Czy da sie jakims cudem odzyskac paragon fiskalny ?

27.11.2010
17:55
[1]
szymon_majewski [ Legend ]
Czy da sie jakims cudem odzyskac paragon fiskalny ?

Witam.

Sytuacja jest smiertelnie powazna, wiec prosilbym o pomoc.

Potrzebuje najpilniej jak tylko sie da odzywkac paragon fiskalny. Mam niefiskalny, ale potrzebuje koniecznie fiskalnego. Niestety ale wydawanie paragonu mialo miejsce 19 listopada, a co za tym idzie juz jakis czas temu. Nie wiedzac ze bedzie mi potrzebny, nie zostawilem go na wierzchu i gdzies sie zapodzial. Teraz jest mi niesamowicie potrzebny.

Czy jest jakis sposob zeby go odzyskac ? W kasie, czy gdziekolwiek ?
27.11.2010
18:00
[2]
lo0ol [ Jónior ]

Drukarki fiskalne mają wbudowaną pamięć fiskalną, która jest zalana jakąś masą ... nie można jej wyjąć, wyczyścić itd. więc wszystkie dane są trzymane. W praktyce wątpię, aby w sklepie ktoś ogarniał zasadę działaniakorzystania z tego. Wydaje mi się, że w większości sprzętów przechowuje ona tylko raporty dobowe ale o ile pamiętam to są też modele w których można dotrzeć do pojedynczych transakcji. Inną drogą jest fakt, że sklepy coraz częściej korzystają z softów zapisujących wszystkie transakcje w bazie danych na kompie, a odtworzenie paragonu na podstawie tego to żaden problem.
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2010-11-27 18:27:42]
27.11.2010
18:00
[3]
peterkarel [ DX ARMY ]

no way, Jose
27.11.2010
18:08
[4]
Milka^_^ [ Zjem ci chleb ]

Lol co wy pier**... myślicie, że po co do kas fiskalnych są ładowane 2 rolki? Jedna jest dla klienta a druga to kopia którą trzyma sklep. tak więc idź do sklepu i spróbuj coś załatwić, może ci dadzą pudło z kopami rolek to sobie poszukasz. I lepiej żebyś pamiętał godzinę, chociaż to zależy od liczby transakcji.

Znawcy, kur**ż jego mać...
spoiler start
chyba, że to jakiś inny model kasy, bo normalne patrz wyżej
27.11.2010
18:30
[5]
lo0ol [ Jónior ]

Dwie rolki są ładowane bo sprzedawca musi trzymać paragony w formie papierowej przez dwa lata od daty sprzedaży. Niestety nie wiem czy ma obowiązek udostępniania takowego paragonu kupującemu bo ten - zgubił swój. W takim razie paragon sprzedawcy jest w danym momencie jedynym paragonem fiskalnym ... w przypadku wydrukowania kopii z pamięcibazy będzie on musiał mieć oznaczenie niefiskalnego żeby nie zepsuć sklepowi raportu.
wątek: Czy da sie jakims cudem odzyskac paragon fiskalny ?
© 2000-2018 GRY-OnLine S.A. game guide