GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

=== pytanie o paste na procesor ====

04.08.2003
15:06
smile
[1]

mix_ [ Centurion ]

=== pytanie o paste na procesor ====

Czesc! Mam prosbe do kogos,co zna sie na montarzu komputerow.Chodzi mianowicie o to,ile pasty termoprzewodzacej uzyc,na montowanie wiatraczka na procesor? :)) Ponadto chcialbym wiedziec,czy tylko wokol jadra smarowac,czy tez na calosci plytki.Dzieki i pozdrawiam

04.08.2003
15:10
[2]

Banita_bb [ bo był za miły ]

tylko na samym jadrze smarujesz, i malutko tej pasty, na sam koniec zapalki, bo jak dasz za duzo to tylko pogorszysz chlodzenie a nie polepszysz.robisz mala kropke na jadrze, i nakladasz wentylator.

04.08.2003
15:12
[3]

mikmac [ Senator ]

Stary wokol jadra to nie smaruj, bo ci sie beda gacie kleic :-)))) A teraz na powaznie.
Smarujesz tylko rdzen. Najlepsze sa pasty z dodatkiem srebra (najwyzsza przewodnosc cieplna) jednak trzeba z nimi uwazac, aby nic nie wydostalo sie poza rdzen. Nawet malenka ilosc rozmazana na powierzchni proca gdzie sa mostki moze skonczyc sie spaleniem proca, badz po prostu niemozliwoscia wlaczenia go. Pod tym wzgledem o wiele bezpieczniejsze sa pasty silikonowe a temp bedzie raptem o 1-2 stopnie wyzsza.
Sam mam teraz paste silikonowa firmy Arctic Cooling. Pasta dobra, dobrze sie rozprowadza i jest bezpieczna !!!

04.08.2003
15:17
smile
[4]

mix_ [ Centurion ]

Czyli reasumujac: nakladam na sam rdzen pasty,kropeczke (na koncu od zapalki).Nie wiem tylko,czy pozniej te ciut pasty czyms rozprowadzic,czy zostawic i nalozyc na to wiatraczek? :)) Dzieki panowie za pomoc!!!!!!!

04.08.2003
15:25
smile
[5]

Lwiecz01 [ Pretorianin ]

Eeee.

Pozwolę się z Banitą nie zgodzić :)

Oczywiście na jądrze procesora, oczywiście niewiele, ale nie kropka na środku i wentylator, tylko rozprowadzasz, najlepiej palcem cieniuteńką warstwę pasty po całej powierzchni rdzenia.
Najlepsza pasta to ceramicna, biała - łatwo ją potem zetrzeć. Wszelkie pasty metaliczne można sobie wsadzić w buty - szczególnie na Athlonach jak upaćkasz procek, to może się zrobić zwarcie na wystających częściach.
Tej białej pasty dajesz tyle na grubość, żeby nie widzieć już napisów na rdzeniu, ale bez przesady. Pamiętaj, że chodzi o to, żeby zostały wypełnione mikroszczeliny w strukturze materiału rdzenia i radiatora/bloku wodnego:

przykłąd - 2 płytki szkła możesz sobie ze sobą połączyć (płaskimi powierzchniami) i bez problemu oderwiesz od siebie jeżeli są such - jest tak, bo mimo, że szkło wydaje ci się płaskie, to w rzeczywistości jest chroporate :)) Tak, tak. I ma mało punktów styku. Jak polejesz te szyby wodą, albo posmarujesz cieniusieńko czymkolwiek i złączysz ze sobą, to nie dasz rady ich rozerwać tak łatwo - możesz ewentualnie zsunąć na boki :) Wszystko to dlatego, że te chropowatości zostały w większościu zapełnione i masz 2 praktycznie doskonale płaskie powierzchnie i maksymalną powierzchnię styczności.

Tak jest z rdzeniem procka i radiatorem - więcej punktów styku - lepsze oddawanie ciepła.

Hough.

PS. Jeżeli masz P4 i orginalny radiator z wiatrakiem, zerwij najpierw z radiatora to złotko i wyczyść orginalną pastę. Jest tego tam za dużo i się zapieka do tego stopnia, że jak będziesz chciał zdjąć cooler, to Ci odejdzie z procesorem przy zamkniętym gnieździe procka.... mogą się wykrzywić nóżki i trzeba używać śrubokręta do oderwania procka :)

04.08.2003
15:35
smile
[6]

Banita_bb [ bo był za miły ]

eee Lwiecz01------>kazdy ma swoja szkole smarowania, wazne zeby efekty byly takie jakich sie oczekuje- u mnie sa - i jest okej :)

04.08.2003
15:49
[7]

Lwiecz01 [ Pretorianin ]

Banita :)

Trzeba przy Twojej technice odmierzyć ile dać pasty, żeby jak przyciśniesz radiator, rozeszło się to równomiernie po rdzeniu i nie wypłynęło - to raz.
Po drugie rozejdzie Ci sie po okręgu, czy na rogach rdzenia masz gorsze smarowanie :)
Posmaruj tak jak mówię i będziesz miał 2-3 stopnie mniej. I promise :)

04.08.2003
16:09
[8]

psotnica [ Centurion ]

wyczułam wątek o overclockingu i zarzucam linka

https://www.overclocking.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=43

© 2000-2024 GRY-OnLine S.A.