Suit SWAT version model: 2030, 3 x dodatkowe baterie fuzyjne do M-40, 2 x pasy na amunicję 60 sztuk 0.12 Gauge. Karty do gry w pokera co by się nie nudzić kiedy do mnie strzelają :).
Pojazdy: Aktualnie remontowany myśliwiec Exosferyczny V\STOL XA-43 Raptor II. Czas remontu?... tak z 4-5 czesci VL'a. :).

Nickname: Raynor
Broń: Heckler&Koch "SOCOM" + LAM + Tłumik.
Wyposażenie dodatkowe: "Raynor's Full Mastah Power Plasma Aromor", magazynki do SOCOMa.
Pojazdy: Aktualnie brak.

Nickname: Ehhh
Broń: Electro Jackhammer
Wyposażenie dodatkowe: Granaty, plasmowe pociski, Nóż
Pojazdy: Aktualnie brak.

Nickname: ZgReDeK
Broń: Magnum 0.45 II generacji
Wyposażenie dodatkowe: odznaka inspektora wydziału zabójstw w San Francisco (sic!), elegencki garnitur z łatkami na łokciach :)
Pojazdy: Cadillac z wmontowaną kanapą zamiast tylnego siedzenia :), wyrzutnie rakiet ziemia-ziema w światłach.

Nickname: Shakka
Broń: tulipan (chyba wiadomo o co chodzi), zęby, zawsze pod ladą dobrze sprawdzony AK-47
Wyposażenie dodatkowe: piersiówka (nie wiadomo kiedy sie przyda) , kilka granatow (co by sprawiedliwosc byla po mojej stronie :D)
Pojazdy:latajacy - ja po zmiane w nietoperka :P oraz BTR-T2Pamiętaj: "Promieniujące obiekty są niebezpieczne. Jeżeli coś iluminuje tak, że w nocy można czytać, to w żadnym wypadku tego nie dotykaj!"Disclaimer: karczma ta nie traktuje o żadnej konkretnej grze ani filmie ani niczym podobnym. Wydarzenia opisane wyżej są jedynie tłem dla Grupy Wzajemnej Adoracji, która będzie się tu wypowiadać. Wszelkie wątpliwości i pytaniauwagi oraz zakresy tematów kierować do dowódców bądź zastępców.NO TRESPASSING. Violoators will be shot. Survivors will be SHOT AGAIN!!


POPRZEDNI ZAPIS ZNAJDUJE SIE NA TEJ PARTYCJI:
10.09.2003
23:49
[2]
Scandal [ S P Q R ]

Torn -->> jak bedziesz to powiedz czy Ci sie podoba nowy obrazek... mam pare w podobnych klimatach tamten juz mi sie znudzil... :)
11.09.2003
00:02
[3]
Shakka [ Pogromca Chomików ]

Ehehehehe no prosze jakis awans ohhh nie wiedziałem że spotka mnie taka niespodzianka ależ dziekuje bardzo jak sie ciesze :D
11.09.2003
00:11
[4]
Scandal [ S P Q R ]

Ajj nie marudz bo sie rozmysle z tym awansem :P.
11.09.2003
00:14
[5]
Paszczak [ Oaza Spokoju ]

Hurrra jestem cywilem :P

Witam
11.09.2003
00:15
[6]
Shakka [ Pogromca Chomików ]

A kto tutaj marudzi ? :D no to kiedy zostane generałem ? :P
11.09.2003
00:26
[7]
Scandal [ S P Q R ]

Generałow nie przewidujemy co najwyzej naszych zastepcow.. znaczy sie Torna i mojego :D
11.09.2003
00:30
[8]
Shakka [ Pogromca Chomików ]

Hmm nie ma generałów to szkoda ale moge być porucznikiem równie dobrze :D
11.09.2003
00:33
[9]
Paszczak [ Oaza Spokoju ]

Generałow nie przewidujemy co najwyzej naszych zastepcow.. znaczy sie Torna i mojego :D


I właśnie dlatego moja ambicja nie pozwala mi tu zaglądać :P
11.09.2003
00:35
[10]
Shakka [ Pogromca Chomików ]

Paszczak >>>>> LOL
11.09.2003
00:38
[11]
Scandal [ S P Q R ]

Paszczak -->> hehe... za darmo to nawet w morde w tych czasach nie daja :D.
11.09.2003
12:51
[12]
Scandal [ S P Q R ]

Dzis jest 11 wrzesnia... 2 lata po tragedii WTC.

Jezeli ktos ma ochote to niech zapali swieczke jak to i ja robie...

['] [']... i tak 3000 tysiace dalszych.

In loving memory and tribute to all the lives tragically lost... we shall not forget
11.09.2003
14:59
[13]
Torn [ Merces Letifer ]

Allan - spoko, wszystko mi się podoba. Ostatnio miałem trochę na głowie i przyszłość zapowiada się podobnie, dlatego era statsowania z mojej strony odejdzie w zapomnienie :) Aczkolwiek nie twierdzę definitywnie, że tu nie zajrzę za jakiś czas. Także Allan pilnuj wszystkiego.

Co do świeczki to tyyle tragedii było na świecie, że musiałbym codziennie taką zapalać. Poza tym interesujące wydają mi się teorie spiskowe na temat 11.09 ... Znikam w czeluściach swej kwatery. Kiedy będę - nie wie nikt.
11.09.2003
15:59
[14]
ehhh [ Angel of Death ]

11.09.2003
20:05
[15]
Shakka [ Pogromca Chomików ]

Który z poniższych filmów polecacie obejrzeć jako pierwszy lub w ogóle jest dobry ? a może żaden ? :D

K 19 z Harrisonem Fordem
Czas Apokalipsy
Szyfry Wojny

A wiec ?? :D
11.09.2003
21:46
[16]
Shakka [ Pogromca Chomików ]

No jak nikt nie widział tych filmów ? :D
11.09.2003
22:02
[17]
ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

Shakka-->no chyba nie trzeba mowic ze Apocalypse Now :) powinienes zobaczyc jako pierwszy. Potem chyba k19-ze wzgl na Forda a potem Szyfry Wojny(filmu nie widzialem ale ponoc kicha hollywoodzka)

a i polej jakiegos drinka :P
11.09.2003
22:09
[18]
Shakka [ Pogromca Chomików ]

ZgReDeK >>>> ehehehe tak sie przymierzałem do tej Apokalipsy no to może wkońcyu obejrze :D dobra masz tutaj coś >>>>
11.09.2003
22:34
[19]
Scandal [ S P Q R ]

Wlasnie wrocilem z kina bylem na Piratach Karaibow :D.
Swietny film !! Bardzo dobra komedia. Naprawde wysmienicie wręcz zagrana rola Johnny Depp'a pokusze sie nawet ze powinni go nominowac do oskara. Mnostwo zabawy, smiesznych momentow, zabawnych aluzji. No i w koncu jakis przygodowy film a takich przez ostatnie laty jak na lekarstwo.
Naprawde wspaniala zabawa!. POLECAM jak cholera ;D
Film dostaje 8+10

Shakka -->> Czas Apokalipsy... duzo osob uwaza k-19 za gniota.. choc sam nie widzialem jeszcze. Ale napewno nie omieszkam.
11.09.2003
22:45
[20]
ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

lt ZgReDeK podczas misji zwiadowczej natkal sie na bande przybysz z innych galaktyk :)))))))----zgadujcie co to za gra ;D
11.09.2003
22:55
[21]
Scandal [ S P Q R ]

Zgredek -->> Asteroids ??... czy jak sie ta gra na Atari czy Comma nazywala :). Czy Invasion... niepamietam juz to byla tak dawno <rozmarzyl sie>
11.09.2003
22:57
[22]
ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

zgaduj zgaduj jest link do tej gry na pewnej stronce polskiej od emula ;-))))
11.09.2003
23:19
[23]
Scandal [ S P Q R ]

Zgredek -->> raczej nie zgadne bo nie gustuje w takich grach juz od dawna :). Poza tym jedyna gra w jaka gralem i to naprawde duzo na Commodore byla niesmiertelna River Ride :)
11.09.2003
23:25
[24]
ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

Scandal->widze ze reszta poszla spac :) Gierka ta nazywa sie warblade a jest z amigi :) (niew iem czy akurat na amidze miala taka nazwe ale jest wypasiona)
proponuje zrobic turniej na ajlepszy wynik :PPPPP
11.09.2003
23:28
[25]
Scandal [ S P Q R ]

Chetnie ale moze kiedy indziej .. teraz mam inne zmartwienia. :)
13.09.2003
01:06
[26]
...Soul Surfer... [ Legend ]

Ja tylko cos sprawdzam na tym nicku wiec.. luzik.
13.09.2003
22:20
[27]
Scandal [ S P Q R ]

Hmm.. ale tu pusto... :|.

No coz... DOSTALEM SIE NA STUDIA I TO SIE LICZY !!! :D:D:D:D

Hehehehehe.... trzeba to oblac przez caly przyszly tydzien :D...
13.09.2003
22:23
[28]
ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

:) Ale tu pustki karczma umiera.
Wczoraj oglondalem changing Lanes film IMHO swietny i w miare zaskakujacy. Znowu swietny S.L. Jackson
13.09.2003
22:29
[29]
Scandal [ S P Q R ]

Nie umiera nie umiera tylko szkola sie zaczela i nie wiem czemu ale wszyscy wariuja.... z tego powodu. Ja jescze mam 3 tygodnie wolnosci pozniej tez studia choc zaoczne no ale trezba sie zgrac z moja nowa grupa jakos wiec imprezki itepr :). Sie juz nie moge doczekac.
Pozatym juz pierwszego dnia poznalem bardzo fajna dziewczyne do ktorej trzeba bedzie sie przyczepic :).
13.09.2003
22:30
[30]
Scandal [ S P Q R ]

Shakka -->> jak gdziesz tam jestes w wirtulanej przestrzeni to zapodaj jakiegos drina :D:D
13.09.2003
22:40
[31]
BriskShoter [ Senator ]

Allan ---------> Spóżnione ale Gratulacje :D
13.09.2003
22:44
[32]
ZeTkA [ ]

allan eheh pogratuluje tobie i tutaj ;))

a tak wogole to witam ;))

witaj moj ulubiny panioe barmanie ;)) buzka dla ciebei ;)
13.09.2003
22:55
[33]
Scandal [ S P Q R ]

Brisk -->> Widze ze juz wrociles hmm jak mniemam na dobre tym razem ;).

Zeteczka -->> :D and for You...
14.09.2003
10:54
[34]
Scandal [ S P Q R ]

Witam everybody :)))

Mam taki dobry humor ze musze pare statsow popelnic :).

łoki bo nie mam zamiaru gadac sam ze soba :)
14.09.2003
11:04
[35]
Raynor [ Big Man ]

Ja jestem :-))

GRATULACJE !! STUDIA WAŻNA RZECZ :D
14.09.2003
11:05
[36]
Adamss [ -betting addiction- ]

Witam po długiej nieobecności!

Nie jestem jeszcze w pełni dysponowany, ponieważ wróciłem z imprezy, ale z chęcią przyłączę się do rozmowy :).
14.09.2003
11:08
[37]
Raynor [ Big Man ]

ano bry bry :-)
14.09.2003
11:10
[38]
ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

Witam!
Chyba sie przeziebilem :( Katar to najgorsza rzecz na swiecie :)

Ma ktos na skladzie Jagermaistera albo Becherovke ? :) ponoc pomagaja
14.09.2003
11:16
[39]
Raynor [ Big Man ]

Zgredek ===> golnij se :D
14.09.2003
11:17
[40]
Scandal [ S P Q R ]

Adamss & Raynor -->> w koncu widze sie pojawily wasze avatary :D Witam witam... :)))

Zgredek -->> a ja sobie siedze przy otwartym oknie ;)... hehe.
14.09.2003
11:18
[41]
Torn [ Merces Letifer ]

Gratulacje Allan.
Piwko 4 U. :)

14.09.2003
11:20
[42]
Scandal [ S P Q R ]

Ooo i Torna tu przywialo :)) w koncu. Jak tam calki??

Hehehe mam swietny humor nie powiem :D:D
14.09.2003
11:22
[43]
Torn [ Merces Letifer ]

Spoko, całki zaliczyłem, nawet bez dopytki :]
Ale mam teraz problem z innym przedmiotem. Eh, szkoda słów, life's brutal...
14.09.2003
11:27
[44]
Scandal [ S P Q R ]

Heh a ja mam pierwsze zajecia 21 pazdziiernika dopiero wtedy poznam nowych ludzi choc juz czesc poznalem na rozmowie bardzo fajni. Na 100 osob jest tylko 30 chlopakow :D:D.. Reszta same dziewczyny :)).
Mozna powiedziec ze jestem jednym z rodzynkow :). Ale zobaczymy po pol rocznej przerwie od studiow w sumie to chce juz isc na zajecia :).

Eeee dales sobie rade z calkami to dasz ze wszystkim innym zdolniacha z Ciebie :).
14.09.2003
11:31
[45]
Torn [ Merces Letifer ]

No to ładnie - tyyle dziewczyn. Co to za kierunek, może się do was tam zapiszę :]
Zdolniacha przeciętny, ale za to nieprzeciętny leń ze mnie ;)
cya later.
14.09.2003
11:48
[46]
Scandal [ S P Q R ]

Dziennikarstwo i komunikacja spoleczna... eee tam len. Jakos przy wstepniaku do VL'a nie dalo sie zauwazyc :). Pozdr. rowniez.
15.09.2003
15:54
[47]
Torn [ Merces Letifer ]

No leniem jestem raz na jakiś czas :P Ale zwykle na ostatnią godzinę wszystko sobie zostawiam, a wtedy to.. :)
(pamietam jak za mgłą maturę i jak się uczyłem kilka dni wcześniej :> - ale nie będę tutaj przynudzał).
Oglądał ktoś coś ostatnio ? Ja tylko cutscenes z Jackassa i ściągniętą niedawno drugą serię Furutamy :)
Poza tym kuje, kuje i już mi to bokiem wychodzi.. Na koniec pewnie usłysze - niestety, do widzenia - ale trzeba walczyć.

A, jeszcze Superprodukcje widziałem. Takie sobie - nic specjalnego... Niby mowią o tandetnych filmach, ale jakby nie patrzeć ten film również jest tandetny - pewnie to taka ukryta samokrytyka. Globisz mi się jedynie podobał (fajnie napierdzielał na aktorów takim słowem na k co chwila :)). 410

Dumb&Dumberer jeszcze obejrzałem niedawno. Do oryginału to się nie umywa. Tamta komedia, mimo iż nie była inteligentna, wpisała się do księgi moich ulubionych filmów złotą czcionką. Powiedzonka tych idiotów wpisały się życie codzienne, a to ?? Dno... Ten gość, grający młodego Lloyda nieco przypomina Carrey'a - tzn. mimicznie. Oczywiście do jego klasy mu daleeeko. Ale widać, że oglądał ze 100 razy D&D 1. Ten drugi raczej słabo zagrał (wczesna wersja Harrego). Podobało mi się jedynie jak Bob Saget (uznawany, za mega-tandetę w USA) krzyczał pięknie pewne słówko... nic innego nie zwróciło mojej uwagi. Cienizna. 2+10
16.09.2003
18:15
[48]
Torn [ Merces Letifer ]

Allan gdzieś jest - asymilujesz się już z dziewczynami tam ?? ;)
Co tu tak wymarło. Ja wiem, że to wastelands, ale chyba za bardzo się w role wczuwacie :)
(dobra, ja pewnie znowu znikne na kilka dni a sam chce aby tu ktoś ciągle był).
16.09.2003
23:03
[49]
Scandal [ S P Q R ]

Torn -->> hehe nie mam czasu ostatnio tylko wpadam na GG na chwile i koniec :)). Poza tym jade w czwartek do Kraka wiec nie bedzie mnie przez kolejne 4 dni a moze i 5. Hmm... a co do karczmy no to coz bedzie sie myslec co zrobic.. szkoda by bylo w koncu unikat na tle innych.Ale najwazniejsze to koncu trzeba miec gdzie statsowac :).
16.09.2003
23:20
[50]
Torn [ Merces Letifer ]

No to wychodzi na to, że będziemy tu zaglądać na zmiane -- też dobrze. VL nie zginie - póki my statsu... żyjemy.
17.09.2003
00:30
[51]
...Soul Surfer... [ Legend ]

Torn -->> nie damy sie.. zasymilujemy wszytkie Tawerny hahahah <szmiech jak z horrorow> ;D.
17.09.2003
00:48
[52]
Shakka [ Pogromca Chomików ]

Cze i czolem :D

A ja obejrzalem wkońcu "Helikopter w ogniu", "Czas Apokalipsy", "Bruce Almighty", "K19" :D I coz moge powiedziec Helikopter jak i Apokalipasa poprostu moim zdanie sa wyrąbistymi filmami :D Hehehehe cytat" Uwielbiam zapach napalmu o poranku :D"
17.09.2003
00:52
[53]
Shakka [ Pogromca Chomików ]

SS >>>> a proszem Cie bardzo :)


Piwo grzane z przyprawami

2 szklanki jasnego piwa, kawałek cynamonu, 3-5 goździków, smażona skórka pomarańczowa, cukier.

Część piwa wlać do rondelka, dodać cynamon, goździki i skórkę pomarańczową, szczelnie przykryć i gotować 1-2 min. Gorący płyn odcedzić, posłodzić i wymieszać z pozostałym podgrzanym piwem. Napój przelać do dzbanka i nalewać do szklanek.


--------------------------------------------------------------------------------


Piwo grzane z przyprawami i żółtkami

2 szklanki jasnego piwa, 2 żółtka, 2-3 łyżki cukru, kawałek cynamonu, kilka goździków.

Część piwa zagotować z przyprawami i odcedzić. Żółtka ubić z cukrem w misce na puszystą masę, stawiając na drugim naczyniu z wrzącą wodą. W czasie ubijania wlewać po trochu zagotowane z przyprawami piwo i ubijać do momentu, aż płyn zacznie lekko gęstnieć. Wówczas wlać pozostałe podgrzane piwo i wymieszać. Gorący napój przelać do dzbanka i nalewać do szklanek.


--------------------------------------------------------------------------------


Wino grzane z żółtkami

2 szklanki wina półsłodkiego, 2 żółtka, 3-5 goździków, kawałek cynamonu, 2-3 łyżki cukru.

Żółtka utrzeć z cukrem, stawiając naczynie na parze. Część wina zagotować z przyprawami i przecedzić, resztę podgrzać pod przykryciem. Do utartych żółtek wlewać strumieniem zagotowane z przyprawami wino, ubijać energicznie, aż do uzyskania obfitej piany, uważając, aby żółtka nie ścięły się. Wlać resztę podgrzanego wina i wymieszać. Gorący napój z pianą przelać do dzbanka i nalewać do wysokich wąskich szklanek.


--------------------------------------------------------------------------------


Wino grzane z przyprawami

2 szklanki wina czerwonego półsłodkiego, 2-5 goździków, mały kawałek cynamonu, 2-3 łyżki cukru.

Część wina gotować przez 1 min z przeprawami pod przykryciem, przecedzić i posłodzić. Dodać pozostałe podgrzane wino. Przelać do szklanego lub porcelanowego dzbanka i nalewać do ogrzanych wysokich szklaneczek.


--------------------------------------------------------------------------------


Poncz z czerwonym winem

2 szklanki czerwonego wina, 12 szklanki wody, 2-5 goździków, kawałek cynamonu, 12 cytryny, cukier.

Wodę zagotować z cukrem, cynamonem i goździkami, dodać wino i pozostawić pod przykryciem do lekkiego zagotowania, następnie przelać do ogrzanego dzbanka, odcedzając przyprawy. Gorący poncz nalewać do szklaneczek, dodając po plasterku cytryny.


--------------------------------------------------------------------------------


Poncz z naparem herbaty

1 szklanka wina białego, 12 szklanki wina czerwonego, 12 szklanki wody, 2 łyżeczki herbaty, cytryna, cukier.

Zaparzyć herbatę wrzącą wodą. Cytrynę umyć, otrzeć skórkę na tarce i wycisnąć sok. Wino białe i czerwone połączyć z naparem herbaty, dodać sok i skórkę z cytryny. Posłodzić, wymieszać i podgrzać pod przykryciem, nie doprowadzając do wrzenia. Gorący poncz podawać w ogrzanych szklaneczkach.


--------------------------------------------------------------------------------


Poncz specjalny

34 szklanki koniaku, 2-3 cytryny, 4-5 łyżeczek cukru.

Do kamionkowego naczynia wlać ok. 1 szklanki gorącej wody, koniak, sok wyciśnięty z cytryn, posłodzić, wymieszać i podgrzać. Podawać w szklaneczkach lub pucharkach.


--------------------------------------------------------------------------------


Napoje zimne

Kruszon z poziomkami

25 dag poziomek, 2-4 łyżki cukru, 2 szklanki białego wina, 1 szklanka wody sodowej.

Cukier zagotować z małą ilością wody. Przebrane poziomki opłukać na sicie, włożyć do naczynia szklanego, lekko wymieszać z syropem, nalać część wina i pozostawić przykryte 1-2 godziny. Po tym czasie dodać wino i wodę sodową i zaraz nalewać do szklaneczek. Można podać z kostką lodu.


--------------------------------------------------------------------------------


Kruszon pomarańczowy

1 szklanka wina owocowego białego, 1 szklanka wody sodowej, 2 kieliszki wódki, 2 pomarańcze, 2-3 łyżki cukru, 1-2 łyżki pokrajanej smażonej w syropie skórki pomarańczowej, kilka kostek lodu.

Cukier zagotować z kilkoma łyżkami wody, ostudzić. Do dzbanka szklanego włożyć rozdrobniony lód, dodać wino, wyciśnięty sok z pomarańczy, posiekaną skórkę pomarańczową, syrop, wódkę i na koniec wodę sodową, zamieszać i nalewać z dzbanka do szklaneczek.


--------------------------------------------------------------------------------


Kruszon z miętówką

Kilka gałązek mięty pieprzowej, 4 kieliszki wódki, 2 szklanki białego wina, 2-3 łyżki cukru, 2 szklanki wody sodowej, sok z cytryny.

Umyte listki mięty drobno posiekać, zalać wódką i pozostawić na 1 godzinę w naczyniu pod przykryciem, następnie przecedzić, połączyć z winem. Cukier rozpuścić w małej ilości ciepłej przegotowanej wody, oziębić dodać do napoju, doprawić sokiem z cytryny. Przed podaniem zmieszać z wodą sodową, zlać do dzbanka i nalewać do szklanek.


--------------------------------------------------------------------------------


Szprycer

14 szklanki wina, 34 szklanki wody sodowej, 14 szklanki lodu.

Lód w małych kostkach włożyć do szklanego dzbanka, wlać wino, wodę sodową i lekko zamieszać. Napój nalewać do szklaneczek. Można podawać ze słomką.
17.09.2003
00:56
[54]
...Soul Surfer... [ Legend ]

Shakka --> hehe nie no to powiem ze masz zaplon :P z tymi filmami. Ale Czas i Heli sa swietne !!. Pomimo ze Heli troche odbiega od faktow no ale hej dis liczy sie widowiskowosc ;). Jak dla mnie 7+10 dla Heli .. a Czas Apok. Hmm... taka sama ocena :P.
17.09.2003
00:58
[55]
Shakka [ Pogromca Chomików ]

SS >>>>> wiesz nie chodzi o to że ich nie mialem poprostu jakos nigdy nie chiało mi sie uch ogladc ,a tak obejrzalem to wszystko w jeden dzionek i już :D
17.09.2003
01:00
[56]
Shakka [ Pogromca Chomików ]

matko ale narobilem literowek :P cos ze mna chyba nie tak jest :D
17.09.2003
01:04
[57]
...Soul Surfer... [ Legend ]

W jeden dzien 4 filmy ?? hehe to ja wysiadam przy dwóch jednego dnia. No ale nikt nie jest doskonaly ;P. Poza tym... cholera chyba sie bede zbieral :D. Juz oczy mi sie same kleją ;)

Odchodzi w glebine swojej kwatery. Dobrej nocy.
17.09.2003
01:17
[58]
Shakka [ Pogromca Chomików ]

SS >>>>> wiesz czasami mam takie uchybienia ze tak powiem i lubie posiedziec i poogladac duuuzo filmow a czasami w ogóle mi sie nie chce na nie patrzeć :D a zatem dobrej nocki zycze :D
17.09.2003
18:57
[59]
ehhh [ Angel of Death ]

cos ta vanderberka upada zet aq powiem
17.09.2003
20:25
[60]
Torn [ Merces Letifer ]

Jak upada... :
Ja jestem legalnie zajęty cały czas, ale niedługo znowu będę miał, nazwijmy to, wolne i ...
no, ale samemu przecież tu nie będę pisywał...
Gdzie te gadki o filmach, grach, komiksach ? Gdzie Allan, Brisk, Banita i Sulik ? he...
eee, wracam do kwatery i nie hałasować bo muszę popracować chwilę...
19.09.2003
20:27
[61]
...Soul Surfer... [ Legend ]

Co upada co upada .. ja jestem w pieknym miescie Krakowie chwilowo ale jak wroce trzeba zebrac sie i nie dasc upasc :).
Ale to jak wroce teraz mi tu dobrze :P.

Shakka -->> gdzie moje opisy drinkow ?? :D.

Pozdr. All.
20.09.2003
22:45
[62]
ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

Czyzby watek upadl panowie nie dopuscmy do tego :(
20.09.2003
23:18
[63]
Raynor [ Big Man ]

Ja z chcęcią bym do tego nie dopuścił, ale ostatnio mam takiego doła i nic wyprodukować na 4um nie umiem, co szkoła robi z człowieka... :(
21.09.2003
00:40
[64]
Paszczak [ Oaza Spokoju ]

Widzę że karczma umiera śmiercią naturalną :P A mówiłem że spotka Was kara za tych rekrutów i cywilów :P
21.09.2003
02:20
[65]
FemmeFatale [ One kiss made him mine ]

Witajcie.....i miłej nocy BTW...
*..rozpłynęła się w mroku...*
21.09.2003
02:30
[66]
Adamss [ -betting addiction- ]

A dobranoc, dobranoc pani! :)

A i ja się przywitam :). Strasznie mi gorącoooo, coś zimnego i orzeźwiającego macie? :))))
21.09.2003
02:33
[67]
Adamss [ -betting addiction- ]

Raynor --> Powiadasz masz doła Raynorq? E tam, będziesz się dołować, to nie wyjdziesz.. :). Ktoś tam mawiał, że jak już upadniesz na dno to nie ma innej drogi jak w górę...najwyższy czas zacząć się wspinać :].
21.09.2003
10:29
[68]
Torn [ Merces Letifer ]

no w końcu ktoś tu zajrzał.
karczma wcale nie upada, po prostu każdy ma jakieś sprawy na głowie i tyle...
ale za kilka dni pewnie w starej dobrej Bandzie będzie się znowu gadało o obejrzanych filmach, etc.. w końcu ile można siedzieć tak cicho ;)
22.09.2003
00:03
[69]
Torn [ Merces Letifer ]

Hej, co jest nawet Trooperzy się nie wypowiadają... spoko, jutro wróci Allan to się rozgadacie.
Widać kogo się boicie :>
22.09.2003
00:38
[70]
ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

Mam pytanie czy znacie jakies dobre horrory fantasysf??? bo juz nie mam co sciagac;)
22.09.2003
09:17
[71]
ehhh [ Angel of Death ]

no dobras:
ogladalem wczoraj 'Dog soldiers' i film mi sie nawet spodobal chociaz jest lekko benadziejny;D:P
SPOJLER bedzie;P
spodobalo mi sie kiedy pod koniec t babka mowi zeby nie ufac zadnej suce i ze ona tylko otworzyla dwrzi:)
i ogolnie fil nawet ciekawy


ale zem go skomentowal Panowie
22.09.2003
12:50
[72]
Torn [ Merces Letifer ]

(tekst zawiera małe SPOILERy)
Heh, to żeśmy się zgrali ehhh. Ja przedwczoraj oglądałem Dog Soldiers.
34 filmu były ok, zaś sam pomysł z wilkołakami trochę mi się nie spodobał... Nie wiem jak to wytłumaczyć, ale nie leżały mi i tyle...
22.09.2003
13:38
[73]
BriskShoter [ Senator ]

Torn ---> wolałbyś żeby tam zamiast wilkołaków muminki goniły? ;D Film jest dobry i tyle :D
22.09.2003
13:40
[74]
Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Wciąż jestem rekrutem :P Od czego zależy awans? Jeśli od ilości wypitego alkoholu to ja w każdej chwili mogę się umówić na sprawdzian :P
22.09.2003
13:42
[75]
M'q [ Schattenjager ]

Witam Wszystkich :) Jak tu można wstąpić, jak mam pić napoje wyskokowe do awansu, to ja się piszę na to ;P
22.09.2003
13:48
[76]
Torn [ Merces Letifer ]

Brisk - chodzi mi, że w ogóle wilkołaki to pomysł wyssany z palucha, no ale.. ok, zgadzam się film był dobry. (tak już pisze, żebyś mnie nie męczył :P)

Paudyn - awans zależy od mojego czy też Allana 'widzi-mi-się' :P (tip: picie ku mej chwale zapewnia szybki awans :D )

M'q - witaj, zrobiłbym skan siatkówki, ale od tego jest Allan, który sobie pojechał i miał już dziś być :
Wiesz co i jak także zapraszam do dyskusji ;)
22.09.2003
13:55
[77]
BriskShoter [ Senator ]

Torn ----> tak samo wyssane z palca są inne potwory wystepujące w takich filmach jak 28 days later, resident Evil, House of the dead, underworld :D Po prostu potwory sie skończyły, nie ma nowych gatunków, nowych mutacji i stąd ciągle to samo tylko w innej oprawie :D
22.09.2003
13:57
[78]
Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Torn ::::> Zawsze piję ku Twojej chwale :PP A ja głupi sądziłem, że znajomość świata SF oraz pasjonująca dyskusja o Diunie w czymkolwiek pomogą :((
22.09.2003
13:58
[79]
Torn [ Merces Letifer ]

Wiesz, że jestem wymagającym widzem, cóż zrobić - no po prostu było w nich coś takiego, że ... ręce mi opadły.
Ale film mi się podobał. Konieckropka. :)
cytacik:
"
- Where's Spoon
- There's no Spoon!
"
(dla nie-oglądających (?) - Spoon to xywa jednego z żołnierzy, a scena ta odbyła się moment po jego niechybnej śmierci zadanej przez wilkołaki :) ).
22.09.2003
13:59
[80]
Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

A Dog Soldiers faktycznie niezły, chociaż szkoda na to iść do kina. Ja na szczęście oglądałem na DIVXie. Tyle, że od momentu pokazania zdjęć mieszkańców chaty wszystko staje się jasne...
22.09.2003
14:00
[81]
M'q [ Schattenjager ]

No przyłączę się, jak będzie jakiś temacik, w którym będe zorientowany, bo Dog Soldiersów nie widziałem :(
22.09.2003
14:06
[82]
BriskShoter [ Senator ]

Torn ----> jestem wymagającym widzem, taaaaaa a ja to co? :D Ja na ten film ustawiałem sie jako na dobry film i nic wiecej, nie szedłem żeby odebrac kolejne przesłanie (a'la Matrix <---- to specjalnie napisalem :D nie szedłem dla efektów, nie dla znanych aktorów, tylko dla ot dobrego filmu żeby sie rozerwać i nic wiecej....no może jeszcze dla Spoon'a, bo on jest najlepszy zwłaszcza jak sie męczył perzy drzwiach z tymi wilkołakami :D
22.09.2003
14:11
[83]
Torn [ Merces Letifer ]

Dobra, dajmy spokój już tym wilkołakom. Może ktoś widział coś innego ostatnio?
Ja wczoraj obejrzałem Willarda ? Widział ktoś ? Taki film o... a może poczekam czy ktoś się zgłosi, nie chce spoilerów robić.
22.09.2003
14:15
[84]
BriskShoter [ Senator ]

Nie nie widziałem za to wczoraj widziałem Piraci z Karaibów: Klątwa czarnej perły :D Film jak najbardziej udany i jak najbardziej bardzo dobry :D Tylko uwaga: film przygodowy + wszystkie te duperele co powinny byc w takim filmie wiec sie nie ustawiać na niewiadomo co :D
22.09.2003
14:24
[85]
Torn [ Merces Letifer ]

Nie widziałem jeszcze tego, ale jak tylko ukaże się DVDRip albo chociaz screener to obejrze z przyjemnością bo coś ostatnio mam 'napał' na Deppa (widziałem w końcu Truposza... bodajże Mr.Bungle go tak rekomendował... niezły rzeczywiście był). Poleje trochę bo w końcu o czymś dyskutujemy od dobrych kilkunastu dni - trzeba to oblać :)
22.09.2003
14:30
[86]
Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Wreszcie ktoś pomyślał...
22.09.2003
14:34
[87]
BriskShoter [ Senator ]

500

W końcu jest o filmach wiec dyskusja sie toczy :D

BTW Deppa kieś filmy z jego udziałem ktoś poleca? BTW Truposza to włąśnie widziałem trailer i hmm może głupie pytanie ale trailer był czarno-biały czy film tez jest czarno-biały czy tylko akurat trafiłem na taki trailer ?
22.09.2003
14:36
[88]
ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

Dog soldiers oglondalem nawet fajne ale do starych filmow o wilkolakach sie nie umywwa :) a jak brzmial ten ich text 'Bone' czy jakos tak eh nie pamietam :)
Ostatnio oglondalem Bad Company z Hopkinsem i Rockiem i musze przyznac nic szczegolnego taka sensacja z odrobina chumoru :) "Get to the Car bitch :)
22.09.2003
14:55
[89]
BriskShoter [ Senator ]

Z tych "lekkich młodzieżowych" komedii ciekawie zapowiada sie My Boss's Daughter z Tarą reid, Ashton'em Kutcher'em i hehe carmen Electrą :D
Se można trailer zassać:
22.09.2003
15:09
[90]
Torn [ Merces Letifer ]

Brisk - film jest cały czarno-biały. Ogólnie nakręcony jest bardzo nietypowo. Można by powiedzieć, że jest to sfilmowana poezja + dodatkowo świetne riffy Neila Younga (ciut pod koniec już mnie denerwowały te bardziej piskliwe) upiększają obraz. Ogólnie to jeżeli chcesz obejrzeć nietypowe kino to jest to film dla Ciebie. Jeżeli spodziewasz się normalnej hollywodzkiej papki to nie oglądaj.

ZgReDeK - Bad Company jeszcze nie widziałem, ale słyszałem, że niezły.
22.09.2003
15:11
[91]
Torn [ Merces Letifer ]

A widział ktoś już Hollywood Homicide ? Właśnie ściągam to od 2 dni (słabo coś leci)... Mam nadzieje, że Ford nie da d...
22.09.2003
15:12
[92]
Torn [ Merces Letifer ]

Hollywood Homocide ofkorz.
22.09.2003
22:20
[93]
Scandal [ S P Q R ]

No coz warto by sie chyba przywitac :D.. WROCILEM Z KRAKA... echhh zajebiste miasto :D... szkoda ze to co dobre krotko trwa ;(((((. ALe I'll be back... i hope :(.

Ooo widze jakas nowa twarz :)

M'q -->> to jest jak by nie patrzec karczma... tu gada sie o wszystkim i o niczym :). Przynajmniej w ciagu paru miechow dorobisz sie do generala :). Ale moich 17 dni od zera do bohatera nie pobijesz. Nie nie pod tym nickiem mam jeszcze jeden :D.

"Miękki komputerowy głos kobiecy oznajmił pojawienie się nowego rekruta"

M'q - you're logged in

hehe komp troche sie opoznia ostatnio i tak niestety bedzie czesciej :(.
23.09.2003
00:11
[94]
ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

Scandal->tak Krk (Kraków) piekne miasto :) ilez razy tam bylem prawie co roku ale i tak Pragi nic nie przebije(tanie piwo i becherovka)
barman whisky prosze :P
23.09.2003
09:49
[95]
M'q [ Schattenjager ]

Bardzo ładnie :) no o tym szybkim dorobieniu się wysokiego statusu to już słyszałem, że to właśnie tutaj ;)
Hmm... wszystko co ostatnio widziałem to raczej nie-niusy, no a pozatym trchę banały, ale jak wpadnę na coś dobrego, to oczywiście się podzielę swoją reflexsją na dany film.... no chyba, że o książkach też są rozmowy w tej karczmie, to od razu mogę pisać ;)
23.09.2003
11:51
[96]
Scandal [ S P Q R ]

Zgredek -->> Jak mowilem bylo zajebiscie. W czwartek wrocilismy o 4 nad ranem, piatek o 5, w sobote o 4.30 z imprez. No tylko w niedziele poszlismy na rynek i wrocilismy ok. 22. Bo niesety w poniedzialek musialem jechac. No coz moj Wroclaw ma konkurenta ;).

Mq -->> Nie martw sie tutaj nikt Ci nie wypomni statsow. Ani zadnego konkretnego tematu :). A jak juz to poprostu olej i tyle. Hmm... nie tylko tutaj gadamy o filmach a o wszystkim, mozesz nawet nas oswiecic tym ze Cie dziewczyna rzucila ;). A jak masz jakis pomysl na temat zwiazany z ksiazkami to smialo wal, nawet o Kubusiu Puchatku a co... :D.

Shakka -->> jestes gdzies tutaj ??.. MAsz moze te opisy drinkow ktore mozna zapodac kobiecie ?? ;). Miales dac i co ?? Czekam sobie spokojnie ... narazie ;).
23.09.2003
11:58
[97]
BriskShoter [ Senator ]

Nie martw sie tutaj nikt Ci nie wypomni statsow :D

Allan ---> Joł łobuzie :D Po Krakowie sie goni co? :D Biedne Krakowianki :D
23.09.2003
12:56
[98]
M'q [ Schattenjager ]

No więc bardzo lubię literaturę s-f, fantasy i przygodowe... pewnie więcej ludzi się takich znajdzie ;) napiszcie co ostatnio czytaliście wartego uwagi.
23.09.2003
13:55
[99]
Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Czy ktoś mógłby przypomnieć mi komendę na sprawdzenie pinga w DOSowym trybie coomand pow windą
23.09.2003
13:59
[100]
M'q [ Schattenjager ]

PING xxx.xxx.xxx.xxx (adres) czy o to chodzi? bo nie bardzo kojarzę :
23.09.2003
14:02
[101]
Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Nie o to, wpisywało się jakiś parametr ogólny i wyskakiwały wartości, bez wklepywania adresu
23.09.2003
21:32
[102]
Scandal [ S P Q R ]

Odpisze raz dwa i spadam bo mnie grypsko wzięlo, cholerna goraczka :((.

Brisk -->> jaki łobuzie ?? :D. Bylem u Sis.. (dluga historia) choc w ciagu tych paru dni przebywalem glownie z kobietami Sis jest troche starsza odemnie wiec bylo swietnie ;). No ale do konca tego roku juz raczej nie zobacze Kraka Sis jedzie na 5 miechow do USA :(. A moze i dluzej ;((((. Ale krakowianki sa calkiem fajne musze przyznac. Jak mowilem juz moj Wroclaw ma konkurencje ;D.

Mq -->> hehe az wstyd sie przyznac :). Ale ostatnio poluje na ksizake ktora nazywa sie UWAGA !!!: Jak zdobyc przyjaciol i zjadnac sobie ludzi :D czyli ksiazka o inteligencji emocjonalnej. Sczegolnie przydatna dla przyszlego dziennikarza czyli mnie ;D.
Jak mowilem masz jakis temat pisz.. to pogadamy. Choc ostatnio tu ciezko o rozmowe... napisalbym dobra rozmowe.. ale :D.

Paudyn -->> chetnie bym pomogl ale z DOS'a pamietam tylko komende mk dir ;D

Pozdrawaim i raczej mnie tu juz nie bedzie moze jutro jak sie mi lepiej zrobi :)).

<papa>
23.09.2003
22:16
[103]
BriskShoter [ Senator ]

Te Dziennikarz :D jakby co to jak już zapoznasz sie z ta xiażką to możesz ją wypróbować na mnie buahahaha (śmiech złoczyńcy....wrednego złoczyńcy :D krakowianki sa calkiem fajne musze przyznac a tak zgadza sie całe są fajne ;D
23.09.2003
22:19
[104]
Shakka [ Pogromca Chomików ]

Scandal >>>>> ehhhh nie zdradzam moim przepisow ale zrobie wyjatek i kilka podam :D a zatem :

Midnight
Składniki:
- 50 ml brandy,
- 150 ml soku z czarnych porzeczek,
- kilka kostek lodu.

Jak przyrządzić?
Po prostu miaszamy wszytskie składniki i gotowe.

Jak podawać?
Podawac w niskich, szerokich szklankach.

************

Hawajski long drink
Składniki:
- 40 ml białego rumu,
- łyżka likieru kokosowego,
- 2 łyżki soku z ananasa,
- łyżka soku z grejpfruta,
- woda mineralna gazowana.

Jak przyrządzić?
Wszystko oprócz wody wymieszać, przelać do wysokiej szklanki i ewentualnie uzupełnić wodą.

Jak podawać?
Udekorowaną kawałkami ananasa, czereśnią z syropu i listkiem mięty.

************

Sex on the beach
Składniki:
- 25ml Malibu (lub Cocoribe),
- 25ml Peach Brandy Liqueur (lub Peach Liqueur),v - 25ml wódki,
- 100ml soku pomarańczowego,
- 10ml soku żurawinowego (lub z czerwonej pożeczki),
- lód.

Jak przyrządzić?
Trzy pierwsze składniki shakerować z lodem. Do szklanki typu old fashioned (taka jak po malej nuetelli :P) włożyć 3-4 kostek lodu, wlać zmieszane alkohole, dodać sok z pomarańczy (można zamieszać) i na sam koniec zrobić "chlust" (szybko wlać około 10ml) soku żurawinowego (nie mieszać!!!).

Potrzebne przybory:
Przydałby się shaker, ale alkohole mozna też smieszać w jakimś innym naczynku z paroma kostkami lodu.

Jak podawać?
Podawać z krótką słomką.


Uwagi:
Jak ktoś widział i próbował dobrze przyrządzonego drinka, to wie skąd wzięła się nazwa. Panowie: nie wiedzieć czemu :P, kobiety przepadają za tym drinkiem.No mysle ze ten ostatni drink zrekompensuje wszystko :D
23.09.2003
22:39
[105]
Adamss [ -betting addiction- ]

Shakka --> W twoim podpisie chyba powinno być: "Only the dead have seen the end of war" :).

A ja wróciłem tutaj i co widzę? Moje czarniutkie Ferrari ma ryse na masce, trochę duża jest :). Brisk - proszę o wyjaśnienia :D.

23.09.2003
22:43
[106]
Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Shakka ma juniora, to zauważyłem, że wszystkich od statsiarzy zaczął wyzywać :PPP
23.09.2003
22:56
[107]
BriskShoter [ Senator ]

Adamss ---> sorry :D ale dziewczyna miała suknie na zamek z tyłu :D Ale ta rysa była tego warta :D
23.09.2003
23:04
[108]
Shakka [ Pogromca Chomików ]

Adamss >>>>> a wiesz mozliwe ze zle spisalem z początku filmu zaraz to przeczaje :P

Paudyn >>>> a gdzie ja wyzywam ludzi od statsiarzy ??? :D
23.09.2003
23:06
[109]
Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Shakka ::::> A gdzieś coś w wątku "awansowałem" widziałem :PPPP :D A swoją drogą chłop strasznie skąpy, awansował i nic nie postawił :PPP
23.09.2003
23:16
[110]
Shakka [ Pogromca Chomików ]

Paudyn >>>>> ehehehehehehe a kto powiedzal że ja tam wyzywalem go od statsiarzy :P ano masz racje nic nie postawił :))

Adamss >>>> ano masz racje sprawdzilem i rzeczywiscie źle spisałem masz tutaj cos za to że zauważyłeś ten błąd :D >>>>>>
23.09.2003
23:26
[111]
Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Ale za to porządny Shakka postawił, pomimo iż zamiast awansu, spotkała go degradacja do juniora :PP No to chlup :))) A tak BTW to skąd Ci się ten Junior wziął? :)
23.09.2003
23:34
[112]
Shakka [ Pogromca Chomików ]

Paudyn >>>> degradacja ? buehehehehehehehehe to sie usmiałem :D hmm a skąd sie wziął pewnie ktoś mi zmienił na moją prośbe :P
23.09.2003
23:37
[113]
Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Shakka :::> Taką ciemnotę to mozesz sobie komu innemu wciskać :PP Ale nich Ci będzie, pewnie to nagroda za zbiegnięcie z pola walki :PP
23.09.2003
23:42
[114]
Shakka [ Pogromca Chomików ]

Ojjj Paudynku ja Ci tutaj żadnej ciemnoty nie wciskam co do ucieczki z pola walki to nigdy nie uciekam czasami wycofuje sie tylko na z góry upatrzone pozycje, ale to tez taka taktyka :)))))
23.09.2003
23:44
[115]
Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

To się nazywa taktyka na zaskocznie jak mniemam :))) SKuteczna, nie powiem ;))) Serio sam żeś sobie tego juniora u Soula sprawił? :)) Cięzko w to uwierzyć, tak ciężko pracowałeś nad statytykami... podobnie zresztą jak ja :PPP
23.09.2003
23:48
[116]
Shakka [ Pogromca Chomików ]

Paudyn >>>> ano serio serio, ale to tylko jeszcze przez nie całe 900 postów i bedzie co innego :P Heh miło powspominać jak to sie cięzko pracowalo na te statystyki, ale w baaardzo miły sposób i kulturalne rozmowy :D
23.09.2003
23:56
[117]
Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Taa, nikogo nie obrażamy, wyrażamy się kulturalnie, z sacunkiem dla innych :PP Swego czasu byłeś niezłym killerem na wątku o Neverwineter, ale teraz chyba odcinasz kupony od zdobytej sławy :PP
23.09.2003
23:59
[118]
Shakka [ Pogromca Chomików ]

Hmmm wiesz powiem tak czasy sie zmieniają a z nimi ludzie może i mnie coś z tego dopadło nie wiem zobaczymy poczekamy do zimy :P ale jak bedzie czasm pokaże :)
24.09.2003
00:06
[119]
Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Ano się zobaczy, ja tym czasem mykam do wyra, nara postnuklearniacy :P
24.09.2003
00:09
[120]
Shakka [ Pogromca Chomików ]

No to branoc i erotycznych zyczem :)
24.09.2003
00:39
[121]
ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

Panowie a ja mam taki problem. Z gg :) Mianowicie mam wersje 5.05 build 111 i na to zainstalowana wtyczka powergg 1.5.21 chodzi mi o autostatus otoz gdy daje text z winampa pokazuje mi status niedostepny jeszcze pare dni temu wszystko dobrze dzialalo. Czy to zalezy od lacza czy cos u mnie sie skopalo :(
24.09.2003
09:26
[122]
M'q [ Schattenjager ]

Nie mam pojęcia z tym gg...

Nie mam pojęcia z tą książką także, w takich nie gustuję ;) Teraz sobie czytam "Wyprawy krzyżowe" Billings'a, może to nie bardzo sffan. ale ciekawa, zawierająca dużo faktów historycznych, których albo nie było, albo nie przyswoiłem na historii, ponieważ za bardzo tego przedmiotu nie lubiłem...
24.09.2003
10:43
[123]
BriskShoter [ Senator ]

To wracamy do filmów jeśli można :D

Pytanie pierwsze czy warty czasu i mamony jest "Deathwatch" ?
Pytanie drugie Prophecy? O so chozi w tym movie i ile tego jezd i czy warto oglądać?

Prośba: BEZ spoilerów :D
24.09.2003
11:19
[124]
M'q [ Schattenjager ]

A może klasyka horrorów :P Która część "Żywych Trupów" najlepsza? Moim zdaniem pierwsza i to ta w wersji czarno-białej.
24.09.2003
11:21
[125]
M'q [ Schattenjager ]

A ten obrazek na starcie Karczmy, to jest autorstwa Luis'a Royo?
24.09.2003
23:16
[126]
M'q [ Schattenjager ]

Albo co powiecie na Postman'a? Jakby był na wastelandzie, to nawet z tego byłby fallout :P (poza Madmaxem,który zresztą był pierwowzorem F, to ten film mi go najbardziej przypomina) Jest jakaś pseudo-banda Raidersów wyjętych spod prawa (o ile to można nazwać prawem), jest jakiś Chosen-One, który znajduje strój listonosza :> świat zacofany, walczy starą bronią, itd... jak dla mnie extra, chociaż mam trochę spaczony gust i może się mylę.... :
25.09.2003
10:43
[127]
Torn [ Merces Letifer ]

Brisk - co do Deathwatch to dla mnie to strata czasu. Ani to porządny horror czy thriller... takie pierdoły....
Prophecy nie widziałem.

M'q - Żywe Trupy pamiętam jak przez mgłę. Nie kojarze, które widziałem a które nie... ale "Brains, more brains!" kojarze (twórcy Blooda też o tym pamiętali :>)
Co do Postmana to całkiem fajny film. Wielu nie widzi w nim nic fajnego, no ale to ludzie nie znający się na klimatach post-apokaliptycznych. Dla mnie obok Mad Maxów, Waterworld to najlepszy film o tejże tematyce (niestety niewiele jest filmów traktujących o tych sprawach, a jak już są jakieś to niszowe B-klasy...)
27.09.2003
13:11
[128]
ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

Wczoraj bylem w kinie na Apocalypse Now! Ze dwa lata temu oglondalem w tv. IMHO obie wersje sa swietne, jest to zdecydowanie najlpeszy film o Wietnamie oddaje w pelni kliamt wojny. muzyka tez swietna i korliczki playboyal ;-D
27.09.2003
13:39
[129]
SULIK [ olewam zasady ]

[ do schronu wierzdza z piskiem opon zmeczony brodacz, zakuzony od piaskow westlandow, w mase przeciw gazowej i snajperka na plecach, w swym laziku... postac ta kogos przypomina, starego bywalca wdszytkich karcz i tawern tego swiata i doskonalego snajpera Sulika, tak to On w rzeczy samej, czlowiek ktory nagle znikl ze schrony bez slowa ]
- witajcie
[ powiedzial krotko i spadl ze swego wechikulu, widac po nim bylo ze jechal bardzo dlugi i szybko i jest zbmeczony podruza ]
- jechalem 2 dni non stop, uciekajac przed grupa Nomadow ktorzy mnie porwali wiele dni temu - nawet nie wiem ile to czasu minelo od naszego ostatniego widzenia, wiezili mnie i torturowali chcia, abym im wyjawil tajemnice polozenia naszego schrony, siedzialem cicho, wiele godzin mnie przypalali, kluli, cieli, --- brrrryyy, na sama mysl co mi robili jest mi niedobrze i robi mi sie slabo, sam nie wiem czy z bolu im nie wyjawlem tajemnicy naszego polozenia, naszczescie pewnej nocy zdolalem ogluszyc jednego ze straznikow, zabralem mu pistolet, wlamalem sie do zbrojowni w ich obozie, nastepnie zabilem straznikow strzalem w glowe - odzyskalem swa kochana snajpere i ukradem skubanca pojazd (dobrze, ze go zatankowali wczesniej) i tak uciekam od nich juz 2 dni i 2 noce no stop - widzialem, ze poslali za mna poscig, ale szybko sie za pomoca mojej broni z nimi uporalem, neisty nie wiem czy bylo ich wiecej za mna puszczonych - obawiam sie za jakis dzien wdszytcy tu dotra, a jest ich okolo 100, a z tego co pamietam sprzed wyjazdu na moj zwiad, Gathelingi sie zaczely troche zacinac od piasku z burz piaskowych - wiec mozemy miec maly klo...
[ i wtem zemdlal ]
27.09.2003
18:10
[130]
Torn [ Merces Letifer ]

strudzony ostatnimi tygodniami przesiedzianymi w swej kwaterze dowódca wyszedł rozprostować kości gdy ujrzał zmęczonego brodacza, zakurzonego od piasków wastelandów, w masce p-gaz i ze snajperką na plecach.
- heh, toż to Sulik. Od razu go poznałem, po tym, że śpi z otwartymi oczami :> Zemdlało biedaczysko... Niech sie zdrzemnie. Dzień snu nikomu jeszcze nie zaskodził. Później go obudze i spytam gdzie tak długo był ;-).

wersja B:
- o, Sulik. Co tam mamrotałeś przed zemdleniem - ktoś tu jedzie ?
Alarm... Naoliwić Gatlingi... wydać broń każdemu.. zaparzyć mi herbatę.. ruchy, ludzi, ruchy.

;)
27.09.2003
19:47
[131]
SULIK [ olewam zasady ]

[ Postac sie budzi ]
SZYBKO DO BRONI - GO GO GO

zginiemy.. AAAAAAAAAAAAAAAAAAaaa....

[ zemdlal ]
27.09.2003
20:11
[132]
Vania [ VL ][ Engineer ]

- Przygotowac sie !!
[ Krzyknal jegomosc ze zbrojowni ]
- naoliwic bron i przygotowac wiadra na amunicjie, czas sie zabawic :>
[ co powiedziawszy wyciagnal zza plecow dzialko Volcan 7.62 zrobione z silnika od kosiarki, kilku stalowych rurek, kupy tasmy izolacyjnej i kilkudziesieciu innych podzespolow ]
- TIME TO PLAY
[ i zakrecil lekko rurami dzialka, a nastepnie ubral sie w zbroje wspomagana wlasnej produkcji ]

________________________________________________
A co do wstepniaka:
Nickname: Vania - Stuff Man :)
Broń: Vulcan 7.62
Wyposażenie dodatkowe: tasmy do volcana, klucz francuski, elektryczny otwieracz zamkow, srobokret, Zbroja (niby wspomagana :P ) zrobiona z plachy falistej i tytanu, wpomagana silniczkami z samchodzikow sterowanych radiem
Pojazdy: Stary Ford Mustang, obity blaca falista, wzmocniony resztakami tytanu i irydu z domeszka rdzy, na przopdzie dzialo 40mm przeciwlotniczo-czolgowe :)

Nickname: Sulik - Insomnia'maniaks
Broń: Dragunov SVD + Colt Cobra
Wyposażenie dodatkowe: elektroniczne oko, kewlar Mark III, bioniczny nadgarstek, skorzana kurtalka zrobiona z legwana, buty wojskowe typy Glany z metalowymi okuciami i dospawanymi lancuchami i kolcami, lancuch na ramieniu, ciemne okularki
Pojazdy: Jamaha z 2015
27.09.2003
21:30
[133]
SULIK [ olewam zasady ]

W trakcie ogladania koreanskiego filmu animowanego: Wonderful Days :)

Zaraisce zrobione anime o swiecie z bodajze 2140 roku, gdzie to zostala zniszona cywilizacja ludzi i tylk szczatku ludzi uratowalo sie w samo rozwijajacym sie miescie: ECOBAN, ktore to energie czerpir wlasnie ze skarzenia :)
jest to swiat w ktorym caly czas pada deszcz - zarabista kresta, a fabula niczego sobie - ogladam dalej :)


btw. MOZE BY SIE KTS TU WRESZCIE POJAWIL !!!
28.09.2003
00:57
[134]
Torn [ Merces Letifer ]

*Pojawiłem się*
Wcześniej mnie nie było bo grałem all-the-time w Medal of Honor po sieci :>
A teraz już nie mam czasu na forum bo ide spać.
Ale dobrze, że zajrzałem - wyjaśniła się jedna sprawa ;) - przynajmniej dla mnie (ad. 2 posty wyżej) ;)
28.09.2003
01:23
[135]
Adamss [ -betting addiction- ]

*Pojawiam się także ja*
Oh my god, moje Ferrari ma zbitą przednią szybę tak jakby ktoś na nią "napierał" :D. Brisk - jeżeli to ty to tym razem przegiąłeś :P.
28.09.2003
04:50
[136]
Adamss [ -betting addiction- ]

Minęły prawie 3,5h, a tu nikt się nie odezwał?

*zdezorientowany*

W każdym razie ja żyję i pilnuję naszej bazy [a także mojego Ferrari :D]...
28.09.2003
10:46
[137]
Raynor [ Big Man ]

[U oddali w bloku z kwaterkami słychać wielki huk, siłe jego była taka że ułyszano ją w całej bazie. Wszyscy się zbiegli pod pokój Raynor'a skąd podejrzewano, że przyszedł dźwięk. Przyszykowali broń i wycelowali na drzwi. Drzwi zaczeły się otwierać. Wszyscy z niepokojem wpatrywali się w otwierające się drzwi i cień za nimi... co też się z nich wyłoni. Gdy drzwi się otworzyły do końca wyłonił się z nich.....Raynor. Trzymając się za głowę i lekko chwiejąc podszedł do kompanów]

O żesz k..... co to była za biba... Spałem chyba z tydzień... ludzie ale mnie łeb na...wala [:-)] Ehh, dlaczego podrzuciłeś mi twój pojazd, to był prezent odemnie.. a teaz się już zakurzył i obrósł w pajęczyny :]

[Wszyscy przeszli do centrum dowodzenia]

No to panowie kiedy kolejna krucjata ?? ;]
28.09.2003
11:09
[138]
M'q [ Schattenjager ]

Extra texty :>
28.09.2003
11:29
[139]
SULIK [ olewam zasady ]

[ po sporej dawce trzezwiacego snu postac brodacza wreszcie sie obudzila ]
- jak kufa chcecie zginac to ide sie chociaz ogolic, zeby pochowlali mnie gladkiegoi jak pupa niemowlecia :>
[ i poszedl do lazni, po chwili wrucil ogolony, umyty i przebrany w czyste ciuchy, przystawil sobi celownik snajperki do oka i zobaczyl w oddal ]
- o widze ich - jest ich okolo 100, wszytcy uzbrojeni w jakies strrzelby, maja ze soba cysterne bezyny, i kilka pojazdow, rozstawili obuz okolo kilometra od nas - chyba najwyzszy czas pomyslec o naszej obronie, lub zaatakowac :), gatthelingi zaczbna dzialac dopiero na odleglosc 100 metrow, ja moge zastrzelic pojedyncze okazy dopiero z 800 metrow, ale nim zabije 5 to juz reszta bedzie u nas... co oznacza, ze czas wymyslic plan, akcji, lub sie zabarykadowac, za pomoca Valloutowego sytemu obrony przecoiwpromiennej i po prostu zamknac nasz schron an 4 sputy - tyle, ze chyba nikt nie sprawdzil, czy dziala otwieranie :P i system podtrzymywania zycia ...

ehhh... panowie i panie - czas wyciagnac orez i popedzic do walki
28.09.2003
12:44
[140]
...Soul Surfer... [ Legend ]

Echh... mnie jeszcze grypa trzyma, ale trzeba sie pojawic przynajmniaj w niedziele :))

Brisk -->> hehe nie mysl sobie ze zapomnilem o tym co mam od Ciebie wyciagnac :D. Ale ja nie wiem czy nie lepiej bedzie jak zrobie to na zywo. No ale to dopiero w przyszlym roku dopiero :((. Bo dopiero moze wtedy wroce do Krakowa ;(. Ale nie ma co plakac jeszcze nad nie rozlanym mlekiem. Pozatym jak bedziesz mial czas to pogadamy na GG.

Mq -->> Tak ta jest rysuneczek pana Royo. Pare tygodni temu sciagnąlem prawie wszystkie jakie tylko mozna znalesc na Necie. Podoba sie?. A tak w ogole to o wyprawach krzyzowych co czytasz.. to jakby na to nie patrzec to troche jest fantasy ;D.
Poza tym jakies 3 czesci temu karczmy takie historie jakie przedstawil Sulik i Vania czy Raynor byly dosc czeste ale oby troje z panow niestety zaczeli nauke i nasze male historie wzięły w łeb. Wlasnie po to we wstepniaku pisze jakie kto ma wyposazenie. Zreszta jak cchesz to poczytaj sobie nasze wymyslene walki i slynna akce odbicia mehgo mysliwca ;). A zrozumiesz...

PS. i co miales zapodac jakis temacik.. hehe.. sam widziesz ze wymyslic cos o czym kazdy moze pogadac nie jest latwo ;).

Sulik & Vania -->> sie pojawi w kolejnym wstepniaku. BTW.. sie usmialem czytajac to ;D.

Shakka -->> dzieki za te opisy drineczkow. Jak masz jeszcze jekis malutki to zapodaj. hehe a Seks na plazy sam mowi za siebie :D.

Oki... ja ide dalej sie kurowac...

<papa>

aaaa... bylbym zapomnil ktos wie co sie dzieje z Zetka ???
29.09.2003
00:04
[141]
M'q [ Schattenjager ]

Soul Surfer --> no właśnie poznałem charakterystyczną kreskę pana Royo'a :P Mam tego gdzieś troszkę więcej. A z tych wypraw krzyżowych to właśnie skończyłem "Wyprawy krzyżowe" Billings'a i zabrałem się za "Bezgłośna klinga" Salvatore'a (Forgotten Realms), także bardzo ciekawnie się zapowiada :> ... No a z temacikami, to faktycznie ciężko ;-)
29.09.2003
00:16
[142]
BriskShoter [ Senator ]

Allan -----> Brisk -->> hehe nie mysl sobie ze zapomnilem o tym co mam od Ciebie wyciagnac :D. Ale ja nie wiem czy nie lepiej bedzie jak zrobie to na zywo. No ale to dopiero w przyszlym roku dopiero :((. Bo dopiero moze wtedy wroce do Krakowa ;(. Ale nie ma co plakac jeszcze nad nie rozlanym mlekiem. Pozatym jak bedziesz mial czas to pogadamy na GG.

1. Powodzenia za przeproszeniem sie skichasz a nie wyciagniesz :D
2. NA żywo to tym bardziej NIE :D
3. Czemu dopiero w przyszłym roku? Co? Po ostatniej wizycie w Kraku dostałeś bana na wstep do miasta? :D Aż tak goraco było?! :D
4. BTW GG to sie musisz sam zgłosić bo ja potraciłem adresy wiekszości ludków :
5. BTW Krakowa to ja tam jestem w zasadzie co pare dni, a ostatnio coraz bardziej mnie męczy (to dobre okreslenie) żeby iść na studia dzienne bo:
a) są łatwiejsze
b) sie mieszka w Krakowie :D
c) miałbym gdzie mieszkać :D
d) imprezy non stop :D
e) imprezy non stop a co za tym idzie zawalanie wykładów czyli to co tygryski lubia najbardziej :D
f) studentki :D
g) studentki a co za tym idzie zawalanie wykładów czyli to co tygryski lubia najbardziej :D
h) już dość dobrze zgrana ekipa na zaocznych, z której to niektórzy studiują także dziennie :D
i) łatwiej sie zgrac na dziennych :D
j) łatwiej sie zmobilizować do nauki na dziennych :D
k) studentki :D hehe
l) jedyny minus: brak pracy = brak mamony = brak niezależności finansowej = d...pupa zbita.

POZDRO :D
29.09.2003
20:15
[143]
SULIK [ olewam zasady ]

Brisk - czy ja slyszalem 3 razy studenktki ??widze, ze duzo tam ich ukrywasz - podzielilbys sie z Krakusem :)
29.09.2003
21:10
[144]
BriskShoter [ Senator ]

SULIK ---> ale jakby policzyć że ja bywam w Krakowie na 7 dni z 2-3 razy a Ty tam koczujesz non-stop to chyba nie mam sie czym z Tobą dzielic :D
30.09.2003
22:52
[145]
SULIK [ olewam zasady ]

Brisk - moze, akurat tych od Ciebie nie znam :)
30.09.2003
22:56
[146]
BriskShoter [ Senator ]

SULIK -----> to co? proponujesz wymiane? :D
30.09.2003
23:03
[147]
SULIK [ olewam zasady ]

Brisk - kuszaca propozycja :)
ale powiedzmy, ze ja studentek malo znam, jednak mlodsze roczniki
30.09.2003
23:06
[148]
BriskShoter [ Senator ]

SULIK ----> no to ja na odwrót :D młodszych roczników nie znam w zasadzie wcale, ale za to studentek hehe :D
30.09.2003
23:10
[149]
SULIK [ olewam zasady ]

to trzeba by bylo sie na jakas imprezke zmowic :P
hmm... niech no ja pomysle 25 pazdziernika zajety przez GoLa :P
30 listopada andrzejki :D - he he he :)
to moze cos w pierwszym tygodniu lub 2 pazdziernika :] - cos by sie chyba znalazlo jakis powod do poznawania :]
30.09.2003
23:12
[150]
SULIK [ olewam zasady ]

dobranoc - ide spac - bod zos w szkole chcalo mi sie wymiotowac ze zmeczenia i niewyspania :
30.09.2003
23:19
[151]
BriskShoter [ Senator ]

O qrna fakt Andrzejki hehe trza sie by gdzieś zamelinować w akademiku hehe

BTW własnie sobie sprawdziłem rozkład zajęć jest zachromolisty :D Co prawda już o przedmiotach nie powiem : No moge powiedzieć jedynie: masakra :
01.10.2003
08:25
[152]
ehhh [ Angel of Death ]

przyszedlem sie przytitac przed szkola;P
01.10.2003
17:06
[153]
SULIK [ olewam zasady ]

Brisk - :)
a co do rozkladu - ja masakre przezylem juz we wrzesniu :P wy studenci macie spozniony zaplon :P

ehhh - witam po szkole

Banita i Brisk - co powiecie na dolaczenie do SoK Clan do dewizji AA ? wlasnie przed chwila dodalem dla jednego z moich graczy - znaczy sie Marcia z tego forum :)
moze i wy sie skusicie na wyslawianei imienia klanu: Soldiers Optimilized for Killing :)
01.10.2003
18:09
[154]
Adamss [ -betting addiction- ]

ehhh --> Tyż witam po szkółce.

Jednak karczma się jeszcze 3ma, na krótkiej nitce - oby jak najdłużej! Dopiero 6 część, a już popyt drastycznie zmalał :(. A ja wiem dlaczego - wszystkiemu winna szkoła! :]
01.10.2003
18:12
[155]
BriskShoter [ Senator ]

wy studenci macie spozniony zaplon :P Ale jak już zapalimy to Wy uczniowie nas dogonic nie możecie :D

numeru GG ON 247, stale lacze w domu, gram TYLKO w nocy (w dzień mnie światło razi :D grac z ponad przecietnym skillem o to to nieosiągalne u mnie (Banita potwierdzi :D, grac czesto i dobrze często TAK, dobrze NIE :D, Nie tolerujemy chamstwa i wyzwisk OOOOooooooo szkooooda ;D Wiek nie ma znaczenia założymy sie że ma? :D Bardzo liczy sie gra zespolowano wiadomo :D

Tylko jeden problem :D Otóż nie lubie byc pod kogoś rozkazami, stawiać sie na umówioną h, nie lubie być medykiem, nie lubie ludzi którzy nie reportinujął bop mi wtedy ROE drastycznie wzrasta :D, co tam jeszcze....no zreztą ww grach do początku xywki zawsze dodaje FREE :D

Wnioski: jestem do d...pupy graczem który klan doprowadziłby do ruiny :D
01.10.2003
18:14
[156]
ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

Adamss-> e tam szkola :) mnie strasznie wciagnal Napoleonic total War-mod do medievala zajebisty;p
01.10.2003
19:41
[157]
SULIK [ olewam zasady ]

Brisk - te zasady sa do countera,
dla dewizji MoH:AA i AA jeszcze zasad nie ma, wiec...

a co do:
"Wnioski: jestem do d...pupy graczem który klan doprowadziłby do ruiny :D" - i takich graczy nam potrzeba :P :>
01.10.2003
20:32
[158]
BriskShoter [ Senator ]

"Wnioski: jestem do d...pupy graczem który klan doprowadziłby do ruiny :D" - i takich graczy nam potrzeba :P :> SULIK rozumiem że takich podrzucacie konkurencji :D
02.10.2003
01:27
[159]
BriskShoter [ Senator ]

yyyyyyyyy a tak wogóle to gdzie Torn i Allan ? Ja rozumie że sie studia zaczęły ale pomiedzy piwami moglibyscie chocby napisać"JOŁ" :D Przy najmniej nie martwiłbym sie :D W weekend powinienem loooknąć na pare filmów (do Krakowa jade niby że na zajecia ;D min. Desperado 2 i muzem mieć z kim gawędzić o tym co zobaczy chce lub zobacze :D A póki co POZDRO :D
02.10.2003
01:29
[160]
BriskShoter [ Senator ]

qna (kuna - red. takie zwierzątko :D zapomniałbym Allan jakby co to prze sie odezwać na mój GG bom jak już pisał kiedys baza mi poszła i ni mom Twojego nr. Z góry dzieki no chyba że nie chcesz sie odzywać :D
02.10.2003
01:34
[161]
BriskShoter [ Senator ]

Prosze to pozostawić bez komentarza:

Scandal [ Konsul ] Gadu-Gadu: 2816220
...Soul Surfer... [Ultimate Enforcer] Gadu-Gadu: 2816220


Hehe powiedzmy że jest póżno a ja ostatnio sypiam po trzy h i dziś mnie dopadło osłabienie wielkie umysłowo-fizyczno-spostrzegawcze :D

BTW ekhem czyżbym sam napedzał tą Karczme :D
02.10.2003
09:15
[162]
Torn [ Merces Letifer ]

Brisk - joł ;-)

ZgReDeK - napisz coś o tym modzie, linkami zarzuć, jak będę miał wolną chwilę to ściągne :)
04.10.2003
22:51
[163]
SULIK [ olewam zasady ]

przez ta rabana szkole karczma nam podupada :
04.10.2003
23:10
[164]
ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

Witam1
Torn---->
https:wwwgry-onlinepls043.asp?ID=1678936&N=1
04.10.2003
23:29
[165]
BriskShoter [ Senator ]

Jak mówiłemm tak zrobiłem i widziałem Desperado II Once Upon a Time in Mexico :D Pisać o nim nie bede bo już to zrobiłem przed chwilą gdzie indziej i albo bym musial ctrl+c tamten text or sth innego :D Tak wredny jestem :D Zresztą padam z nóg :D Jak sie pojawią Torn ewentualnie Allan or któś do pogadania o tym filmie to sie wtedy zjawie a obecnie poruszam sie w kierunku łoża tzn. mojej celi :D
05.10.2003
00:42
[166]
M'q [ Schattenjager ]

Warto obejrzeć? Napisz jednym słowem :>
05.10.2003
00:59
[167]
BriskShoter [ Senator ]

TAk warto :D Branoc....
05.10.2003
02:09
[168]
Adamss [ -betting addiction- ]

Heh, wprawdzie późno już jest troszku, ale mam nadzieję, że ktoś mnie jeszcze powita :). Gdzie się podziałą stara gwardia? :]
05.10.2003
14:02
[169]
Torn [ Merces Letifer ]

Brisk - niestety nie widziałem jeszcze Once Upon a Time in Mexico. Ale gdy tylko wyjdzie jakiś dvd ripscreener to nadrobię.
Co do fajnych filmów to wczoraj obejrzałem Italian Job z plejadą gwiazd: Charlize Theron, Mark Wahlberg, Jason Statham, Donald Sutherland i na dokładke Edward Norton o_O - nice obsada co. Fajnie się to ogląda. Daje 810 (być może trochę pod wpływem chwili, ale za takich aktorów warto dać eight).
05.10.2003
19:21
[170]
...Soul Surfer... [ Legend ]

Joł :D PO BAAAAAAAAAAARDZO dlugiej przerwie :D... ale musicie mi wybaczyc dorawale mnie jakas wstretna wersja grypy i dopiero od jakis 3 dni czuje sie normalnie.

A tak w ogole to na necie nie bylem od tygodnia :D... znudzil mi sie calkiem a zreszta trzeba miec jakies zycie realne a nie tylko na laczach.. prawda ??... hehe :D. No tak mi jeszcze zostalo 2,5 tygodnia do rozpoczecia zajec... zobaczymy... choc najbardziej nie moge doczekac sie nowych STUDENTEK :D:D:D:D... haaaaa.. i imprezek a ze bede we Wrocku na czas studiow to chyba dobrze nie.. :P:P.

BTW.

Ale widze ludzie ze naprawde cos w ogole Was nie ma zarowno tu jak i na Trollu... :|. Tydzien temu byla czesc 69 teraz dalej ta sama :|. Albo ja zapomnialem.

Brisku -->> Za to ze Cie lubie to beda az tak mily i nawet nie wspomne o nr. GG ale widze ze sam zobaczylem ze na oby dwuch nickach mam wpisane :P. Madry chlopczyk ;D <glaszcze> hehehe ;D

Mq -->> Powiedz mi jeno jak z ta ksiazka co czytas w Forgotten Realms ??.. jak to brzmilo ??... sam chce sobie cos kupic i nie wiem czy dalsza ksiazke o przygodach Drizzta.. mam od 1 czesc Trylogii Lodowego Wichru do Mrocznego Świtu .... ptfuuu Mrocznego Oblezenia... a teraz chyba kolejna to Droga do Switu czy jakos tak. Czy wlasnie kupic calkiem nowa... lubie Drizzta ale przydal by mi sie jakis powiew swierzosci.
Poza tym jesli interesuje Cie to mozesz przeczytac moja opowiesc o mojej postaci do gier takich jak IWD 1 czy IWD 2... historie jedego czloenka druzyny znajduje sie w karczmie Troll chyba w czesci 65 :>, Wpisz w wyszykwarce Troll... a zreszta nawet podtytul Trolla sugeriuje ze tam jest moja biografia :).
Altualnie z nudow tworze biografie swojej postaci czyli mnie ;). Kiedys jak skoncze to zamieszcze tez.

Torn -->> a ja czekam na Ocean's Eleven to znaczy Twelve (czy jak sie dwanascie pisze bo zawsze mam problemy z liczami)
Z G. Clooneyem i B. Pittem... kto nie ogladal 1 czesc czyli Ocean's Eleven to polecam bardzo fajny filmik z ciekawą akcja.

A w ogole czy ktos tu jest :> :P hehe.... jak tak to POZDRAWIAM jak nie to i tak pozdrawaim :D:D.
05.10.2003
21:32
[171]
BriskShoter [ Senator ]

Allan -----> Ale widze ludzie ze naprawde cos w ogole Was nie ma zarowno tu jak i na Trollu... :|. Tydzien temu byla czesc 69 teraz dalej ta sama :|. Za to że Cie lubie nie wypomnbe Ci że jesteś mało spostrzegawczy i jakoś Ci sie z 72 nr 69 zrobił ;D <głaszcze> muehehehe ;D
06.10.2003
11:13
[172]
M'q [ Schattenjager ]

Soul Surfer --> no więc teraz czytałem "Bezgłośna Klinga" R.A. Salvatore'a... bardzo ciekawe przygody ekipy Drizzta, przeplatane z przygodami jego najwięszego przeciwnika -Enteriego (skrytobójca o najwyższej reputacji w Calimporcie) , gorąco polecam. Inne ciekawe książki znajdują się na wwwslavko.siemcepl zapraszam (narazie jest tego mało, ponieważ przebudowywuję stronkę od paru dni, ale za jakiś czas będzie tam <mam nadzieję> wielka biblioteka :P )
11.10.2003
13:41
[173]
Torn [ Merces Letifer ]

Eh, cholerna szkołastudia... nikomu widze nie chce się pisać >including me< ...
Co do filmów to obejrzałem w końcu American Wedding. Nawet niezłe, spodziewałem się czegoś gorszego. Chociaż wybitną komedią to to nie jest, ale obejrzeć się da.
11.10.2003
14:24
[174]
Adamss [ -betting addiction- ]

Heh, karczma upadła :(. Szkoda, że tak mało osób juz to zagląda, trzeba coś wymyślić na rozruszanie tej rudery! :)))
12.10.2003
20:44
[175]
ehhh [ Angel of Death ]

moze jakeis tance striptizerek?:D
12.10.2003
20:54
[176]
SULIK [ olewam zasady ]

witam was po 3 dniach biby na westlandach :)

udalo mi sie wreszcie odpedzic Nomadow za pomoca Vani i 10 skrzynek spirytusu raktyfikowanego z ziemniakow spod samousiego nimiejsca A0 (gdzie jak wiemy spadla odstatnia bomba atomowa) :)

popijawa byla mocna, ale jak wiadomo: jakis nomad nie da rady mnie i Vani we wspolnym piciu - co prawda przy 9 skrzynce i Vania odpadl, ale jako dlugo dystansowiec zabralem sie i za jego kolejki :]

potem upitych do nieprzytomnosci nomadow zwiazalem, przyczepilem do "glebo gryzarki" i wyslalem w swiat, kladac cegle na gaz, a ze pojazd jest na zubozony Thor to bedzie jechal daleko przeprowadzajac co jakis czas zimna fuzje gleby a zarazem upijac bedzie naszych biednych zarzyganych nomadow :)

MISSION COMPISHED :]
12.10.2003
22:29
[177]
Raynor [ Big Man ]

Sulik ===> no no gratuluję! Pokonałeś największego wroga naszego schronu ;]

Ja tez Was witam, jestem tu bardzo zadko co da się zauważyć, ale mam ciężką szkołe. W czwartek sprawdzian z histry, mam nadzieję, że sobie poradzę, jutro z chemii. Extra, kocham moje LO :| ===>
12.10.2003
22:52
[178]
SULIK [ olewam zasady ]

Raynor - dobrze,z e powiedziales ze to LO - bo bylem zdolny pomyslec, ze to zaklad karny :]
12.10.2003
23:01
[179]
Raynor [ Big Man ]

Sulik ===> a żebyś wiedział, czasem wydaje mi się że jest to zakład karny ("ża CO ja tu jestem?!") ;]
12.10.2003
23:41
[180]
SULIK [ olewam zasady ]

Raynor - ale to ja w klaach mam kraty w oknach :)
13.10.2003
07:22
[181]
Raynor [ Big Man ]

SULIK ===> Zazdroszczę :-)))))

Spadam do szkółki :-) Sprawdzianik z chemii.

Ehhh.... nie ma to jak orbitale... :|
16.10.2003
15:13
[182]
Raynor [ Big Man ]

*Raynor wchodzi do Sali Odpraw, rękami odgarniając pajęczyny króre osadziły się w korytarzu który ciągnął się od wejścia do sali. Wszedłwszy na środek podszedł do stołu i wział spleśniały nóż. Odwrócił się i precyzyjnie rzuciłw paląka ukrywającego się w mroku. Trafił w głowę*

"A masz ty ośmionożny shit'cie ;] Nie będziesz mi tu srał tą swoją pajęczyną"

*Podszedł do głównego kompa i puścił sygnał do wszystkich którzy byli na misji aby wraacli jak mogą"

***

Ludzie!

Ale jestem wydymany... Sprawdzian ze starożytności, geez... w gimnazjum były ZNACZNIE łatwiejsze. Do tego ejszcze sprawdzianik z chemii, nauczony byłem gdyby nie taki mały addon od pani którego sie nie spodziewałem, na drugą ocenę... zgadnijcie jaką... Ale nie ważne, the dark and sad part of the day has gone ;D
16.10.2003
17:36
[183]
Torn [ Merces Letifer ]

Raynor, cheer up. Pociesz się, że na studiach będziesz miał 100x gorzej ;) (przynajmniej during session).
A ja ciągle staram się zamknąć sesje, może już niedługo będę miał więcej czasu na GOL, bo teraz to spędzam 1% tego czasu, który spędzałem w wakacje here.
Ale widzę plusy tego - wtedy można było mnie uznać, za uzależnionego od GOLa ;)
Co do pogadanek - widział ktoś coś ostatnio ? Ja widziałem League of Extraordinary Gentlemen. Czekałem na wersję z DVD i się doczekałem.
Kiedyś ostro o tym duskutowaliśmy... czekam na odzew ówcześnie zainteresowanych.
16.10.2003
19:38
[184]
M'q [ Schattenjager ]

Torn mogłeś wraza ze mną wejśc wtedy i odebrać papierki ;P (just kidding). A tak poważnie to powodzenia, hmm... nie w czwartek, bo to dzisiaj i to już było... to powodzenia na następnym terminie :|
16.10.2003
20:38
[185]
Raynor [ Big Man ]

Torn ===> to chyba się powieszę na studiach ;]

Właśnie się dowiedziałem, że jutro mamy mieć sprawdian z fizy i z gegry, extra. Spadam się kućććććć, 3mcie się all! :D
16.10.2003
21:45
[186]
Torn [ Merces Letifer ]

M'q » heh, no niby tak, ale póki jest szansa to będę walczyć. A jak już będzie po wszystkim to... widać tak miało być ;-) No, ale przejdzmy do lepszych aspektów życia...
(wracam do demka Fify 2004 ;-P ).
17.10.2003
21:14
[187]
Torn [ Merces Letifer ]

Heh, wygrałem :) ;)
Ale za tydzień jeszcze mnie czeka Judgment Day...
time to relax...
21.10.2003
08:37
[188]
Torn [ Merces Letifer ]

No ładnie - 3 posty pod rząd w ciągu 5 dni.
Aaale mi się wstać nie chce.... pośpie sobie na wykładach :]
Kto nie lubi rano wstawać niech sie wpisze (:P).
‹taka mała prowokacja zachęcająca›
21.10.2003
09:05
[189]
Adamss [ -betting addiction- ]

Torn, jest dobrze :). Troche postatsowałeś sobie widzę :P.
Oj, cuś się stało z nasza fortecą, może ludzie ją opuścili bo zapasy pożywienia się skończyły ?!
21.10.2003
15:12
[190]
Raynor [ Big Man ]

HAHAAH! Nie wiem jak to się stało ale nasz Komórczak od biologii nie zjawił się na lekcji :D Czyli miałem luźny dzień :-)))) Nie pisałem poprawy do której nie byłem przygotowany więc mam okazję się pouczyć :-) A tak pozatym to nadal Hardcore ;]
24.10.2003
22:36
[191]
Torn [ Merces Letifer ]

geez, czy tu nikt nie sprząta ? tyyyle pajęczyn...
ekhem, ehem. kurz...
No ludzie, jest weekend, meldować się bo jak nie to wystrzelam wszystkich jak spotkam ;)
Obecny temat do rozmowy: dowolny :) (aż tak ide na ręke). (no dobra, może nie dowolny... za dobrze by było).
Widział ktoś coś ostatnio, czytał, grał ?? whatever...
25.10.2003
09:53
[192]
BriskShoter [ Senator ]

Witam :D Torn mam nadzieje że mnie nie pogonisz za tego posta tu :D

PaZur76 ----> postrzelaj najpierw do kurek Ty też sie tym tak podniecasz? :D Powstał nawet wątek o tym więc spróbowaałem i doszedłem do wniosku że ludzie chyba nie mają ani co robić ani pomysłow na gry :D

że mnie chciałeś pobić ... :-)
Prosze o wskazanie: godziny, dnia i miejsca gdzie cos takiego powiedziałem ewentualnie napisałem :D

nie chcę niechcący przekształcić tego wątku w bajoro , w którym fani FIFY i PESa obrzucają się nawzajem gównem
Już to zrobiłeś :D Przykłady wypowiedzi fanów obrzucających drugich gównem: fani FIFY: 0?!, Fani PES: głównie jeden może palcem nie pokaże który ale napisze (PaZur76:D

A te moje "trabanty" , "barany" , itp. to tylko niewinne przekomarzanie się ...
Jednak co innego napisać że ktos sie przesiada z trabanta do merca a co innego nazwać kogoś baranem :D No ale cóż ponoć mamy póki co wolność słowa i poglądów a także obrzucania innych przezwiskami :D

wniosek nasuwa mi się tylko jeden - każdy gra w to co lubi , w to co umie , co mu sprawia największą przyjemność i tyle - nie ma co sobie skakać do oczu
I teraz to piszesz? To tak jak Ci dwaj "kibice" dwóch klubów co jeden skończył z kosą w brzuchu a drugi
w kiciu za tą kose :D

Wracając do qrek :D
idę o zakład , że będzie ich tyle ile tych zestrzelonych przez Ciebie kurek ... czyli 3
O co sie zakładasz? Dla mnie obojetne a żeby było mi łatwiej moge strzelać z zamknietymi oczamy i naciskając myszke małym palcem u nogi :D

BTW postów: bardzo sceptycznym
Sceptycznym? ja tu widze same zachwalające posty :D BTW czy Ty masz coś wspólnego z obecnym rzadem co co innego mówi a co innego robi i jest :D


ps.Szystkiego naj z okazji urodzin :D
25.10.2003
11:09
[193]
Torn [ Merces Letifer ]

Brisk » no problem :)

A tak w ogóle dziń dybry.
25.10.2003
11:20
[194]
BriskShoter [ Senator ]

A Dziń Dziń Panie Torn :D

Chołeła ciagle ta sama średnia kartkowa 4 zółte i 1, czerwona :D BTW kiedy ma byc premiera tej gry?
25.10.2003
11:29
[195]
Torn [ Merces Letifer ]

Brisk -- wg moich źródeł za miesiąc.
Co do kartek, to staraj się wślizgiwać w 100% sytuacjach, nie ryzykuj np. od tyłu, etc.
Poza tym kiedy już jest naprawdę marnie, to spróbuj [] + X (krycie + pressing). Może to pomoże w zmniejszeniu kartoników. :)
25.10.2003
11:42
[196]
BriskShoter [ Senator ]

Torn ---> wg moich źródeł za miesiąc. *Z celi na końcu bloku więzinnego dało sie słyszeć najpierw cos jakby skowyt wilka, potem "jaba daba doo" a na koniec krzyk radości :D* W razie gdyby za miesiąc nie było premiery bedzie słychac co innego :D

BTW wślizgów to zarówno Ty jak i ja wiemy jak sie je robi (nie mówie tu o grze bo tu jeszcze mi daleko do tego) i kiedy sie go kwalifikuje jako faul a nastepnie jaką kartke pokazać. Oczywiście ja wiem i wiedze że większosć czerwonych i zółtych jest jak najbardziej dla mnie słusznie przyznanych ale są kartki które by były wspaniałym przykladem na wykłady dla przyszłych sędziów, jako sytuacje w których nie powinno sie zagwizdać, a jeżeli sie już gwizdnęło to na pewno kartki nie powinno być.
25.10.2003
11:46
[197]
Torn [ Merces Letifer ]

Ha! Widzisz wobec tego iż PES jest kopaniną idealną ponieważ uwzględnia błędne decyzje sędziego :)))
Ja już teraz dostaje kartki, kiedy naprawdę się zdenerwuje i założe kose jakiemuś gościowi, a tak to pressing stosuje. Fakt, że przeciwnik może się bawić w granie w dziada i moi się tylko zmęczą biegając od gościa do gościa, no ale co tam... Cel osiągam, tyle, że kosztem biegania.
25.10.2003
11:51
[198]
BriskShoter [ Senator ]

Torn ---> to w Korei na MŚ sędziowie nie popełniali takich i tylu błędów co w tej grze :D
25.10.2003
11:53
[199]
Torn [ Merces Letifer ]

Brisk -- nie no, to musisz być wyjątkowo brutalnym graczem. U mnie spisują się ok. Podoba mi się ten przywilej korzyści jak i odgwizdywanie ręki. Tego w fifie nie ma :P
25.10.2003
12:00
[200]
BriskShoter [ Senator ]

Torn ----> OK przywilej jest fajny ale w niejednej sytuacji jak najbardziej także powinien być (ot wchodze wślizgiem, przeciwnika tam troche zachwieje ale dalej ma piłke i powinien grac dalej a tu sędzia gwizd)

ps.Nie nie jestem brutalnym graczem :D *muahahahaha* <--śmiech złoczyńcy :D
25.10.2003
12:06
[201]
Torn [ Merces Letifer ]

Przyznaj się ilu już wyekspediowałeś do szpitala :P
(ja jednego do tej pory :D)
25.10.2003
12:11
[202]
BriskShoter [ Senator ]

Oooo no to ja też popróbuje :D hehe

ps.Szefie może nowy watek? no chyba że na rekord idymy :D
25.10.2003
12:22
[203]
Torn [ Merces Letifer ]

Zaraz będzie nowy wątek... jeżeli miałem dokonać jakichś zmian, kogoś awansowaćzdegradowaćzastrzelić to sor - zapomniałem :P
25.10.2003
12:25
[204]
Torn [ Merces Letifer ]


===============================================
CYFROWE ARCHIWA VANDENBERG'A ZOSTAJĄ ZAMKNIĘTE

KONTUNUACJA ZAPISU NA TEJ PARTYCJI
===============================================

Zapraszamy...
wątek: Vandenberg's Legacy cz. 6
© 2000-2018 GRY-OnLine S.A. game guide