Gwarancja na podzespoły?

14.11.2010
10:00
[1]
Matt [ I Am The Night ]
Gwarancja na podzespoły?

Pytanie do osób zorientowanych w temacie - 2,5 roku temu kupiłem laptopa, na którego dostałem 24 miesiące gwarancji. Rok temu w laptopie padła karta graficzna, która w ramach gwarancji została wymieniona na nową (dla ścisłości - za dopłatą została wstawiona karta nowszej generacji, choć to akurat chyba bez znaczenie, na nową kartę nie dostałem osobnej karty gwarancyjnej).
Nowa karta sypnęła się w ten weekend, po ~roku użytkowania i tu pojawiają się moje wątpliwości - gwarancja na laptopa, jako takiego już nie obowiązuje, bo mam go 2,5 roku, jednak karta ma dopiero rok, czy mogę się więc domagać od sprzedawcy jej wymiany w ramach gwarancji?
14.11.2010
10:06
[2]
Shaybecki [ Shaybeck ]

na nową kartę nie dostałem osobnej karty gwarancyjnej

najprościej jest zadzwonić do producenta i po prostu zapytać
14.11.2010
10:39
[3]
Matt [ I Am The Night ]

Shaybecki, nie probuj zgrywac sprytniejszego niz jestes - to raczej jasne ze bede dzwonil do firmy od ktorej laptopa kupowalem, ale to dopiero po weekendzie. Z duzym prawdopodobienstwem moge jednak juz dzis stwierdzic, ze kolesie beda sugerowac, ze gwarancja na karte wygasla wraz z gwarancja na laptopa w swoim czasie jednak slyszalem, ze o ile dany komponent urządzenia byl wymieniany na nowy, gwarancja na niego biegnie "od zera" i to wlasnie chcialbym potwierdzic.
14.11.2010
10:44
[4]
SilentFisher v2 [ ManWithNightVision ]

Z duzym prawdopodobienstwem moge jednak juz dzis stwierdzic, ze kolesie beda sugerowac, ze gwarancja na karte wygasla wraz z gwarancja na laptopa w swoim czasie jednak slyszalem, ze o ile dany komponent urządzenia byl wymieniany na nowy, gwarancja na niego biegnie "od zera" i to wlasnie chcialbym potwierdzic.

Nie daj się zrobić w przysłowiowego ciula. Dostałeś nowy podzespół i nową gwarancję na niego. To tak, jakby ci się zepsuła lodówka i wymieniłbyś na gwarancji na nową. Nowa lodówka znów jest opatrzona gwarancją.
14.11.2010
10:49
[5]
Sanchin [ Orchid Samurai ]

Dokładnie tak, jak mówi SilentFisher. Jeśli będą ci próbowali wcisnąć, że nie masz już gwarancji to się upieraj, ew. postrasz czymś (UOK?) - na każdy nowy element masz udzielaną gwarancję od nowa.
Kiedyś miałem akcję z PC - gwarancja 2 lata, po roku padł zasilacz, wymieniono na nowy, kolejne sobie padały w sumie co niecałe 2 lata :D
14.11.2010
10:53
[6]
SilentFisher v2 [ ManWithNightVision ]

Dokładnie, najlepiej jednak powiedz, że znasz swoje prawa i jesteś gotów wstąpić na drogę sądową.
14.11.2010
11:50
[7]
Matt [ I Am The Night ]

Dzieki Panowie. Ciesze sie, ze potwierdzacie moje przypuszczenia, rozejrze sie jeszcze tylko za odpowiednim paragrafem, ktorym mozna by sie ew. podeprzec i do dziela ;)
wątek: Gwarancja na podzespoły?
© 2000-2018 GRY-OnLine S.A. game guide